Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגשת כתב הגנה בתיק אזרחי

שימו לב! השרשור הזה בן 4818 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני (הנתבע) צריך להגיש כתב הגנה בתיק אזרחי לבית משפט השלום בת"א.

אני מבקש לדעת על איזה טופס אני צריך להגיש את כתב ההגנה והאם ניתן להדפיס אותו מהאתר של בתי המשפט.

קיים אצלי טופס כתב הגנה של בית המשפט לתביעות קטנות (לא אזרחי). האם ניתן להגיש על טופס זה או שאני מוכרח להמציא טופס של תיק אזרחי?

לאחר שעיינתי קצת ברשת גיליתי שלכתב ההגנה יש שלושה עותקים ועותק אחד יש לתת למזכירות בית המשפט. העניין הוא שאני גר בירושלים ובית המשפט בו מתנהל התיק הוא בת"א ואני שולח בדואר רשום את כתב ההגנה, אז מה עושים במצב כזה? אני משאיר אצלי עותק אחד או שולח הכל לבית המשפט בת"א?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבלי להיכנס לעובי הקורה

ככלל תביעה יש להגיש במקום מגוריו של הנתבע במקרה שלך בירושלים אלא אם קיים למשל חוזה ביניכם שקובע מקום שיפוט אחר.

אם תתן פרטים יותר על המקרה אפשר יהיה לסייע יותר..

בגדול אתה לא חייב טופס אלא אתה יכול להדפיס את כאשר בהתחלה, לפי הכותרת של כתב התביעה ואח"כ עליך להכחיש או להודות בכל סעיף וסעיף של התביעה.

אם מדובר בתביעה על סכום מכובד רצוי ואף ממומלץ להשתמש בשירותי עו"ד.:idea:

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא שהגישו נגדי כתב תביעה בהליך מזורז בתיק אזרחי בבית משפט השלום בת"א. (אני גר בי-ם)

אני לא יכול להגיש את כתב ההגנה בירושלים מכיוון שכתב התביעה הוגש בת"א.

אני מאמין שהגישו את כתב התביעה בת"א מכיוון שנתבע מס 2 היא חברת הראל. אלא שעכשיו הראל מתנערת מהמקרה.

לא מדובר על סכום מכובד (פחות מההשתתפות העצמית).

אם כך אני לא חייב להגיש עותק למזכירות בית המשפט? והאם אני רשאי להגיש כתב הגנה על דף רגיל?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא שהגישו נגדי כתב תביעה בהליך מזורז בתיק אזרחי בבית משפט השלום בת"א. (אני גר בי-ם)

אני לא יכול להגיש את כתב ההגנה בירושלים מכיוון שכתב התביעה הוגש בת"א.

אני מאמין שהגישו את כתב התביעה בת"א מכיוון שנתבע מס 2 היא חברת הראל. אלא שעכשיו הראל מתנערת מהמקרה.

לא מדובר על סכום מכובד (פחות מההשתתפות העצמית).

אם כך אני לא חייב להגיש עותק למזכירות בית המשפט? והאם אני רשאי להגיש כתב הגנה על דף רגיל?

תודה.

אתה רשאי להגיש על דף רגיל, רק תרשום את מספר התיק על מנת שידעו היכן לתייקו.

אתה יכול לשלוח אותו לבית משפט בדואר רשום.

שים לב למועד להגשת כתב הגנה הרשום בהזמנה, בכדי שלא תפספס את המועד וינתן כנגדך פסק דין בהעדר הגנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מושיקו

היה רצוי שתסביר את עצמך

מדובר בתאונה? באיזה מקום היא אירעה

הראל נתבעת נוספת יחד איתך? אם כן , אז הם יכולים להגיש בכל מקום בו יש להראל סניף.

האם התביעה בבית המשפט לתביעות קטנות ?

או האם התביעה בסדר דין מהיר?

לא מכיר סדר דין מזורז!!

אם לא איכפת לך תעלה את כתב התביעה לכאן נבין יותר במה דברים אמורים.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מושיקו

היה רצוי שתסביר את עצמך

מדובר בתאונה? באיזה מקום היא אירעה

הראל נתבעת נוספת יחד איתך? אם כן , אז הם יכולים להגיש בכל מקום בו יש להראל סניף.

האם התביעה בבית המשפט לתביעות קטנות ?

או האם התביעה בסדר דין מהיר?

לא מכיר סדר דין מזורז!!

אם לא איכפת לך תעלה את כתב התביעה לכאן נבין יותר במה דברים אמורים.

