Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צרפתייה מסוג אחר – סיכום שנה וקצת עם פג'ו 308 וכמעט 20,000 ק"מ

עידן ו
שימו לב! השרשור הזה בן 4765 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא שמתי לב וכבר הגיע הזמן לסכם תקופה

בשעה טובה ומוצלחת נמכר הרכב האחרון בו נסעתי והוא פיג'ו 308 ברמת גימור קומפורט פלוס בעל מנוע 1600 בנזין עם תיבה אוטומטית .

איך זה התחיל?

בשנת 1985 יצאתי לאוויר העולם ומשם הסיפור קופץ 24 שנים קדימה כדי לא לבזבז שורות יקרות ואת הזמן שלכם, למרות שהסיפור אכן מעניין :-D

בדצמבר 2009 מכרתי את רכבי הקודם סיאט איביזה 2008 דגם FR בעל מנוע 1800 טורבו ותיבת הילוכים ידנית, רכב שלא מיציתי איתו את הגבולות כיוון שהייתי יחסית בתחילת דרכי המוטורית, לא אלאה אתכם בפרטים שוליים אך לאחר שמכרתי את הרכב מסרתי לאבי היקר שיחיה את הסכום הנכבד של המכירה כדי שישתמש בו בתבונה ויפתיע אותי עם משהו חדש יותר מתון ובעל תיבה אוטומטית (מסיבות נוחות במשפחה המורחבת, אצלי לא הייתה התנגדות לגיר).

וכך ביום חורפי אך נטול גשם התקשר אליי בשעות הצהריים וביקש שארד לחניון עבודתי הקודמת ואצפה ברכישה החדשה. בעודי יורד למטה אפוף במסתורין ונרגש אני רואה שמולי ניצבת מכונית בעלת 5 דלתות (האיביזה הייתה בעלת 3 דלתות) וצורתה עגלגלה האצ'בקית. גוון הרכב אפרפר כהה ואף מזכיר מעט ברונזה, גלגלי מגנזיום יחסית מושכים ונקיים וחרטום מפתיע ומרשים. בעודי מתפעל מהיצירה שחונה למטה, מקיף אותה מספר פעמים, מסתכל על סמל האריה הנוצץ מקדימה החלטתי לקפוץ פנימה ולראות במה מדובר.

בעת הכניסה אני נוכח לגלות שתא הנוסעים מאוד מזמין ונותן תחושה מעט יוקרתית (אין מה לסקול באבנים, להזכירכם טיפסתי מאיביזה) והמושבים, סליחה כורסאות מאוד נוחות למגע ומבטלות את הרצון לקום. וכך עדיין בהתלהבות מהרכב החדש החלטתי לצאת לנסיעה קצרה.

אני זוכר את היום הזה כמו בסרט, מכיוון שבעודי נכנס לרכב, מניח את עצמי על המושבים, מסובב את מפתח ההנעה, משלב למצב נהיגה ולוחץ על הגז לא הבנתי בדיוק מה קרה... (ולא הרכב לא נכבה כמצופה מרכבים צרפתים) הרכב כלל לא זז!!! הבנתי שהדרך החדשה שאני עומד לצאת אליה לא תיהיה קלה כל כך.

והנה היום אני רושם מולכם בדפי הפורום הזה את הסיכום האישי שלי מהרכב.

נתחיל במנוע והגיר

כמו שכבר רשמתי ב"קדימון" אני "יורד" אל מנוע ה1600 120 כ"ס אטמוספרי ממנוע 1800 טורבו 150 כ"ס. עצם העובדה שגם ירדתי מגיר 5 הילוכים לגיר הAL4 המפורסם לא הקנתה תחושת סיפוק מסויימת. המנוע היה לי חלש ולעיתים מצאתי את הרכב צורח בסל"ד גבוה במהירויות הנושקות ל120 בסה"כ. כמובן שהתיבה המתוחכמת (אני קורא לה יותר "מתחכמת") מחליטה איזה הילוך לשלב לרוב בעצמאות טוטאלית וללא התחשבות בנהג. במהירויות שיוט של 60-90 הרכב מאוד מפנק ורגוע, מספק תצרוכת דלק של 9.2 ליטר ל100 ק"מ כתצרוכת משולבת. לא יודע מה בדיוק גורם לכל התרבות הצרפתית להישאר עם הגיר AL4 המסרס הזה, לא פעם ואפילו לא פעמיים הרגשתי שחסר לי עוד איזה הילוך כדי להרגיע את הרכב ולשייט יותר רגוע במהירויות מעל 90.

לפחות רואים לאט לאט ניצנים של התיבה החדשה, מקווה שהיא תעשה טוב לרכב.

