Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תעזרו לי לבחור סאב SQ

שימו לב! השרשור הזה בן 6864 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סליחה שאני מעלה עוד פעם את הנושא הזה, למרות שהיה לפני כמה ימים משהו דומה.

פשוט אני משתגע! לא יודע מה לעשות.

כרגע אני מחפש סאב SQ שיקבל 250 RMS ויהיה 12", והתקציב שלי עד 1500 שקל לסאב. אני מעדיף שההספק של הסאב ינוע בין 200 ל-300 RMS.

חשבתי לקחת את JL AUDIO W3 שההספק שלו 300 RMS, אבל אני מחפש אותו בנרות ומתברר שליבואן אין אותו כי נגמר לו. תחום העבודה המינימלי שלו לפי הנתונים של JL AUDIO מתחיל מ-100 RMS שזה מתאים מצויין.

לדעתי סאבים של רוקפורד לא נכנסים למושג של SQ, למרות שכמה יגידו שכן. אני מחפש את האיכות המקסימלית ומעדיף שהמגבר ינוצל כמה שיותר (250 וואט), ולא רק 200 כמו רוב הסאבים הנפוצים כיום.

הסרווין נשמע גם טוב לדעתי, ויש עכשיו את הדגם החדש עם 250 RMS שנקרא STEALTH, אבל מכמה תגובות של אנשים שמעתי שהם לא עמידים בצורה טובה ונשרפים בקלות.

יש גם את ה- ADIRE AUDIO SHIVA, אבל הוא 650 RMS ואם הוא יקבל שליש מההספק המיועד הוא לא ממש ינוצל טוב (אולי גם ככה ישמע).

יש גם את ה-W6 של JL AUDIO אבל הוא 400 RMS, לפי הנתונים של JL AUDIO תחום העבודה המינימלי שלו מתחיל מ-200 RMS וזה די גבוה בשבילי.

חשבתי להביא סאב מחו"ל, אבל להזמין אותו יעלה הרבה כסף בגלל המשקל הרב.

עכשיו, איזה סאב הייתם ממליצים לי לקחת בארץ? ואם אני אביא סאב מחו"ל, שהעלות הכללית תהיה עד 1500 שקל, איזה סאב שווה להביא שיהיה SQ טהור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הW6 מחוץ לתקציב. הSHIVA ישמע טוב מאוד גם עם ההספק הזה. זה שסאב יכול לעמוד בהספק מסויים לא אומר שהוא חייב אותו בשביל להישמע טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם אני אמצא W6 שיכנס בתקציב, לדעתך ה-SHIVA יהיה יותר טוב?

העניין הוא שאם הסאב מסוגל לקבל הספק גבוה, תחום ההאזנה בו יצרוך הספק גבוה יותר בשביל לקבל צליל איכותי ממנו (מי כמוך אייל הדגיש את העניין עם רמקולים של מורל פולס, למיטב זכרוני מלפני זמן קצר, כשסיפרת שהם קיבלו הספק גבוה ואז איכות השמע שלהם השתפרה).

זה לא שכל הזמן הוא יקבל 250 RMS. אם אני אשמע בווליום נמוך, הסאב יקבל הספק נמוך ואז האם הוא ישמע טוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא תמצא W6 שנכנס בתקציב אלא אם כן מדובר בדגם הישן שלא מיוצר כבר שלוש שנים אם אני לא טועה.

מי כמוני הדגיש, אבל לסאב קל להגיע לSPL גבוה לכן בשביל SQ לא צריך הרבה הספק (יחסית כמובן). אני מכיר מישהו עם 290W על הסאב והוא נשמע מצויין. הייתה לי התכתבות בנושא עם הבעלים של ADIRE AUDIO והוא עצמו אמר את הדברים שכתבתי בהודעה הקודמת.

הסאב שאני שם ברכב יכול לקבל הספק של 1000W, אני אחבר אותו למגבר של 650W ובשביל להתאים אותו כך שישתלב טוב עם שאר הדרייברים אני מעריך שלא אצטרך יותר מ300-400W (ושאר הדרייברים מקבלים הספק גבוה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם אני אמצא W6 שיכנס בתקציב, לדעתך ה-SHIVA יהיה יותר טוב?