מדובר בתאונה (אגב שאני כלל לא אשם בשבילי זה כאב ראש אחד גדול), אני הנתבע, התאונה ארעה סמוך מאוד לירושלים, הראל נתבעה גם היא אך התנערה מהכתב תביעה מכיוון שההשתתפות עצמית גבוהה מתשלום הנזיקין.התביעה הוגשה בבית משפט השלום בת"א בתיק אזרחי בסדר דין מהיר (מה זה אומר?) (לא מזורז, סליחה).

עכשיו אני קצת יותר מאורגן כי עשיתי כמה בירורים, נותר לי רק להגיש את הכתב הגנה.

אני אשמח לשמוע (לקרוא) איך מכינים כתה הגנה כהלכה, האם אני מוסר את פרטי המקרה כפי שהיו לגעתי, האם אני יכול להכחיש חלקים מכתב התביעה והאם אני יכול לצרף תמונות שעשויות לסייע לי בעת המשפט?

אני מקווה שאני יותר ברור תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סדר דין מהיר, ויש סדר דין מקוצר. ראה בטקסט המצורף.

בדוק היטב שלא מדובר בסדר דין מקוצר. חברות רבות נוהגות להגיש תביעה בסדר דין מקוצר כדי שתצטרך להגיש בקשת רשות להתגונן מלווה בתצהיר.

בהנחה שמדובר בסדר דין מהיר אתה צריך להגיש כתב הגנה (אאל"ט הוא נקרא "תצהיר") והוא צריך לכלול את כל ההשגות שלך על הכתוב בתביעה ואליו צריך לצרף את כל המסמכים התומכים בטענותיך.

בסדר דין מהיר, יוגשו תובענות שסכומן שלא עולה על 50 אש"ח לבימ"ש השלום למעט תביעות שעניינן תביעות בגין נזקי גוף לפי חוק הפלת"ד או תובענה שהוגשה בקשה לאשרה כייצוגית. המאפיין המרכזי של תביעות בסדר דין מהיר הוא השימוש בתצהירים ובגילוי מסמכים מוקדם. בימ"ש או הרשם רשאים לקבוע בהסכמת הצדדים כי תובענה רגילה שהוגשה לבימ"ש השלום תידון בסדר דין מהיר, גם אם שווייה עולה על 50 אש"ח. תביעה ששווייה אינה עולה על 50 אש"ח תידון בסד"ר רק אם כך הורה ביהמ"ש. כתב התביעה יוגש בצירוף תצהיר+כל העתקי המסמכים הרלוונטיים הנוגעים לעניין ויש לצרף חוות דעת מכל סוג. (גם חוו"ד לא רפואית). כתב הגנה יוגש תוך 45 ימים, בצירוף תצהיר +כל העתקי המסמכים הרלוונטיים הנוגעים לעניין ויש לצרף חוות דעת מכל סוג. כתב תשובה יוגש תוך 15 יום, בצירוף תצהיר+כל העתקי המסמכים הרלוונטיים הנוגעים לעניי. תביעה שכנגד תוגש אם שווייה אינה עולה על 50 אש"ח או שהיא נובעת מאותן הנסיבות או מאותו הנושא. לא תותר הגשת תביעה שכנגד נגד בעל"ד חדשים. הודעת צד ג' תוגש רק ברשות ביהמ"ש. הנתבע יגיש יחד עם כתב הגנתו, בקשת רשות להגיש הודעת צד ג'+העתק מהודעת צד ג' עצמה.

סדר דין מקוצר: המאפיין הייחודי של תביעות בסדר דין מקוצר, הוא העובדה שלנתבע לא צומחת זכות אוטומטית להגיש כתב הגנה, משממוצא לידיו כתב תביעה. אלא על הנתבע להגיש בקשת רשות להתגונן, מלווה בתצהיר (בו הוא רשאי להצהיר על עובדות הידועות לו מידיעה אישית וכן להצהיר על עובדות למיטב אמונתו). הרשם או ביהמ"ש רשאי ליתן לנתבע רשות להתגונן על בסיס בקשתו וכן רשאי לדחות את בקשתו (ללא חקירת המצהירים, אך זאת רק מטעמים מיוחדים שיירשמו). ניתן להגיש תביעה בסדר דין מקוצר רק בהתקיים תנאים מסויימים: בתביעה לפינוי או סילוק יד, שחוק הגנת הדייר לא חל עליה ושיש עליה ראשית ראיה בכתב. בתביעות לסכום קצוב (=סכום שניתן להגיע אליו באמצעות חישוב אריתמטי פשוט). כאשר מדובר בחוזה או התחייבות מפורשים או מכללא ויש ראשית ראיה בכתב, בתביעות שעילתן בדבר חיקוק מפורש+ראשית ראיה ובתביעות רשות מקומית בעניין ארנונה והיטלים שונים. אין הגבלה על הסכום אותו ניתן לתבוע במסגרת סדר דין מקוצר. משניתנה ר"ל, בימ"ש יבחן האם ניתן לדון בתביעה בסדר דין מהיר, ככל שאכן ניתן לעשות כן, יעמדו לצדדים פרק זמן להשלים תצהירים ולבצע גילוי מסמכים מוקדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סדר דין מהיר היא תביעה בעלת אופי מיוחד

