Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטוח דירה - השרברב לא מוצא אריחי ריצוף זהים לאלו הקיימים

The REAL B.r
שימו לב! השרשור הזה בן 4801 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כתוצאה מפיצוץ צינור במטבח היה צורך לשבור שטח ריצוף של כמטר רבוע בכניסה למטבח ובמקום שנראה לעין. השרברב מטעם הביטוח מצא אריחים דומים אך מעט כהים יותר ובעלי טקסטורה מעט שונה.

אם אסכים לרצף את החלק השבור בריצוף שונה אני בטוח שזה יגרום לירידת ערך בזמן מכירת הדירה.

כדי להחזיר את הדירה למצבה הקודם יש צורך בהחלפת כל הריצוף במטבח ובסלון. סוכן הביטוח שלי אומר שאין טעם לדרוש החלפה של כל הריצוף או פיצוי כספי על ירידת הערך. הוא אומר שלפי החוק הביטוח חייב לספק לי ריצוף דומה ככל האפשר וזהו.

אשמח לקבל עצות מבעלי נסיון עם מקרה דומה או בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לפי החוק. לפי תנאי הפוליסה.

מה שבטוח שאף אחד לא ירצף לך את כל הבית.

בדירה שאני משכיר היה קטע דומה. שם בכלל נשאר לי קטם צהוב ומסביבו אריחים חומים בהירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצוטט מהפוליסה שלי (ביטוח מנורה):

1. דרכי הפיצוי

- א. תשלום ערך האובדן או הנזק;

- ב. תיקון הדירה שאבדה או ניזוקה והבאתם למצב הדומה למצב ערב קרות האובדן או הנזק;

- ג. החלפת חלקים בדירה בפריטים מאותו סוג ואיכות של אלו שאבדו או ניזוקו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצוטט מהפוליסה שלי (ביטוח מנורה):

1. דרכי הפיצוי

- א. תשלום ערך האובדן או הנזק;

- ב. תיקון הדירה שאבדה או ניזוקה והבאתם למצב הדומה למצב ערב קרות האובדן או הנזק;

- ג. החלפת חלקים בדירה בפריטים מאותו סוג ואיכות של אלו שאבדו או ניזוקו.

נראה לי שהכל כתוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם דומה זה לא זהה, אז מי קובע מה דומה ומה לא מספיק דומה?

אם צריך להחליף חלק מאותו סוג ומאותה איכות זה לא מחייב שיספקו לי את אותם האריחים בדיוק?

בקיצור, נדפקתי והביטוח לא יפצה אותי על ירידת הערך של הדירה? מדובר בקוטג' גדול ויפה שעכשיו יהיה פחות יפה :|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם תלך לחנות שממנה קנית את האריחים, לא יהיו שם אריחים באותו גוון בדיוק. כל מנת ייצור שונה ממנה אחרת. ככה שאם אין לך ספיירים של אותה סדרת ייצור אין לך מה לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מרפסת השירות מרוצפת באותם אריחים שיפרק משם אריחים מתחת למכונת הכביסה ויתקין במקום הנראה. אריחים קצת שונים במרפסת השירות זה פחות קריטי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר לפרק ריצוף מתחת למכונת כביסה כי הריצוף העליון מודבק לריצוף התחתון. עשינו הדבקה על הריצוף הישן.

אני בעיקר בונה על האפשרות לקבל פיצוי על ירידת הערך של הדירה. יש מצב לקבל משהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניות דעתי לא תקבל שום פיצוי.

כתוב בתנאי הפוליסה דומה ? זה דומה, לא שמו לך אריחים לבנים באמצע שחורים. מפה בד"כ עורכי הדין של חברות הביטוח כבר ייאשו אותך, עזוב - זה באמת לא משמעותי, מקסימום תעשה פרקט.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעיקר בונה על האפשרות לקבל פיצוי על ירידת הערך של הדירה. יש מצב לקבל משהו?

לא. מעבר לנושא האסטטי, על איזו ירידת ערך אתה מדבר? בונים לך קניון מול החלון? מגרש כדורגל? קו של הרכבת התחתית מול החלון?

זו לא תאונת שלדה ולא צביעת דלת בגוון שונה מיתר המכונית.

החברה שמספקת לך שירות תיצמד לפוליסה וזהו. לתבוע אתה יכול. לקבל פיצוי זה משהו אחר.

כשאני שיפצתי אגב לקחתי עוד כ 20 מ"ר מהבלטות של הריצוף + כ 5 מ"ר מהקרמיקות של חדרי הרחצה בדיוק מהסיבה הזו, ובהתאם להמלצת האדריכל.

יכול להיות שנשארו לך אריחים מהשיפוץ באיזה מחסן/ בוידעם/מקלט?

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי אין לי עודפים מהאריחים, יש לי 2 יח' וזה לא מספיק.

אל איזה ירידת ערך אני מדבר? כשארצה למכור את הדירה זו עילה טובה להוריד את מחיר הדירה, זה גם יכול להרתיע קונים כי הם יחשדו שיש בעית צנרת רצינית ואפילו לא יטרחו לשאול מה פשר הריצוף השונה.

זה כמו לעשות פחחות לרכב אחרי תאונה אבל לצבוע את החלק בצבע אחר. נכון שבצביעת רכב יש הבדלי גוונים אבל זה הכי טוב שאפשר כי משתמשים בקוד הצבע המקורי. כדי לעשות את הכי טוב שאפשר בשבילי אז צריך להגיע למצב שיש לי ריצוף אחיד ואפשר לעשות זאת רק אם מחליפים את כל הריצוף.

בסוף העמוד החמישי בקובץ המצורף מופיעים דרכי פיצוי כמו בפוליסה שלי. המקרה דומה למקרה שלי והתובע זכה במשפט, והחליפו לו את כל הריצוף.

אני לא יודע אם כדאי לי להכנס להפתקאות כאלו.

1_149969014.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פסק הדין שהבאת מאוד מעניין. ברצינות.

שים לב שמדובר על פס"ד שניתן שלוש שנים אחרי המקרה.

אתה צריך לבחון את הפוליסה שלך היטב ולבדוק את אופן ניסוח הדברים. אולי שווה לך להתייעץ עם עו"ד שנתמחה בנזיקין, יש כאן כמה מומליצים.

בהצלחה,

י'

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשרות חנויות, גדולות וקטנות נבדקו על ידי ולא נמצאו אריחים זהים.

אריחים דומים לא מספקים אותי כרגע ואני מתקשה להשלים עם העובדה שיהיה לי כתם גדול ברצפת המטבח. מאד מכוער!!

זה הכי קרוב שנמצא

g1_resize.JPG

g2_resize.JPG

g3_resize.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה אתה בארץ?

אני ראיתי אריחים כאלו(הכוונה שלך לקטנים שבתמנוה נכון?)

אם אני לא טועה ראיתי כאלו בטירה.

כמו כן- האם עברת במרצפות סלע בפתח תקוה?

אגב לדעתי אפשר להרכיב מרצפות אחרת שיצאו ממקום נסתר, למרות שהם דבוקים למרצפות אחרות.

פשוט צריך לעבוד בזהירות ועדינות, לא בטוח שלביטוח יש כוח לעשות זאת.

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...