העניין הוא שאם הסאב מסוגל לקבל הספק גבוה, תחום ההאזנה בו יצרוך הספק גבוה יותר בשביל לקבל צליל איכותי ממנו (מי כמוך אייל הדגיש את העניין עם רמקולים של מורל פולס, למיטב זכרוני מלפני זמן קצר, כשסיפרת שהם קיבלו הספק גבוה ואז איכות השמע שלהם השתפרה).

זה לא שכל הזמן הוא יקבל 250 RMS. אם אני אשמע בווליום נמוך, הסאב יקבל הספק נמוך ואז האם הוא ישמע טוב?

אני דוחף את הSHIVAעם מגבר GENESIS PROFILE שמספק 220rms

וזה נשמע טוב...בלשון המעטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הסרווין ווגה stealth

אני הבחור שהסאב נשרף לו אז רק כמה הבהרות-

בהתחלה כעסתי על המגבר שלי שחשבתי שזאת היית אשמתו

לאחר מכן כעסתי על זה שקניתי ממנו את הסאב שמכר לי סאב

ולבסוף כעסתי על סרווין ווגה שיצרו סאב מעאפן שנשרף בקלות

ורק לאחר הבירור הסופי הבנתי על מי באמת צריך לכעוס...

על "צליל אורנים" החאפרים האלו שהתקינו לי את הסאב-האדיוטים האלו חיברו

את הסאב על הערוצים של ההיי פאס!(רק חסר שהם גם היו חותכים אותו על היי פאס,כי הוא היה על פול קרוס אובר)

עכשיו עניינית לסאב-זה באמת סאב לsq עם נתוני spl מרשימים.

הסאב נשמע מדוייק מאוד גם בקטעי באס עמוסים מאוד הוא נשאר ממוקד

וזה אין ספק הסאב הכי טוב ששמעתי עד היום(בין "הנשמעים"-רוקפורד 3142

סרווין ווגה הד,פיוניר 450,פיוניר 600,פיוניר 800,סאב באזוקה של ג'יי בי אל

וסאב של מאגנט)

המחיר כפי שאני זוכר אותו הוא בין 1000-1500 אבל גם לפי מה שאני זוכר הסאב הזה כבר לא מייצרים אותו ותקן אותי אם אני טועה

נ.ב.-הסאב הוא כאמור 250 שיושב על ערוץ מגושר של 200

ואם בא לך לשמוע אותו אז בכיף!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיים דגם של סרוין-ווגה שנקרא AI ,והוא היה מכוון לsq לפי דעתי סאב מדהים(למרות היותו דגם ישן)מתאים לעבוד בתיבות אטומות קטנות ביותר,הספקו 250 וואט rms ,ובכל מקרה את ה stealth החליף ה v-max בהספק של 300 וואט rms ,גם הוא בנוי לתיבה אטומה ,יש גם לרוקפורד את סדרת ה HE2 ,עם הספק של 400 וואט rms ,גם בתיבה אטומה,עוד אופציה טובה איפיניטי תבדוק אצל היבואן,לזטק גם סדרות של sq ,אם תרצה טלפון שלו אוכל לעזור בזה .

Quality, thats what it alll about !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

מה המחיר שלו עכשיו בשוק ?

של ה W6 החדש ?

למכירה , מגבר 2 ערוצים , 2מגברים 4 ערוצים , 2 מגברים מונובלוק, מחשב נייד ,קרוס 3 WAY , פורטים , מידים אילייט , רמקולים פולק אודיו לבית , בקיצור הכל לחץ כאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש סאב של PHASE , SX12 , אפשר לקנות אותו עם קופסא מקורית אצל היבואן , ולדעתי בתור מישהו שאוהב מוזיקה הוא הכי טוב בארץ בשביל המחיר.

אם לא יש חנויות שמחזיקות נקמיצ'י אחלה של סאבים , CANTON, MB QUART , דראגסטר...

אין כזה דבר כבל עבה מדיי...:shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל מחירים ?

למכירה , מגבר 2 ערוצים , 2מגברים 4 ערוצים , 2 מגברים מונובלוק, מחשב נייד ,קרוס 3 WAY , פורטים , מידים אילייט , רמקולים פולק אודיו לבית , בקיצור הכל לחץ כאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6864 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...