Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור ברקסים באיביזה טורבו

שימו לב! השרשור הזה בן 4779 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברשותי איביזה טורבו 2002 והברקסים לפי דעתי ממש לא חזקים ביחס למנוע הכל כך חזק ששמו בו.

השאלה היא אם יש דרך לחזק את עוצמת הבלימה מבלי להחליף קליפרים?רפידות אחרות יעזרו או שכמעט ולא יהיה הבדל?דיסקים מאווררים ישפיעו משמעותית?תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא שמעתי אף פעם תלונות מבעלי איביזות כמו שלך על יכולת הבלימה של הצלחות והרפידות המקוריות.

אתה יכול לשנות ולשים קיטים של ברקסים ענקיים השאלה היא מה התקציב שלך זה לא עסק זול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הברקסים באיביזה אכן חלשים יחסית למנוע ומאבדים מהיכולת שלהם מהר יחסית תחת עומס.

רפידות ספורטיביות איכותיות, נוזל בלימה חדש ורענן יכולים מעט לשפר את המצב.

השלב הבא, מערכת בלימה של דגם הקופרה ב-20VT, מערכת בלימה מקורית של ברמבו עם דיסק של 305 מ"מ אם אני זוכר נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שמעתי אף פעם תלונות מבעלי איביזות כמו שלך על יכולת הבלימה של הצלחות והרפידות המקוריות.

אתה יכול לשנות ולשים קיטים של ברקסים ענקיים השאלה היא מה התקציב שלך זה לא עסק זול.

ת'אמת שאין לי ממש תקציב לזה וגם אני כמעט ולא משתולל עם הרכב אבל לפעמים לוחץ קצת ומרגישים שהברקסים האלה פשוט לא עוצרים טוב במהירויות גבוהות,עד לפני חודשיים הייתי נוסע על הרכב של ההורים שהוא טויוטה פריוס(אוטו מדהים דרך אגב)והתרגלתי לבלימה המטורפת של הרכב הזה ובאיביזה הברקסים הם פשוט הרבה יותר חלשים והאוטו מן הסתם צובר מהירות הרבה יותר מהר.

בטרקטורון למשל החלפתי את הצינורות בלימה המקוריים שהיו מגומי לצינורות בלימה כפולים מפלדה שזורה והברקסים התחזקו משמעותית,שמתי גם רפידות סינטרד שגם חיזקו קצת את עוצמת הבלימה וגם מאריכות חיים לעומת המקוריות.

השאלה היא אם ברכב השינויים הנ"ל גם ישפיעו ומה העלות שלהם פחות או יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוואה מוזרה של מכוניות מול כח מנוע לעומת בלימה. אבל בכל אופן לא נראה לי שצינורות שזורים ישפרו משהו בבלימה בלי שתחליף קאליפרים וצלחות.

בקיצור השיפור הכי טוב לדעתי זה למצוא צלחות + רפידות בגודל המקורי שלך של חברה איכותית יותר מהמקור + החלפת נוזל בלמים אם לא הוחלף אף פעם, ותרגיש הבדלים שמים וארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך מושג כמה אמור לעלות סיפור כזה?דיסקים מאווררים יתנו משהו או שרק תחת בלימה ארוכה פחות יתחממו ובעצם יעבדו טוב יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יעלה לך מ 2000 עד כ 3500(עבור מידות מקוריות) תלוי מה תקנה ואצל מי. הבדל בבלימה ממהירות גבוה תרגיש מיד.

לדעתי עדיף להחליף צלחות ורפידות ביחד גם אם צלחות מקוריות עדין נראות טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי ת'אמת לפני חודש צלחות קדמיות קדימה,180 שקל חדשות בניילון,כמה יעלו צלחות משופרות?

אוי ואבוי.

למרות שגם עם ברקסים מקוריים היא לא עוצרת טוב, פה זה כבר בדיחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי הוא התבלבל והתכוון לרפידות.

אפילו דיסקים סיניים זולים ביותר לא עולים כזה זול לדעתי

''גם דברים פשוטים יכולים להיות טובים'' - אביה בת ה-10

CBR600RR-sold

z-750-crashed

wrx run by ecutek-sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מתבלבל,זה המחיר ששילמתי אחרי הנחה,המחיר שלהם לצרכן הוא פחות או יותר 300 שקל שגם זה לא יקר,גם עם הצלחות הקודמות הרכב עצר בדיוק אותו דבר.

אין לי מושג של איזה חברה הם אבל הם נראות בדיוק כמו המקוריות והזמנתי אותם במיוחד לרכב הזה,לא סתם לקחתי צלחות של רכב אחר שבמקרה התאימו.

דרך אגב גם לפיאסטה שהייתה לי החלפתי צלחות והמחיר היה אותו דבר בחנות חלפים במקום אחר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו באמת לא יכול להיות שאתה רציני, דבר ראשון כל הצלחות בלימה נראות אותו הדבר אלא אם כן הן מחוררות או מחורצות, זה שהן יוצרו לרכב שלך לא אומר כלום על איכותן, שלדעתי מאוד מאוד ירודה אם שילמת מחיר כזה.

''גם דברים פשוטים יכולים להיות טובים'' - אביה בת ה-10

CBR600RR-sold

z-750-crashed

wrx run by ecutek-sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

180 שקל לזוג צלחות? הם מורכבות כרגע על הרכב?

עכשיו אני מבין למה אתה מתלונן על הברקסים..

גם עם ברקסים מקורים, האיביזות של 2001-2002 לא עוצרות כמו שצריך, תריץ חיפוש בגוגל בעברית ותמצא ערמות של סיפורים, למעשה כמעט כל אלו שסיימו את חייהן במהלך העשור שהן על הכביש סיימו אותם בגלל שפגשו עמוד/עצם אחר כלשהו לפני שהספיקו לעצור ולא בכלל שלא הצליחו להסתובב (כמו שנהוג לספר על האיביזות האלו).

בעלי איביזות ותיקים ידעו להגיד לך מה הפתרון לסיפור, יש פתורונות טובים יותר וטובים פחות, הכל שאלה של כסף, אבל 180 שקל לזוג דיסקים זה מחיר שאתה צריך לבדוק טוב טוב מה שמת, זה שהדיסק נראה אותו דבר לא אומר אפילו לא חצי דבר עליו.

-----

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4779 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...