Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עלויות יבוא חלפים

Ofer
שימו לב! השרשור הזה בן 7172 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מצאתי סט ג'אנטים משומשים בשוודיה, עבורם דורש המוכר שווה ערך ל 1,800 ש"ח.

הבנתי שמס הקניה אמור להיות 45% בתוספת מע"מ.

מבירור עם פקדס עלות המשלוח היא כ- 800$, מה שעושה את כל העסק ליקר להחריד.

האם למישהו הניסיון והידע איך ניתן להוזיל משמעותית העלויות הנ"ל?

בתודה מראש,

עופר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתודה מראש,

עופר

כן, ניתן לנסות לשלוח דרך הים, זה יוזיל קצת את עלויות המשלוח, יותר מזה אני לא חושב שאתה יכול לחסוך ...

ד"א, יש לי סיפורים ממש מצחיקים עם המכס. מסתבר שבמכס מחפשים רק דברים ספציפיים שקל לתפוס כגון רדיו דיסקים, ג'אנטים וכו'. נגיד הבאתי למנטה שלי חלקים כמו גרילים, פסים מקוריים, מראות ניקל וכו', החלקים האלה מאוד יקרים אבל רשמתי עליהם שהם עלו לי 10 דולר (ללא משלוח כי לו יש מחיר שרשום בנפרד. במכס לא עשו בעיות, אפילו עם חבילה בגודל פשוט אדיר שהייתי צריך לבוא עם האוטו לאסוף אותה מהדואר (הדואר נמצא בדיוק רחוב וחצי מהבית שלי שזה 2 וחצי דקות הליכה) לא לקחו לי מכס. אבל כן לקחו לי מכס על הרדיו שהבאתי, ועוד רשמו "רדיו דיסק", נו בטח, אפילו תחנות FM אין ברדיו הזה אז רדיו דיסק !!!

קרה לי גם הרבה פעמים שבמכס פתחו לי את החבילות לבדוק חלקים "חשודים". את זה כבר גיליתי דיי בקלות, הם פשוט סוגרים את החבילה בצורה כזו חאפרית שאין מצב שככה המוכר עטף את החלק (ולא נדבר על זה שרואים "סימני מאבק פתיחה" כי החבר'ה מגרמניה עוטפים יותר גרוע ממה שאתם תעטפו גושי זהב) ...

פעם אחת שכחתי לבקש מבחור שאני מזמין ממנו חלקים קבוע שירשום מחיר פחות מ-50 דולר אז לקחו ממני מכס. לכן אם אתם מאיבים חלקים פשוטים אין מה לפחד ממכס אבל אם אתם מביאים חלקים שכל ילד בן 4 יכול לזהות ולהבין שהם הרבה יותר יקרים מ-50 דולר אז אתם בבעיה ...

אין מה לעשות, לא תצליח להתחמק מתשלום מכס כי הם יתפסו אותך בלי בעיות. ייבוא ג'אנטים זה עסק מאוד יקר, לכן אנחנו תמיד ממליצים לנסות למצוא דגם בארץ, נכון שהמחיר בארה"ב יהיה חצי ממה שבארץ אבל אם תחליט לייבא לבד זה יצא פי 2 מהמחיר בארץ ...

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתודה מראש,

עופר

כן, ניתן לנסות לשלוח דרך הים, זה יוזיל קצת את עלויות המשלוח, יותר מזה אני לא חושב שאתה יכול לחסוך ...

ד"א, יש לי סיפורים ממש מצחיקים עם המכס. מסתבר שבמכס מחפשים רק דברים ספציפיים שקל לתפוס כגון רדיו דיסקים, ג'אנטים וכו'. נגיד הבאתי למנטה שלי חלקים כמו גרילים, פסים מקוריים, מראות ניקל וכו', החלקים האלה מאוד יקרים אבל רשמתי עליהם שהם עלו לי 10 דולר (ללא משלוח כי לו יש מחיר שרשום בנפרד. במכס לא עשו בעיות, אפילו עם חבילה בגודל פשוט אדיר שהייתי צריך לבוא עם האוטו לאסוף אותה מהדואר (הדואר נמצא בדיוק רחוב וחצי מהבית שלי שזה 2 וחצי דקות הליכה) לא לקחו לי מכס. אבל כן לקחו לי מכס על הרדיו שהבאתי, ועוד רשמו "רדיו דיסק", נו בטח, אפילו תחנות FM אין ברדיו הזה אז רדיו דיסק !!!

קרה לי גם הרבה פעמים שבמכס פתחו לי את החבילות לבדוק חלקים "חשודים". את זה כבר גיליתי דיי בקלות, הם פשוט סוגרים את החבילה בצורה כזו חאפרית שאין מצב שככה המוכר עטף את החלק (ולא נדבר על זה שרואים "סימני מאבק פתיחה" כי החבר'ה מגרמניה עוטפים יותר גרוע ממה שאתם תעטפו גושי זהב) ...

