Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאנציה דלתא שנת 90 1.6

biker
שימו לב! השרשור הזה בן 4845 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן!

אני מעונין בקניית לנציאה דלתא שנת 90 מנוע 1.6 טורבו דגם HF .

עכשיו יש לי כמה חששות לגבי הקניה.

קודם כל מישהוא מכיר את עסק הלאצניות בארץ?

מה לגבי זמינות חלקים מכניים?

חלקים קוסמטיים אני מאמין שאין בעיה למצוא כי בכל זאת הלאצניה דלתא לא היתה עד כדי כך נדירה בשנות ה90(הגירסאות הרגילות).

מה לגבי המחיר?המחיר שהמוכר מבקש הוא 15 אלף.האוטו במצב תקין במצב נסיעה כמו בכל אוטו בן 20 יש חוסריים.

למשל מזגן "שלא מחובר" ו"עובד רק תחבר" שבעצם יכול להיות שזה הרבה יותר מרק חיבור.

וכו..

השאלה אם המחיר הוא הגיוני בכלל??

דברים כמו צרכית דלק לא ממש מענינים אותי למרות שברור שצריכה של 1:3 תפריע אבל זה לא המקרה.

מה שבעיקר מפחיד אותי זה החלקים והאם יש אנשים בארץ שיודעים לטפל במכוניות כאלו?

תודה רבה דור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצב אמור להיות הפוך מנסיוני, חלקים קוסמטיים קשים להשגה ואילו חלקים מכאניים קלים להשגה.

היות ואין הרבה כאלה שנותרו על הכביש המחיר שהוא מבקש נראה לי ריאלי.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד מישהוא?

מי שאומר לך שהמזגן עובד "רק תחבר" לרוב משקר, ואם הוא משקר על כאלה דברים עדיף שתתרחק ממנו. המחיר של האוטו לא אטרקטיבי בעליל ונראה לי שכדאי שתמשיך לחפש רכב אחר.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באותה דעה של איציק.

אין "רק תחבר", זה לא עובד נקודה, וכנראה שהתיקון יקר כך שהבעלים לא תיקן.

תביא בחשבון שכמו סעיף זה, יש עוד הרבה דברים של "רק תחבר" באוטו.

אני חושב שאפשר עוד לגרד פה ושם חלקים מדדרות וכד', אבל יהיה קשה להשיג בארץ חלקי פח, פנסים, ידיות וכו'. במכניקה לרוב אין יותר מדי בעיה, חוץ מזה שלפעמים (כמו בכל רגב נדיר יחסית) אתה נתקע על איזה צינור מיוחד שאין להשיג, אז או שתזמין מחו"ל או שייצרו לך במיוחד או (כמו רבים וטובים) תאלתר.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל מהדברים הטובים,הרכב מדהים ויש לו פוטנציאל אספנות טוב (למרחק של עשור או שניים קדימה).

הדברים הרעים:

קשה מאד למצוא חלפים,כולם חושבים משום מה שאין בעיה אמיתית למצוא חלפים,אז זהו שיש ועוד איזו בעיה!

בשיפוץ הספיידר שלי (שבבסיס מדובר באותו המנוע) ירקתי דם עד שמצאתי סט בוכנות,השתנתי דם עד שמצאתי משאבת מים (שהצריכה שינוי קטן) והרשימה ארוכה.מדובר בחלפים למנוע שכאמור בבסיסו הותקן במכוניות פיאט/לנצ'יה מסוף שנות ה-60 ועד סוף שנות ה-80.

חבר שלי מחפש כבר 3 שבועות אטם ראש לאלפא 75 1600,לכאורה הכי קל בעולם למצוא כזה ובכל זאת...אין בכל מדינת ישראל... פרסמתי עבורו גם כאן בשני שרשורים בקשה לקניית אטם ולא קיבלתי שום פניה.

ככה שצריך לדעת,כדי לתחזק רכב כזה ברמה גבוהה צריך כל הזמן לרוץ בין חנויות החלפים ולהיות אלוף באיתור חלפים החו"ל-איביי,צריך גם כיס תפוח למדי.

צריך גם למצוא מוסך טוב שמכיר את הרכב ויש לו סבלנות עבורו (יש מעט מאד מוסכים כאלו,רובם מרוכזים במרכז הארץ).

יחד עם זאת,אחזקת הרכב אפשרית ואם מסדרים ומתחזקים אותו נכון אז הוא גם מגלה אמינות סבירה ונותן תמורה מלאה ומהנה.

סיכום-למכורים בלבד.

