Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה לרכב "ספורט" או רכב ספורט

mishel27
שימו לב! השרשור הזה בן 4831 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי שוויתרתי על הפונטו ואמרתי שאני לעולם לא חוזר למכוניות ספורט או עם זיקה ספורטיבית, שוב אני מוצא את עצמי בדילמה לא פשוטה.

הפונטו שלי (HGT) עומדת להימכר השבוע, ואני פשוט לא מצליח להיסגר על רכב.

היתה על הפרק פיאט קופה, אבל היי, לא בא לי רכב שהוא מתחת לשנת 2000 שעבר הרבה ידיים ומד ק"מ חצה את ה-150.

אז אמרתי טוב נו, נקשיב להורים וחברים, אקח לי מזדה 3 ואתחיל לשפוך כסף על דברים אחרים בחיים. כן, סתם מזדה 3, אלך אחרי העדר, אמינות, גז, ברקס עבודה ובית. עם זאת, זה נשמע כל כך משעמם, כל כך פושר, אני לא רואה את עצמי ברכב שיש אחד כזה בכל רמזור. הלו לא רוצה רכב ליסינג.

אז חשבתי לרמות את עצמי, אולי אני אקח מזדה ספיריט ואדמיין את עצמי כאילו אני ברכב ספורט ?!

התחלתי לברר לגיליתי שצריכת הדלק שלה היא כמעט כמו כל רכב ספורטיבי, אז מה קיבלנו:

רכב כאילו ספורטיבי

רכב משפחתי שאין לי צורך בו רק אני נוהג

צריכת דלק גבוהה

ואני לא מרוצה מהבחירה

וככה זה המשיך, הוא B4 אולי מזדה 2, אולי מנדאו ואלי רבים רצים בראש

ואז שוב פתחתי את לוח יד 2

ואז ליבי שוב מתחיל לפעום כשאני רואה רכבי ספורט

לאון 4X4 טורבו

וסיאט טורבו 20V

עלו על הפרק.

היתי שמח לשמוע מחברי הפורם, כמו כן, עזרה קצת לעשות סדר בבאלגן. מה הצריכת דלק של איביזה לאומת ספיריט, מה העלויות האחזקה לאומת הרכבים שצינתי, אמינות ?

נהג יחיד רוב הזמן, עבודה בית ת"א ראשון. תקציב - ניתן למתוח במידת הצורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אתה צודק בהחלט.

עלויות אחזקה של איביזה מול מאזדה 2 ליטר אוטומט יהיו זהות או צמודות מאוד.

מבחינת אמינות - המנוע 20VT סופר אמין ועמיד.

אם אתה רוצה רכב ספורטיבי וזה עושה לך את זה ואתה לא צריך משפחתי , אני לא רואה למה אם העלויות זהות.

הביטוח במאזדה יקר , הצמיגים גדולים בערך באותה מידה , הטיפולים לא שונים (תלך לרון - כנראה יהיה יותר זול לאיביזה) , צריכת הדלק דומה.

פשוט תחליט שזה רכב יום יומי , קנה אחת מראש עם צ'יפ כדי שלא תתעסק עם זה וסע עם האוטו בלי לשפר ולהתעסק.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבת אולי בכיוון של קליאו ספורט MK1? (שנים 2001,2002)

רכב מעולה עם התנהגות כביש פנטסטית (יחסית למחיר ולקטגורייה).

ניתן בהחלט למצוא יד שנייה או שלישית עם 120K בסביבות ה45K.

צריכת דלק סבירה בהחלט (דלק 98 ), ביטוח זול יחסית, טיפולים יקרים (טיימינג יכול להאמיר בקלות ליותר מ5K ש"ח).

עריכה- לפי רשימת הרכבים שאתה מתלבט ביניהם הגעתי למסקנה שהתקציב שלך יחסית גבוה ויכול לאפשר לך לרכוש גם קליאו ספורט MK2, ואם אתה בכלל רוצה להתפרע- לך על מיאטה NB (למרות שבה לא יצא לי לנהוג, אך יש הסכמה כללית בפורום על כך שזה רכב ספורט מצויין).

חזרתי לפורום לאחר 3 שנים מהנות במיוחד בצה"ל. :-D

(שבמהלכן קצת התבגרתי ולכן אני מעוניין מאוד לשנות את שם המשתמש שלי, אם זה אפשרי).

"172..one day you will be mine"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחירים של הרכבים האלה הלאון נותנת תמורה נפלאה.

יש לחבר שלי את הלאון דגם הספורט 4X4 שנתון 2005.

בטוח שתמצא כאלה שמורות יותר מכל איביזה טורבו.

מה שכן הרכב מפנק ברמות מטורפות ואני נהנה לנהוג עליו בכל פעם מחדש.