נוחות

שוב, כמו בקדימון – המושבים לעיתים הרגישו לי כמו כורסאות, אוחזים יחסית בסדר אך ניתן לשבת ברכב ולנהוג במשך שעות בלי להתעייף ובלי להרגיש בחוסר נוחות. אני חושב שלעיתים הרגשתי את הגוף שלי מנמנם בעת נסיעה ורק העיניים משגיחות על הכביש, כפות הידיים אוחזות בהגה לניווט וכף רגל ימין מדלגת בין גז לברקס. גם הנוסעים שעלו איתי לא אחת לרכב התלהבו מנוחות הנסיעה אין ספק שזו לא האיביזה בעלת ג'אנט 17 וחתך נמוך שמרגישים אפילו את הנמלים שזוחלות להן בכביש אלא מדובר ברכב שגם במהמורת דרך עצבנית יכולתי לעלות ולהתפלא איך לא הרגשתי איזו חוליה זזה לי בגב.

מרווח הפנים היה גם הוא יותר נוח בהעמסת והובלת נוסעים ובקר... (בצחוק על הבקר, הובלתי רק צאן מרעה)

התנהגות כביש

הרכב הגיע עם גלגלים בעלי קוטר 15 אינץ' וצמיג שמנמן כדי לספור את מהמורות הכביש, זהו לא צמיג או רכב מירוצים ואפילו לא בעל שמץ של התנהגות ספורטיבית. יותר שיוט ונוחות כמצופה מהז'רגון הצרפתי אשר מנייד אותנו בכורסאות בעלות 4 גלגלים, לאחר קריאה פה בפורום גם הבנתי שיש מצב ספורט לרכב ולגיר אך גם הוא אכזב אותי ולכן את מרבית הק"מ גמעתי תוך נסיעה מתונה, רגועה וסבלנית על 80-90 ובהאזנה למוסיקת גנגסטה ראפ צורחת בפול ווליום אשר מספרת על הרציחות ומסעי הטלאות בגטאות האמריקאיים (יש פה ניגודיות לכל מי שלא הבין, זה לא באמת היה J)

הרכב עבר נסיעות צפונה ואף עליות לירושלים, הורגש החסרון בהילוך נוסף אך לא בכוח, האוטו יחסית מגיב בסדר אם כי לעיתים הגיר מוריד ומעלה ישירות הילוך בלי להתריע לפני, גורם לאיזו קפיצה קטנטנה ולא נעימה אך מתרגלים לגיר כמו שהוא מתרגל אליכם.

עלויות אחזקה איני יכול לפרט כי כלל לא היו, הרכב דורש טיפול כל שנתיים או 30,000 ק"מ ולא הגעתי לשם.

לגבי איבזור שהרכב מגיע איתו – אין יותר מידיי דברים בהם ניתן להתפאר, הרכב מגיע כסטנדרטי לחלוטין ללא תוספות מיוחדות, אפילו לא מערכת מולטימדיה שיצאה במבצע מיד אחרי שקניתי את הרכב אך זה לא הפריע לי. הרכב היה כמו גרסת הליסינג רק בתוספות מינוריות של מגנזיום ושליטה על הרדיו מההגה ואני מאמין שעוד כמה דברים שלא התעמקתי בהם ממש.

סיכום

הרכב מותאם בצורה פנטסטית למשפחה צעירה/בוגרת שלא מחפשת רכב ספורטיבי או זריז. פלסטיקה חיצונית אשר אמורה לתרום לבטיחות הרכב וגימור פנימי עדין ונעים אשר נותן תחושת הזמנה לתא הנוסעים.

התחלתי להתרגל למנוע אם כי לא חיבבתי אותו ממש ואפילו הגיר למד להכיר אותי והתנהג כמו שרציתי או שאולי היה זה אני שהתרגלתי אליו ומיתנתי את התנהגותי הפזיזה בכביש. אך לאחר שנה וכמעט 6 חודשים נוספים למדתי לחבב את הרכב. הפינוק הצרפתי עדיין שם.

לגבי סחירות, רבות נאמר על הנושא אך לצערי לא פגשתי את נושא הסחירות.

מרגע פרסום המודעה לקח בדיוק 3 שעות עד שהתקשר בחור מאוד נחמד ואמר שהוא מעוניין לראות את הרכב, יומיים אחר כך הרכב נלקח לבדיקה ויצא חדש דנדש (בכל זאת רכב שרק שנה על הכביש)

נסגר חוזה ושוב עברו יומיים שלאחריהם הרכב נעלם ממקום החניה הרגיל שלו ואכן מורגש חסרונו. כאשר נפרדנו לשלום על מד האוץ' היו רשומים 18,000 בקירוב

הקונה המאושר קיבל רכב חדש ומפנק ואני מאחל לו רק טוב ובהצלחה, והכי חשוב שייסע בדרכים טובות

תודה על זמן הקריאה שהקדשתם לי, לשאלות נוספות אשמח להוות כתובת...

בברכת שבת שלום לכולם וצירוף של 2 תמונות

gcrnmym5jogj.jpgwgxmnizjzzbk.jpg

gcrnmym5jogj.jpgwgxmnizjzzbk.jpgקרדיט לחבר הפורום RS על התמונות

gcrnmym5jogj.jpg

Confidence In Motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש יפיפייה! עיצוב מהמם ושילוב של הג'אנטים עם הצבע מאוד מוצלח.

