Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימו לב! השרשור הזה בן 1353 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי יונדאי i35 שנת 2015.

קראתי הרבה אבל לא הבנתי מישהו יכול לעשות לי קצת סדר.

1) מה הבדל בין לבן לצהוב(יתרונות וחסרונות).

2)למה זה לא חוקי(הרבה רכבים חדשים מגיעים עם לבן אז למה התקנה ידנית לא חוקי?)

3) מבחינת סנוור כל סוגי האור הלבן עושים סנוור?

4) אצלי ביונדאי יש 4 מנורות צהובות בכל צד מקדימה צריך להחליף את כולם בשביל שיהיה לבן יפה או מספיק רק מנורה אחת??

תודה רבה לעוזרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.9 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יש נושא ייעודי לנורות ברכב, אז כנראה יעבירו את השרשור הזה לתוכו אך בכל זאת אגיב.

דבר ראשון צריך להבדיל בין סוגי הנורות. רוב הרכבים הגדול מגיע עם נורות מסוג הלוגן. בנוסף לסוג הזה, ברכבים יש גם נורות מסוג קסנון ולד.

אני לא פיזיקאי ולא חשמלאי לכן לא אפרט במדוייק על כל אחד מסוגי הנורות, אתה מוזמן לחפש בגוגל כדי להבין איך כל אחת מהן עובדת.

שנית - גוון האור שאתה מקבל נמדד במעלות קלווין (הסימן K). גם בגוגל תמצא טבלה שמראה לך את הגוונים שניתן להשיג עם שינוי המעלות.

בנורות הלוגן ככל שתנסה להשיג גוון לבן (אור יום, פחות צהוב) לרכב - מיקוד האור ובהירותו תרד. לכן, מומלץ (וגם בחוק אסור) לא לשים נורות אלו משתי סיבות: אור לא ממוקד עלול לסנוור רכבים ובהירות נמוכה עלולה לפגיע בבטיחות שלך.

מניסיון אישי - ממליץ להישאר עם מה שהיצרן סיפק. כן, זה מבאס. כולנו רוצים אור לבן אמיתי ברכב ולהרגיש כאילו אנחנו ב-RS7 ולא בפיג׳ו 106 - אבל יש סיבה לכל דבר והבטיחות בכביש היא מעל הרצון הזה.

תימנע מכל משחק עם הנורות עם הגוונים הכחולים, ״טורבו לד״ למיניהם ותישאר עם מה שהיצרן סיפק. גם לי יש אור צהוב ואני עם A3 אאודי ועם כמה שזה מבאס אני סובל.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאני בשברולט אורלנדו עם נורות הלוגן איכותיות של פיליפס Diamond Vision שנותנות אור לבן. אמנם לא בגוון של 6500K, אבל עדיין לבן, ובטח שלא בגווני ה- 3000K, והאור אצלי ממש חזק ולא מסנוור. אם לדייק אני מקבל איתן 5000K. הנורות האלו מחזיקות אצלי מעמד יופי כבר שנה, רק שלפני הטסט הבא אני אחליף אותן היות והן לא עוברות טסט.

IMG_20170926_183917.jpegIMG_20170915_210727.jpegIMG_20170913_191652.jpeg

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאני בשברולט אורלנדו עם נורות הלוגן איכותיות של פיליפס Diamond Vision שנותנות אור לבן. אמנם לא בגוון של 6500K, אבל עדיין לבן, ובטח שלא בגווני ה- 3000K, והאור אצלי ממש חזק ולא מסנוור. אם לדייק אני מקבל איתן 5000K. הנורות האלו מחזיקות אצלי מעמד יופי כבר שנה, רק שלפני הטסט הבא אני אחליף אותן היות והן לא עוברות טסט.

[ATTACH]505111[/ATTACH][ATTACH]505112[/ATTACH][ATTACH]505113[/ATTACH]

הפנסים בחלק התחתון באיזה צבע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפנסים בחלק התחתון באיזה צבע?
אתה מתכוון לתמונה שצולמה מקרוב? הראשי באותו צבע שדיברתי עליו, צבע לבן 5000K והחניה בצבע צהוב אבל החלפתי אותו ללד כך שכרגע הוא גם בצבע לבן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זקוק למנורות BAU15s לאיתות בקטנוע.

במקורי המנורות מגיעות עם ציפוי כרום, הבעיה שהמנורות עם ציפוי כרום יקרות יותר ואני לא מבין למה, האם הציפוי כרום הוא רק אסטטי?

https://www.ebay.com/itm/Osram-PY21W-581-21W-Orange-Amber-Standard-Indicator-Bulbs-x2-7507-02B/192149125269?epid=21018537117&hash=item2cbcfaf895:g:iOgAAOSwidFaxioU

https://www.ebay.com/itm/171177953169

תודה!

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי הרבה כאב ראש, החלטתי ללכת להדר מ-HI-LED בכפר סבא למצוא פתרון ל-Audi A3 2013 שלי.