התובע מגיש כתב תביעה + תצהיר + את כל החומר שיש ברשותו , אם נדובר בנזק מתאונה למשל עליו לצרף דו"ח שמאי + חשבוניות תיקון וכו'.

האם כך נעשה??

אתה צריך להגיש כתב הגנה +תצהיר + כל המסמכים שיש לך להוכיח כי אתה לא אשם .

האם לרכבך נגרם נזק? או רק גרם לנזק?

כי אם נגרם לך נזק ואתה רוצה לתבוע אתה צריך להגיש תביעה שכנגד .

האם אין לך בביטוח סעיף השתתפות בהוצאות משפטיות?

אם הביטוח נעשה דרך סוכן ולא בביטוח ישיר כלשהו , גם הסוכן יכול לייעץ לך בנושא.

כתב ההגנה.

פרט לגובה הנזק שהוא תמיד שנוי במחלוקת עליך להכחיש את כל הרשום בכתב התביעה ובנוסף

עליך להכחיש בצורה ספציפית כל פרט ופרט שאינו מקובל עליך ולתת את גירסתך, אם יש לך גירסה נגדית.

ולצרף תצהיר על כל מה שקשור במסכת העובדתית.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב ענית לי קצת מאוחר מדי כי שלחתי את כל המסמכים לפני שעתיים שלוש בדואר רשום.

שלחתי הכל פרט לתצהיר. לא ידעתי שצריך לשלוח תצהיר, זה הכרחי? מה אני אמור לרשום בתצהיר שלא כתבתי בכתב הגנה?

עשר אתה ישה תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך לשלוח בשנית את החומר עם תצהיר. ללא תצהיר דבריך לא יתקבלו על ידי בית המשפט כעדות.

מהו תצהיר?

הצהרה/אמרה בכתב שחתומה ע"י נותנה ולאחר שזה הנותן הוזהר ע"י מי שהוסמך לכך. בד"כ אזהרה זו נעשית ע"י עו"ד. (יכול ש'/רשם/דיין גם כן לעורכם ולהזהיר מצהיר לאמר האמת) דבר האזהרה מופיע בגוף התצהיר.

כאשר אזהרה זו נעדרת מהמסמך אז מסמך זה לא יכול למלא תנאים של תצהיר ולכן לא כשר כראיה כי פק' ראיות אומרת שתצהיר הוא זה הקשור לראיה.

נוסח התצהיר כולל אזהרה ואישור של עו"ד. בנוסח דומה ל:

ת צ ה י ר

אני הח"מ [שם ותעודת זהות], לאחר שהוזהרתי לאמר את האמת, אחרת אהיה צפוי/ה לעונשים הקבועים בחוק, מצהיר/ה בזה כדלקמן:

חתימה

אני הח"מ,עו"ד.....מ....מאשר בזה כי ביום....הופיע[ה] בפני.....שזוהה/תה על ידי לפי תעודת הזהות.. .ולאחר שהוזהר[ה] על ידי כי עליו[ה] לאמר את האמת, אחרת יהא/תהא צפוי/יה לעונשים הקבועים בחוק, הצהיר[ה] הצהרתו דלעיל וחתם עליה בפני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אני אמור לרשום בתצהיר שלא כתבתי בכתב הגנה?

עשר אתה ישה תודה.

כמו שנאמר אתה חייב לשלוח בשנית את כתב ההגנה + המסמכים + תצהיר

אתה יכול לשלוח מה שמכונה בעגה המשפטית "תצהיר בג"צ " - כלאמר תצהיר שאומר : " כל האמור בסעיפים 1 עד .. לכתב ההגנה אמת"

או שאתה פשוט יכול לחזור על הנאמר בכתב ההגנה.

שים לב שעל התצהיר יש לחתום בפני עו"ד או בפני רשם בבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי היום בבוקר בבית המשפט והוצאתי תצהיר.

האם אני יכול לשלוח את התצהיר בנפרד ולכתוב שפשוט יצרפו אותו לכתב ההגנה ולכל המסמכים הנלווים?

אין לי כ"כ אפשרות להמציא כעת את כל הניירת מחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4818 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...