פעם אחת שכחתי לבקש מבחור שאני מזמין ממנו חלקים קבוע שירשום מחיר פחות מ-50 דולר אז לקחו ממני מכס. לכן אם אתם מאיבים חלקים פשוטים אין מה לפחד ממכס אבל אם אתם מביאים חלקים שכל ילד בן 4 יכול לזהות ולהבין שהם הרבה יותר יקרים מ-50 דולר אז אתם בבעיה ...

אין מה לעשות, לא תצליח להתחמק מתשלום מכס כי הם יתפסו אותך בלי בעיות. ייבוא ג'אנטים זה עסק מאוד יקר, לכן אנחנו תמיד ממליצים לנסות למצוא דגם בארץ, נכון שהמחיר בארה"ב יהיה חצי ממה שבארץ אבל אם תחליט לייבא לבד זה יצא פי 2 מהמחיר בארץ ...

"הראש היהודי ממציא לנו פטנטים"... - במכס...!

:twisted: חולה~הגה :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

מישהו אולי יודע - באיזה מקרה תגיע החבילה לסניף הדואר העירוני - עם דרישה לתשלום מכס לצורך שיחרורה - ומתי אוזמן לסניף הדואר המרכזי לפגישה מלבבת עם מוכס ותורים מעצבנים?

יצא לי כבר לחוות את שניהם - ועדיין לא הבנתי מה החוק פה...

האם "צרור" עד 2 ק"ג תמיד יגיע לדואר המקומי?

האם "מותר" לכל אזרח לייבא חלקי רכב? בפעם הקודמת שייבאתי חבילה נדרשתי לשלם $20 כופר

על כך שלא היה ביידי אישור משרד התחבורה ליבא חלקי רכב (לשימושי הפרטי).

תודה!

יובל

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו אולי יודע - באיזה מקרה תגיע החבילה לסניף הדואר העירוני - עם דרישה לתשלום מכס לצורך שיחרורה - ומתי אוזמן לסניף הדואר המרכזי לפגישה מלבבת עם מוכס ותורים מעצבנים?

יצא לי כבר לחוות את שניהם - ועדיין לא הבנתי מה החוק פה...

האם "צרור" עד 2 ק"ג תמיד יגיע לדואר המקומי?

האם "מותר" לכל אזרח לייבא חלקי רכב? בפעם הקודמת שייבאתי חבילה נדרשתי לשלם $20 כופר

על כך שלא היה ביידי אישור משרד התחבורה ליבא חלקי רכב (לשימושי הפרטי).

תודה!

יובל

היי יובל

אני ייבאתי חלקים לאלפא שלי וגם אני כמוך לא יודע האם יש היגיון בשיגעון....:screwy:

כשהגיעו חלקים גדולים שהזמנתי (פגוש למשל) קיבלתי הזמנה להגיע לבית המכס. אבל, באותה תקופה הייתה השביתה הגדולה ולא הסכימו לשחרר לי את החבילה. ביקשתי שישלחו לי לסניף ליד הבית וכך הם עשו. לעומת זאת, חבילות קטנות אחרות שהזמנתי (שגם הן היו חייבות במכס) הגיעו ישירות לסניף שלי.

באף אחד מהמקרים לא ביקשו ממני כל אישור לייבא חלפי רכב.

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתודה מראש,

עופר

על פי תקנות התעבורה חל איסור לייבא לארץ חלפים משומשים להם משמעות בטיחותית דוגמת חלקי בלמים, מתלים, אופנים וכדומה. משרד התחבורה לא ינפיק רשיון יבוא לחישוקי אופן משומשים, וכך המכס לא ישחרר וצפוי אף להשמידם.

האופציה הפשוטה והבטוחה ביותר היא לשלוח כל חישוק בנפרד בדואר בהפרש של חודש אחד מהשני וכל פעם לכתובת אחרת. בצורה זו יש לך סיכוי למשוך אותם מהדואר אחד אחד תוך סיפור כיסוי שזה משלים סט קיים שנמצא על רכב אספנות, וכך תהתל בשיטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פי תקנות התעבורה חל איסור לייבא לארץ חלפים משומשים להם משמעות בטיחותית דוגמת חלקי בלמים, מתלים, אופנים וכדומה. משרד התחבורה לא ינפיק רשיון יבוא לחישוקי אופן משומשים, וכך המכס לא ישחרר וצפוי אף להשמידם.

האופציה הפשוטה והבטוחה ביותר היא לשלוח כל חישוק בנפרד בדואר בהפרש של חודש אחד מהשני וכל פעם לכתובת אחרת. בצורה זו יש לך סיכוי למשוך אותם מהדואר אחד אחד תוך סיפור כיסוי שזה משלים סט

שנמצא על רכב אספנות, וכך תהתל בשיטה.

