Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה בקשר לנהיגה עם גיר אוטומאט

maxim
שימו לב! השרשור הזה בן 7908 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי VW BORA עם תיבה אוטומאטית.

בתיבה יש (מלמטנ למעלה) 1 2 3 P R N D

נגיד ואני נוסע על בערך 100-120 ואני צריך להאט, אם אני מוריד הילוכים, זה גורם איזה נזק לאיזה מערכת?

אם לא, אז אפשר להוריד נגיד ישר לראשון או שלהתחיל מ 3 לעבור ל2 ואז ל 1?

ועוד שאלה, נגיד ואני רוצה לחסוך בדלק, ואני שם ניוטרל בירידה, ואז כשנגמרת הירידה אני עדיין במהירות ואני משלב ל D, זה גורם נזק ?

ENSURE YOUR BRAIN IS WORKING BEFORE PUT YOUR MOUTH INTO A GEAR

-------------------------------------------------------

מקסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נגיד ואני נוסע על בערך 100-120 ואני צריך להאט, אם אני מוריד הילוכים, זה גורם איזה נזק לאיזה מערכת?

אם לא, אז אפשר להוריד נגיד ישר לראשון או שלהתחיל מ 3 לעבור ל2 ואז ל 1?

אם אתה כבר נוסע על אוטומט (אף אחד לא מושלם :wink: ) זה לא מומלץ להוריד לראשון ממהירות של 100..... הילוך ראשון באוטומט בד"כ עד 60-80 (תלוי ברכב), אם תוריד ככה תגיע למנתק במקום, לא מומלץ בקיצור, אם כבר עושים את זה הדרגתי (גם בידני כשרוצים לבלום לא מורידים כמה הילוכים בבת אחת)

ועוד שאלה, נגיד ואני רוצה לחסוך בדלק, ואני שם ניוטרל בירידה, ואז כשנגמרת הירידה אני עדיין במהירות ואני משלב ל D, זה גורם נזק ?

למה לך לעשות את זה? זה לא חוסך בדלק, תבין שאתה לא לוחץ גז, הגלגלים מסובבים את המנוע, ולא הדלק, וגם ככה בעזיבת גז התיבה זורקת להילוך הכי גבוה (בקיצור החיסכון שנוצר פה עלוב לעומת שחיקת הגיר)

יובל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה גורם נזק עצום לתיבה !!!!!!!!!

בגיר אוטומטי אסור לנסוע על N - זה גורם לחוסר שימון בתיבה ויכול להביא להרס !!

בנוגע להורדת הילוכים - כנ"ל !

בלימה בעזרת הורדת הילוכים בגיר האוטומטי נועדה עבור ירידות ו/או טיפוס עליות - ולא לשם האטה לפני רמזורים או עצירה שיגרתית !

שים על D ותנהג כמו בן אדם - לשם כך נועד הגיר האוטומטי !

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גר באיזור הררי.

נגיד ואני נוסע בירידה דיי ארוכה שהמהירות שם מוגבלת ל 70.

ואני רואה שאני כבר על 80-90.

לבלום באמצעות הודרת הילוכים או לבלום עם הברקס ואז להוריד הילוך כדי שהמהירות לא תעלה שוב?

ENSURE YOUR BRAIN IS WORKING BEFORE PUT YOUR MOUTH INTO A GEAR

-------------------------------------------------------

מקסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ורק אז תעביר הילוך. עדיף לך עוד קצת שחיקה של הברקסים מאשר מכות חזקות לגיר. שיפוץ גיר זה אלפי שקלים, החלפת רפידות זה כמה מאות בודדות...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיבה אוטומטית היא דבר רגיש ועדין מאד !!!

לכן,

יש "לשחק" איתה מה שפחות.

נכון, שבנהיגה מהירה (קרבית) בכבישים הרריים עושים שימוש בה בכדי לשמור על קצב ואף למנוע שיטוט מיותר בין ההילוכים, אך גם את זה יש לעשות בחוכמה.

