Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לחץ אויר גבוה בצמיגים (פוצל מ"על שיפורים ושיפורים-106 ראלי MK2")

שימו לב! השרשור הזה בן 7266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חבר'ה...

לכל המשפרים, משופרים ומיני זאעטוטים... (לא שאני כל כך מבוגר)...

אבל שיפור עצבני שניסיתי בעצמי הוא בלי השקעה בכלל (אולי כמה שקלים בודדים) הוא ללכת לתחנת הדלק, ולמלות אוויר לפי המלצות היצרן ולהוסיף משהו כמו 10% ללחץ המירבי המומלץ לרכב (כמובן שיש לבדוק שלחץ זה לא עובר את הלחץ המקסימלי המומלץ לאותו צמיג, הרי כל צמיג ויכולותי הוא...

דבר זה יגרום גם להאצה מהירה יותר (בטוח יותר מהר מאשר איזה פילטר אויר פתוח או משהו סתמי כזה) וכמו כן יגרום לירידה בתצרוכת הדלק עקב נקודות חיכוך קטנות יותר מבעבר...

מה שיגרע הוא נוחות הנסיעה, שתהפך לקשוחה מחד, וגם ליציבות שונה של המרכב מאשר בלחצי האוויר הסטנדרטיים... להחלטתכם ולשיפותכם (לכל שיפור יש יתרון וחיסרון, לא?)

:lol:

אהבה באה בזוגות, לנשים ולמכוניות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה...

אבל שיפור עצבני שניסיתי בעצמי הוא בלי השקעה בכלל (אולי כמה שקלים בודדים) הוא ללכת לתחנת הדלק, ולמלות אוויר לפי המלצות היצרן ולהוסיף משהו כמו 10% ללחץ המירבי המומלץ לרכב (כמובן שיש לבדוק שלחץ זה לא עובר את הלחץ המקסימלי המומלץ לאותו צמיג, הרי כל צמיג ויכולותי הוא...

דבר זה יגרום גם להאצה מהירה יותר (בטוח יותר מהר מאשר איזה פילטר אויר פתוח או משהו סתמי כזה) וכמו כן יגרום לירידה בתצרוכת הדלק עקב נקודות חיכוך קטנות יותר מבעבר...

מה שיגרע הוא נוחות הנסיעה, שתהפך לקשוחה מחד, וגם ליציבות שונה של המרכב מאשר בלחצי האוויר הסטנדרטיים... להחלטתכם ולשיפותכם (לכל שיפור יש יתרון וחיסרון, לא?)

זה לא אחראי לתת כזו הצעה באופן גורף. אין לך מושג איזה השלכות יש לזה ברכבים שונים. אתה רושם 10% בבטחון כזה כאילו שזה מבוסס על מחקר מקיף שנעשה.

כשאתה רושם כזה דבר תציין את סוג הרכב קודם כל.

דבר שני הזנחתה את החסרונות השוליים של אחיזה נחותה בסיבובים ובלימה נחותה.

ועניין אחרון חביב. מההמלצה שלך מתפרש שאני צריך למלא 40PSI :shock: בגלגלים הקדמיים. בתור אדם שעשה לא מעט נסיונות והתנסויות בלחצי אויר כדי להחליט מה טוב לי אני יכל להגיד לך שזה מצב קטסטרופלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה...

זה לא אחראי לתת כזו הצעה באופן גורף. אין לך מושג איזה השלכות יש לזה ברכבים שונים. אתה רושם 10% בבטחון כזה כאילו שזה מבוסס על מחקר מקיף שנעשה.

ועניין אחרון חביב. מההמלצה שלך מתפרש שאני צריך למלא 40PSI :shock: בגלגלים הקדמיים. בתור אדם שעשה לא מעט נסיונות והתנסויות בלחצי אויר כדי להחליט מה טוב לי אני יכל להגיד לך שזה מצב קטסטרופלי.

מדוע לחץ יתר יגרום לאחיזה נחותה בסיבובים? ולבלימה מחותה?

