Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הכוונה לרכב בעל נפח גדול וחווית נהיגה חסכונית

2shimi
שימו לב! השרשור הזה בן 4771 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברים

אני מתכוון להחליף רכב

יש לי כיום מיצובישי סופר לנסר 97 מנוע 1600 ידני

לפני כן היה לי סוברו DL 92

כפי שאתם שמים לב אני תמיד מחפש רכב מאוד אמין, זול, חזק וחסכוני ולכן אבקש מאוד מהמבינים לעזור לי להמשיך בקו הזה בהמלצות שיובאו

התקציב שאני מעוניין להוסיף מעבר לרכב עוד כ 10-12 אלף = רכב בין 20 ל 22000 ש"ח

הצרכים שלי

היות ובזמן האחרון יוצא לי לא מעט לעשות הובלות שאני כן מצליח לעשות עם הרכב הנוכחי אני מעדיף אחד יותר גדול ויותר חדיש

אופציות לרכב גדול

כאחד שהיה לו בעבר רנו קנגו וגם סיטרואן ברלינגו דיי התבאסתי מהיכולת הנמוכות מאוד בסחיבה שלהן (בייחוד אם הן עמוסות)

אבל מבין המסחריות רבים המליצו לי דווקא על הפיאט דובלו טורבו דיזל 100 כ"ס (שנת 2003 / 2004 נכנסת בתקציב) שטוענים שהיא מאוד מהירה אפילו בהעמסה מלאה

כמו כן אמרו לי שהיא חסכונית, אמינה וזולה לאחזקה

האם יש אמת בדברים?

האם ישנה הצעה לחלופות שיכולות להיות מעניינות יותר?

אשמח מאוד לקבל חוות דעת בעניין והמלצות/ חיזוקים או חסרונות

לגבי ג'יפ/ שטח שיענו על הדרישה של נפח

הבנתי לאחר קריאה בפורומים כי רכב שטח/ ג'יפ (שמסוגלים לענות לדרישת העמסה שאני מעוניין) יכולים להיות מאוד בעייתיים בתקציב שיש לי היות ובתקציב הזה האופציות הן לרכבים שעברו הרבה וצריך להשקיע בהם הרבה ככדי להביאם למצב אמין שיחזיק מעמד

מה גם שלעניין החיסכון החודשי ועלות האחזקה הן לא יכולות להגיע לעומת רכב פרטי

אבל לעומת מסחרי?

האם ישנה המלצה על רכב ספציפי מתחום השטח (שאיני נוהג בשטח) שיכול להיות זול וחסכוני, אמין וזול שיכול להיכנס בתקציב שלי והוא עדיף/ יכול להשתוות למסחרית קטנה?

מאידך ישנה הצעה לקחת רכב גדול שנוסע על גז וכך אוכל להוזיל את האחזקה החודשית, האם הפרמטר הזה יכול להיות גורם משפיע לטובה בשיקול?

לעומת זאת בפרטיות תמיד אהבתי את BMW ואני חולה הגה (לכן הרדיפה אחר מסחרית בעלת יכולת נסיעה טובה גם כשהיא עמוסה)

אך אני יודע כי העליות האחזקה דיי גבוהות לכן היא יורדת מהפרק, האם אוודי A4 יכולה להיות תחליף

עוד רכב נורא מסקרן הוא הסיטרואן C5 2002 מנוע 2000 שהדעות עליו מאוד חלוקות

מצד אחד הוא עונה על עניין הגודל שהוא יותר גדול משמעותית מהרכב שיש לי כיום, ועוד טוענים שזה רכב מאוד מאוד מפנק כך שאוכל ליהנות עדיין מהנסיעה

מאידך טוענים שאין לו שוק ומכיוון שהרכב עמוס במחשוב שיש איתו הרבה בעיות לכן זה דיי מפחיד אותי שאבזבז את זמני וכספי במוסכים

האם יש דברים בגו?

אילו חלופות אתם מציעים לי?

הצרכים עליהם אני חייב מענה בכל המלצה שתגיע מכם:

חלל גדול יותר מרכב פרטי רגיל (כמה שיותר כך טוב)

אחזקה נמוכה (יומית, שבועית, חודשית ושנתית)

חלקים זולים וזמינים

שוק טוב

רצונות שאני יכול לוותר אך אשמח שיהיו

חווית נהיגה

נוחות

מהירות

יציבות

איני סגור על דבר ואשמח לקבל כל המלצה שהיא המסוגלת לענות לצרכים והרצונות שלי

אז זה לא חייב להיות דבר ממה שהובא כבר

תודה רבה מראש לכל מי שיכול לעזור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוק לא מי יודע מה טוב, אבל אמינה אם מטופלת כראוי וחזקה (בדגמי הטורבו וגם חסכונית יחסית): וולוו 940 סטיישין.

