Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[פרויקט מצולם] החלפת ציריות והתקנת בולמי קוני ב-205

Lythos
שימו לב! השרשור הזה בן 7259 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הקורבן: פיג'ו 205 פוראבר, בציר 95'.

ראשית הרשו לי לחלוק עמכם את הרגש הבא: ישששששששששששששששששששש! סוף סוף האוטו לא על קוצים.

התמונות היו אמורות לצאת באיכות טובה בהרבה, אבל מכיוון שהמטרה הייתה לא להפריע לעוסקים במלאכה נאלצתי לצלם מהר. כמה יצאו "אמנותיות" להפליא. אחרות נדרשו לעריכה דיגיטלית מסיבית. כולי תקווה שעל אף המגבלות החומר יהיה מועיל ומעניין לכולם.

זמן עבודה משוער: כולל המתנה לשליח מחנות החלפים שיביא את הציריות - 4 שעות. אין לי מידע על כמה זה היה עולה בזמן וכסף במוסך מורשה.

רקע: הציריות מתקתקות מזה זמן רב, אך לאחרונה חלה החרפה במצב והן תקתקו קשות גם בסיבובים קלים. לאחר התלבטויות והתיעצויות החלטתי לוותר על ציריות משופצות שמחירן נמוך בהרבה ולהשקיע בציריות חדשות (מחיר: כ-480 ש"ח). על אף היעדר רכב ספורטיבי, אני נהנה לתקוף סיבובים עם השלדה הצרפתית המצוינת של ה-205, ואני רוצה שקט נפשי בנוגע לחלק החשוב הזה.

הבולמים המקוריים, אחרי 120,000, היו גמורים כבר מזמן. כבר חודשים רבים אני סובל מהסימפטומים המוכרים של בולמים שעבר זמנם, אך לאחרונה חשתי בהדרדרות במצב עד כדי כך שהחלטתי לחדול מלהתמהמה (איזה מילה כיפית) ולהתקין סוף סוף את זוג הקוני האדומים ששוכבים אצלי בבית מזה חודשיים. בדיעבד, ואת זה לא ניתן לראות בתמונות, נתגלה שהמצב אכן היה מזעזע למדי. כשכיווצנו את הקפיצים, ראינו שהבולם יורד ולא עולה - כלומר שהקפיץ החזיק את הבולם למעלה. נסעתי על קפיצים!

לאחר ההחלפה - הציריות בלתי נשמעות. יופי. הבולמים, לעומת זאת, גרמו לתפנית מטורפת - האוטו מיד מרגיש כאילו הוא יותר גבוה. גם לדעת משקיף נוסף - החלק הקדמי יושב באופן משמעותי יותר גבוה על הכביש. לא עבר מספיק זמן כדי שהבולמים יתרככו, ולא הספקתי גם לנסוע מספיק כדי לחוות דיעה על התנהגות מלבד זאת שיש הבדל אדיר (לא שזה מפתיע - בולמים חדשים מול גמורים). בסוף התהליך ניגשתי לכיוון פרונט, וכעת בסיכומו של דבר הפרונט כולו, שהרגיש קודם לכן פריך וארעי במידה מטרידה, נותן הרגשה הרבה הרבה יותר טובה.

דילגנו על הפירוק הראשוני. ציריה שמאלית ישנה.

DSCF0112.jpg

ציריה ימנית לפני פירוק.שימו לב לג'יפה מסביב - נזילה מהציריה.

DSCF0113.jpg

מבט נוסף לפני פירוק.

DSCF0114.jpg

ציריה שמאלית מפורקת. בולם שמאלי לפני פירוק.

DSCF0116.jpg

בולם + קפיץ + כרית. מפורק ובתוך מלחץ.

DSCF0121.jpg

פה היה בולם.

DSCF0122.jpg

מכווצים את הקפיץ בעזרת המלחצים המיוחדים.

DSCF0124.jpg

ציריה ימנית ישנה.

DSCF0126.jpg

בולם ישן.

DSCF0129.jpg

שלום קוני. על הבולם גומיה קפיץ וכרית.

DSCF0131.jpg

מחזקים את האום (התמונה האמנותית החביבה עלי).

