Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אומדן אחזקת רכב חדש לעומת ליסינג, דעתכם?

talda
שימו לב! השרשור הזה בן 4816 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז ככה - מעולם לא היה לי רכב בבעלותי ולכן אינני יודע להעריך עלויות טיפולים, אחזקה שוטפת וכו'.

להלן הנסיון שלי לפרט עלויות אחזקת רכב ולקמט אותם להוצאות חודשיות כדי להשוות לחלופת רכב מהחברה בליסינג:

רכישת רכב חדש מסוג יונדאי i10 גיר ידני, מנוע 1100

עלות הרכב 65000, 15 אלף במזומן ו 50 אלף הלוואה ללא ריבית ל 36 חודשים: החזר חודשי: 1400 ש"ח לכל חודש במשך 3 שנים

עלות ביטוח 3000 ש"ח לשנה, החזר חודשי: 250 ש"ח לחודש

עלות אגרת טסט לשנה: 1200 ש"ח, החזר חודשי: 100 ש"ח

הוצאות דלק משוערות: מסלול נסיעה45 ק"מ לכיוון.

1980 ק"מ נסיעות הלוך וחזור לעבודה (לכל החודש)

600 ק"מ נסיעות בסופ"ש (לכל החודש)

2600 ק"מ סה"כ בחודש.

הנחת עבודה - צריכת דלק 1ליטר ל 15 קילומטר ולכן:

2600/15 * 7.14 = 1240

החזר דלק חודשי: 1240 ש"ח

עלות משעורת של בלאי/טיפולים לשנה - החזר חודשי: 200 ש"ח בחודש

שורה תחתונה - סה"כ אחזקת רכב: 3190

מה אתם אומרים?

* אני כמובן מתייחס להוצאות האלה כהוצאות לרכב בתקופת 3 השנים הראשונות שלו (רכב חדש)

* לקחתי מקדם של צריכת 1/15 בדלק אולם מדובר בגיר ידני ולדעתי הכיוון הוא יותר ל 1/19 לא?

אגב, החלופה לקחת את אותו הרכב רק דגם אוטו' בליסינג מהחברה עולה כ 2700 שח בליסינג בלי להכניס

הפסד של הפרשות לתנאים סוציאילים וכו'.

אשמח לקבל פידבק!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחת פרט אחד קטן, למעשה שניים האחד זה ירידת ערך בתחשיב החודשי שלך, כן זה גם הוצאה, ואת זה שבעוד 3 שנים הרכב שלך והוא שווה כסף, בין אם תמכור אותו ובין תעשה עליו טרייד ותיקח רכב חדש אחר.

אה פרט נוסף 200 שח עבור אחזקה שנתית זה מעט גבוה, אפילו יותר מדי גבוה. מה הרכב שלך יעבור בשנה הראשונה ? 2 טיפולי שמנים ראשוניים וזהו.

פעם Clio b 2001 ידנית/Clio b Sport MK2 2003/פיאט פונטו 98

מגאן RS 225 למכירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החישוב מוטעה בבסיסו.

כאשר הופכים לבעלים של רכב יש שני עסקאות.

1. עסקת המימון בה קונים את הרכב

2. עסקת האחזקה

לא סתם משתמשים במונחים ליסינג מימוני ו-ליסינג תפעולי.

הפרד את עלות הקנייה מהחישוב ובמקום זה הכנס לחישוב את אובדן הערך הצפוי לאחר 3 שנים.

נאמר שרכב יאבד כ-20K מערכו, כלומר 550 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסרים עוד נתונים: מה הקצאת הדלק שלך לרכב ליסינג?

כמה תקבל כהוצאות רכב אם לא תשתש ברכב ליסינג?

האם הוצאורת רכב יגולמו?

מה המס השולי שלך? ככל שהוא נמוך יותר עסקת הליסינג יותר כדאית.

עלות הביטוח שחישבת נראית לי קצת אופטימית - ביררת מול סוכן הביטוח שלך?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. ברכב ליסינג מהחברה אין מגבלת דלק

2. אין הוצאות רכב/החזרי נסיעות אם לא אקח רכב מהחברה (זה כבר "כלול" בשכר הגלובלי) ואין שום גילום כמובן

על הוצאות רכב פרטי שלי במידה וארכוש אחד

3. אתה צודק, עשיתי בירור זריז ולא סקר שוק ונראה כי עלות הביטוח היא יותר לכיוון ה 4400 שח בשנה, משהו כמו 400 שח בחודש

מה בכל זאת אתם חושבים לגבי תחשיב אחזקת הרכב, האם ריאלי המחיר הזה או יותר?

