Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך התחלתי לחסוך בהוצאות דלק ולשמור על הרישיון

אנלוגי
שימו לב! השרשור הזה בן 4826 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב הנדון - קורולה Runx 2005 אוטומטית.

בזמן האחרון שמתי לב שהתרגלתי לנהוג מהר מדי. לא משהו קיצוני מאוד, אבל בצד המהיר יחסית של התנועה, משהו כמו 130+-, עם פיקים למעלה, כמובן בכבישים המאפשרים זאת (1 ,6, 431, 2 וכו') ובשעות בלי יותר מדי תנועה. בנוסף תמיד הייתי נמרץ יחסית כשזה נוגע להאצה, שוב - לא משהו קיצוני, אבל אני שונא להזדחל ביציאה מרמזור או בעקיפה. לחיצה בריאה על הגז אף פעם לא הפחידה אותי. תמיד שנאתי להתקע אחרי זחלנים, ומחפש תמיד לעקוף (גם אם זה מימין, כמובן בבטחה, אף פעם לא כמו מטורף). כבישים מפותלים? תענוג, חייבים להגביר מעט מהירות 8).

בעקבות עליית מחירי הדלק ושלילה שקיבל חבר התחלתי להרהר בהרגלים אלה. בלי רישיון אני גמור, לא רק שזה יקשה עלי מאוד את עבודתי, גם ייצר לי שלל בעיות אחרות (אני גר מחוץ לעיר, ותחבורה ציבורית די רעה כאן). אין לי כסף מיותר לתרום לקופת המדינה על דו"חות, גם ככה בתור עצמאי קטן היא שוחטת לי את הצורה.

אני נוסע 2000+ ק"מ בחודש, הוצאה לא מבוטלת על דלק.

אז הורדתי רגל מהגז. הגדרתי לעצמי 110 גג ברוב הכבישים, ו-120 גג בכביש 6. עקיפות נעשות בנינוחות, משתדל שלא לעבור 3000 סל"ד (אצלי ברכב זה אומר 120 קמ"ש בשיוט). זינוקים מהמקום - החלטיים, אבל בגבולות ההגיון. אני מאכלס את הנתיב הימני הרבה יותר מפעם, ומוריד מהירות אם צריך (במקום לעקוף). מחכה להזדמנות לעקיפה נינוחה.

תמיד נהגתי תוך מחשבה על יעילות, מינימום בלימה, מקסימום מבט קדימה. להגיע לתחילת העליה בתנופה טובה, לשמור הרבה מרחק בירידות. הכל מחושב ומתוכנן למינימום האצות פתאומיות ובלימות. זרימה. זה כמובן לא השתנה.

בהתחלה היה לי ממש קשה למצוא את מקומי החדש על הכביש. גם מצאתי עצמי הרבה יותר משועמם ועייף. אח"כ התרגלתי, ואפילו למדתי להנות מזה. יש מוזיקה טובה (והרבה) על הדיסק און קי, תמיד אהבתי להקשיב לרדיו, ואני חבר טוב מאוד של עצמי (כן, אני מדבר לעצמי לא מעט. וגם שר. אני משתדל להיות לבד כשזה קורה, אם כי לא נדיר שאתקל במבטים מופתעים מדי פעם).

למדתי גם לקחת עוד כמה דקות מרווח ביטחון, כי כל תזמוני הנסיעה שלי השתבשו בכמה דקות. אגב ההבדל בין נסיעה נמרצת ומהירה לבין רגוע וחוקי מתבטא בבערך 5 דקות על נסיעה של חצי שעה.

לא קל לשנות תפיסות בנות לא מעט שנים, אבל תמיד טוב לבחון דברים באור חדש. אולי סוף סוף אני מתבגר? האקסית שלי תשמח לשמוע מזה :lol:.

התוצאות:

עד היום צריכת משולבת של בערך 12.5 ק"מ לליטר. זה תמהיל של נסיעות בינעירוניות קצרות (בעיקר כאלה של חצי שעה ומטה), פה ושם נסיעה ארוכה, ותנועה עירונית כמעט יומיומית, אם כי לעיתים מעט מאוד ממנה.

היום תדלקתי את המיכל הראשון מאז שינוי התפיסה (וזה לא היה מוחלט, פה ושם התפתיתי להאצות, והייתה גם נסיעה אחת נמרצת מדי בעליות לירושלים עקב איחור. על המהירות שמרתי כמו יקה). נסיעה בפרופיל הרגיל - 1:13.8. שיפור בהחלט מבורך. אני מניח שאני יכול לעבור גם את 1:14, עם עוד טיפה סבלנות ואיפוק.

חפרתי, אבל מקווה שיש מי שימצא בזה עניין, ואולי אפילו קצת השראה.

אם כל הדרכים מובילות לרומא, הדרך שלי מובילה אל הים

ר. פרסקי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 100
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני כל-כך מזדהה איתך, שזה מפחיד.

עברתי את אותו הסרט בדיוק, כאילו שאת מה שאתה כותב, קראת ישר מהמוח שלי והורדת לדפי האינטרנט.

אני בהחלט יכול להגדיר את התהליך הזה כחוויה.

רק שבמקרה שלי, אחרי חודש-חודשיים של ה״תהליך״ מצאתי עצמי אגרסבי מאוד במצבים מסויימים, עקב כל ה״רוגע״ של המצב החדש..

לכן הייתי חייב למצוא תחליף. הייתי חייב לחפש לי ריגוש מנהיגה שירגיע לי את החוסר שנוצר עקב המצב החדש.

