Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכת דלק מוגזמת בפיאט פונטו ספייס 2001...או שלא?[לא יודע לבדוק צריכת דלק] כ.נערכה

assafy
שימו לב! השרשור הזה בן 4792 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים.

ברשותי כאמור בכותרת פיאט פונטו ספייס שנת 2001.

הרכב אצלי חצי שנה, עבר טיפול גדול כשקניתי אותו כולל החלפת פילטרים, שמן, טיימינג, ועוד טיפולים שעלו לי 2,300 ש"ח. בנוסף, לפני 3 שבועות עשו לי במוסך ניקוי מצערת עקב רעידות של האוטו ומנוע שכמעט נכבה, ניקוי שאכן פתר לי את הבעיה הזו. מאז שהרכב אצלי נסעתי איתו כ-6,000 ק"מ, וכרגע הקילומטראז' הוא על 126,000 בערך.

כשרק קיבלתי את הרכב, הצלחתי לנסוע איתו מעל 600 ק"מ בנסיעה שהיא בעיקר בין עירונית.

כשעברתי לעיר ונסעתי רוב הזמן בעיר ופעם בשבוע 70 ק"מ הלוך ו-70 ק"מ חזור מהמרכז לצפון, הצלחתי לנסוע בערך 550-600 ק"מ לפני שנדלקה לי הנורה של הדלק.

בחודש האחרון שמתי לב לצריכת דלק חריגה מאוד- תדלקתי ביום ראשון בסה"כ, ואחרי 110 ק"מ המחוג היה ב-3/4. לאחרונה הנורה נדלקת לי כבר אחרי 500 ק"מ בלבד, לפעמים אפילו פחות.

אבל גיליתי משהו מעט חשוד...

לפעמים אחרי שאני מניע המחוג יחסית נמוך, ואחרי כמה דקות "באורח פלא" הוא עולה מעט, לפעמים אפילו "קו" שלם במחוג.

בנוסף, תמיד כשהייתי נוסע לתחנת דלק אחרי שהנורה של הדלק הייתה נדלקת, הייתי מתדלק בערך 38 ליטר לפחות. ביום ראשון, לאחר שהנורה נדלקה, תדלקתי 34 ליטר בלבד.

יכול להיות שהמד דלק מזייף?

ועל הדרך, שאלה נוספת...

לחץ האוויר לפי הספר רכב בצמיגים של הפונטו ספייס הוא 29 מקדימה ו-28 מאחורה (PSI).

קראתי במספר מקומות שכשאני ממלא בתחנות דלק למשל, כדאי למלא 2-3 PSI יותר.

לאחרונה הצמיגים "לא כל כך עגולים" כפי שהם צריכים להיות, כאילו הם קצת מפונצ'רים. אז אכן מילאתי קצת יותר, 3 PSI יותר בכל צמיג. אכן הנסיעה מרגישה קצת חלקה יותר, אך עדיין הצמיגים לא "לגמרי עגולים"" (אלא בולטים מהצדדים קצת, אם אתם יודעים למה אני מתכוון).

הצמיגים הם של אליאנס (ככה קניתי את האוטו מהבעלים הקודמים), החריצים לא שחוקים, אבל אני שוקל אם כדאי להחליף אותם...איך אני יודע מתי בוודאות כדאי להחליף צמיגים? ולמה מומלץ? כמה אמור לעלות בערך?

המון תודה, שבת שלום :)

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן המד מזייף.. אל תסמוך על מד בשביל לקבוע צריכת דלק.

תמלא טנק מלא. סע כמה מאות קילומטרים. ומלא את המיכל שוב. חלק את המספר קילומטרים שנסעת בכמות הליטרים שנכנסו.

אני בעל פיאט פונטו ספייס 2001 (ELX) צריכת דלק בין עירונית סביב ה18 קילומטר לליטר, עירונית סביב ה13-14. אני חושב שזה הנורמל.

בהצלחה ותחזור עם תשובות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

כבר הסבירו לך כאן על הבעייתיות שבהסתמכות עיוורת על מד הדלק. סטיות קלות במד טבעיות ואין להתרגש מהן. הוא לא אמור להיות מדויק במאה אחוז אלא רק לתת אינדיקציה כללית למצב הדלק.

לגבי לחץ האוויר - 32 PSI הוא לחץ האוויר המומלץ בפונטו לעומס מלא, אתה יכול למלא את הצמיגים ללחץ האוויר הזה בלי שום חשש. לצורה של הצמיג אין משמעות כל עוד לחץ האוויר נכון.

חשוב שתבדוק מלבד עומק החריצים גם את תאריך הייצור של הצמיגים וכן תנסה לאתר עליהם פגמים כגון סימני יובש או בליטות מדופן הצמיג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4792 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...