Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תחרות הנהג החסכוני = תחרות על כביש ציבורי

זיו ירושלים
שימו לב! השרשור הזה בן 4793 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברגעים אלו ממש מתקיימת תחרות על כביש ציבורי ואף אחד עדיין לא התייחס לזה כאן?!

ואם במקום ה"אתגר" של חיסכון בדלק האתגר היה אחר?

ממעקב קצר אחרי התחרות הזאת נראה כי חלק מהרכבים נוסעים בירידות ללא מנוע מונע - כמובן שזה אסור על תקנות התעבורה.

"אם להם מותר אז למה למה לי אסור?"

?How Can Anything Bigger Be a MINI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגעים אלו ממש מתקיימת תחרות על כביש ציבורי ואף אחד עדיין לא התייחס לזה כאן?!

ואם במקום ה"אתגר" של חיסכון בדלק האתגר היה אחר?

ממעקב קצר אחרי התחרות הזאת נראה כי חלק מהרכבים נוסעים בירידות ללא מנוע מונע - כמובן שזה אסור על תקנות התעבורה.

"אם להם מותר אז למה למה לי אסור?"

בתקנון התחרות מצויין כי אסור לעבור על חוקי התעבורה או לנסוע באופן לא סביר או לא זהיר. הנהגים שדוממו מנוע בירידות עברו על כל ההוראות האלה ויהיה מאד עצוב אם הם ינצחו.

פניתי ל-YNET על מנת שיבדקו את נתוני האיתוראן ויפסלו את מדוממי המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כך או כך מדובר בתחרות על פי "חוק הספורט המוטורי" - ואני בספק אם הנהגים מבוטחים בפוליסה מתאימה.

?How Can Anything Bigger Be a MINI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על מה אתם לעזאזל מדברים?

הקישור לא עובד.

בס"ד

זה אחד החלומות שלי מאזדה 6, כי הוא גם אמין, יפה ממש (על גבול הפוזה אם לא עבר אותו) וגם יש לו כוח לא חסר..
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני השתתפתי בתחרות כזו באירופה. בארבעה ימים עברנו כ - 4,000 ק"מ, מבון שבגרמניה עד למונטה קרלו.

בירידות (מהאלפים), נסענו בהילוך סרק (ניוטראל) ולא רק אנחנו נהגנו כך, אלא כולם. אסור היה לכבות מנוע.

מנועי המכוניות בהן נהגנו (פולקסוואגן פולו, אופל קורסה, סוזוקי סוויפט וכד') הוזנו דרך קרבורטור ולכן כדאי היה לעשות כך.

כיום, המנועים ממוחשבים. בסרק המנוע צורך כמות מסויימת קטנה של דלק כדי לשמור אותו מונע אבל כאשר משולב הילוך והרכב במצב שבו הגלגלים מסובבים את המנוע (בירידה), מחשב ניהול המנוע מנתק את זרימת הדלק לצילינדרים.

ולכן אין שום טעם לרדת בירידות בניוטראל וגם אין סיבה לכבות את המנוע.

בהקשר לקיום "תחרות" על כבישים ציבוריים - כן ירבו. לא תזיק כאן קצת תרבות מוטורית ורק כך בונים תרבות כזו.

ניר בן-ארי

מוסך 'דרך השטח בשרון'

קיבוץ שפיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בירידות ממש אין טעם לכבות.

זה אולי יכול לעזור מבחינת כמה זמן יקח לרדת את הירידה אבל בשני המקרים (כבוי או בהילוך משולב בלי גז) זה אפס דלק.

יכול להיות שיש יתרון קטן לכיבוי בנסיעה במישור, אבל זה נשמע לי די זניח, יש עלות דלק להתנעה מחדש, ובתחרות המדוברת כל הצוותים שדוממו מנוע נפסלו.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
שימו לב! השרשור הזה בן 4793 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...