Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט בין מיצובישי כריזמה,מאזדה לנטיס,ניסן אלמרה או סוזוקי בלנו

vitaly1989
שימו לב! השרשור הזה בן 4846 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

אני חושב לקנות עכשיו רכב שנתון 99 או 2000 במחיר של 20K-15K ויש לי התלבטות בין מספר מכוניות.

יש לציין שזה רכב ראשון שלי.

חשבתי על ניסן אלמרה, סוזוקי בלנו, מאזדה לנטיס או מיצובישי כריזמה.

הייתי מעדיף תיבה ידנית אבל אני יודע שקצת קשה למצאו אותם בגירסה כזאת.

אשמח לקבל כמה חוות דעת על המכוניות ועל בעיות מיוחדות שיש להן ועוד כל מיני פרטים נחוצים שיש לשים לב אליהם ומה אתם הייתם ממליצים לי לקנות.

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, הרכב הכי אמין מכל הרשימה הזאת, הוא ניסן אלמרה צורה ישנה .

אם תמצא אחת עם נתונים טובים + טיפולים מתועדים שנעשו בזמן, תיקח.

החיסרון של אלמרה, כמו כל הרכבים האחרים שרשמת, נוחות ובטיחות.

אבל בתקציב שאתה מחפש מכונית, רק מגאן או קסרה יתנו את מה שחסר ביפניות. והאמינות בסימן השאלה, בעיקר ברכב אוטומטי.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמינה מכולם כנראה תהיה האלמרה באמת אבל גם הכריזמה היא רכב מאוד אמין ולמען האמת גם האחרות.

הלנטיס הכי פחות אמינה ככל הנראה אבל מדובר ברכבים ישנים ורמת האמינות שלהם גם קשורה באופן ישיר לרמת התחזוקה שלהן.

הכריזמה לדעתי תיתן לך את מחיר הקניה הכי זול לעומת שנתון הרכב ובמקביל היא גם תיתן לך את איכות הנסיעה הכי טובה מבין כל הרכבים שרשמת אבל צריכת הדלק תהיה הגבוה מכל שאר המתחרות לעומת זאת.

אני דווקא הייתי הולך על הכריזמה ראשונה ואחריה האלמרה רק אח"כ הבאלנו ולבסוף הלאנטיס.

הבלנו תהיה הרכב הכי פחות מפנק מבין הארבעה וגם הכי משעמם אבל אני באופן אישי מעדיף אותו על הלאנטיס - לא ברור לי למען האמת באמת למה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי במצבך ובחרתי דווקא בלנטיס, מכמה סיבות: הלנטיס הרבה יותר נפוצה, ברגע שיש יותר מבחר יותר קל למצוא רכב שמור, פחות בעלים או קילומטרז'. המחירים של כולם די דומים אבל הלנטיס יותר מאובזרת ויש בה 2 כריות אוויר וABS כסטנדרט כך שיש פה גם את האלמנט של הבטיחות (בכריזמה יש ABS רק בדגם סטאר ובשאר אני לא חושב שיש). אין בעייה להיכנס איתה לכל מוסך, יש חלקים תחליפיים או מפירוק לרוב. בקשר לאמינות אני לא חושב שמישהו יכול להגיד שמאזדה לא אמינה. אני לא אומר שדברים לא מתקלקלים אבל מחירי הטיפולים והחלפים סבירים, לדוגמא, מחירים כולל עבודה וחלקים: טיפול 15K עולה כ 400 ש"ח, טיימינג 550 ש"ח, רדיאטור 1200 ש"ח, 2 בולמים 800 ש"ח. הרכב מאיץ טוב (בטח לעומת האלמרה) צריכת הדלק עומדת בממוצע על 10 ק"מ לליטר והיא גם לדעתי קצת יותר יפה מהאלמרה שהיא קצת קופסתית. אני מחזיק אותה כבר 3 שנים והגעתי איתה לכל מקום בארץ ללא חשש, המושבים לא נוחים במיוחד, וזה מציק בעיקר בנסיעות ארוכות שהגב מתחיל לכאוב חוץ מזה אחלה אוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שבאף אחת מהמכוניות האלה יהיה חשש אמיתי לאמינות - אם הן טופלו בצורה נכונה.

מבחינת נוחות - האלמרה והכריזמה יהיו נוחות, הכריזמה אפילו מאוד נוחה.

נכון - האלמרה מאוד כבדה, אבל היא מפצה על זה בדברים אחרים.

