Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדריך בסיסי למתחיל בתחום האנדרואיד

m_c_ofer
שימו לב! השרשור הזה בן 4807 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

בשבוע הבא אני מקבל את מכשיר האנדרואיד הראשון שלי - HTC DESIRE.

רציתי לקבל כמה הסברים בסיסיים על תפעול מכשיר אנדרואיד + הסברים על כל מיני מושגים שקראתי בפורומים שונים ולא הצלחתי לגמרי להבין אותם:

1. ROOT - מה המטרה של ביצוע התהליך? האם הוא נועד לפתיחת המכשיר לאפליקציות פרוצות או שאך ורק לצורך התקנת ROM?

2. ROM - הבנתי שזו בעצם מערכת ההפעלה של המכשיר. מדוע ממליצים להתקין מערכות שונות ומה רע במקורית?

3. במידה וה-ROOT לא קשור לאפליקציות פרוצות, כיצד כן פותחים את המכשיר עבור אלו?

4. אני לפני רכישת חבילת גלישה בסלקום ומתלבט איזו לבחור. בעיקרון, אני לא אהיה משתמש כבד ברשת ולכן נראה לי שהחבילה הכי בסיסית במהירות 384KBPS תספיק לי.

האם מישהו משתמש בחבילה זו? ויכול לספק חוות דעת חיובית? האם בכדי לגלוש ברשת מדי פעם ולבדוק מיילים וכ'ו היא תספיק?

כל מידע אחר שמתחשק לכם להוסיף ייתקבל בברכה.

תודה ושבת שלום לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. המטרה היא לבצע פעולות מתקדמות, למשל OC, צילום המסך של המכשיר ולשחק עם קבצי מערכת. בגדול, מיותר לרוב האנשים.

2. רום זה כמו firmware. אם אתה מביא את המכשיר שלך מספקית בארץ הוא מלא בחרא ואתה עלול לרצות להתקין רום נקי יותר. או רום מבושל שכולל אי אלו שיפורים שה"טבח" עשה למערכת.

3. כלום, כפי שכבר אמרתי.

4. אין לי מושג, תנסה איתה, אם יהיה לך קצת מדי, תגדיל.

מה זה החיים לעומת עקיפה טובה? :borg:

חרא של צלם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המידע.

1. הבנתי שבכל מקרה כדאי ולו רק בשביל המקלדת העברית.

2. המכשיר נרכש בחו"ל אבל בכל זאת, אולי יהיה שווה לשנות מערכת.

3. נהדר

4. בהחלט ננסה ונראה. מקסימום, חודש הבא נשתדרג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקצרה מאוד

ROOT זה "קובץ" הרשאות סופר יוזר במכשיר (זהה לאדמיניסטראטור בווינדוס). היום מאוד מאוד מאוד פשוט לבצע רוט במכשיר, ממש ששלושה צעדים פשוטים, מה שהוא נותן לך זה אפשרות להחליף רומים כמובן, ובכלל גישה יותר רחבה למכשיר. בגרסאת אנדרואיד 2.1 ולפני היית חייב לבצע רוט כדי להתקין על המכשיר פונטים בעברית (תמיכה וכתיבה) שכן ה2.1 הגיע ללא תמיכה בעברית בכלל, לכן כל המכשירים שנמכרו בארץ היו מה שנקרא "רוטד". החל מ2.2 יש תמיכה בעברית ולכן אתה לא חייב לעשות רוט (מה שיכול לעשות בעיות עם אחריות) ואתה פשוט צריך להוריד מקלדת עם עברית (אני-סופט-קיבורד או משהו בסגנון)

רום זה גרסה של מערכת ההפעלה, אנדרואיד היא מערכת הפעלה מבוססת לינוקס, וכמו שבלינוקס יש "גרסאות" (אובונטו, רד-האט). כך גם באנדרואיד.

