Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נזילת מנוע או הזעה טבעית? כולל תמונות

Alex_V
שימו לב! השרשור הזה בן 4767 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא מזמן ניגבתי את השמן ואחרי יומיים בדקתי שוב מה מצב והנזילה והיא חזרה להיות כפי שהיתה.

הבעלים הקודמים של הרכב, שהוא מכר קרוב, אמר שהוא החליף אטם ראש מנוע לא מזמן. אולי לא הרכיבו אותו טוב או שהוא היה בלוי? כמה יעלה לי להחליף במוסך אטם ראש מנוע, בלי רצועת טיימינג ושום דבר, רק אטם ראש מנוע. ואם אפשר, המלצות למוסך כזה באיזור חיפה? :roll:

אגב, מדובר בפיאט פונטו ספייס 2001, מנוע 1.3 8 שסתומים.

תודה,

אלכס

DSC02359.jpg

DSC02361.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שאתה מתכוון לאטם מכסה שסתומים.

מחיר לא רציני בכלל, הגומייה אמורה לעלות 30-40 ש"ח בערך, ועבודה עוד כמה עשרות שקלים.

לדעתי כל מוסך יכול לבצע, העבודה דיי פשוטה ולוקחת כמה דקות בלחץ.

***PEUGEOT - THE KING OF THE JUNGLE***

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האטם שסימנתי בצהוב זהו אטם מכסה השסתומים אתה אומר?

במקרה ואכן יש לי נזילה מהאטם מכסה שסתומים, רצוי לטפל בזה דחוף או שאפשר להשאיר את זה ככה לזמן מה עד הטיפול הבא בעוד חודש - חודשיים נגיד?

ואגב, נדלקת לי מדי פעם נורת "הזרקת דלק" ונכבית כעבור זמן קצר וכשזה קורה נעלם לי השעון מד חום מנוע, יורד ל-0. אתה חושב שיש מצב שזה קשור אחד בשני?

DSC02359.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האזור שסימנת בצהוב הוא חלק מאטם מכסה השסתומים, האם תמונה 2 היא לאחר ניקוי? משם נוזל לך? כי האזור שם נראה יבש יחסית

יש לך נזילה מכיוון גומיה של סלילי ההצתה

הנה מדריך שהכנתי בזמנו ומסביר איך להחליף

סיפור של 20 דקות גג בעלות של 20 שקל על גומיה

http://www.fiatclub.co.il/forum/showthread.php?p=81129

ואם התמונות לא עובדות, הנה קישור להורדה:

http://hotfile.com/dl/109598140/4810c70/__-.rar.html

ולא חושב שיש קשר בין זה לבין נורת הזרקת הדלק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היכן נמצאת הגומיה של סליל ההצתה? כי אני בטוח ב99% שהנזילה היא מהאטם שסימנתי בצהוב, כל הזמן האטם שם ממש מבריק משמן ואחרי שאני מנגב הוא חוזר להיות שוב מבריק. ובצד השני איפה שיש את אותו האטם, משם כנראה אין נזילה, הוא כל הזמן יבש ונקי.

ו2 התמונות הם בערך חודש אחרי שניקיתי, אבל לא ניקיתי בצורה יסודית, ניקיתי רק את השמן שרואים שהוא טרי ומבריק, השמן היבש כבר היה גם מקודם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון מה שמסומן בצהוב זה אזור האטם מכסה שסתומים.

יכול להיות שזה כמו ש CHESH רשם, אני לא מכיר את האוטו לעומק.

שני המקרים לא כאלו נוראים, זו בסך הכל הזעת שמן, גם לא תרגיש את השינוי במדיד השמן, לדעתי אפשר לחכות עד הטיפול הבא, אם אתה אומר שזה בעוד חודש או חודשיים.

אין קשר בין המקרים להדלקת נורת הזרקת הדלק, וגם לא הבנתי את הקשר בין הנורה למחוג חום המנוע.

אולי זו איזו בעיה חשמלית.

***PEUGEOT - THE KING OF THE JUNGLE***

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה עצלן להוריד את התמונות הא? :lol:

זוהי הגומיה

xjnmjemlvn2z.jpg

שמע יכול להיות יש לך הזעה מכיוון מכסה השסתומים אבל בוודאות נוזל לך שמן מהגומיה של סלילי ההצתה כי האזור שם מפוצץ בשמן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הורדתי את התמונות. תודה על המדריך אבל עם כל "הידע הטכני" שלי בהחלפת נורות בבית והברגות פה ושם של ארון כזה או אחר אני די מפחד להתקרב למנוע שלי. אני כנראה כבר אילך לאיש מקצוע אשלם לו קצת על עבודה, שיהיה בריא ואני אילך עם ראש שקט. הבעיה היחידה היא שהבנתי שצריך לחכות 12 שעות או משהו כזה אחרי שמחליפים את הגומיה, זאת יכולה להיות קצת בעיה.

בכל מקרה אם הבנתי אותך נכון, סביר להניח שיש לי נזילה גם מאטם שסתומים שסימנתי בצהוב מקודם, וגם מגומיית סלילי ההצתה שהיא אם הבנתי נכון מסומנת באדום בתמונה הבאה:

DSC02359.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך לחכות כלום

אתה מחליף ונוסע, זה סה"כ 3 ברגים לא צריך לפרק איזה משהו מיוחד + לנקות את האזור

גומיה כזו עולה 20 שקל, במוסך מורשה אני מאמין שרק על העבודה על הגומיה יקחו לך 70-80 ש"ח

זה לא כזה נורא לחכות עם זה עד הטיפול, רק בדוק אם חסר שמן בזמן הזה שאתה נוסע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4767 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...