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה להשיג חלקים לדגם שיוצר במאות אלפי עותקים בעולם - העניין הוא רק כמה זמן וכסף זה יעלה.

אם אתה חושב על הרכב בתור רכב לשימוש יומיומי - נראה לי שכדאי שתחפש משהו חדש יותר (פיאט פונטו למשל)

אם אתה חושב על הרכב כפונטציאל לאספנות ולא אכפת שהוא יעמוד מדי פעם לכמה חודשים עקב חוסר בחלפים - לך על זה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו בן דוד שלי נסע על אחת כזו, אדומה ויפהפייה - שנת 88.

האוטו נסע מדהים, הרכב היה כיפי מאין כמוהו - זה היה בשנת 2002.

בשנת 2003 עשה תאונה, והיה צריך להשיג פולי מסויימת.

אצל היבואן לא היה, בפירוקים בכל הארץ לא היה - חיפשנו וחיפשנו - אז EBAY לא היה אופציה עבורי כי הייתי רק בחיתולים מבחינת המסחר שם - ובסוף הרכב עף לאחר כבוד לברזל מכיוון שאי אפשר היה להשלים את השיפוץ ללא החלק.

אז אם הייתה בעיה בשנת 2003 להשיג חלק מכני - אז יש בעיה *מטורפת* להשיג חלקים כיום.

כל "אלופי" החלפים בארץ, והאנשים שמכירים את כל החנויות כבר חרשו את הכל!!! אפילו "קלוש חלפים" שהיה אימפריה, מעלה את כל החלפים שלו לאיביי וכל יום שולח 2-3 חבילות של דברים נדירים לחו"ל.

כמו שאמרו קודמיי - אם זה רכב יומיומי, שכח מזה. אם יש לך כיס עמוק ברמה של כמה מאות שקלים מדי חודש להשקעה ותחזוק, ואתה מוכן גם להיות עם רכב מושבת לאורך זמן עד להשגת חלק - אז לך על זה. רכב פצצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר לנצ'יה בטווח המחירים הזה - קנה תמה טורבו.

יותר גדולה, הרבה יותר חזקה, לא פחות כריזמטית.

קיימים לא מעט בעלי מקצוע שמכירים אותה היטב, בעיקר באזור המרכז.

מתגעגע מאוד לזו שמכרתי לא מזמן.

שי

166, קאפה, GTV, קופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שפע בכלום לרכב הללו.

אין שפע חלקי חילוף.

אין שפע של דברים תחליפיים.

אין שפע של בעלי מקצוע שיודעים לתת טיפול.

אין שפע של אקזמפלרים במצב טוב.

זה רכב שיכול לתפקד רק בתור רכב משני, רכב תחביב בשביל הנשמה.

כל שימוש בו בתור רכב עיקרי יגרור הרבה מפח נפש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בייקר, שרוצים הכל אפשרי...

ספיידר בשבילך (וזה עוד לפני שלחצתי על חיפוש גלובאלי):

http://cgi.ebay.co.uk/Alfa-Romeo-Cylinder-Head-Gasket-75-2-0-2-4-VM81A-162-B-/260710464069?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3cb38dfa45

ואם תגלול קצת למטה תראה שיש לו אטם לכל סוגי המנוע של אלפה 75.

(והוא כן עושה משלוחים לארץ).

Detailer.gif
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא יסע יותר מכ-1K קילומטר בחודש.

ומה שאני מחפש זה אוטו לתחביב נטו בעיקר אך עם עלות קניה זולה.

והעיקר שיהיה אפשרי להשיג לו חלקים.

נראה לי שכדאי לנסות רכב תחביב אחר, משהו כמו לנצ'יה Y10 שהחלקים המכניים שלה זהים לפיאט אונו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בייקר, שרוצים הכל אפשרי...

ספיידר בשבילך (וזה עוד לפני שלחצתי על חיפוש גלובאלי):

http://cgi.ebay.co.uk/Alfa-Romeo-Cylinder-Head-Gasket-75-2-0-2-4-VM81A-162-B-/260710464069?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3cb38dfa45

ואם תגלול קצת למטה תראה שיש לו אטם לכל סוגי המנוע של אלפה 75.

(והוא כן עושה משלוחים לארץ).

ידידי,

תודה,ברור שמחו"ל ניתן להזמין,אני שאלתי על אטם בישראל,היבוא יקר,לוקח המון זמן ועוד יותר אם משרד התחבורה דורש אישור (מה שקורה לא מעט).

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4845 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...