Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מטען קבוע למצבר של רכב שעומד

חנן-ג'יפולוג
שימו לב! השרשור הזה בן 7259 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מניח שאתם האנשים הנכונים לשאול, כי יש לכם גם רכבים שלא משמשים ביומיום.

יש לי ג'יפ, טרקטורון ואופנוע שלא משמשים אותי ביומיום אלא מחכים לטיול שאני עושה פעם ב...

זה יכול להיות שבוע אחרי שבוע ויכול להיות גם פעם בשנה.

אני מעוניין לשמור את המצברים במצב טעון כדי שאוכל ללא הכנות מוקדמות לעלות על הרכב ולנסוע לטייל, בלי להתחיל לחבר מצברים, לשנע אותם וכו' .

עכשיו, הבנתי שאסור לחבר מטען מצברים רגיל באופן קבוע, כי זה יאדה למצבר את כל החומצה או משהו כזה.

יש מטענים מיוחדים לסידור כזה?

סתם ספק זול של מכשיר אלקטרוני 12V, עם נגד בטור, יעשה את העבודה?

רעיון אחר?

:?::?::?:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנן, אהלן, טוב לראות אותך גם כאן! לעניינינו: על מטען סולרי (תא שמש) חשבת? אני בזמנו ראיתי מישהו, ששם את זה בוואנדורה (רגילה) על הגג, ובכלל פעם ראיתי באחת מתערוכות תאים כאלה למכירה, בדיוק למטרה הזו! אולי שווה לבדוק?

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, אין לי בעיה של אספקת חשמל. השאלה היא אם טוב למצבר להיות מחובר כל הזמן למקור מתח, או שהוא יינזק מזה.

כי אם אומרים לי שטוב למצבר להיות מחובר כל הזמן לטעינה (והשאלה היא גם לאיזה מתח? 14.5 וולט או 12.5-13 וולט? ) אז אין לי בעיה לחבר למצבר מטען מצברים וזהו, או לחבר, כמו שכתבתי, ספק כוח קטנטן . השאלה היא מה טוב למצבר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעינה קבועה לא טובה למצבר...

אתה יכול לחבר מטען ושעון שבת (עולה 19 ש"ח ברוזנפלד), ככה לא תטעין אותו יותר מידי, תן לו 15 דקות כל יום, זה אמור להספיק...

בצבא היינו מחברים מטען למצברים של טנק (באחסנה יבשה) ל12 שעות פעם ב 3 חודשים (אם אני לא טועה)...

נסה את זה, פיתרון זול ויעיל...

לאט לאט תמצא את המינונים הנכונים....

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מטענים מיוחדים במיוחד לזה.

שיודעים להפסיק את עצמם כשהמצבר מלא או כשאין שום מצבר מחובר למטען (כשאתה יוצא עם הרכב).

מייסד מועדון החמש - בעל מרצדס 170v ליומן השיפוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בסאאב מטען סולארי של VW המספק 170MA מחובר קבוע למצבר 65A כך שהמצבר אצלי תמיד גיבור, אם תתארגן קבוצה של חברה שמעוניינים אני מוכן להביא ארצה מספר חתיכות, פתרון מצויין לכל מי שלא נוסע ברכב רוב השבוע ולא רוצה למשוך כבל מאריך עם מטען אוטומטי אלא פשוט להדביק לשמשה ולחבר למצית, המעונינים נא ליצור קשר בפרטי

solar.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. היכן אני מוצא אותם?

לא בארץ... ולא בזול...

למשל:

http://www.calamander.co.uk/batteryconditioners/airflow.htm

הפתרון הפשוט באמת הוא הפתרון, כפי שהוצע, להשתמש בשעון שבת.

אני מוסיף וממליץ לקנות ספק כח אוניברסלי של 1000mA או 2000mA (יש

ברוזנפלד) בכמה עשרות שקלים, ולהרכיב לו "תנינים".

הטעינה של ספק זה מזיקה פחות למצבר. רבע שעה ביום עדיין תספיק.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעינות הטובים ביותר הם באמת בעזרת שעון שבת למרות שרוב המטענים כיום בתעשיה בעלי מנגנון המפסיק את הטעינה עם מילוי המצבר.

גנרטורים המופעלים בעת הפסקת חשמל זקוקים להטענה כזו עבר המצבר המניע אותם

בכל מקרה לדעתי כדאי לך לבחון הוספת מפסק ניתוק כללי - כמו זה המחובר לטרקטורים ע"מ למנוע זליגת חשמל אשר גורם לריקון המצבר.

ב-ה-צ-ל-ח-ה !!!

