Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ג'יפ צבאי M-151

Shmulik_Miata
שימו לב! השרשור הזה בן 7265 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מישהו יודע היכן ניתן לרכוש את הג'יפ הנ"ל ? שמעתי שהצבא מוכר ממש בזול.

m151-1-1.jpg

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיטב ידיעתי הג'יפים הללו נמכרים לפירוק או לייצוא בלבד.צה"ל גם לא מוציא כאלה כלים,עד שלא יוצאת להם הנשמה,תרתי משמע...

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוואי והיה אפשר להחזיר כלי רכב צבאיים לכביש.

אני מכיר נושאת ברן מימי המנדט (מין נגמשון קטנטן פתוח) שזרוקה בקיבוץ של חברים שלי. הייתי מת להחזיר דבר כזה לשמישות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו בכל דבר בארצינו, גם כאן יש קומבינות, ומסתובבים יותר מ-M-151 אחד עם מספר צהוב בכבישי ארצינו... :roll: ליקנות אותם אפשר בכמה מיגרשים שעוסקים בקניית ציוד צבאי ממכרזים, תיכנס לאתר jeepolog.com, תעשה חיפוש, מילה "ג'יפס" ותראה - הנושא נידן שם המון, אבל המון!

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

M-151 לא ניתן לרכישה מצה"ל עם רישוי ממספר סיבות. הראשונה היא שצה"ל מעל לגיל מסויים של הרכב לא מאפשר רישוי אלא מכירה לסוחרים לייצוא וגם/או לפירוק. השנייה היא שהגיפ' הנ"ל עפ"י מתכנניו (באמריקה) תוכנן בכוונה עם ליקוי בטיחותי חמור (זווית אקרמן שגויה למי שמבין מה זה) הגורם לו לסכנת התהפכות בכביש.

לאור זאת גם באמריקה וגם כאן אין באופן עקרוני אישור להעלותם לכביש. גם באמריקה חוכתים אותם ושולחים להתכה (העניין הוא ששם קונים מסוחר את שני החלקים מרתכים וניתן לקבל על כך רישוי בניגוד לישראל).

כמובן לכל כלל יש יוצאים מן הכלל וגם באמריקה וגם כאן הצליחו מספר גיפים שכאלו לקבל רישוי (בארה"ב הם נקראים - UNCUT משמע גיפ' שאינו מרותך משני חלקים). בארץ מסתובבים מספר מועט של גיפים כאלו שמסיבות שונות ומשונות יצאו עם רישוי.

לידיעה כללית בצה"ל הגיפים הללו עוברים חיזוקי מרכב שונים (ישנם קיטים לריתוך) המשנים אותם ממצבם המקורי. הסיבה נעוצה בכך שאין להם שילדה אלא המרכב מהווה למעשה את השילדה, להבדיל מהגיפים שקדמו להם.

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוואי והיה אפשר להחזיר כלי רכב צבאיים לכביש.

אני מכיר נושאת ברן מימי המנדט (מין נגמשון קטנטן פתוח) שזרוקה בקיבוץ של חברים שלי. הייתי מת להחזיר דבר כזה לשמישות.

בבית גוברין שיחזרו כזה דבר, והוא אפילו נוסע. צור קשר עם שמוליק, המכונאי של הקיבוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שעבד עליהם 3 שנים ושנמאס לו לראות את הג'פ"ס הזה...

את הכלים שצה"ל מוציא משרות לא תרצה לקנות...רובם יוצאים בגלל רקבונות במרכב (קורות השלדה המרכזיות) כ-ו-ל-ם קרועים מכל בחינה :!: ואלה ששורדים נשארים במערך בתור רכבי חרום.

את המושבתים למיניהם תוכל לראות במחנה יד-נתן בב"ש (ה-פירוקיה של צה"ל) ובבסיס (כורדני?) שליד עכו.

אלפא רומאו ספיידר V6 3.2 בציר 2007

טל שביט (1955-2011) זה לא אותו הדבר בלעדייך, אתגעגע לנצח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו מוכן להסביר לי בבקשה למה להפוך רכב שכזה לרכב אספנות?

אני פשוט לא מבין , אין זהות לדבר הזה, אין יחוד , אין חלקים , היופי שלו מטל בספק , הוא לא נדיר, כולנו ראינו אותו במעמד זה או אחר , מסוכן ליסוע עליו , הוא מלא תקלות וכשלים תכנוניים........זה כמו להפוך שברולט שבט לרכב אספנות........או סוברו DL.....