כולכם חכמים תמשיכו לנהל כך שיחות בפתוח במקום בפרטי והמכס יתחיל "לנקנק" אותנו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולכם חכמים תמשיכו לנהל כך שיחות בפתוח במקום בפרטי והמכס יתחיל "לנקנק" אותנו

לידיעתך, אני מביא חלקים מחו"ל בסביבות 3-4 פעמים בשנה. רק את מה שמותר וגם זאת תמיד עם רשיון יבוא מטעם משרד התחבורה. זה עוזר גם במחיר מס הקניה. אבל מי שרוצה להביא בכל אופן אחר שיבושם לו, ואני לא נגד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לידיעתך, אני מביא חלקים מחו"ל בסביבות 3-4 פעמים בשנה. רק את מה שמותר וגם זאת תמיד עם רשיון יבוא מטעם משרד התחבורה. זה עוזר גם במחיר מס הקניה. אבל מי שרוצה להביא בכל אופן אחר שיבושם לו, ואני לא נגד.

איך מקבלים רשיון יבוא ממשרד התחבורה? כמה עולה?

מה זה "רק מה שמותר?" - מה אסור להביא? שמעתי שאסור להביא אביזרי בטיחות מ ש ו מ ש י ם.

לזאת הכוונה?

אני קצת מבולבל האם באמת נדרש כזה רשיון או לא.

כמו שכתבתי, ממני דרשו פעם אחת - אבל הסתפקו ב- 20$ "כופר" על העדרו. באתר המכס לא

מוזכרים פריטים שנדרש אישור יבוא מהרשות המוסמכת: חומרי גלם (משרד התמ"ס), נשק (משרד

הפנים), מכשירי קשר וטלפונים אלחוטיים (משרד התקשורת), צמחים (משרד החקלאות), ותרופות

(משרד הבריאות). חלקי רכב ומשרד התחבורה אינם מוזכרים.

יובל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה "רק מה שמותר?" - מה אסור להביא? שמעתי שאסור להביא אביזרי בטיחות מ ש ו מ ש י ם.

לזאת הכוונה?

אכן כן. חל איסור על יבוא פריטים משומשים הקשורים לבטיחות הנסיעה. יבוא חלקים חדשים הקשורים לבטיחות דורש רשיון יבוא וכך גם כל חלק משומש. במשרד התחבורה בתל אביב ישנה מחלקה העוסקת בתחום יבוא, יצור וסחר ושם מנפיקים את הרשיונות, וללא תשלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני קונה בebay בולם אחורי משומש של אופנוע הוא נחשב אביזר בטיחות?

האם אפשר להכניס אותו לארץ או לא?

תודה

גורג

• נוכחים מושלמים: אלפא 156 +סוזוקי 1990 rgv250 + ימאהה yzf-R1 2001 + הונדה SP-2 2002
    נוכחים לא מושלמים: אלפאסוד TI, קטאנה 1100, 1987 GSXR750, טייפון.
    נוכחים בניכר: בימר F-850-GS, בימר 330i ידנית.
    בקרוב: 997 S, אלפאSZ, בימר E36 M3, דוקאטי 851,916,1098, בימוטה YB6.

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לזאת הכוונה?

אכן כן. חל איסור על יבוא פריטים משומשים הקשורים לבטיחות הנסיעה. יבוא חלקים חדשים הקשורים לבטיחות דורש רשיון יבוא וכך גם כל חלק משומש. במשרד התחבורה בתל אביב ישנה מחלקה העוסקת בתחום יבוא, יצור וסחר ושם מנפיקים את הרשיונות, וללא תשלום.

נצל"ש.. אני חושב לקנות לרכב שלי (לא אפסנות) פנסים אחוריים שקופים, אני לא בטוח אם יש להם תקן ישראלי. האם זה נחשב אביזר בטיחות והאם יעשו לי בעיות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לזאת הכוונה?

כלומר - ייבוא חלק בטיחותי דורש רשיון יבוא - וחלק שאיננו בטיחותי איננו דורש כל רשיון יבוא?

מיותר לציין שלא הבאתי כל חלק הנחשב "בטיחותי" ועדיין נדרשתי לרשיון. ודוקא כשיבאתי בהזדמנות

אחרת משאבת ברקס ראשית לא נדרשתי...

יובל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלומר - ייבוא חלק בטיחותי דורש רשיון יבוא - וחלק שאיננו בטיחותי איננו דורש כל רשיון יבוא?

מיותר לציין שלא הבאתי כל חלק הנחשב "בטיחותי" ועדיין נדרשתי לרשיון. ודוקא כשיבאתי בהזדמנות

אחרת משאבת ברקס ראשית לא נדרשתי...

יובל

יובל,

קרא את הציטוט שלי בהודעה שלך שאותה אני מצטט כעת. כתבתי שם שגם כל חלק משומש חייב ברשיון יבוא. בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7172 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...