טל

תחביבים זה עסק יקר !!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית ראיתי בהמון מקומות.

יש מטענים מצויינים בביתן ספארק ברחוב שפיגל בת"א.

מטענים מצויינים עם בקרה ובזול.

מייסד מועדון החמש - בעל מרצדס 170v ליומן השיפוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שזה מוזר שהמצבר לא יכול להיות מחובר תמידית לחשמל, איך זה עובד במנורות חרום? גם לי יש בעיה כזאת אבל אני פעם בחודש יורד למטה ומניע את הרכבים... אין ברירה.

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שזה מוזר שהמצבר לא יכול להיות מחובר תמידית לחשמל, איך זה עובד במנורות חרום? גם לי יש בעיה כזאת אבל אני פעם בחודש יורד למטה ומניע את הרכבים... אין ברירה.

מנורות חירום עובדות על קבלים. הקבלים אוגרים חשמל וכאשר אין אספקת חשמל מבחוץ הם נכנסים לפעולה. המנורות לא מחוברות תמיד לחשמל אלא רק הקבלים ...

מצבר עובד על שיטת טעינה אחרת, כפי שכבר אמרו פה מקודם, חיבר של ספק כח קבוע פשוט יאדה את כל הנוזלים מהמצבר ...

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנורות חירום עובדות על קבלים. הקבלים אוגרים חשמל וכאשר אין אספקת חשמל מבחוץ הם נכנסים לפעולה. המנורות לא מחוברות תמיד לחשמל אלא רק הקבלים ...

מצבר עובד על שיטת טעינה אחרת, כפי שכבר אמרו פה מקודם, חיבר של ספק כח קבוע פשוט יאדה את כל הנוזלים מהמצבר ...

מאיפה המצאת את זה?

מנורות חירום עובדות על סוללות נטענות (הקטנות) או מצברים אטומים (הגדולות). גם

סוללות וגם מצברים ניזוקים מטעינה רצופה, ולכן מעגלים מבטיחים טעינה רק כשמתח

המצבר יורד (במקרה המתוחכם) או לסרוגין.

כמות המטען בקבל היא C (קיבול) כפול V (מתח). תחשב ותראה מה כמות המטען

שקבל גדול (נאמר 1000 מיקרו פאראד) נטען, נאמר במתח 12V. בצריכה של נאמר,

10 מיליאמפר, המטען יספיק ל... 0.1 שניה. אגב, 10 מיליאמפר זו צריכת זרם של

LED פשוט.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יורשה לי לשאול.

מה בדיוק הבעיה לצאת פעממיים בשבוע ולאור סיגריה לארגן הנעה קבוצתית?

הרי גם ככה לא טוב למנוע עצמו לעמוד כל כך הרבה זמן.

ז"א - אם המצבר שלך תקין, ואין זליגה מיוחדת , אז אם הוא עמד מספיק זמן כדי להיפרק, כנראה שזה יותר מדי זמן גם בשביל המנוע לעמוד ללא עבודה. ולדעתי האישית - להשאיר רכב ללא תזוזה ממשית יותר מחודש זה גם לא רצוי { וזה גם לא פייר כלפי העכבישים שהתאמצו ובנו להם בית }.

מאחר ועניני צבא כבר הוזכרו פה - אז זה מה שהינו עושית במחלקת רכב חירום. פעמיים בשבוע - 15-20 דקות, פעם בחודש טיפול שכולל נסיעה. ושלום על ישראל.

עם מנוף אי אפשר לסרוג סוודר { C }

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יורשה לי לשאול.

מה בדיוק הבעיה לצאת פעממיים בשבוע ולאור סיגריה לארגן הנעה קבוצתית?

הרי גם ככה לא טוב למנוע עצמו לעמוד כל כך הרבה זמן.

ז"א - אם המצבר שלך תקין, ואין זליגה מיוחדת , אז אם הוא עמד מספיק זמן כדי להיפרק, כנראה שזה יותר מדי זמן גם בשביל המנוע לעמוד ללא עבודה. ולדעתי האישית - להשאיר רכב ללא תזוזה ממשית יותר מחודש זה גם לא רצוי { וזה גם לא פייר כלפי העכבישים שהתאמצו ובנו להם בית }.

מאחר ועניני צבא כבר הוזכרו פה - אז זה מה שהינו עושית במחלקת רכב חירום. פעמיים בשבוע - 15-20 דקות, פעם בחודש טיפול שכולל נסיעה. ושלום על ישראל.

עם מנוף אי אפשר לסרוג סוודר { C }

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7259 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...