Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכת דלק עלתה אחרי תוסף 44K זה הגיוני??

spun24
שימו לב! השרשור הזה בן 4853 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סוג הרכב באלנו שנת 2000 אוטומט, גודל מיכל 40 ליטר. לפני התוסף דלק הרכב היה עושה בממוצע על מיכל מלא 460-470 ק"מ 1 ל 11.5 או 1 ל12 בנסיעה רגועה. אחרי התוסף דלק שמילאתי אותו על מיכל כמעט מלא נסעתי 420 ק"מ על 31.5 ליטר שנכנס לי ברכב אחרי המילוי הקודם כלומר צריכת דלק ממוצע 1 ל13.3 שזו צריכת משופרת וטובה והייתי מאוד מרוצה ממנה.

מאז אחרי עוד מילוי עברתי 290 קילומטר והרכב כבר כמעט בריבוע האחרון של המד דלק. כלומר שהצריכה עד עכשיו היא 1 ל10 או אפילו פחות, אצלי ברכב 2 הריבועים האחרונים יורדים הרבה יותר לאט, אבל מה יש הבדל של 100 קילומטר כמעט פחות. איך מ400 קמ ל3 רבעים של מיכל ירדתי רק ל300? הייתי בשני ימי שישי מעצבנים שהייתי בפחחות ונאלצתי להתניע ולכבות את הרכב איזה 8 פעמים במשך כמה שעות. יום שישי אחר בפקקים איזה חצי שעהוסידורים שגם כללו הרבה התנעות וכיבוי מחדש של הרכב. האם כל ההתנעות האלו הן מה שגרמו לירידה של 100 ק"מ? או שאולי התוסף דלק הוא גם סוג של דלק ובגלל זה במילוי הראשון שלו יוצאת צריכה משופרת? מה אפשר לעשות חוץ מלמלא שוב מיכל מלא ולנסוע בדרך הרגילה והרגועה ולראות מה הצריכה שוב? אני מאמין ש1 ל13.3 זה מוגזם ולא נכון אבל צריך לצאת לפחות 1 ל12 וחצי..

מה עדיף; אני נוסע כל יום ממערב ראשון לכניסה של רמלה האם עדיף לנסוע את הכל דרך 431? או לקצר דרך הכניסה לבאר יעקב שהיא מקצרת את הדרך אבל הנסיעה שם היא על 40-60 במקום נסיעה רצופה בכביש המהיר שמאריכה את הדרך בעוד 3-4 ק"מ?

I never thought it could happen, but love hit me like an elephant and I was thrown into a jungle of dreams.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון , במיכל הדלק יש 51 ליטר , לא פחות .

בנוסף , כך לא בודקים צריכת דלק .

ממלאים עד הסוף , מאפסים את מונה המרחק ונוסעים .

בפעם הבאה שתמלא , תמלא שוב עד הסוף ותראה כמה קילומטרים נסע האוטו לפי המונה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי תחושה שאתה עושה טעות איומה לגבי מדיניות התדלוקים שלך.

- תשתדל כמה שיותר לא לתת למחוג הדלק לרדת מתחת לקו הרבע מיכל - אני באופן אישי קבעתי לעצמי עובדה שרבע מיכל מבחינתי זה מיכל ריק!

הסיבה לזה היא שהרבע טנק של המיכל שנשאר כוללת בתוכה כמות משקעים של מיכל הדלק גדולה יחסית (מבחינת יחס דלק נקי למשקעים) ואז הסבירות שהמנוע (קרבורטור, מזרקים וכו') יתלכלכו ויתפחמו מהר יותר גדלה וזה לאט לאט יביא אותך למצב בו אתה צריך לנקות\להחליף את המערכות הללו כולל השפעה ישירה על צריכת הדלק.

למיטב הבנתי יש רכבים היום שמצויידים במערכת סינון דלק כפולה כאשר מסנן אחד נמצא בצמוד למיכל הדלק - אני עדיין מעדיף להיות זהיר יותר ועדין יותר כלפי הרכב שלי.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון , במיכל הדלק יש 51 ליטר , לא פחות .

בנוסף , כך לא בודקים צריכת דלק .

ממלאים עד הסוף , מאפסים את מונה המרחק ונוסעים .

בפעם הבאה שתמלא , תמלא שוב עד הסוף ותראה כמה קילומטרים נסע האוטו לפי המונה .

מה אתה בטוח שבבאלנו 2000 הגודל מיכל הוא 51? זה לא הגיוני שהלכתי למלא במצב הכי גמור של מיכל - שהמיכל שלי היה במצב של רבע חץ מעל הקו האדום נכנס לי ברכב 40 ליטר גג וגם זה היה עם עוד פושים על הידית.

ככה בדקתי -הלכתי למלא את הרכב שנשאר לי את הריבוע האחרון שלם ונכנס 31 וחצי ליטר. ואז הוספתי את התוסף דלק כמה ימים אחרי על מיכל כמעט מלא. איפסתי את המונה בתדלוק - נסעתי 420 ק"מ עד מצב שנשאר לי את הריבוע האחרון ויצא 420 קמ ל31 וחצי ליטר שזה 1 ל13.3. ושוב תדלקתי שנשאר את הריבוע האחרון שלם ונכנס לי רק 30 ליטר. ועכשיו אני במצב שגם נשאר את הריבוע האחרון מלא ועוד טיפה מהסוף של השלישי והרכב עבר רק 300 קמ בגלל זה אני שואל מה קורה פה?

