Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות קשה בין רכבים. אודה לעזרתכם.

meteor
שימו לב! השרשור הזה בן 4797 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז ככה. הגעתי למצב שאני מאוד מתלבט בין רכבים מסוימים. לכל אחד יש יתרונות וחסרונות שלו.

ההתלבטות היא בין קיה פורטה עם גיר חדש (6 הילוכים), סקודה אוקטביה 1.2 TSI, סקודה פאביה TSI, פולקסווגן פולו TSI. כנראה אני אלך בסוף על הגדולות, אבל הקטנות עדיין בתמונה. החיסרון הבולט בפאביה ופולו זה הגודל.

אבל אם משווים בין רכב עם מנוע ותיבה רגילים (אפילו שזה 6 הילוכים) עם רכב בעל מנוע TSI ו-DSG, אז עולות כמה התלבטויות.

לרכב ה"רגיל" יש אחריות יותר ארוכה. במקרה של פורטה זה 7 שנים. מכלולי הנעה די ותיקים, בדוקים וזולים יותר מאשר TSI עם DSG. להם יש רק שנתיים אחריות ואחרי זה כל דבר קטן עולה המון כסף. ואם תהיה תקלה עם מנוע או גיר, אז העניין בכלל אבוד.

דבר נוסף זה שכל רכבי TSI מגיעים רק עוד כמה חודשים.

ועוד עניין חשוב זה יכולת המכירה של הרכב אחרי כמה שנים. יש סיכון גדול למי שקונה רכב עם TSI-DSG ללא אחריות, כאשר לרכב רגיל יהיו עוד כמה שנים של אחריות. אז אולי למרות ההעדפה של TSI, הרב יעדיף דווקא רכב רגיל עם אחריות שנותרה.

אולי יש עוד כמה סעיפים שלא התייחסתי אליהם. אם תעלו עוד משהו, זה יכול לעזור.

אז למרות העליונות הברורה של רכבי TSI-DSG, לפחות מבחינת הביצועים והחיסכון, יש עדיין התלבטויות בעניין קניה.

לגבי הפורטה אנייכול לציין חיסרון אחד בולט ששמתי לב אליו וזה ההיגוי. הוא לא כל כך נוח. אבל יכול להיות שניתן להתרגל לזה וזאת לא סיבה מספיק גדולה לוותר על הרכב.

דרך אגב, המחירים בין כל הרכבים מאוד דומים, כך שלפחות עניין המחיר לא כל כך מפריע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן יש גם את ההבדל בביטוח בין הרכבים. נאמר לי בסוכנות סקודה ופולקסווגן שהביטוח לא גבוה, אבל אני בספק ולא בדקתי עדיין את העניין. אבל כנראה עדיין יהיה הבדל משמעותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם שאר האוטו ? רכב זה לא רק מכירה עתידית ואחריות .

הסקודות הם ליגה אחרת לעומת הקיה בכל מובן - כמעט ואומר שאין מה להשוות .

חוץ מזה תבדוק טוב טוב מה משמעות האחריות , אני די בטוח שבקיה זה מחולק לאחריות מלאה קצרה 1-3 שנים ואחריות משנית ל7 שנים שאולי לא תעזור לך ברוב המקרים .

לך תעשה נסיעת מבחן בסקודה ובקאיה ואז תהיה לך תמונה יותר ברורה .

דבר נוסף - אני מתרשם שמנועי TSI הם די אמינים , לא שמעתי על בעיות כרוניות .

מה עם סיאט לאון 1.2 ? יש במלאי + חסכונית+מרווחת גם ליושבים מאחור - תא מטען קטן משמעותי מהאוקטביה וגדול משמעותי מהסופר מיני ,בשבילי הוא די שימושי (עגלה של התינוק + תיקים אפשר להכניס ... , אם מקפלים מושבים אז יש מלא מלא מקום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאון אוטומטית יקרה, לכן יש רק אוקטביה במחיר סביר.

אני מודע לעליונות של סקודה לעומת קיה, פשוט במקרה של קיה קונים משהו פשוט מכל הבחינות ובסקודה יש סיכון מסוים מבחינת מכלוללי ההנעה ומכירה עתידית. אפילו שהרכב יהיה במצב מצויין, אנשים יעדיפו לקנות רכב שיש לו עדיין אחריות מסוימת, אפילו קטנה, לעומת רכב שנגמרה לו האחריות ועוד שהוא עם מנוע "מוזר" וחדש יחסית כמו 1.2 TSI.

אז בגדול, האם בכל זאת עדיף להשקיע באוקטביה, למרות מה שכתבתי למעלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין למה אתה חושב שמישהוא יעדיף מנוע מיושן של קאיה על TSI מתקדם ?

אני בפרוש היתי מעדיף את ה TSI .

בעוד 3 שנים TSI לא יהיה משהוא חדש , אלא סטאנדרט ואולי אף אחד בכלל לא ירצה רכב עם מנוע מיושן ?

שוב אני חוזר לגבי האחריות - תבדוק שוב מה אתה מקבל בקאיה ?

יצא לי לנהוג בקאיה יום אחד (אוטו זמני עד שהליסינג יחזור מטיפול ) ולדעתי הרכב מזעזע מבחינת תנוחת נהיגה ונהיגה , מצד שני אף פעם לא נסעתי באוקטביה :?:?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4797 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...