אגב, מהי צריכת הדלק הממוצעת ליונדאי i10 מנוע 1100 גיר ידני? והאם לדעתכם מול האלטו הצריכת דלק זהה או שונה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מה בכל זאת אתם חושבים לגבי תחשיב אחזקת הרכב, האם ריאלי המחיר הזה או יותר?

אגב, מהי צריכת הדלק הממוצעת ליונדאי i10 מנוע 1100 גיר ידני? והאם לדעתכם מול האלטו הצריכת דלק זהה או שונה?

האלטו אמורה להיות חסכונית יותר באחוזים בודדים.

אני יודע שיונדאי מצהירים על צריכה של 20.5 במשולב ב-I10 .

בכל מקרה צריכת דלק היא פונקצייה ישירה של אופי נהיגה.

תתנהג בעדינות עם הדוושה ותקבל צריכה הכי קרובה שאפשר לנתוני היצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לי. אני פשוט מנסה ל"כמת" את זה למשהו שאפשר להחליט לגביו.

כלומר, השיקול של צריכת הדלק בין האלטו לבין הI10 בדגמים הידניים של 2011 לא אמור להטות לכאן או לכאן שכן

ניתן לאמר שצריכת הדלק בינהם "כמעט" זהה (אמרת אחוזים בודדים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר על נהיגה כ-30,000 ק"מ בשנה. זה אומר הרבה דלק, הרבה שחיקה לרכב הפרטי, לגבי רוב המכוניות שני טיפולים תקופתיים בשנה, אחד מהם "גדול". כמוכן - כאשר תבוא למכור את הרכב יהיה לכ קילומטראז' בערך כפול מהסטנדרד, כלור אבדן הערך השנתי שלך יהיה גדול מהממוצע לדגם ("מחיר המחירון", לפני שקלול). והחשוב ביותר - ישבנך המסכן, האם תרצה לשבת ברכב צפוף ולא נוח כל כך הרבה שעות?

יתרון גדול נוסף של הליסינג - אתה לא צריך לדאוג להחלפת הרכב מדי 3 שנים, זו בעיה של המעסיק שלך.

לגבי דלק - בדוק שנית מול המעסיק אם הוא אינו מגביל אותך (לפי כמות או עלות חודשית או שנתית). לאשתי, למשל, יש הקצבה שנתית מסוימת, ובסוף כל שנה מורידים לה מהמשכורת את החריגה מהקצבה זו. עם זאת גם בדלקן יש בד"כ הנחה משמעותית בהשואה למרבית תחנות הדלק, אם כי לא בהשוואה לזולות שבהן.

ההערכה הגסה מאוד שלי היא שבסופו של דבר גם אם רכב הליסינג יהיה יותר יקר מהחזקת רכב פרטי (ואני מסופק אם זה המצב עם הנסועה הצפויה לך) הנוחיות של העדר צורך בטיפול ברכב (הכל "נופל" על המעסיק והמחכיר) והחלפת הרכב על ידי המחכיר מדי 3 שנים הופכות את הליסינג לעדיף, במיוחד אם תקבל רכב יותר נוח מה-I10 הזעיר.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים לחלוטין עם sperial .

30K ק"מ בשנה כבר הופכים כל עסקת ליסינג לכדאית או לשוות ערך להחזקת רכב.

במקרה זה הבחירה היא פשוטה.

עצתי, אם אתה הולך על עסקת ליסינג אז פנק את עצמך בלפחות סופר-מיני אם לא משפחתית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתקן מהניסיון שלי (I10 2009 1250 אוטומט):

קודם כל עלות הביטוח יותר באיזור של 4K ש"ח (אם אתה נהג מעל גיל 24 עם עבר נקי של תאונות).

עלות טיפול קטן (15K ק"מ) היא כ-500 ש"ח במורשה לגבי טיפול בינוני (30K ש"ח) אני אוכל לתת לך תשובה מדויקת רק עוד חצי שנה (או שפשוט תתקשר למוסך ותשאל).

ניתן להוזיל את עלויות האחזקה במעט אם תטפל במוסך כללי. אם אתה רוצה לרדת עוד ל"קטנות" אז אתה צריך לקחת בחשבון איפשהו ב-3 שנים שתצטרך להחליף צמיגים ומצבר (ביחד יעלה כ-1500 ש"ח).

אם תוסיף ירידת ערך של כ-1K ש"ח בחודש תגיע שהרכב יעלה לך בין 4K-4.5K ש"ח בחודש, מה שהופך את עסקת הליסינג למשתלמת.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הפידבק.

