Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ROAD AMERICA, יום אימון ראשון...

r929
שימו לב! השרשור הזה בן 7260 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הגענו (אחרי 3 שעות נסיעה)...

מסלול בנזונה, פשוט כך. עולה יורד ומסתובב בין גבעות דשא מוריקות, אספלט באיכות מהממת, ויום חצי כחול עם טמפרטורות נוחות בסביבות ה20 מעלות. מה עוד אפשר לבקש? עוד קצת, מסתבר...

תשלומים, חתימות על שחרור מאחריות, סיבוב עם המארגן (גלן) ע"ג רכב גולף, כמו תיירים על המסלול, כולל הסברי קוים ובעיות בפניות, חזרה לפיטס, התלבשות, ויאללה...המסלול כולו לרשותינו.

אז מה לא היה כל כך טוב? האופנוע...

מה לעשות, אבל אופנוע שבנוי לשימוש דו"ש וכביש, ולא למסלול, מתקשה שם.

הבעייה המרכזית היא המתלים. אלו מסרבים לשתף פעולה בבלימות אגרסיביות, שלא לדבר על החלקות גלגל אחוריות, כי הכל מתברבר לגמרי.

ניסוי כיוון SAG ושיכוכים שיפר את המצב, אבל עדיין, לא לרמה טובה מספיק.

נאלצנו להשלים עם מה שיש (אולי, אם ניסע כבר ביום שישי, ניפגש עם מכוון מתלים מקצועי לשיפור המצב), ופשוט התאמנו את עצמנו ואת סגנון הרכיבה לאופנוע. חלק, בלי אלימות על הבלמים, וקווים עגולים. עם סגנון שכזה, האופנוע משתף פעולה בצורה מדהימה. חלק, מהיר מאוד (R929 מעריך 160 קמ"ש בקצה הישורת), ויציב בצורה מאוד משכנעת.

גם הצמיגים (מקסיס סליק אחורי וגשם מדיום קדמי) מראים נחישות מצוינת באחיזה מושלמת. ללא סימני החלקה בכלל, וקצב בלאי מצוין לאחורי, טיפה פחות לקדמי.

הזמנים, שהתחילו מ1.10 צנחו אט אט לאיזור ה57, שלדברי המקומיים הינם זמנים סבירים בהחלט (ללא קטע השטח שלא היה פתוח לרכיבה היום).

נראה בסדר, מרגיש טוב. עוד 3 ימים למבחן האמיתי.

מה היה חוץ מזה?

- סיבוב על CRF450 למספר הקפות מבחור שפשוט בא והציע לי. אופנוע תותח! מתלים מקוצרים ומכוונים לסופרמוטו, בלם קדמי מ-ה-מ-ם. רבע אצבע, מליון רגש, והפרונט פשוט נשתל באספלט במהירות מדהימה. השילוב של משאבה מקורית (ניסין) עם קליפר ודיסק של מוטומסטר מניב את היכולת הכי טובה שפגשתי אי פעם. פשוט כלי בנזונה (ותסלחו לי על הביטויים החוזרים, אבל עם דבר כזה קשה לי לתאר את זה אחרת).

אולי הSM הטוב ביותר שרכבצי עליו עד כה....

עד ש.......

גלן המארגן, שראה אותי יושב בצד ומודד זמנים לR929, ניגש ופשוט הגיש לי את ההסקי החבוט שלו ליד. לא ביקשתי, לא הראיתי מבט מתחנן, פשוט ניגש ודחף. מלך !!!

ההסקי, SMR570 חבוט וצהוב במבט ראשון, בעל מתלים שונים מעט במבט שני, רועד לאללה (ומי שחושב שהקטומים הם ויברטורים, טועה, ובגדול).

יאללה, יוצאים להקפות.

אלוהים ישמור!

ג'יזוס קרייסט!

חזוס דה ורקרוז!

אללה יוסתור!

המנוע חזק כמו שרק אופנוע מהקטגוריה הפתוחה יודע לתת. הבלמים עושים את עבודתם נאמנה והיטב, כל השאר מצ'וקמק למדי ולא בדיוק מטופל ביד רכה.

אבל המתלים? לא יאומן בכלל.

הכל. אבל כל מה שלא תעשה, ואלו יגיבו בשלוות נפש שפשוט גובלת באי אמון מצד הרוכב. פשוט עולם אחר...

נרגש ומתפעם ירדתי אחרי 15 הדקות שלנו, והלכתי לתחקר את גלן.

מה אתה רוצה? אלו המתלים הסטנדרתיים של NOX.....

NOX????

:o

זה NOX????

כן, כך גלן. פלסטיקה אחרת (הקרבון הלך לעולמו), המנוע של SMR570 רגיל (המקורי בשיפוץ), אבל כל השאר (חלקי הטיטניום והמתלים) הם NOX לכל דבר...

כן, כן. עולם אחר נפרש לפני, ואיך שאני מרגיש עכשיו, אין דרך חזרה...

הקטום למכירה, NOX משומש (2001) כבר נמצא לקנייה, וזהו. נקודה.

מישהו רוצה SX525 סופרמוטו ב9,000 דולר? כולל גל זיזים SXS, אגזוז BIG GUN, POWER NOW, ועוד....

יאללה, הלכנו לנוח.

יום טוב.

Mקס Mקס מהמחשב של המאפיונר משיקגו...

6-02-04 087 (Medium).jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה? אני מופתע לרעה מההתרשמות שלך ממתלי הקטום...

דו"ש או לא דו"ש, מדבור על מתלים נפלאים...נראה לי שהפתרון בכוונון.

הכרובלוג

מחירון אופנועים

מנהל תחום אופנועי הכביש בקבוצת "עופר-אבניר" - המותגים: Suzuki, Aprilia, Moto Guzzi, Husqvarna

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה? אני מופתע לרעה מההתרשמות שלך ממתלי הקטום...

דו"ש או לא דו"ש, מדבור על מתלים נפלאים...נראה לי שהפתרון בכוונון.

אני מקווה מאוד.

הם פשוט רכים מדי, למרות שמקדימה השיכוכים סגורים עד הקצה כמעט, ומאחור כנ"ל בתוספת עומס ראשוני נכבד.

מקווה באמת למצוא פתרון לעניין...

כך או כך, הSCX הוא אופנוע דו"ש ולא אופנוע מירוץ. כך הרגשתי מהמנוע שמגוב "רך" במקום לנשוך, מההיגוי העצל מעט (אם כי מדויק להפליא ומשרה המון בטחון), מהמושב הכורסתי שמפנק עכוזים...

המעבר לCRF בעט אותי בחזרה לכיוון, והיה קצת קשה לחזור אחורה. המעבר לNOX הראה לי שיש אלוהים במתלים, והוא כנראה גר באיטליה :-P

בוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7260 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...