אהבתי את ההגה שלה והמתלים.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וולוו 940 לא בא בחשבון היות והרכב כבד מלכתחילה ועליות הדלק שלו הן אסטרונומיות {לגבי הנפח והחוזק מתאים}

לגבי הבורה אבא שלי נהרג עם רכב כזה כך שאני עליו לא עולה

מה לגבי הרכבים שהבאתי כאופציות?

הדובלו

סיטרואן C5

ג'פ/שטח

הצעות אחרות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד אתה אומר שוולבו 940 לא חסכונית (למרות שטורבו 2.3 דווקא חסכונית למדי), מצד השני אתה רוצה רכב שטח. 940 עם טורבו לא מגישה "כבדה".

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבלי להתייחס לרכב מסויים, נראה לי שאם אתה מוביל חפצים ברכב, הרי שעדיף לך רכב עם דלת/דלתות אחוריות, בעיקר מסחריות או סטיישן, ולא סדאן.

עד 27.1.2020 אני עסוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הבעיה עם הלנסר ? אתה רוצה למכור אותה רק בשביל להתקדם ?

"יוסי פרנקוס- איך לעשות טעויות של טירון ואז להתמודד עם זה ולקום על הרגליים" (לרכישה בכל חנות ספרים בערך יומיים אחרי שאני אמות)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקנה טנדר הילקס, הדגם שם שני סרנים חיים. :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבלי להתייחס לרכב מסויים, נראה לי שאם אתה מוביל חפצים ברכב, הרי שעדיף לך רכב עם דלת/דלתות אחוריות, בעיקר מסחריות או סטיישן, ולא סדאן.

בגלל זה ציינתי את הפיאט דובלו רק שאני לא כל כך בטוח ברכב הזה

היו לי בעבר בזמני עבודות קנגו וגם ברלינגו וממש לא נהנתי מהן בלשון המעטה לכן אני לא סגור שוב על מסחרית

רכב פרטי גדול זו פשרה, אני באמת צריך לפעמים חלל של מסחרית

לכן אני פוזל גם לכיוון רכבי השטח/ מיני וואנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדובלו בגרסת הטורבו זה רכב מאוד חזק.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=16219&highlight=%D7%90%D7%99%D7%A8%D7%A0%D7%94.

לדובלו יש 2 גרסאות של כושר העמסה,אחת 475 היא נוחה ומרגישה כרכב פרטי והשניה עם 615 שהיא נוקשה.

מבחינת חיסכון היא עושה אצלי כ 1-16 וזה נסיעה הררית.

במחינת אמינות קשה לי להגיד לך הרכב אצלי כ 6 חודשים.במהלכם החלפתי משאבת קלאץ עליונה (יישור קו),חיישן קראנק,כבל רופף בבית הפיוזים.

אם יש לך עוד שאלות לגבי הדובלו אשמח לענות.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת התפזרת לכל מיני כיוונים,אני מציע שקודם כל תהיה יותר החלטי אם ללכת על מסחרית או לא.

חווית נהיגה לא תקבל שם,אבל בשאר הדרישות הן יעמדו.

אם אתה הולך על רכב פרטי,במקום הסיטרואן הייתי הולך לכיוון של פיג'ו 406. מנסיון במשפחה,לא יודע אם ניתן להכליל לגבי השאר, אחרי 12 שנה הרכב מפגין אמינות גבוהה מאוד.

אופציה נוספת שיכולה לענות היא סקודה. לא יודע אם הפביה סטיישן תספק אותך אבל לאוקטביה יש נפח תא מטען מרשים.

ובכלל,אם הצלחת לעשות הובלות על סופרלנסר אני לא רואה את הטעם ללכת לכיוון מסחרי.

"that is petrolhead heaven,

and as we've always maintained,the only way you can get there,is in an alfa romeo"

jeremy clarkson - top gear

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב שלום ותודות על ההיענות והתגובות

לגבי השאלות שהועלו

אני מאוד אעדיף מסחרית/ מיני וואן / שטח היות והנפח העמסה שלהן גדול משמעותית מהאופציה שיש לי כיום

רכב פרטי גדול זאת פשרה בתנאי שתהיה חווית נהיגה

נוריד מהפרק את הרכבים הפרטיים

אשמח להמלצות על מסחרית/ מיני וואן או שטח עד ל 25.000 ש"ח שממש שווה להגיע אליהן

אבקש מכם להמליץ על רכב כזה שהיה אמין, זול ונוח

כרגע הדובלו (2003-2004) נמצאת בראש ההמלצות בגלל יכולת הסחיבה (100 כ"ס) ושתיה נמוכה

אשמח מאוד לקבל עוד רעיונות

שוב תודה רבה למגיבים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4771 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...