שיהיה לך בהצלחה ברכישת הרכב החדש, אך אני יכול להגיד לך שלפחות אצלנו הרגשת הנוחות ברכב הגיעה רק כשחזרנו לרכב אירופאי, בשנת 2006 הייתה לנו פיז'ו 407 שהיתה אחד הרכבים הנוחים ביותר שהיו לנו, לאחר מכן סיויק בצורתה החדשה ואחריה ב2008 הונדה אקורד החדשה, שני אלו היו זוועה בנוחות שלהם ולפני שלושה חודשים רכשנו וולוו S40 2.0 LUXURY החדשה, מהחברה, וממש מרגישים שאין על הנוחות האירופאית, ואאני מאמין שהרכב הבא יהיה או S60 החדשה או פורד מונדאו החדשה בגרסתה המפוארת, אבל כאן אני מביט לפחות שנה קדימה.

אז שיהיה בהצלחה ואם נוחות חשובה לך אז רק אירופה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתיבה נחמדה, תמונות נאות.

אין ספק שהרכב נוח, ובאמת מפואר מבפנים. רק לא התחברתי לזה שאתה חושב שהוא נראה טוב מקדימה ;-)

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחרונה גם אני התלבטתי האם לרכוש רכב כזה במבצע של הסתדרות המורים (112 אלף שקלים) אבל הטריד אותי עניין הגיר וגם הידיעה על דגם משופר (מתיחת פנים) שיגיע בקיץ וגם יצטייד בגירסה משופרת של ה-AL4 (למרות שהנציג בסוכנות ביטל את דבריי אבל אני מאמין לעיתונאות הרכב).

אחלה סיכום, אהבתי, רק לא ציינת מי המחליפה.

שבת שלום ובהצלחה עם הרכב החדש לכשיגיע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידן, אפשר להגיד תתחדש על היפנית?

תת היגוי זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק הקדמי של הרכב, היגוי יתר זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק האחורי של הרכב. כוחות סוס זה באיזו מהירות פגעת בקיר, מומנט זה לאיזה מרחק לקחת את הקיר איתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחרונה גם אני התלבטתי האם לרכוש רכב כזה במבצע של הסתדרות המורים (112 אלף שקלים) אבל הטריד אותי עניין הגיר וגם הידיעה על דגם משופר (מתיחת פנים) שיגיע בקיץ וגם יצטייד בגירסה משופרת של ה-AL4 (למרות שהנציג בסוכנות ביטל את דבריי אבל אני מאמין לעיתונאות הרכב).

אחלה סיכום, אהבתי, רק לא ציינת מי המחליפה.

שבת שלום ובהצלחה עם הרכב החדש לכשיגיע.

ברור שהנציג יבטל את דבריך - הוא לא רוצה שתמתין לדגם החדש אלא תתחייב עכשיו לרכישה. נציגי מכירות לא אוהבים קונים מושכלים...

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות ברשותכם אגיב לכל אחד כדי לספק את רצונכם בתשובות.

אוראל - פעם ראשונה - הפתעתי את עצמי במכירה, פרסמתי רק כדי לראות מה מצב השוק וכיצד להתכונן... כשישר הגיע רוכש פוטנציאלי לא אומרים לא.

איתי - תודה רבה על התגובה, אין ספק שהS40 מאוד מפנקת בנוחות שלה ומספקת גם מנוע וגיר בשילוב מצויין. מאחל לכם בהצלחה עם הרכב ואם ברצונכם להשתדרג בעתיד אז אך ורק לS60 שהיא ברמה הרבה יותר גבוהה.

דייב - מכרתי אחרי שנה כי לא נהניתי עם הרכב, כמו שכבר רשמתי די התרגלתי אליו ולא היה לי את הכיף שבנסיעה. עם כל הכבוד לאנשים אשר נוהגים ברכב, זהו רכב פרטי שלי ולא איזו ליסינגומטית שאני צריך להתפשר באיכות הנסיעה האישית שלי.

בר - תודה רבה, לגבי היופי זהו ערך סובייקטיבי תמיד נהיה שוני דיעה בנושאים מסויימים, הכי חשוב שאני דווקא אהבתי את המראה :lol:

מייק - תודה רבה, הגיר בשילוב עם המנוע יכולים להיות מאוד נחמדים, אך זה תלוי המון באופי הנהיגה והציפיות מהרכב.

רון, מייק, עמית ואוראל (פעם שניה) :wink: - לגבי המחליפה עצמה, אני עדיין בדילמה עם עצמי. המחליפה היא בכל אופן תיהיה מאזדה ספיריט עם מנוע 2000 דגם 4 דלתות, אם כי עוד לא הוחלט אם זו תיהיה הקיימת שיש לנו שנת 2008 או שאני אקח את החדשה 2011.

נכון שאין בכלל מה להתבלט, גיר 4 הילוכים מול 5 הילוכים, תוספות איבזור שיש בחדשה מול הישנה, אבל כבר השקעתי לא מעט בישנה מבחינת אבזור פנים וחוץ ולכן אני עדיין בהתלבטות. מה שאני כן מבטיח זה שברגע שאחליט אוראל יצלם ואני אעלה עדכון :lol:

Confidence In Motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4765 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...