Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קוילאובר KW V3 - לקסוס IS250 - סיפור קצר וחוות דעה.

johnc
שימו לב! השרשור הזה בן 4788 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכם.

רציתי לשתף אתכם בדעתי על מתלי KW V3 שרכשתי לפני כחודש .

הרכב הוא לקסוס IS250 - לא בהכרח הקנדידט הראשון לשיפורי התנהגות :-o אבל בהחלט מגיב אליהם טוב.

למרות וזאת ומי שמכיר אותי יודע שאין אצלי דבר כזה "סטנדרטי". כנראה שאם היה לי כסף לקנות GTR/R8/911 וכו' גם שם הייתי מחליף הרבה דברים 8) - אבל אני סוטה מהנושא.

עם קניית הרכב המתלים הוחלפו לקוילאוברים של TEIN מה שעשה עבודה טובה אבל עם תשלום ברמת הנוחות - תשלום מאוד גבוה כד לקבל את ההתנהגות שרציתי. לא התלחתי למצוא את הנקודה הנכונה מבחינתי בכיוון של ה TEIN כד שאוכל להתנייד עם הרכב ביום יום וגם לקבל התנהגות. עכשיו זה לא שאני מפונק אפילו רחוק מכך - הניסן שלי מממנת כמה רופאי שיניים. בקיצור משהו לא התאים לי בסיפור הזה של ה TEIN.

ברכב גם הורכבו SWAY BARS מחטיבת הספורט של לקסוס.

לאחר לבטים החלטתי לאחר שנים רבות של נאמנות כמעו עיוורת למוצרים היפניים, TEIN - CUSCO וכו' לנסות משהו אחר והמשהו האחר הזה היה KW.

ה KW יקרים יחסית אבל עם כל כך הרבה דברים חיוביים שנאמרים בעולם על המותג וספציפית על ה KW V3 אמרתי לעצמי שכנראה רע זה לא יכול להיות.

טוב אז לאחר שהמוצר הגיע - ממש לאחר שהגיע 8) הלכנו להתקין.

קצת תמונות -

bus3.jpg

bus5.jpg

ואיך זה נראה:

kx%20brake.jpg

עכשיו איך זה נוסע?? זה הדבר הכי חשוב.

כמו שציינתי אני מגיע מעולם המתלים היפניים - שם אין צורך לדאוג למהמורות וכל הכבישים פלס. אמנם שירתו אותי מצויין במשך כל שנותיי אבל המוצר הזה - ה KW זה פשוט ליגה אחרת!!!

מגיע מהמפעל על הכיוונים המומלצים. - הפרנויה לבדה ודודי שיכנעו אותי לוודא :-P

הכיוון המומלץ אכן מאוד מומלץ. אמנם יהיו כמה שינויים בעתיד אבל זה יותר מטוב כרגע.

ביום יום - מדהים - מי שנסע איתי לפני על ה TEIN וגם כאלה שרק נסעו אחרי נותרו עם רושם מצוין יש מישהו שאפילו אמר שאין מצב שזה V3 אבל מבט אחד על הרזרביורים החיצוניים הספיק לשכנע אותו.

למרות הרכות היחסית אין פגיעה בביצועים - הרכב פונה לפי דעתי יותר טוב במיוחד בכבישים לא הכי טובים וזאת לאור העובדה שהקפיצים והבולם משככים מצוין את כל הBUMPS הקטנים.

לטעמי - מוצר מדהים ותוצאה מצוינת!

אז נכון זה יחסית יקר אבל שווה כל גרוש! ויש גם את הסדרה של V2 וכו' אז בטוח יהיה משהו בטווח מחיר של כל אחד.

אז ההמלצה שלי?

לקנות!

לי יש מותג חדש שאני מעריץ! (רק ש TEIN, CUSCO ו HKS לא ישמעו :lol: אחרי כל השנים שלנו יחד.....)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב מדהים , נראה מצוין.

השדרוג מבורך ומשמעותי, אבל איפה הניסאן??:lol:

זה נראה כאילו מאחור הוא יותר נמוך, יש סיבה לכך?

''גם דברים פשוטים יכולים להיות טובים'' - אביה בת ה-10

CBR600RR-sold

z-750-crashed

wrx run by ecutek-sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

הניסן אולי אבל ממש אולי מוכנה לבית חדש אבל בינתיים היא נחה בחניה.

הרכב באזור התחתון של הגובה המומלץ גם מאחורה וגם קדימה. גם במקור זה ככה אמנם פחות מורגש בגובה סטנדרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש.

מהם הבדלים בקשיחות הקפיצים בין ה-2?

עבור רכב שלי KW כ-20% יותר רכים - דבר כזה ברור במטיב עם כבישים משובשים כמו שלנו. אבל זה חייב לבוא על חשבון משהו אחר.