DSCF0132.jpg

מרכיבים מחדש.

DSCF0133.jpg

מממממ...צבעוני!

DSCF0139.jpg

ציריה שמאלית חדשה.

DSCF0140.jpg

צד שמאל - בולם וציריה מורכבים.

DSCF0142.jpg

צד ימין - ציריה חדשה לפני חיבור לנאבה.

DSCF0144.jpg

צד ימין - בולם וציריה מורכבים.

DSCF0147.jpg

אדום לוהט. יאללה לכיוון פרונט...

DSCF0150.jpg

אל תשאל מה אתה יכול לעשות בשביל תרבות מוטורית, שאל מה תרבות מוטורית יכולה לעשות בשבילך.

המלצת השבוע: יפני זה money.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבבה לך על התיקון שהיכה הרבה זמן .....

הבולמים האלה כמה הם עלו לך ?

פז'ו 205 GR שנת 93' ..... זקוקה לתיקון [יש לי בעייה כספית ואשמח לקבל עזרה מאנשים טובים]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבבה לך על התיקון שהיכה הרבה זמן .....

הבולמים האלה כמה הם עלו לך ?

תודה תודה.

המחיר - קרוב ל-1200 ש"ח.

באותו עניין - אם מישהו הרפתקן כמוני מחליף מתישהו ב-205 לבולמ"ז מקוריים - נא ליצור עמי קשר למטרות בדיקה והשוואה.

אל תשאל מה אתה יכול לעשות בשביל תרבות מוטורית, שאל מה תרבות מוטורית יכולה לעשות בשבילך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שהמחיר הוא יחסית גבוהה אבל הוא לזוג נכון ?

דרך אגב איזה חברה הם המקוריים ....?

תראה לגבי הנושא של ההשואה אני מוכן לעשות אבל לאחר שאני אחליף במידה ויש לי צורך... אני צריך לבדוק אותם עוד (למרות שאני חושב שהשמאלי שלי בדרך להיות גמור) אבל אני אבדוק אותם לפני שאני אקנה !

8)

פז'ו 205 GR שנת 93' ..... זקוקה לתיקון [יש לי בעייה כספית ואשמח לקבל עזרה מאנשים טובים]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שהמחיר הוא יחסית גבוהה אבל הוא לזוג נכון ?

דרך אגב איזה חברה הם המקוריים ....?

המחיר לזוג. המקוריים הם של פיג'ו. כן, הם מייצרים אותם. אחד מיצרני המכוניות הבודדים בעולם שמייצרים בולמי זעזועים בעצמם. חלק מלמה שהצרפתיות הארורות האלה כל כך נוחות.

קנה מקוריים.

תראה לגבי הנושא של ההשואה אני מוכן לעשות אבל לאחר שאני אחליף במידה ויש לי צורך... אני צריך לבדוק אותם עוד (למרות שאני חושב שהשמאלי שלי בדרך להיות גמור) אבל אני אבדוק אותם לפני שאני אקנה !

8)

האוטו מתרסק אחרי באמפרים? מרגיש כל בור ובליטה על הכביש? הפרונט מתנענע כמו קפיץ? כמה קילומטר הם עברו? המצב אצלי היה כמעט אנוש. לא ממליץ שתגיע אליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה. :D

באו עם האוטו כסטנדרט. זה בטח היה פיצוי על היעדר חישוקי סגסוגת המצופים בפוראבר. לדעתי הן יותר יפות על ה-205 מאשר על ה-306, אבל זו רק דעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לך על האינפורמציה זה באמת יכל מאוד לעזור ואני שמח (כמו כל בעל פז'ו גאה) לגלות שיצרן המכונית מייצר בעצמו את הבולמים .... כבוד :roflmao:

האוטו שלי הוא שנת 93' בעל מנוע 1.4 (חזק מאוד !!! מכיוון שהגעתי איתו איזו פעם קצת אחרי קו ה - 160 קמ"ש!!!) והוא נמצא ברשותי כמעט שנתיים והוא עבר לא מעט .... אבל אני לא יודע כמה ק"מ עברו הבולמים שלי !?! אני מניח שגם לא מעט קניתי את האוטו עם איזה 118Kועכשיו (עוד לפני שעברו שנתיים) יש לו כבר איזה 147K

