Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיימניג כל 90,000 ק"מ או כל שלש שנים

DAVISSEVEN
שימו לב! השרשור הזה בן 4864 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש ברשותי פג'ו 2005 שעשה 130,000 ק"מ לפני שקניתי עשיתי טיימניג ב100,000 ק"מ

עכשו המוסך טוען שצריך לעשות פעם נוספת מאחר שעבר 3 שנים למרות לפי הוראת היצרן צריך רק אחרי כל 90,000

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

90 אלף או 3 שנים (המוקדם מביניהם).

אני ממליץ לך לעשות טיימינג ולא לחסוך - חיסכון כזה עלול לעלות ביוקר.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההוראות של היבואן אמנם מציינות זמן או קילומטרז' (המוקדם ביניהם).

אני משכתי את ההחלפה ל-4 שנים ב- C3 1.4 8V שנסע פחות מ- 10000 ק"מ בשנה. זו היתה החלטה שלי ואין לראות בה המלצה.

ב-205 למשל, מרווח ההחלפה היה 5 שנים ולא 3 כמו ב-206 וב- C3.

ממליץ לעשות סקר שוק לפני ביצוע ההחלפה- הבדלי המחיר בין המוסכים גדולים.

גם החלפת משאבת מים (מומלץ לבצע אותה ביחד עם החלפת טיימינג) לא צריכה להתבצע באופן אוטומטי.

אם הרכב מטופל כיאות ונוזל הקירור הוא איכותי, המשאבה יכולה להחזיק יותר מ- 90000 ק"מ.

ב-205 החלפתי משאבה מקורית ב- 180000 והיא הייתה במצב מעולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך באמת בודקים אם חייבים להחליף משאבת מים - זה ברור עם קיים נזילה או קיים התחממות יש חשש שהמשאבה לא עובד כראוי

כל אופן האם מחליפים את המשאבה רק שהוא פגום או בעת החלפת הטיימינג

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משאבות מים יכולות להתקלקל גם באופן מסתורי- היתה לנו אוקטביה דיזל 2006 יד ראשונה ואחרי קצת יותר משלוש שנים ו-120000 ק"מ היא הלכה. (זה היה בדיוק לפני טיפול טיימינג- חצי נחמה). ברכב היה נוזל קירור מקורי ומעולם לא התחמם או הוספו לו מים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך באמת בודקים אם חייבים להחליף משאבת מים - זה ברור עם קיים נזילה או קיים התחממות יש חשש שהמשאבה לא עובד כראוי

כל אופן האם מחליפים את המשאבה רק שהוא פגום או בעת החלפת הטיימינג

בדרך כלל אני בעד החלפת משאבת מים בכל פעם שמחליפים טיימינג (בתנאי שרצועת טיימינג מסובבת אותה).

אבל הפעם, במידה ולמשאבה אין סימני נזילות, ולפני 3 שנים ו 30 אלף ק"מ היא הוחלפה, הייתי משאיר אותה.

אבל רק שתדע, שבמיקרה והיא מתחילה לנזול וצריך להחליפה, תשלם שוב על עבודת החלפת טיימינג.

בקיצור, לשיקולך.

ברכב שלי (ג'מפי) החלפתי טיימינג אחרי 120 אלף ק"מ, והמשאבה היתה תקינה. בכל זאת החלפתי אותה, אבל אצלי זה קילומטראז' שונה משלך.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4864 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...