Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בשעה טובה קיבלתי את ה-imac זקוק לטיפים והמלצות

edan82
שימו לב! השרשור הזה בן 4830 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כזכור התייעצתי לגבי רכישת מחשב חדש ובסופו של דבר קיבלתי אתמול את ה-imac שהזמנתי, עכשיו רק נותר לי להתרגל למערכת ההפעלה שלו (פעם ראשונה עם אפל).

יש המלצה לתוכנות שהן must have ?

מעבר לזה,כמה שאלות נוספות:

1.איך אני עושה שבמעבר סמן העכבר על האייקונים שבתחתית המסך האייקון שעליו הסמן עובר ייגדל ?

2.יש איזו תוכנה שניתן להוריד שתוכל לשמור לי ססמאות בצורה נוחה ? (ב-asus שהיה לי כאשר הייתי רוצה להכנס לתיבת המייל שלי מייד היה מוקפץ חלון ששואל אותי לאיזה מייל להתחבר,לשלי או לשל אישתי, לאחר הבחירה הסיסמה היתה מוקלדת אוטומטית).

3.פחות מטריד אותי אבל התקינו לי תוכנת word for mac ואני כותב עברית אבל זה יוצא הפוך, כלומר אם רציתי לכתוב את השם שלי "עידן" במהלך ההקלדה זה יוצג כראוי וברגע שאלחץ על מקש הרווח השם שלי מיד יהפוך ל"ןדיע", יש דרך לפתור את זה ? (כאמור פחות מטריד אותי כי אני לרוב כותב מסמכים באנגלית אבל לאישתי זה יותר קריטי).

זהו בינתיים.

תודה

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

1. זה בSETTINGS של הDOCK , נקרא Magnifying glass או משהו דומה.

2. יש KEYCHAIN מובנה ששומר סיסמאות, בנוסף למערכת הרגילה של הדפדפנים

3. אין פתרון האופיס למק עובד מעולה עם אנגלית , פותח לא רע מסמכים בעברית - אבל לא תומך בכתיבה בשפות LEFT TO RIGHT

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה ליביו.

כמה שאלות נוספות ברשותך:

1.איך אני יכול לבדוק את מפרט המחשב (מעבד,דיסק קשיח,כרטיס מסך וכו') ?

2.איך מתבצעת הגישה לדיסק הקשיח (כמו שיש MY COMPUTER במערכת של מייקרוסופט) ואיך אני בודק כמה מקום פנוי יש לי ?

3.ישנם אתרי אינטרנט שנפתחים לי רק במרכז המסך ולא על כל המסך (מסך רחב), למשל אתר וואלה נפתח בצורה כזאת לעומת הפורום שנפתח לי על מסך מלא, יש לזה פתרון ?

4.אני זוכר שלפחות פעם דובר לא מעט על כך שהקומבינציה המוכרת של ALT+CNTRL+DELETE מוחקת באפל את תכולת המחשב, האם זה עדיין כך ? האם קיימת איזושהי קומבינציית הקלדה אחרת שאסור להקליד ?

5.אממממ.....עוד דברים שאני צריך לדעת על המחשב ?

מצטער על השאלות "טירון שפעם ראשונה קונה מחשב של אפל" אבל כאמור אני טירון-אפל ואשמח לכיוונים.

המון תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני יחסית חדש (3 שבועות) במק (macbook pro)

תתקין Neo Office עובד לא רע בכלל (גירסת אופן אופיס למק) הכוללת חבילת עברית.

המפתח נמצא בתפוח. ןבתוכו יש About this mac

גישה לדיסק הקשיך נמצאת ב finder.

לגבי פתיחת הספארי לא נתקלתי בבעיה דומה כי ברגע שאני עובד עם ריבוי TABs גודל המסך אינו מושפע מהתוכן.

תהנה,

זאב

Mazda MX-5 NC RWD

Subaru Forester 2.5 Sport AWD

BMW R1200GS Adv

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה ליביו.

כמה שאלות נוספות ברשותך:

1.איך אני יכול לבדוק את מפרט המחשב (מעבד,דיסק קשיח,כרטיס מסך וכו') ?

2.איך מתבצעת הגישה לדיסק הקשיח (כמו שיש MY COMPUTER במערכת של מייקרוסופט) ואיך אני בודק כמה מקום פנוי יש לי ?

3.ישנם אתרי אינטרנט שנפתחים לי רק במרכז המסך ולא על כל המסך (מסך רחב), למשל אתר וואלה נפתח בצורה כזאת לעומת הפורום שנפתח לי על מסך מלא, יש לזה פתרון ?

4.אני זוכר שלפחות פעם דובר לא מעט על כך שהקומבינציה המוכרת של ALT+CNTRL+DELETE מוחקת באפל את תכולת המחשב, האם זה עדיין כך ? האם קיימת איזושהי קומבינציית הקלדה אחרת שאסור להקליד ?

5.אממממ.....עוד דברים שאני צריך לדעת על המחשב ?

מצטער על השאלות "טירון שפעם ראשונה קונה מחשב של אפל" אבל כאמור אני טירון-אפל ואשמח לכיוונים.

המון תודה!

1.תפוח, About this mac.

2. לוחצים על הפיינדר :) המערכת עובדת כמו לינוקס/יוניקס. יש לך כונן קשיח שבתוכו תיקיה לכל משתמש. אין שם "המחשב שלי" כמו בוינדוס.

3. תלוי באיך שהאתר בנוי.

4. לא שידוע לי.

