Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנוע למכשיר כושר - ללא כל כושר

dorki
שימו לב! השרשור הזה בן 4786 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התקלות מגיעות בצרורות.

מנוע ההליכון שלי התחיל לקרטע ולפעול במהירות נמוכה יחסית תוך פעולה לא חלקה.

פירקתי אותו מהמכשיר ומצאתי מקטע שבו ישנו נתק בין הפחמים. הנתק נמשך לאורך קשת של כ- 30 מעלות.

המנוע מתוצרת חברת מקמילן (mcmillan) והוא בן 10 שנים בשימוש אינטנסיבי למדי.

המלצות על ספקי מנועים מהסוג הזה, מלפפי מנועים וכל מידע שימושי תתקבלנה בברכה.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צר לי שאני לא יכול לייעץ לגבי ההליכון.

אני רק יכול לנגיד ששורר עכשיו בחוץ מזג אוויר מושלם, אז מומלץ לרוץ בחוץ כל עוד ההליכון תקול וגם כשלא.

אני רץ על הליכון (בחדר כושר) רק בקיץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי לבדוק אם יש נתק גם במגע ישיר עם הרוטור ולא דרך הפחמים.

בכל מקרה, יש לא מעט בתי מלאכה שמתעסקים עם מנועים כאלו ויכולים לתקן את המנוע או למכור לך אחר תואם. אני עבדתי לפני כמה שנים עם "האחים ברדוגו" והם היו ממש בסדר.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון, פעלתי לפי עצתו של מר פיק וגיליתי שאכן מהרוטור יש מגע.

ניקיתי את הרוטור ועכשיו יש מגע של 360 מעלות.

האם יש טעם לבצע משהו נוסף בטרם הרכבת ניסיון וציפייה לטוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, לנסות ולפתוח את החלק התחתון של המנוע ולנקות כמה שיותר מאבק הפחמים שמצטבר בחלק התחתון. זה אחד מהמקורות לתקלות במנועים כאלו. אם הפחמים שחוקים יחסית, אז כדאי גם להחליף אותם.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעט ניצוצות היא תופעה נורמלית כשיש קומוטטור - פסי נחושת עם רווחים בינהם.

האם דאגת לנקות גם את החריצים שבין הלמלות בקומוטטור? חשוב שהחריצים יהיה עמוקים במקצת מפני השטח של הלמלות כדי להבטיח הפסקה במגע ובידוד מתאים.

כשאתה בוחן את הפחמים הישנים, לא רק אורכם קובע אלא גם רוחבם - יש מצבים בהם הקומוטטור איבד את העיגוליות שלו או בגלל שימוש רב או בגלל חוסר איזון שנבנה עם הזמן. במצב כזה הפחמים מתנודדים פנימה והחוצה ונשחקים בצדדים. מעבר למגע לא אחיד נוצרת גם כמות מופרזת של אבקת פחם.

הליך שיפוץ מקיף יכלול בדרך כלל קודם כל חריטה או ליטוש קפדני של פני הקומוטטור. נא שים לב שבזמן החריטה יש למרכז את הרוטור באזור עליו מורכבים המיסבים ולא להסתפק בקדחי המרכוז של הציר. אם אין ברירה ובוצעה חריטה בעזרת עוקצים וחורי המרכוז חשוב לבדוק ולתקן קונצנטריות באופן שיתואר מיד.

יש להחליף פחמים ולבצע התאמה לפני הקומוטטור (בדרך כלל יש לעטוף אותו בבד שמיר ולסובב עד לשחיקת הפחם לרדיוס המתאים). אם הפחמים אינם מקוריים חשוב שהתחליפיים יהיו בעלי קושי והרכב דומה למקור כדי לא לשחוק/להשחק ולהתאים לצפיפות הזרם המתפתחת במנוע - זרם ליחידת שטח של חתך הפחם.

יש לבדוק את תקינות הקפיצים ואם אין מד כוח מתאים ניתן להעריך אם יש שוני בין הקפיצים השונים לפי השינויים באורך הפחמים הישנים.

לפני הרכבה סופית של המנוע למקומו מומלץ לסובב את הרוטור ולבדוק קונצנטריות של הקומוטטור, נניח בעזרת חוד של עיפרון ותאורה מתאימה, או בעזרת אינדיקטור. תיקון ניתן לבצע בעזרת ליטוש של הקומוטטור תוך כדי הפעלת המנוע - מניחים אותו על מצע מבודד, מפעילים אותו ומלטשים בעזרת מקל אברזיבי מתאים המוחזק ביד. זו פרקטיקה מקובלת בשיפוץ מנועים של מכונות כביסה מודרניות.

מישהו שאני מכיר טוען שעדיף לא לקבע את המנוע בזמן הליטוש כדי לבצע מין איזון דינמי לרוטור (ולהקטין רעידות של המנוע בעבודה) אבל לדעתי זו גישה שגויה - ה'תיקון' יגרום לאקסצנטריות (רק שהיא תהיה יחסית לנקודות חוסר האיזון) ולשחיקת רוחב הפחמים בעבודה ועם הזמן.

בהצלחה, יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המון שנים לא נזקקתי לתיקון של מנוע DC והשפצים אותם אני מכיר לא יתעסקו במנוע זעיר של הליכון, בטח לא במחיר כלכלי.

הטכניקה דומה לזו המיושמת בסטרטרים לרכב, במקדחות וכדומה, אבל לא הייתי חותם על איכות השיפוץ אצל החברה האלה.

מישהו עליו אני סומך ושאולי יסכים לשפץ (מה מצב המיסבים במנוע??) הוא גיל, הבעלים של חנות חלפים למכונות כביסה, תנורים ומטהרי מים בככר המושבות בתל אביב. הטלפון בחנות 03-6873812. החנות ותיקה ומוכרת ונקראת 'טכניקה'.

לאיש יש מוזרויות משלו והוא לא מקדים להגיע לחנות אבל יש לו ידי זהב, שפע ניסיון בליטוש קולקטורים בדרך שתיארתי ובכלל ראש טכני פתוח.

התאם עצמך לשעות שלו, חזור ובדוק לפני ההגעה בפועל, תן לו זמן לשפץ (אל תעמוד לו על הראש) ואני מניח שהמחיר יהיה נוח והתיקון יסודי ומוצלח.

אם קשה לך להגיע אליו פיזית, העזר בחבר שיביא לו את המנוע במקומך. אל תסתפק בקשר עם העובד שלו, דבר ישירות עם גיל, כשהוא נמצא.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...