הותקנו נורות קסנון/לד לאור ראשי, גבוה וערפל. ללא סנוור, עם כיוון מדוייק ואופטימלי.

Screenshot_2.png

התמונה מדברת בעד עצמה.

זריז, אדיב והכי חשוב - מקצועי ברמות. סדנה יפיפייה ומושקעת, ממליץ מאוד.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה הם נראות, לא הזמנתי משהו טוב זה בטוח אבל זה היה זול ובלהט הרגע.

[ATTACH=CONFIG]504738[/ATTACH]

אז היום הגיעו הנורות, בשביל כלום כסף נראה לי שנפלתי על אחלה מוצר. הצלחתי לדחוף אותם עם פקק סגור לתוך הפנס.

לגבי סנוור, לא יודע נראה לי אותו דבר מישיבה ברכב ממול וכרגע חזרתי מטבריה-חיפה-טבריה ולא היה תלונות.

הצבע קצת כחול נראה בתמונות,במציאות לבן יותר אבל באמת הוא באיזור ה6000k לדעתי.

הקרנבל אורות שיש לי בטיפול,נורות לד 881 וt10 יגיעו עוד כמה ימים כדי לסגור את הסיפור.IMG_20180609_015211.jpegIMG_20180608_204801.jpeg

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז היום הגיעו הנורות, בשביל כלום כסף נראה לי שנפלתי על אחלה מוצר. הצלחתי לדחוף אותם עם פקק סגור לתוך הפנס.

לגבי סנוור, לא יודע נראה לי אותו דבר מישיבה ברכב ממול וכרגע חזרתי מטבריה-חיפה-טבריה ולא היה תלונות.

הצבע קצת כחול נראה בתמונות,במציאות לבן יותר אבל באמת הוא באיזור ה6000k לדעתי.

הקרנבל אורות שיש לי בטיפול,נורות לד 881 וt10 יגיעו עוד כמה ימים כדי לסגור את הסיפור.[ATTACH]505497[/ATTACH][ATTACH]505498[/ATTACH]

שמח שהסתדר לך, ממליץ להחליף את הנורות ערפל והחניה כדי שזה יראה "טבעי" (בהנחה שאתה אומר שזה באמת לא כחול כמו בתמונות ובאמת לבן) אחרת שוטרים ירימו גבה.

לא מבין גדול בנורות לד האלו, אבל לדעתי לדחוף נורה זולה שמתחממת עם גוף קירור כזה קטן לתוך גוף פנס ועוד פקק גומי שלא נותן אויר משמע אדים וחום והבלאי שלה יהיה מהיר ואף יגרום לנזק.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו אני מתלבט מה לעשות, ללא פקק משמע כניסה של לחות ואבק לתוך הפנס.

עם פקק זה יתחמם.

פנס אחד שלי גם ככה כולו שרוף מבפנים,מחלה של הקיות האלה, השני חדש לגמרי התקנתי. נחיה ונראה.

לגבי שאר האורות,ציינתי הם בדרך.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה אתר מומלץ לקנות נורות איכותיות וזולות?

האם אור כחול חוקי? אפילו אם זה מעט כחול?

האם זה פשוט להחליף לבד?

עריכה אחרונה על ידי yama
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[ATTACH]505111[/ATTACH][ATTACH]505112[/ATTACH][ATTACH]505113[/ATTACH]

אל תשלה את עצמך, עוצמת ההארה של הנורות האלו היא נמוכה מאוד ולא מספקת הארה טובה מספיק.

מנסיון.

תתקין הלוגן רגיל או EXTREME + 130% או EXTREME +150% ותבין מה אתה מפספס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה אתר מומלץ לקנות נורות איכותיות וזולות?

האם אור כחול חוקי? אפילו אם זה מעט כחול?

האם זה פשוט להחליף לבד?

איכותי וזול לא הולך יחד. בכל אופן, יש מספר אתרים. ממליץ להסתכל בעמודים קודמים.

אור כחול אינו חוקי, במידה וזה "מעט כחול" זאת אומרת גוונים של 6000K ומעלה שיש גוון כחלחל מעט זה לא נורא במידה וזה באמת מעט ולא משתלט על הגוון לגמרי. בסופו של דבר אתה מכוון לאופטמילות מבחינת ראיית הדרך, פחות "show".

האם זה פשוט להחליף לבד? תלוי נורא בסוג הרכב. רכבים גרמניים בדרך כלל פחות נגישים ודרוש ניסיון כדי לדעת איפה לדחוף את היד ו"לכוון" בלי לראות. יש גם רכבים ששני ברגי ראש פיליפס מוציאים לך את כל הפנס ואתה עובד כמו מלך.

היום כבר יש באמת המון מידע וסרטונים ברשת כך שלא תהיה בעיה.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש למישהו המלצה לנורות חניה בגוון 5000K אמיתי?

כל נורה שאני מזמין מאירה בצבע כחלחל מידי...

35347274_1889180367769476_4790631192250548224_n.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1353 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...