Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השוואה מוזרה פולו tsi מול סיאט לאון 1.8 DSG פרטים בפנים

TurbroMAN
שימו לב! השרשור הזה בן 4845 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם!

חבר שלי כרגע בהתלבטות בין 2 רכבים ולמרות שהמחיר ביניהם שונה ויש עוד לא מעט דברים שונים, בכל זאת אלה 2 הרכבים שהגיעו לשלב האחרון התחרות.

הוא ישמח לשמוע כמה פרטים לגבי ההבדלים ביניהם , כדי לדעת האם באמת שווה להוסיף את הכסף הזה.

הרכב ישמש אותו לתקופה ארוכה של 5 שנים בערך אולי אפילו שנה-שנתיים יותר מה שמעניין אותו לדעת זה:

מראה חיצוני- 2 הן יפות בגלל זה גם אלו ה 2 שנבחרו

אמינות- אנחנו מניחים ש 2 הרכבים אמינים ואין איזה משהו מיוחד.

מנוע- מודעים שהסיאט לאון חזקה יותר, אמנם יכול להיות שהפולו תספיק לו אבל הוא תמיד רצה רכב חזק!! כאחד שאוהב רכבים ונהיגה.

דלק- האם בסיאט לאון צריך לתדלק באוקטן 98? אנחנו יודעים שבפולו אפשר 95 למרות שמומלץ יותר 98 בגלל הרעידות, צריכת דלק יותר טובה וביצועים טיפה יותר טובים.

ומה בעניין צריכת הדלק? אני יודע שהפולו עושה בערך 1:15 משולב, אבל מה בעניין הלאון? הוא עושה 15K ק"מ בשנה בערך ככה שאם הלאון עושה איזה 1:10 זה הבדל שמגיע ל 3K ש"ח בשנה וב 6-7 שנים זה מגיע לסכום מטורף של 20K ש"ח!!

שמירת ערך- האם הדגם של הלאון אמור להתחלף בקרוב? הוא צריך לפחד מעניין של שמירת ערך גרועה יותר מהרבה מהפולו? האם זה נכון שהשוק פחות טוב?

מחיר- המחיר של הפולו זה 113K ושל הלאון זה 130K (לפי מה שהבנתי זה המבצע מקווה שזה תקף עדיין)

איבזור- פה יש לסיאט יתרון משמעותי על הפולו האנמית! כאשר הפולו לא מגיעה אפילו עם מגנזיום, הסיאט מצד שני מאובזרת מ-א עד ת אפשר להגיד.

אז השאלה היא: האם התוספת הזאת של ה 17K ש"ח באמת שווה על הסיאט לאון? האם הוא לא יפגע במכירת הרכב והדלק? אשמח לשמוע תגובות מאנשים בעלי סיאט לאון על הרכב בעניין צריכת דלק, התנהגות הרכב, נוחות וכל מה שיכול לעזור לו בבחירה

הוא יודע שכמי שאוהב רכבים הוא לא אמור לחשוב על מכירת הרכב כשיקול אבל הוא קרע את התחת בשביל הכסף הזה אז זה חייב להילקח כשיקול.

מצטער על החפירה ותודה רבה לעוזרים!

Polo 1.2 Tsi 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידוע שהתמורה גדולה יותר, מנוע יותר חזק ויותר מאובזרת

אך מה עם צריכת דלק? שמירת ערך?

ידוע כבר מה ההבדלים בין הלאון הנוכחית לזאת שתגיע עוד 6 חודשים?

Polo 1.2 Tsi 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אשמח לשמוע גם כמה אתה משלמים על ביטוח? איפה עשיתם? ובני כמה?

כי לפולו נותנים ביטוח מקיף+חובה ב 5200 ש"ח (אני מעל גיל 24 עם הנחת עבר ביטוחי של אבא שלי של כ 1500 ש"ח)

ולסיאט הכי זול שמצאתי זה 8500 ש"ח זה המון! זה בגלל שזה רכב ספורטיבי? (וזה עוד אחרי הנחת עבר ביטוחי של 2200 ש"ח )

Polo 1.2 Tsi 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה משווה רכב משפחתי לסופר מיני.

מנועים שונים עם יתרון ברור.

הבדלי מחיר של כמעט 20K.

מה חבר שלך צריך?

שיתחיל משם ויתקדם.

אנחנו רכשנו במשפחה 3 לאונים בארבע השנים האחרונות.

מן הסתם אנחנו מרוצים מהרכב.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גודל הרכב לא ממש משנה לו

חשוב לו אמינות

שלא יהיה רכב עגלה, לכן כל דגמי ה 1.4 של הסופר מיני לא באים בחשבון כי רובם "עגלתיים"

הוא רוצה להנות מהנהיגה, לא סתם להגיע מנקודה אחת לשנייה

שיראה טוב זה מאוד חשוב

ושלא יהיו הוצאות נלוות גדולות מידי כמו לדוגמא:

דלק:צריכת דלק טובה (טובה בשבילו זה 1:14 משולב)

ביטוח: ממה שבדקנו הביטוח בלאון יקר משמעותית מישהו יכול להפריך/לאשש?