אני במצב כזה הייתי מחפש רכב במצב טוב כתנאי ראשוני לרכישה - אחר כך משקלל איזה מהמאפיינים חשובים לי יותר:

נוחות

אמינות

עלות תחזוקה ואחזקה

זריזות וכוח

בטיחות

מראה חיצוני ואבזור פנים

מוסכים ושירות

וכו' וכו'

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דירוג:

1. אלמרה- בגלל האמינות

2. כריזמה- טיפה יותר נוחה מהאלמרה

3. לנטיס- רק כי האופציה הרביעית זה הבלנו

4. בלנו- הכי פחות אמינה מבין ה 4, הכי לא נוחה, משעממת ואפשר עוד להמשיך

כמובן שהכי חשוב זה למצוא אקסמפלר שמור

Polo 1.2 Tsi 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על העזרה.

אני יתחיל עכשיו בחיפושים אחרי הרכב עד עכשיו הכריזמה הכי מושכת אותי.

אבל עם אני ימצא איזו מציאה באחד מהרכבים אני ממש לא יפסול אותם (אולי תבלנו כן ) :-D

ומקווה מאוד למצאו אחת עם גיר ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי.

ראיתי שאני יכל לקנות גם בתקציב שלי פולקסווגן פולו קלאסיק 2000 1.6 ידני.

היה לאבא שלי פעם רכב כזה בבית אבל דיזל אני יודע שהוא היה מאוד אמין וחסכוני נסעתי עליו במשך שנה כשה הוצאתי את הרשיון. אני יודע שהוא לא הכי נוח ודי צפוף מאחורה אבל זה היה רכב טוב.

עכשיו רציתי לשאול איך הרכב הזה בגרסת הבנזין מבחינת תצרוכת דלק, אמינות, עלויות טיפולים תחזוקה ונסיע.?

ראיתי גם שיש לו שתי גרסאות אחד עם 75 כ"ס והשני עם 100 עם יש הבדל משמעותי בנסיעה ביניהם ואיזה מנוע יותר אמין.?

ועם עדיף לי תרכב הזה על היפניות שכתבתי מקודם.?

תודה למגיבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה דווקא בכיוון של מכוניות משפחתיות ישנות? לא עדיף אוטו מעט יותר קטן וחדיש יותר?

תוכל למצוא בתקציב שלך יונדאי אקסנט או סקודה פאביה חדישות ומאובזרות לא רע (בעיקר הפאביה, שבכל רמות הגימור מגיעה עם 2 כריות אוויר וABS, בהחלט אבזור סביר לאותה תקופה).

בתקציב שלך בכלל הייתי הולך על איזו פיאט פונטו ספייס 2002-2003, גם מאובזרת כראוי (2 כריות וABS בכל הדגמים) וגם גיר ידני, חסכונית, אמינה יחסית, טיפולים זולים, נראית לא רע, שוק טוב - יש הרבה מבחר.

על הבלנו אני לא ממליץ בפירוש, הרכב לא בטיחותי בעליל. האמינות דווקא סבירה, הבטיחות על הפנים.

מכל המכוניות האלו הייתי בוחר באלמרה, סך הכול רכב די סחיר, אמין, צריכת דלק סבירה, יותר נוח מהלנטיס למשל, כמות חלפים סבירה וכדומה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

dorsht - הערה קטנה לגבי הבטיחות של הבאלנו - המכונית שנבחנה ב-Euroncap היתה ללא כריות אויר, ולא ברור לי לגבי ABS. אאל"ט אבזרים אלה היו סטנדרטיים במכוניות שנמכרו בישראל (בודאי לגבי 2 כריות אויר), כך שממצאי ה-EuroNCAP לא רלוונטיים לארץ.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי.

ראיתי שאני יכל לקנות גם בתקציב שלי פולקסווגן פולו קלאסיק 2000 1.6 ידני.

היה לאבא שלי פעם רכב כזה בבית אבל דיזל אני יודע שהוא היה מאוד אמין וחסכוני נסעתי עליו במשך שנה כשה הוצאתי את הרשיון. אני יודע שהוא לא הכי נוח ודי צפוף מאחורה אבל זה היה רכב טוב.

עכשיו רציתי לשאול איך הרכב הזה בגרסת הבנזין מבחינת תצרוכת דלק, אמינות, עלויות טיפולים תחזוקה ונסיע.?

ראיתי גם שיש לו שתי גרסאות אחד עם 75 כ"ס והשני עם 100 עם יש הבדל משמעותי בנסיעה ביניהם ואיזה מנוע יותר אמין.?

ועם עדיף לי תרכב הזה על היפניות שכתבתי מקודם.?

תודה למגיבים.

מישהו יכל לתת חוות דעת על הפולקסווגן פולו קלאסיק 2000 1.6 ידני..?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4846 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...