ההבדלים בין הרום הם עצומים, החל מאיזה אפליקציות יש עליהם, דרך עיצוב וממשק משתמש, ועד אפשרויות תפעוליות של מערכת ההפעלה עצמה.

כדי "לפתוח את המכשיר לאפליקציות פרוצות" מה שאתה צריך לעשות זה לחפש בגוגל את המושג "applanet" והוא בתורו ישלח אותך ללינק להורדה, שאוטומאטית יתקין את התוכנה שדרכה תיכנס ותוריד איזה אפליקציה פרוצה שרק תרצה.

אם יש לך שאלות כלשהן, אל תהסס לשאול, יש לי דיזייר קצת יותר מחצי שנה ויצא להתעסק איתו דיי הרבה (רוט ורום בין היתר)

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על העזרה :-D

אז בגדול (סליחה על המיספור אבל זה עוזר לי לעשות סדר בדברים):

1. אין צורך לבצע רוט בכדי להתקין מקלדת בעברית (דרך אגב, המכשיר מגיע מחו"ל אז אחריות אין גם ככה).

2. בינתיים אני אשאר עם הרום המקורי ואלמד את המכשיר. מקסימום, כשאני אכיר אותו טוב, אני אחליף רום.

3. יש אתר להורדת אפליקציות פרוצות למחשב או שחייבים להשתמש ב-applanet ולהוריד ישירות למכשיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם גאלקסי S, כמוני כמוך- חדש באנדרואיד.

לאחר החלפת רום בעזרת אסף מהפורום (מומלץ, קניתי מפלאפון והשיפור ניכר לאחר ההחלפה) וללא החלפת רוט(לא מצאתי צורך עדיין).

כמו שנאמר, APPLANET לאפליקציות בחינם, ושרשור האנדרואיד שפורום לאפליקציות שימושיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי, בניגוד אליך המכשיר שלי מחו"ל ולכן סביר להניח (אני מקווה) שלא יהיה מוצף בשטויות של ספקית כלשהי.

נמתין עוד מס' ימים ונדע.

איך החלפת רום ללא ביוצע רוט? הבנתי שהדבר מחייב :?

נ.ב. מדובר באותו אסף מומחה אייפונים? הבחור יודע הכל על סלולאריים?! :shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאני יודע זה לא מחייב, אסף שלח לי שכן החלפנו, אני בודק את זה.

כן זה אותו אסף, וכן הוא יודע הכל :)

עריכה: לדברי אסף הרום שהתקנו מגיע כבר עם רוט .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איך זה בסמסונג אבל בדיזייר אתה לא יכול להחליף רום ללא הרשאות ROOT.

לבצע רוט היום זה פשוט מאוד. להחליף רום גם פשוט מאוד אבל תמיד כדאי לקרוא תגובות על הרום אותו אתה רוצה להתקין על מנת לדעת אילו בעיות יכולות לצוץ.

אחריות לדייזר היא בינלאומית של שנתיים. במקרה של בעיה, אתה שולח את המכשיר לתיקון ב-UK.

אני עם הדייזר שלי חצי שנה כבר אחרי רוט, החלפות רומים (כרגע מותקן אצלי רום של desireHD בכלל) ואחרי S-OFF (מושג שלך בזמן הקרוב לא רלוונטי כמשתמש חדש).

בגדול, כיום לטובת שום דבר אין לך צורך לפרוץ את המכשיר אבל הרבה אפלקציות שימושיות דורשות אותו ככה שזה כדאי.

האם אתה יודע כבר עכשיו להגיד אם המכשיר סים פרי ?

אם אין לך בעיית אנגלית כנס לפורומים של XDA לדיזייר. יש שם הכל על הכל.

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שכדי לבצע ROM צריך לבצע ראשית ROOT. בגלל זה שאלתי את מוטי מה ששאלתי.

ROOT אני אבצע אבל ROM בינתיים לא.

המכשיר סים פרי בוודאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...