כל אחד עושה פשרה שמתאימה לו. כך זה באמת צריך להיות ואני שמח לראות שאתה מרוצה.

let the sun shine, let the :idea: glow, let the life flow :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש.

מהם הבדלים בקשיחות הקפיצים בין ה-2?

עבור רכב שלי KW כ-20% יותר רכים - דבר כזה ברור במטיב עם כבישים משובשים כמו שלנו. אבל זה חייב לבוא על חשבון משהו אחר.

כל אחד עושה פשרה שמתאימה לו. כך זה באמת צריך להיות ואני שמח לראות שאתה מרוצה.

הקפיצים ב KW ב 30% קשים יותר ממה שהיה על ה TEIN והם יותר קשים מהמקוריים.

ה HELPER SPRINGS שיש ל KW באמת עושים עבודה מצוינת.

ההבדל לא בגלל הקפיצים בלבד אלא השיסתום - VALVING והאפשרות לכיוון ה BUMP וה REBOUND בנפרד עושים את העבודה ועוד הרבה עבודנ לפנינו למצוא את מה שהכי מתאים לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש,ללא ספק הלכת על קיט הטוב ביותר שאני מכיר.KW-זה מותג רציני וכמובן תמורה מקסימלית לכסף.

גם אני די נעול עליו לאחרונה.

''הדרך הטובה ביותר לקיים הבטחות היא לא להבטיח !!!''

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני על KW (וריאנט 2) וזה בדיוק מה שאני הרגשתי, גם אני נסעתי על קוילאוברים אחרים בעבר ברכב הקודם. ואני יכול להגיד שעניין הנוחות הפתיע גם אותי, יותר מזה ובדיוק כמו שפותח השרשור אמר, עם זה שהם טיפה יותר סופגים ומגהצים במהירות ביינונית וביינונית +, הם מתנהגים מדהים תחת פניות על כבישים שהם לא "פלס", וזה מה שאנחנו נוהגים בו רוב היום.

:mm_yeah:

-----

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה טובה אבל יש להם כמה דברים תמוהים:

1. כיוון גובה משפיע על קשיחות הקפיץ - במחיר כזה כיוון נפרד לגובה וקפיץ הינו פיצ'ר חובה

2. טבעות כיוון עשויות פלסטיק - יש דיווחים על כך שהם נשברים (וזה לא מפתיע).

3. לכמה וכמה רכבים שאני מכיר KW לא באים עם תושבת עיליונה משלהם אלא צריך להשתמש בתושבת של הרכב - שוב, במחיר כזה הייתי מעדיף שזה יבוא קומפלט עם הכל.

4. ב-2 מיאטות NC ששמו V1 בארץ השילוב הוא מוזר - המתלים נוקשים אבל זוויות גילגול די גדולות. אני אישית חושב שזה צריך להיות בדיוק הפוך.

5. מישהו בארץ ששם KW (לא יודע איזו גרסא) על BMW לא מרוצה עקב נסיעה קשיחה מאוד

6. כמות הפרסום שהחברה הזו מפמפת הינה חשודה בעייני. אני מרגיש יותר שקט עם החברות שמוכיחות את עצמן במעשים ולא בפרסומות בכל פינה אפשרית.

לא אמרתי שמוצרים שלהם לא טובים. אבל ברגע שחברה מבינה שלפרסם זה יותר זול מלפתח ולייצר מוצר מתוחכם באיכות גבוהה - המדרון הוא חלקלק.

מבחינתי צריך לפקוח שבע עיניים.

להמשחת הנקודה הזו - תחשבו על חברות של משקאות קלים ובירות שמפרסמות הכי הרבה - האם מוצרים שלהם הכי טובים???

7. דיינו של הבולמים לא מפורסם - עבור חברה רצינים זה אלף-בית.

למען ההגינות נגיד שגם TEIN ואחרות ברמת מחיר "עממית" עד 4,000$-5,000$ לא מפרסמים - וזה חבל.

כל עוד אנו לא רואים דיינו הבחירה בבולם היא ניחוש לחלוטין ואי אפשר לדעת מה באמת יהיו התוצאות בפועל.

מאוד חבל שכך זה - אבל זה המצב כמעט עם כל היצרנים כולל "מפונפנים" כמו KW, טיין, בילשטיין וכו'.

טוב מאוד שזה הסתדר מצויין עם הצרכים של ג'ון ואבי.

לצערינו זה לא מתיד עובד כך - אז פקחו עיניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרשו לי לענות לנקודות חשובות שהעלה CROC - רק בקשה - אני יודע שיש נטיה כאן להיכנס לוויכוחים היסטריים על כמעט ככל דבר וזה לא המטרה בתשובה שלי. התשובות שלי מבוססות על נסיון אישי ועל הבנה טובה של הנושא. אנא לקרוא הכל לא חצאים ורפרופים.