לפורס - אתה מכתוון שאסור לרדת לרמה של הרבע האחרון של הריבוע לפני הקו האדום? אני אף פעם לא עובר את זה משתדל למלא בחצי של הריבוע האחרון או אפילו ריבוע אחרון שלם הבנת? אני מקווה שהתוסף דלק לא עשה לי נזק :cry:

I never thought it could happen, but love hit me like an elephant and I was thrown into a jungle of dreams.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התוסף דלק לא אמור לעשות שום נזק - רצוי דווקא להוסיף אותו למיכל "ריק" ואז לתדלק את הרכב כי תוך כדי התדלוק התוסף גם זוכה לערבוב טוב בתוך מיכל הדלק.

רבע מיכל זה רבע מיכל - זה לא יכול להשתמע על פנים אחרות.

זה נכון מה שאמרו לך לגבי 51 ליטר פשוט אנשים בדר"כ שוכחים שמעבר ל40 ליטר שיש במיכל יש משהו כמו 9 ליטר נוספים רק בצנרת שהולכת מהמיכל ועד המזרקים.

כנראה שהמיכל אצלך הוא סביבות ה42 ליטר.

מציע לך לגשת למכון בדיקה ולעשות בדיקת זיהום אוויר - אם יש לך כלשהיא בעיה באחד החיישנים - חיישן MAF (אם יש ברכב הזה בכלל) או חיישן חמצן המנוע עלול לשרוף סתם יותר מידי דלק.

תבדוק שאין חור בדוודי האגזוז כי זה גם כן ישטה בחיישן החמצן ויצור בעיה עם תוצאה זהה...

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה אבל כתוב להוסיף את התוסף דלק על מיכל מלא ולנסוע לפחות 300-400 קמ עד מילוי וככה עשיתי.

רבע מיכל כלומר שאני בריבוע האחרון של המיכל דלק ללכת למלא אתה בטוח? מה זה עושה נזק לרכב או סתם הגזמה?

לא יודע מהם החיישנים שאתה מדבר עליהם ואני אשמח לדעת מה הגודל מיכל דלק שלי - 42 או 51?

מה לגבי כל מה שתיארתי ה2 ימי שישי שעשיתי מלא עצירות והתנעות מחדשות בפחחות ופקקים וכדומה זה יכל לפגוע ברמה של 100 קילומטר פחות בצריכת דלק? כמה עולות כל הבדיקות שאמרת?

אני חושב פשוט לא לעשות כלום וללכת למלא מיכל מלא שוב בסונול ואז לראות בנסיעה רגועה מה תהיה הצריכה זה לא עדיף?

איך אני בודק אם יש חור בדוודי האגזוז? מה זה MAF? תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התוסף דלק לא אמור לעשות שום נזק - רצוי דווקא להוסיף אותו למיכל "ריק" ואז לתדלק את הרכב כי תוך כדי התדלוק התוסף גם זוכה לערבוב טוב בתוך מיכל הדלק.

רבע מיכל זה רבע מיכל - זה לא יכול להשתמע על פנים אחרות.

זה נכון מה שאמרו לך לגבי 51 ליטר פשוט אנשים בדר"כ שוכחים שמעבר ל40 ליטר שיש במיכל יש משהו כמו 9 ליטר נוספים רק בצנרת שהולכת מהמיכל ועד המזרקים.

כנראה שהמיכל אצלך הוא סביבות ה42 ליטר.

מציע לך לגשת למכון בדיקה ולעשות בדיקת זיהום אוויר - אם יש לך כלשהיא בעיה באחד החיישנים - חיישן MAF (אם יש ברכב הזה בכלל) או חיישן חמצן המנוע עלול לשרוף סתם יותר מידי דלק.

תבדוק שאין חור בדוודי האגזוז כי זה גם כן ישטה בחיישן החמצן ויצור בעיה עם תוצאה זהה...

שאלה

תוסף למיכל ריק ,לא ימיס רק את הזבל במיכל בצורה יעילה ביותר ? מצב שיאפשר לזבל לעבור את הפילטר ביתר קלות ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאתה רץ להוציא כסף על מכונים למינהם למה שלא תבדוק עוד מיכל או שניים אם הצריכה השתנתה.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאתה רץ להוציא כסף על מכונים למינהם למה שלא תבדוק עוד מיכל או שניים אם הצריכה השתנתה.

כן נמלא שוב - ומה לגבי מה שתיארתי עם 2 הימי שישי שהנעתי את הרכב הרבה וכיביתי? זה לא קשור?

יכול להיות שלפני התוסף היתה תערובת דלק ענייה ולכן הרכב צרך פחות ועכשיו אחרי התוסף זה ניקה את כל הפיח

ולכן יש מצב שתערובת הדלק נהייתה עשירה יותר ולכן הרכב צורך יותר דלק? אני ממש מקווה שלא! כל המוסיף גורע או מה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר עוד דעות חברים? אני משתגע לאן נעלמו לי 100 קילומטר. אני מצרף תוצאות של הבדיקות זיהום של הרכב מיולי 2010 תאמרו לי האם הן היו סבירות או בסדר??

בדיקה בסיבובי סרק: 534 סטטוס תקין

CO: 0.050 מדוד: תקין.

סעיפי הבדיקה בסל"ד גבוה:

משך הבדיקה 30 שני: 2398 סל"ד סטטוס תקין.

בדיקת למבדה: 1.02

סי או vol: 0.060

חום מנוע: 90.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4853 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...