הפתרון היה נהיגה של פעם בשבוע, בעיקר בימי שישי, בכביש מפותל ונטוש בקרבת מקום.

הנהיגה הייתה מהירה, אגרסיבית, על גבול המגבלות, זה עזר :twisted:

(באותה תקופה הייתי בעלים של איביזה קופרה עם לא מעט חמוצים, זה היה כיף).

אבי. 

מחשבה בוראת מציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כול הכבוד 8)

אני ברגע שקניתי רכב גם הצבתי לעצמי שינויים,לא לעבור 100,תזוזה מהמקום רגועה,לנסוע ברוגע,אין מה לעשות,גם הדלק יקר,וגם שומרים יותר על המכללים,וכאמור כמו שציינת מוסיקה טובה ונסיעה רגועה הם מתכון לשלווה.:-D

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1/14 זה מצויין בשביל קורולה אוטומטית. לקחת ברצינות את הפרסומת של טל פרידמן אה? :lol:

באמת אם תעשה חשבון הבדל של 1.5 ק"מ\ליטר על 2000 ק"מ בחודש יוצא 120 ש"ח... לא רע!

הכי טוב לנהוג רגוע... בנסיעה עירונית זה בד"כ לא משנה כי לא מי שנוסע מהר יותר גם מגיע מהר יותר, יש יותר מידי משתנים בעיקר רמזורים שלא תמיד מיטיבים עם מי שממהר כל-כך. בהמון כבישים בתוך הערים יש גל ירוק שמכוון למהירות שיוט נינוחה ואם תגיע ל 100 ואז תבלום כל פעם לפני הרמזור אתה רק תשרוף יותר דלק ותשחק יותר את הרכב מזה שנוהג על 60 ונוסע חלק על הגל הירוק. בב"ש בכביש הראשי זה ככה, כשהתנועה מאפשרת לשייט ככה כמובן.

בנסיעה בינעירונית אני אף פעם לא נוסע יותר מ 110 באופן קבוע (אלא אם אני ממש מאחר למשהו חשוב), פשוט מאוד כי עד 110 המשטרה ככל הנראה לא תעצור אותך, יותר מזה אפילו בקמ"ש בודד יעצרו אותך ויתחילו לחשב מ 90 ככה שאם עברת 115 אתה כבר מועמד ל 750 ש"ח תרומה וכמה נקודות... לא שווה את זה בשום פנים. אולי בכביש 6 אפשר לנהוג 120 אבל בכבישים אחרים שהמהירות המותרת הרשמית היא 90 פשוט לא שווה הסיכון.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נכון. הליסינגים עדיין ממשיכים לתת בגז וצוחקים. בינתיים.

Zoom Zoom

לעניין השרשור. אותי תמיד עניין האם אותן "הבזקים מהעבר" לא מבטלים את כל החיסכון שעשינו במשך קילומטרים רבים של נסיעה רגועה בלחיצת גז אחת?

יואב

יואב :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא בנסיעה סבירה הרצליה - נתניה לוקח כ25 דק' כולל יציאה מהעיר

בנסיעה מואצת כביש החוף מחפר על הרמזורים בעיר וזה יורד מ20 דק'

ההבדל הוא לא דראסטי אבל עוד 5 10 דק' שינה בבוקר שווים את הדלק :lol: (בתור אחד שמתחיל לעבוד כבר ב6 בבוקר :?)

פעם Clio b 2001 ידנית/Clio b Sport MK2 2003/פיאט פונטו 98

מגאן RS 225 למכירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נכון. הליסינגים עדיין ממשיכים לתת בגז וצוחקים. בינתיים.

Zoom Zoom

יואב

לא מדויק בכלל.

רוב רכבי הליסינג(הפרטי, הצמוד אישי) נכון להיום, הנהג הוא שמשלם על הדלק(זהו כמו רכב פרטי לכל דבר).

כמו כן, ישנן חברות שמגבילות הן בתצרוכת הדלק(1-1.5K ש"ח) החודשית והן בכמות הנסועה(20-25K) השנתית.

רוצים להמשיך לחסוך?

תפחיתו משקל, ומיד.

לחץ אויר תקין.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצריכה הטובה ביותר מגיעה ב90 קמש אחרי ניסיון של 2 פול טנק בקליאו שהיתה לי

פעם Clio b 2001 ידנית/Clio b Sport MK2 2003/פיאט פונטו 98

מגאן RS 225 למכירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אפשר להחזיק מעמד על 90?

אני ניסיתי להיות ממש קיצוני ולנהוג במהירות 90 קמ"ש. 5 דקות וזה כבר היה 100.

דווקא על מהירות 100 אני מצליח לשמוע די טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו. אתם מגיעים לתצרוכות מצוינות.

גם אני בולם את רגל ימין שלי אבל הכי טוב שהגעתי זה ל1\14.4 במגאן 1.6 16V ידנית. (ב2 התדלוקים האחרונים).

עוד מעט צריך לתדלק שוב והפעם נראה לי שקצת פישלתי (מחשב האוטו אומר לי לצפות ל1:13...)

נראה לי שיש עוד מקום לשיפור... :roll:

המשיכו כך!

אגב, ראיתי את הפרסומת של טל פרידמן וכ"כ חרה לי שמדברים שם על כסף וזיהום אויר ובכלל לא מזכירים את הקשר הישיר שיש בין נסיעות לחוצות לתאונות דרכים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4826 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...