אני אנסה מחדש כמה שאלות בהתייחסות כוללת לכל התגובות שלכם:

1. אם אני מבין נכון מבחינת חישוב עלות רכישת הרכב מול הליסינג אני אמור להוציא את ה 1400 שח

שזה גובה ההלוואה שאני לוקח על הרכב ובמקום זה להכניס את אובדן הערך של הרכב על פני 3 שנים?

(כשאני חושב על זה שוב אני מאמין שזה באמת נכון אבל רוצה להיות בטוח שהבנתי)

2. האם זה נכון שלרכב חדש כאשר משלמים טסט כדי "לשים אותו על הכביש" זה תקף לשנתיים ולא לשנה?

3. אכן החזר הביטוח החודשי הוא יותר כמו 4k בשנה, טעות שלי.

4. עלות טיפול קטן/בינוני נניח 700 ש"ח, כאשר במהלך ה 3 שנים יהיו 3 טיפולים כאלה. סביר?

5. מהי לדעתכם ירידת הערך של היונדאי i10 ידנית אחרי 3 שנים? וכמה הסוזוקי אלטו ידנית?

תודה שוב!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אם אני מבין נכון מבחינת חישוב עלות רכישת הרכב מול הליסינג אני אמור להוציא את ה 1400 שח

שזה גובה ההלוואה שאני לוקח על הרכב ובמקום זה להכניס את אובדן הערך של הרכב על פני 3 שנים?

(כשאני חושב על זה שוב אני מאמין שזה באמת נכון אבל רוצה להיות בטוח שהבנתי)

2. האם זה נכון שלרכב חדש כאשר משלמים טסט כדי "לשים אותו על הכביש" זה תקף לשנתיים ולא לשנה?

תודה שוב!

מתייחס ל-1 ו-2

1. נכון

2. בתום שנה אכן לא צריך טסט אבל כן צריך לשלם את האגרה השנתית (1100~).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אתה צודק חלקית - עליך להוסיף את הרכיבית על ההלואה (ואם מדובר ב"הלואה ללא ריבית" הוסף את "הנחת המזומן" שתפסיד).

2. אגרת הרישוי היא תמיד לשנה, בסוף השנה הראשונה אין טסט, אבל צריך לשלם אגרת רישוי לשנה השניה.

4. בנסועה שלך במהלך 3 שנים צפויים 3 טיפולים קטנים, שלושה בינוניים\גדולים (יש להניח שיעלו הרבה יותר מהקטנים כיון שבנוסף לשמן ופילטר יהיו החלפות דיסקיות בלמים, פלגים וכל מיני רכיבים, אולי תגיע אפילו להחלפת שמן בהגה ובתיבת ההילוכים). צריך לבדוק בספר הרכב איזה טיפולים צפויים לאחר 30,000 ק"מ וכפולותיו (או המועד\נסועה בהתאם לדגם שתרכוש).

5. שאל את ברטה (זו מהקפה, בשיר של יגאל בשן). נסה להעריך על ידי עיון במחירונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי תפעולי הכי משתלם ועוד אם יש לך החזר קצת מהעבודה.

אני מחזיק דייטסו סיריון בליסינג תפעולי ב 2600 ש"ח לחודש בערף 75 ש"ח ליום. הגבלת קילומטר 4000 בחודש טיפולים + ביטוח עליהם לא אהבתי את הרכב היום מחזיר מקבל משהו אחר באותו כסף (אותה קטגוריה של רכב)

אתה לא דואג לשום דבר חוץ מדלק. לעומת הפרטי אתה דואג להכל שלא ישפשפו שלא יגעו חס וחלילה.

הבעיה שאני מוצא זה שאם בא לך מערכת יותר טובה בא לך לעשות קוסמטיקה לרכב אתה לא יכול . בסופו של דבר אתה משלם על כלום כי זה בסוף לא שלך.

מה עדיף לשלם יותר וזה שלך או לעשות שכירות ולשלם על לא שלך?

תנסה ליסיניג תפעולי חודש חודשים תראה איך הולך מקסימום תזרוק ... אתה לא תאבד כלום תבדוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתייחס ל-1 ו-2

1. נכון

2. בתום שנה אכן לא צריך טסט אבל כן צריך לשלם את האגרה השנתית (1100~).

חשבתי שטסט זה האגרה השנתית הזאת...

אז לא הבנתי. אתם יכולים בבקשה לעשות לי סדר? (מה זה טסט ומה זה אגרה שנתית וכמה עולה כל אחד ומתי צריך לעשות?)

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4816 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...