אם אין לך כוח לטורבו בהחלט יכול ללכת על הקליאו B, רכב נפלא וחזק עם מנוע אטמוספרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחירים של הרכבים האלה הלאון נותנת תמורה נפלאה.

יש לחבר שלי את הלאון דגם הספורט 4X4 שנתון 2005.

בטוח שתמצא כאלה שמורות יותר מכל איביזה טורבו.

מה שכן הרכב מפנק ברמות מטורפות ואני נהנה לנהוג עליו בכל פעם מחדש.

אם אין לך כוח לטורבו בהחלט יכול ללכת על הקליאו B, רכב נפלא וחזק עם מנוע אטמוספרי.

אין לאון 4X4 שנת 2005, רק 2002.

2005 זו הנעה קדמית.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפולים יקרים (טיימינג יכול להאמיר בקלות ליותר מ5K ש"ח).

שטויות.

טיימינג עולה 1200 ש"ח, תוסיף לזה את כל ה"מסביב" עוד 2000 - 3000 ש"ח ו800 ש"ח עבודה.

בלי להזמין מחו"ל ובלי קומבינות, בשביל פעם ב5 שנים זה כלום כסף.

לעיתים צריך לעשות רק טיימינג ורצועת אביזרים, אז כל העסק אפילו לא עובר את ה3K ש"ח.

בקשר ללאון, אם לא תקנה משופרת או שאינך מתכוון לשפר אני ממליץ על ה2X4, היא שוקלת 190 קילו פחות מה4X4 מרגישה זריזה יותר.

ל4X4 יתרון בהורדת הכוח לכביש כאשר מתחילים להעלות את הכ"ס.

כבר לא בן 12 ועדיין מאמין באלוהים? מזל טוב, גם לך יש חבר דמיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שטויות.

טיימינג עולה 1200 ש"ח, תוסיף לזה את כל ה"מסביב" עוד 2000 - 3000 ש"ח ו800 ש"ח עבודה.

בלי להזמין מחו"ל ובלי קומבינות, בשביל פעם ב5 שנים זה כלום כסף.

לעיתים צריך לעשות רק טיימינג ורצועת אביזרים, אז כל העסק אפילו לא עובר את ה3K ש"ח.

בקשר ללאון, אם לא תקנה משופרת או שאינך מתכוון לשפר אני ממליץ על ה2X4, היא שוקלת 190 קילו פחות מה4X4 מרגישה זריזה יותר.

ל4X4 יתרון בהורדת הכוח לכביש כאשר מתחילים להעלות את הכ"ס.

אז כנראה שאני לא מעודכן והרבה השתנה בשנים האחרונות.

אני עוד זוכר את כולם פה בפורום ממררים בבכי בכל פעם שהקליאו שלהם הגיעה לפרקה :)

תודה על התיקון וטוב לשמוע שהמחירים ירדו קצת.

עריכה-1200+3000+800= 5000, אז יכול להיות שהמחירים לא ירדו כל כך אחרי הכל :(

(שבמהלכן קצת התבגרתי ולכן אני מעוניין מאוד לשנות את שם המשתמש שלי, אם זה אפשרי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירדו ירדו, מחירו של קיט טיימינג ירד ביותר מחצי, כנ"ל רצועת אביזרים.

5000 זה אם עושים עוד טיפולים שלא קשורים לטיימינג אבל ניתן לעשות על הדרך, הטיימינג עצמו + רצועת אביזרים לא עובר 3000 ש"ח.

בזמנו אנשים היו בוכים על סכומים אסטרונומים של 7-8 אלף ש"ח!:roll:

כבר לא בן 12 ועדיין מאמין באלוהים? מזל טוב, גם לך יש חבר דמיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב לדעת.

שאלה- האם מחיר הטיימינג (כולל הכל) שווה בMK1 וMK2?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול נמכרה הHGT, רגע לא קל היה לראות מישהו אחר לוקח לי אותה ממש מול העניים.

וכעת עדכון:

אתמול עם אחי עברנו כל מגרש אפשרי, אמרתי אני לא אפסול את האופציה ואנסה להראות לאבא ולאחי שאני מתחשב בדעתם ובודק גם את מה שהם אומרים. כל רכבי הליסינג פשוט נראים כמו נמלים, אין כלום שקרץ לי, פשוט רכבים חסרי אופי כל שהו.

אפילו עשיתי סיבוב על כמה מהם, פשוט לא יאמן כמה חווית נהיגה ברכב משפחתי לא קיימת. אחד הרכבים שממש הצליחו לעצבן אותי היה טויוטה קורולה 2008 גיר רובוטי, יש הרגשה שהרכב עושה מה בא לו, מהעביר הילוכים איך שבא לו, בקיצור ספינה לא ממושמעת.

החיפשים אחרי המחליפה של ה HGT ממשיכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4831 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...