שמירת ערך טובה: לפולו אנחנו יודעים שיש שוק טוב מאוד

Polo 1.2 Tsi 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי בעיה שברור שלאון, אבל עדיף להתייחס לדברים שכתבתי

כי אם היא פחות טובה משמעותית בצריכת דלק

ביטוח יותר יקר

ושמירת ערך פחות טובה

אז כנראה בשבילו ברור שפולו

זה הכל תלוי בבן אדם ומה הוא מחפש

Polo 1.2 Tsi 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ע"פ מה כשכתבת לא ברור מה החבר מחפש.

הלאון תיסע טוב יותר, מאובזרת יותר ובהגדרה (כל מעוד מדובר במנוע ה1.8) חזקה יותר.

אם זאת, הביטוח יקר יותר (לא אותה קבוצה כמו הפולו), ירידת הערך (לפחות בהתחלה) משמעותית יותר וצריכת הדלק גבוהה יותר( קשה לי לראות איך מגיעים קבוע ל1:14) .

חד משמעית הלאון תהה מהנה יותר ולשיטתך מהנה יותר בהגעה מנק' לנק'.

לא ברור לי במקרה שלך או חברך מה גובר על מה אבל לא ניתן לאכול מהעוגה ולהשאיר אותה שלמה.

בן.

נ.ב- הבחירה שלי בין הלאון לפולו היא כמובן הלאון.

BENJ:

נ.ב- תיתפלאו מה סיאט איביזה 100 כ"ס יודעת לעשות

ROY:

אני באמת מתפלא. קפה אולי?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא יודע מה גובר כי זה תלוי בעוד גורמים שהם

צריכת דלק

שמירת ערך

ועלות ביטוח

שפה אנחנו מנסים לברר את זה.

את הצריכת דלק של הפולו אני יודע כבר שהיא אכן כמו שציינתי 1:14, וגם עלות ביטוח אני יודע וגם שמירת ערך טובה.

ללאון אני רק יודע שהצריכת דלק תהיה כנראה פחות טובה, השאלה בכמה? אם זה לא דרסטי אז זה נקודה פלוס ללאון.

בקשר לביטוח ממה שאני קיבלתי ההבדל הוא דרסטי, אם פה יציעו לי מקום שמישהו ביטח בעלות זולה יחסית והוא גם בערך באותו סטטוס כמו של חבר שלי (מעל גיל 24) אז זה גם נקודה פלוס ללאון.

ירידת הערך תהיה גדולה יותר כי הרכב יקר יותר זה ברור השאלה אם לא תהיה לו בעיה במכירת הרכב? כנראה שזאת שאלה שאי אפשר לענות עליה

אבל על ה2 הקודמות ניתן

Polo 1.2 Tsi 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלאון גדולה יותר, חזקה יותר ולטעמי גם יפה יותר. הביטוח שלה יקר משמעותית, גם צריכת הדלק שייכת למקום אחר. ירידת הערך היא דבר ששמור לעתיד בו האוטו יימכר, אבל אם לשפוט לפי המצב כיום, גם פה הלאון נחותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רועי,

ענית לי בדיוק על השאלות ששאלתי! (:

אז כנראה שהפולו בשבילו היא מועמדת יותר טובה.

תודה רבה לעוזרים, בקרוב גם אני רוכש אוטו ואני אפתח שרשור לעזרה

Polo 1.2 Tsi 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי את הלאון שלי לפני שבוע וחצי - 1.8 TSI ידני

צריכת דלק בנסיעה רגועה - 21 ק"מ מתוכם 9 ק"מ בעיר + 2 ק"מ פקקים = 1:11 .

בנסיעה מחוץ לעיר 100 קמ"ש קבוע הילוך שישי = 1:18 ~

בנסיעה מזדחלת בתוך העיר (רמזורים +פקקים של בוקר - בעסה בכלל להניע בשביל זה ) = 1:7 .

אני בהרצה אז לא נסעתי בקצב מהיר עדיין (כל הנתונים ממחשב הרכב - אני עדיין על מכל דלק ראשון ....).

ביטוח:

יש שוני גדול מאוד מאוד בין חברות הביטוח !

היו גם מחירים של 8000 ש"ח למקיף + חובה .

המחירים ההגיוניים יותר הסתובבו באזור 4800-5800 למקיף+חובה (תלוי בגיל הנוהגים והיסטוריית ביטוחים)

האוטו כיף לנסיעה אפילו שכרגע זה ממש בקצב רגוע .

איבזור פנטסטי - באמת כל מה שצריך (קיבלתי את שלי במבצע עם מערכת המולטימדיה).

הגה נהדר ונעים למגע , מושבים תומכים ,הילוכים עוברים חלק, פשוט אחלה אוטו !

וכמובן שהוא ממש יפה :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון הוא רוצה את הdsg כי ידני לא בא בחשבון

אך אני מניח שהצריכת דלק היא בערך אותו הדבר?

בנוסף האם יש לך שליטה על המערכת דרך ההגה במערכת שקיבלת?

איפה אתה מבוטח? כי כל ההצעות שקיבלנו היו מעל 8K ש"ח והוא מעל גיל 24 וגם העבר הביטוחי של אבא שלט טוב ככה שזה רק פלוסים, המינוס היחיד זה שלא הייתה פוליסה על השם שלו אבל גם אם הייתה ההבדל במחיר זה בערך 300-400 שקל

Polo 1.2 Tsi 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4845 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...