5. תוכנות מומלצות לדעתי:

Skitch, CleanApp, Dropbox, Adium, NeoOffice, iPhoto.

לדעת להשתמש ב Automator זה באמת יתרון, אפשר לעשות איתו המון דברים.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש המלצה לתוכנות שהן must have ?

Windows

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אגב office for mac רשמי של מיקרוסופט שעובד בפורמטים שלהם ובסה"כ עושה את העבודה, לא הייתי בונה עליו בכ"א יותר מדי בנושאים של עברית אבל במסמכים באנגלית הוא בסדר.

אבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבי - הוא בדיוק כתב לגבי הOFFICE והבעיה שלו עם עברית בהודעה הראשונה.

לגבי מקום פנוי - לחץן ימני בFINDER על הדיסק וGET INFO יגיד לך מה מצבך.

בכלליות - STEAM (מ http://steampowered.com) זה המקום למשחקים - שים לב גם שמשחק שאתה קונה למק , אתה אח"כ יכול להוריד ולהתקין גם על PC.

לשאר התוכנות - תוודא שאתה מעודכן עד הסוף (תפוח SYSTEM UPDATES) ותקנה דרך הAPP STORE של המק.

ליביו

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וסתם כאנקדוטה , למי שמעניין להכנס קצת לפיתוח (מק , או אייפון) כתבתי מאמרון קטן עם הסברים איך מתחילים, כי מק זה הצעד הראשון.

http://liviu.romascanu.net/2011/01/18/interested-in-developing-for-the-iphone-first-steps/

ליביו

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיי ... איזה מגניב אתה, ירדת על המחיר של המק.

כל עוד אתה מרוצה ולא באמת יודע על מה מדובר (כמה מקים היו לך? כמה זמן עבדת עם OSX?) - עדיף לא לקפוץ כמו חמור בראש.

סה"כ PC ממותג עם נתונים דומים (איכות מסך , FORM FACTOR וכולל מערכת הפעלה) עולה די קרוב למחיר הזה.

גם בלפטופים (במיוחד באייר , המקבוק הרגיל והפרו 13") המצב דומה.

פשוט צריך להשוות תפוחים לתפוחים (לדגמים היקרים הדקים והקלים , ולא לDESKTOP REPLACEMENT 15" ששוקל 3.5 קילו של צ'וקומוקו).

ליביו

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המון תודה על התגובות והעזרה !

שאלה אחרונה (לבנתיים,כן?...), את כיבוי המחשב אתם עושים פשוט באמצעות לחיצה על כפתור הכיבוי שמאחורי המסך או שיש איזשהו shutdown כמו בחלונות ?

תודה

עריכה,

נכון,המחשב לא ממש זול,אבל רק בשביל איכות המסך (מדהים!) היה שווה לי להשקיע את האקסטרה כסף,כמובן שבנפרד משאר היתרונות שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חס וחלילה לא בקטע של לפגוע.

סתם חושב שזה טיפשי. מק זה טרנד, לא תמורה.

יצא לי לא פעם להשתמש בזה דרך העבודה כי הייתי חייב.

אם אתה מסתדר עם זה מבחינת ההוצאה והשימוש שיהיה לך בכיף...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידן - תפוח SHUT DOWN. מה שאתה עושה זה לא תקין וזה כמו לכבות בכח מחשב.

מקס , מק זה ממש לא טרנד , את זה אולי היית יכול להגיד על אייפון בתחילת הדרך - לפני שהוא הפך את שוק הסלולאר , או על האייפד לפני שנה לפני שהוא גרם לכל חברה להוציא מחשב TABLET.

זה מחשב שבנוי מעולה עם מערכת הפעלה מעולה שהארגונומיה שלו בטופ.

הפרימיום שמשלמים עליו הוא בעיקר מול מחשבים לבנים או ניידים פשוטים ככה שכשאתה קונה מחשב ממותג (שאם זה טוב או רע - נניח בצד - זה כבר דיון אחר לגמרי) ההוצאה היא דומה מאוד.

הוא לא מתאים נגיד בתור מחשב גיימרים שאתה מחפש מקסימום תמורה לשקל , אבל בתור מחשב לעבודה - הייתי מת לעבוד עליו לעומת העמדות עבודה של IBM , דל וHP שאני עובד עליהם ב5 ומשהו שנים האחרונות.

(נו טוב , אם ניהיה קטנוניים עוד שבועיים זה יקרה כשאני אעבור למקום העבודה החדש שלי בו אני אפתח על מק)

גם בנישת הלפטופים הקטנים - עם האייר החדש - הם פשוט עשו פריצת דרך לא נורמאלית (לקבל לפטופ חזק עם כרטיס מסך NVIDIA חזק , סופר מהיר עם SSD ומסך LED מעולה - כל זה במשקל קילו ומחיר של 1000 דולר?) הם הפכו את השוק - ועכשיו שאר החברות מתחילות לנסות לישר קו , אבל אם תגיד - רגע , אבל נטבוק עולה 600 - מכאן יוצא שמק זה יקר... נו טוב.

לעומת זאת אם תסתכל על היצע הנוכחי - הכי קרוב אליו זה הסוני VAIO Z שהדגם המקביל מתחיל מ1500 דולר תיהיה יותר בכיוון.

עוד נקודה - תסתכל בארה"ב , במיוחד בקולג'ים - מק מגיע לבערך 50 אחוז מהלפטופים.

תסתכל בעיתונאות בארה"ב בכנסים - אני לא מגזים שקרוב ל80 אחוז ממה שאני ראיתי.

ליביו

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...