לגבי השאלות שלך :

1. לכל הגירים האוטומטיים היום יש הגנה מפני שילוב של הילוך נמוך מדי. כלומר אם ב 150 קמ"ש תשים את הידית בראשון, התיבה תוריד לכל היותר הילוך אחד (תלוי ביחסי ההעברה) ולבטח לא תוריד לראשון. עם זאת, אם תאט מהמהירות הזו עד לעצירה, כאשר תגיע למהירות הסף העליון של ההילוך הראשון, התיבה תעביר לראשון. ההעברה הזו תלווה בבלימת מנוע חזקה ובנזק לגיר. לכן, לא מומלץ בשום אופן להוריד הילוך במהירות שתהיה הסף העליון של אוטו הילוך מבוקש.

2. כפי שאיציק אמר, נסיעה ב N גורמת נזק לגיר. מעבר לעניין השימון ובניגוד לגיר ידני, גיר אוטומטי מסתובב גם כאשר הוא ב N. אמנם לא מועבר כח לגלגלים אבל הדבר יבוא ע"ח סיבוב לא בריא של הגיר על ריק (ושחיקה פנימית שלו). לכן, בשום אופן לא לעשות זאת.

דבר נוסף,

כל מעבר בין הילוך למצב N וחזרה, שוחקים את הדיסקיות בגיר. לכן, ככל שתעשה זאת יותר, כך תקצר את חיי הגיר (והשיפוץ כידוע יקר מאד). בעמידה ברמזור מומלץ להשאר בהילוך. אם אתה יודע שאתה הולך לעמוד במקום יותר מ-5 דקות, שלב ל N.

עוד דבר שאסור בתכלית האיסור לעשות ברכב בעל גיר אוטומטי, הוא להחזיק את הרכב בעליה רק בעזרת דוושת הגז. פעולה כזו תגרום להתחממות הגיר ובלאי נוראי. הדבר נכון גם בנוגע להחזקת גז וברקס יחדיו.

משהו קטן למר "פיז'ו" - לפי התשובה שלך נראה שאתה לא מבין הרבה בגירים אוטומטיים ואופן פעולתם. אני לא מנסה להשתיק אותך, אבל עשה טובה ואל תטעה אנשים, טוב ?

תודה !

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער!

אכן, אני ואוטומט לא הולכים ביחד (העדפה אישית), בגלל זה אין לי ניסיון רב עם הגיר, אני רק יודע שאסור לעשות את המשחקים האלה בגיר וכך המלצתי לו :idea:

יובל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני, אמרת ש: "עוד דבר שאסור בתכלית האיסור לעשות ברכב בעל גיר אוטומטי, הוא להחזיק את הרכב בעליה רק בעזרת דוושת הגז."

אני לא מבין למה אתה מתכוון להחזיק רכב בעלייה רק בעזרת הגז?! כלומר אם אני עולה עלייה ברור שאני יעלה בעזרת הגז לא?!

תודה מראש על תגובה....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סטרלינג - כוונת דני היתה: כשאתה עומד במקום, רמזור לצורך העניין ויש שיפוע - אל תחזיק את האוטו במקום ע"י לחיצה עדינה של דוושת המצערת, אלא תעצור עם הבלמים עד שהרמזור מתחלף.

הכוונה לא היתה לטיפוס עלייה בכביש פתוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסיעה ללא הילוך משולב (ידני או אוטומט) הינה דבר מסוכן, במקרה חירום שבו יש צורך להתחמק ממכשול תאבד זמן יקר בבחירת הילוך מתאים ושילובו :!:

זאת ועוד, רכב הנמצא בN מתנהג מעט שונה מרכב בהילוך, ומגיב בקיצוניות לבלימה תחת סיבוב למשל - ולא כל אחת מוכן להבדלים הללו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7908 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...