למה?

עם מנוף אי אפשר לסרוג סוודר { C }

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו דווקא רכב עם אופי נדיר . יש לו יכולת עבירות נהדרת בשטח, הוא תוכנן בגאוניות (תראה את נוחות הנסיעה שלו בשטח לעומת הגיפים שקדמו לו ואת הפשטות המכנית שלו).

לגבי נדירות, הוא דווקא מבוקש מאד (רובם הושמדו) ומחיריו בעולם נעים מעל 5000$ לרכב במצב בינוני.

לעיין התקלות - צהל משתמש בהם מזה כ-30 שנה !!!! אין הרבה רכבים בגודל שלו שהיו שורדים שירות צבאי של כל כך הרבה שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. - גאוניות? 16 צלבים יש לו שמה { אם אני זוכר נכון } !! אין הילוך כח , אין כסאות - רק אסופה של ברזלים, מתחת למושב אחד - מיכל דלק - מתחת לשני מצברים - אם אתה מתהפך - הנהג נישרף והנוסע ניצרב { וזה קרה } . שבירת צריות זה דבר שבשיגרה. נכון - ממש להיט ענין אטימות מערכת ההצתה למים , אבל זהו............הגה נוראי! { וזה בקיצור }.{ ובקשר לנוחות - אתה משלם על זה בריבית דריבית בסדקים בשילדה }

2. כמו שכתבתי קודם - גם אין הרבה שברולט שבט, או פורד פינטו - אז מה? סתם על הרכב הזה יש הילה של משהו כי זה היה בצבא..........יש דברים שטוב שמשמידים אותם. ועוד דוגמה - NSU עם מנוע וואנקל.

3. אתה באמת מאמין למה שכתבת? הרי מחסני החלפים של צהל היו מפוצצים בחלפים זמינים ישר מהמדף לגרוטאות האלה, תמיד , זה לא כמו שהיה הולך איזה חלר בקומנדקר והיה צריך להזמים כי זה היה מפתיע - היה במחסן כי זה דבר שבשיגרה שהכלים האלה נשברים.

לסיכום אם מה שעושה לך את זה זה לשחזר חלום מתקופת הצבא תוך כדי נסיון התאבדות , ומתוך ידיעה שלעולם לא תגמור לתקן אותו או שלא תיסע עליו בכלל - כנראה זה רכב האספנות בשבילך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואולי עוד שני דברים קטנים

1. הכל ברוח טובה, לא מנסה להרגיז אף אחד, רק שאנשים ידעו שלהחזיק את הדבר הזה בתור רכב אזחי זה לא דבר פשוט.

2. בתור רכב לא בטיחותי יהיה די מבעס לשפץ כזה דבר ואז...רחמנה ליצלן - למעוך אותו על איזה וולוו חדשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התגובה הראשונה שיש לי לדבריך היא - כי אתה אינך מבין את נפשם של האספנים.

אבל כל הוויכוח הזה הוא תיאורטי בלבד - הרי לא ניתן בארץ להשיג גיפ' שכזה עם "ניירות" לשיפוץ.

וחוץ מזה לך תנסה להתווכח עם אלפי האספנים האמריקאיים שמשלמים בעבור כזה גיפ' במצב בינוני מחיר השווה לחצי מחיר של רכב חדש!!!!

אני גם מבין (ותתקן אותי אם לא) כי אתה אינך מחזיק בגיפ' ישן מכל סוג שהוא וגם/או מתעתד לעשות כן!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז, כן , יש לי משהו שדומה לג'יפ , אבל זה קצת כואב אז בוא לא נדבר על זה עכשיו.בכללי - היתי מחר { כי עכשיו הדואר סגור } קונה איזה שברולט 4X4 משנות ה 60 , אבל - כייסף.

היתה לי פעם גם מכונים שרירים כל שהיא שמפאט בורות מסוימת רצחתי אותה והיום היא משופצת כדבעי אבל אצל מישהו אחר.

וכן, אני מבין את נפשם של האספנים - ואני יכול לתאר לעצמי את מפח הנפש שמגיע אחרי שיפוץ רכב שגם אחרי שסימת לשפץ אותו נשארת ביד עם גרוטאה, שמסוכנת ממש לנהיגה אפילו למפגשי המועדון.

וכמו שכתבתי קודם - אם זה מה שעושה לך את זה - אז תפדל, הרי זה בעצם מה שחשוב, אבל שלא תגיד שלא אמרנו לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
שימו לב! השרשור הזה בן 7265 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...