היו פה מספר אנשים שטענו שכאשר הם יוצאים לטיול ספורטיבי עם נסיעה דורשנית (וגם המליצו לאחרים לעשות כך) הם מילאו את לחץ האויר המקסילמי שמותר לרכב (לפי הוראות היצרן במצב שבו הרכב כביכול מלא (אנשים+מטען)) ואף הוסיפו עוד 3-4 PSI...

אני טועה?

אהבה באה בזוגות, לנשים ולמכוניות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה...

מדוע לחץ יתר יגרום לאחיזה נחותה בסיבובים? ולבלימה מחותה?

היו פה מספר אנשים שטענו שכאשר הם יוצאים לטיול ספורטיבי עם נסיעה דורשנית (וגם המליצו לאחרים לעשות כך) הם מילאו את לחץ האויר המקסילמי שמותר לרכב (לפי הוראות היצרן במצב שבו הרכב כביכול מלא (אנשים+מטען)) ואף הוסיפו עוד 3-4 PSI...

אני טועה?

אתה שוב עושה הכללות.

אני אמנם לא מכיר את השרשור שבו כביכול הומלץ למלא 3-4 PSI מעל המלצת היצרן המקסימלית.

זה נשמע לי המון.

אבל גם אם זה רלונטי לרכב מסויים זה לא בהכרח טוב ברכב אחר.

עודף לחץ אויר פוגע בתפקוד הצמיג בשני אופנים:

1. שטח הפנים פשוט קטן יותר.

2. הוא מאבד את הגמישות הדרושה כדי להשיג את האחיזה באופן שאליה הוא תוכנן.

אין לי כח להכנס לנושא אופן הפעולה של צמיג כי זה יהפוך לשרשור ארוך וממש אין לי כח לזה, אבל זה פחות טריויאלי ממה שרוב האנשים חושבים.

המלצות יצרן לוקחות בחשבון המון פרמטרים וביניהם גם נוחות נסיעה על כן תוספת קטנה של PSI או שניים זה בגדר השפוי גם אם לא בהכרך הדבר הנכון בכל רכב.

אבל שוב מנסיוני עם ה-VTR שלוש PSI עודף בקדמיים זה כבר ירידה בביצועים. 4 PSI זה כבר בלתי נסבל.

באחוריים יש יותר טולרנס (לפחות ב-VTR) אז שם אפשר לשחק יותר כדי להשפיע על האיזון והנטייה לזרוק זנב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא באמת אני רוצה להבין עד שפתחו פה שירשור מעניין(ואין כבר הרבה כאלה)

אתם פשוט מקלקלים אותו עם למלות אוויר מחורבן לגלגלים :x

מה זה קשור לשיפור בכלל :?: אנשים מדברים פה על דברים קצת יותר רציניים שעושים למכוניות שלהם

ואתם מדברים על אוויר בצמיגים נו באמת מה קורה לכם התחרפנתם על כל הראש :x

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא באמת אני רוצה להבין עד שפתחו פה שירשור מעניין(ואין כבר הרבה כאלה)

אתם פשוט מקלקלים אותו עם למלות אוויר מחורבן לגלגלים :x

מה זה קשור לשיפור בכלל :?: אנשים מדברים פה על דברים קצת יותר רציניים שעושים למכוניות שלהם

ואתם מדברים על אוויר בצמיגים נו באמת מה קורה לכם התחרפנתם על כל הראש :x

למה אתה מפנה את העצבים שלך עלי?

בנאדם כתב הערה מטעה עד מסוכנת ועוד בתואנה לשיפור וכשאני מנסה לתקן אתו לטובת הכלל, אני הופך להיות האיש הרע?

אם יש למישהו פנינות חוכמה ושנינות להוסיף לשרשור הזה אני האחרון שיעמוד בדרכו.

אז תרגיע ותכניס דברים לפרופורציה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוצל להנאתכם, המשך דיון פורה.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...