1) זוהי מוסכמה שמתבססת על מה? גם על מה שהחברות שמציעות את ה"פיצר" אומרות? אני בטוח שהם צודקות ב 100% שזה טוב שיש את זה - אני לא בטוח בכלל שזה באמת שווה את זה ואו שימושי ל99% ממי שיש לו כזה וב99% מהזמן.

גם ב OHLINS - שנסעתי עליהם והתחרתי איתם עם ה RX-7 שלי לא היה כיוון נפרד - למה? כי אמרו והוכיחו שזה לא חובה וכן יש לי איפשהו בבוידם את ה דיינו של המתלים על הרכב שלי. הפרש של ס"מ שלם בגובה הרכב שינה במאומה את ההתנהגות של המתלים. למה? כי איפה שהקפיץ משפיע יותר על פעולת המתלים הוא אפילו לא היה 1% מסך כל טווח התנועה.

אז ם OHLINS אומרים כי טוב ולי הוכיחו כי טוב אזי אני מניח שגם KW יולים ליצר מוצר שטוב לו ללא כיוון נפרד לגובה.

17 שנים שאני עם COILOVERS על רכבים בכבישים, במסלולים בארה"ב - אתה יודע כמה פעמים מתוך מאות הפעמים שעשינו שינוי לגובה הרכב השתמשתי "בפיצ'ר" של כיוון נפרד לגובה בדגמים שהיה להם? אולי 10 וגם זה כי היה איך - כמה בדיוק ינתקו את כל הבולם כדי לסובב את הבסיס? זה בהרבה רכבים מצריך מוסך וליפט.

איפה זה יכול באמת לעזור? למי שמחליט שהגאומטריה נכונה של מתלים לא ממש חשובה והוא רוצה לקרצף את הריצפה או הצד השני משגביה משום מה יותר מהמומלץ. למה? - אני מניח שמי שמבין במתלים יוכל לענות על זה לבד.

2) הם נשברים? אוקיי - אם ישברו יש לי כאן יבואן רשמי שנותן אחריות לתקופה - איזה יופי?8) אולי הם נשברים כי הם מה שנקרא "הלכו קשה בפתיחה וסגירה" אולי בגלל המון לכלוך ואי טיפול נאות. זה הרי לאבולמים מקוריים שלא מצריכים תשומת לב. פעם בחודש אני מנקה את שלי - את כל מה שהיה לי. מצד שני אולי זה פשוט רך מדי ומחומר לא מספיק חזק.

יש הרבה סיפורים מהרבה סוגים על כמעט כל דבר - מי שטוב לא בד"כ לא משתף - מי שרע לט בד"כ כן :-D

3) DONT CARE.:-P אז קונים תושבות חדשות , וואו. YOU GOT TO PAY TO PLAY.

4) אוקיי - לא יודע מה הורכב ולאיזה מטרה -

5) נסעתי ברכב וזה מאוד קשה - מסכים.

6) לא עקרוני

7) חשוב אבל החלטה שלהם ולגיוימית

ואתה טועה זה לא ניחוש. אסביר לך אישית למה אבל לא בכתב - זה עושה לי קילה:-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציינתי את כל הנקודות תמוהות לדעתי חלגבי KW לא לשם וויכוח במקרה ספציפי של ג'ון - תוצאה סופית טובה זה מה חשוב.

לאור הנקודות שהזכרתי וגם באופן כללי ממליץ לכולם בחום לא לסמוך על שום מותג ולבחון כל מוצר לגופו כולל ווידאוי שיש ניסיון נצבר טוב עם המוצר.

הכי טוב להתרשם מהמוצר עם יש למישהו מותקן בארץ.

לצערינו ברוב המקרים זה בלתי אפשרי....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי יותר מעניין מה עשית בנוגע ליחידת הנעה ?

הגיר שם אוטומטי , הוא עמיד בעומסים?

המחשב שם חסום עם ANTI-TUNNING שלפי מה שקראתי אין לו פריצה עדיין.

אם אתה לא רוצה לפרט על השינויים ברכב שלך אני יבין. אבל אני אשמח אם תשפוך אור על הנושא הזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציינתי את כל הנקודות תמוהות לדעתי חלגבי KW לא לשם וויכוח במקרה ספציפי של ג'ון - תוצאה סופית טובה זה מה חשוב.

לאור הנקודות שהזכרתי וגם באופן כללי ממליץ לכולם בחום לא לסמוך על שום מותג ולבחון כל מוצר לגופו כולל ווידאוי שיש ניסיון נצבר טוב עם המוצר.

הכי טוב להתרשם מהמוצר עם יש למישהו מותקן בארץ.

לצערינו ברוב המקרים זה בלתי אפשרי....

מסכים!

ולא לשם וויכוח :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4788 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...