את תופעות הלואי שכתבת האוטו שלי לא מכיר אותם :) החלק הקדמי שלי סבבה ..... הבעייה שלי היא החלק האחורי שהוא נמוך מדי וזאת גם כן אחת הסיבות (מבין רבות אחרות) שאני הולך להביא את הספר ביום חמישי הקרוב כי באיזה מוסך תענו שצריך להחליף את כל המכלול ואני לא ממש מאמין להם אז אני אקרא קצת בספר ברגע שיהיה אצלי .....

נ.ב. : עברתי איתו תאונה לפני איזו שנה ומשהו ועיקר הנזק היה החלקים !!!

הנזק האחרון מלפני איזה חודש וחצי היה גיר + קלאץ' ועכשיו לאחר הסתגלות (קצרה) הוא מתחיל להגיב כמו בעבר.

:mmangel:

יש לך איזה רעיון למבחן כלשהו על מנת לדעת אם הבולמים דורשים החלפה מיידית או שאפשר עדיין לנסוע בכייף איתם ?

אני מכור לפז'ו עקב הנוחות שלהם !!! ה - 205 במיוחד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...והוא נמצא ברשותי כמעט שנתיים והוא עבר לא מעט .... אבל אני לא יודע כמה ק"מ עברו הבולמים שלי !?! אני מניח שגם לא מעט קניתי את האוטו עם איזה 118Kועכשיו (עוד לפני שעברו שנתיים) יש לו כבר איזה 147K

[...]

יש לך איזה רעיון למבחן כלשהו על מנת לדעת אם הבולמים דורשים החלפה מיידית או שאפשר עדיין לנסוע בכייף איתם ?

147,000? אם הבולמים שלך לא הוחלפו מעולם - הם גמורים.

הבדיקה - תן לחיצה חזקה כלפי מטה בשתי פינות הרכב - אם הרכב מתיישר חזרה באופן מיידי, הבולמים תקינים. אם הוא מתנדנד - הבולמים גמורים.

לא חסרה אינפורמציה בפורום לגבי בולמ"ז. למידע נוסף ערוך חיפוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הבולמים אני לא החלפתי אבל אני די בטוח שהוחלפו בעבר .....

בדיקה דומה כבר עשיתי ולפי זה הם תקינים...

לגבי הבולמים מאחורה יש לך מושג ? אם יש צורך להחליף את כל הסרן האחורי על מנת להעלות את החלק האחורי שהוא לא יהיה נמוך מדי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש !

היכן בוצעה העבודה? ממי נקנו הציריות, דיסקל?

על אף היעדר רכב ספורטיבי, אני נהנה לתקוף סיבובים עם השלדה הצרפתית המצוינת של ה-205, ואני רוצה שקט נפשי בנוגע לחלק החשוב הזה.

מסכים איתך. גם ל-205 הרגילות יש שילדה והגה מצויינים.

דניאל

MCS 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש !

היכן בוצעה העבודה? ממי נקנו הציריות, דיסקל?

העבודה בוצעה על-ידי המוסכניק הקבוע שלי ששונא לעבוד על צרפתיות (אפשר להאשים אותו?) ולכן אני לא ממליץ עליו בפני עמיתי בפורום. הוא מתמחה בשבדיות, יפניות, קוריאניות וגרמניות ומטפל בפיג'ו שלי באופן יוצא דופן (לפרטים בכל זאת, אם יש לך איזה יפנית על הצד, חפש בפורום "מוסך זיסו").

הציריות באו מ-"טכנו ציר". חנות שמשרתת מוסכים באיזור סלמה. תוצרת איטליה. לא ברור לי מה דרגתם בשרשרת היבואן-צרכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו דרגת קשיחות בחרת לפני ההתקנה (אני לא רואה שכתוב בהודעה המקורית)?

לגבי הגובה - זה לא נדמה לך, גם אצלי האוטו "עלה" ב-2, 2.5 ס"מ אחרי ההחלפה

(מבולם קוראני נוזל לקוני אדום לוהט...)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7259 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...