Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעקבות הכתבה: "מה יבואני הרכב לא מספרים לכם" (ידיעות אחרונות)

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 4846 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ב-14/12/2010 במוסף ממון פורסמה הכתבה: "מה יבואני הרכב לא מספרים לכם".

מסתבר שהיבואן יכול להסתיר פגיעות ברכב שהן עד 3.5% מערכו, רמות בטיחות מציינים רק אם הן טובות.

אני רוצה להוסיף שבפרוספקטים רושמים לפעמים דברים שבמילים עדינות לא תמיד מדוייקים.

למה פתחתי את הנושא הזה? מכיוון שהמצב של קניית רכב חדש הארץ בעיני אבסורד. כאשר קונים רכב משומש ניתן לבדוק אותו, ליראות אותו, לשבת בו ולהרגיש את האקזמפלר הספציפי, בודקים אותו בקפידה. יש ארצות רבות שאפשר לבוא למגרש של רכבים חדשים ופשוט לבחור.

כאן בארץ, עד שאתה לא משלם, אתה לא רואה את הרכב שלך. לא חסרים בפורום סיפורים על רכב פגום שהיגיע חדש.

ואני רוצה להשלים בשני סיפורים אישיים (לאלו מבינכם שיש את הכוח לקרוא את זה).

סיפור 1:

לפני כמה זמן מישהי הזמינה רכב חדש (לא אציין את הדגם או היבואן). מזל שהיא פדנטית וראתה תוכנית כולבוטק שהסבירו איך לבדוק אם הרכב עבר תאונה. הקו בין מכסה מנוע לכנף היה לא ישר (אני מזכיר: רכב חדש!). היא אמרה שלא לוקחת את הרכב. למרות שבמעמד לקיחת הרכב היה הייתה במצב בריאותי לא טוב (אחרי ניתוח לצורך העיניין רק יצא מבית החולים), למרות הלחץ הכבד מצד סוכני המכירות, היא התעקשה לקחת את הרכב למכון בדיקה לפני הקנייה. אחרי מריבות רבות ואובדן עצבים, סוף סוף הם הסכימו, מכיוון שהיא לא הסכימה לקבל את הרכב. במכון הבדיקה כמובן מאוד התפלאו שמבאים להם רכב חדש דנדש. אבל הם מצאו שהרכב עבר תאונה שתוקנה בחזית.

היבואן החזיר את הכסף והעיסקה בוטלה. עצבים ובריאות אף אחד כמובן לא יחזיר. גם ביטול עיסקה זה היה סיפור לא קל. היבואן היציע כל מיני הטבות, בסגנון חיישני רברס, וילון, טיפול ראשון חינם ועוד.

אני בטוח ש99 ומ-100 אנשים היו נופלים בפח עם הרכב הזה ולוקחים אותו. בהתרגשות לקבל רכב חדש, מבריק ונוצץ לא היו מעלים בדעתם שדבר כזה אפשרי. אחרי זה במעמד המכירה, בעלי הרכב בטוחים שאין פגיעה בשלדה ותאונות נופלים שוב בפח ונאלצים להחזיר עלויות בדיקה לקונה לאחר שהתחייבו מנוע, גיר ושלדה.

סיפור 2:

והדובדבן שבקצפת: הסיפור של משפחתי.

אבא שלי נכה, על מנת לנהוג נדרש לו מנגנון מיוחד. בשנת 96' כאשר היינו עולים חדשים, 5 שנים בארץ אבא שלי הזמין יונדאי לנטרה החדשה. כאשר ראיתי את הרכב באולם תצוגה הראש פשוט הסתובב לי (הסתכלתי על הרכב ולא האמנתי למראית עיני, הוא היה כל כך יפה - באותם שנים העיצוב שלו היה בלתי רגיל ובאמת שונה מרוב הרכבים, בשביל נער בן 14 הרכב באמת ניראה מדהים), הרכב ניראה כמו חללית אחרי דיהטסו מיניבוס הסיני שהייתה לנו (דומה לסובארית).

היבואן של יונדאי/BMW היה אז אדרת. קנינו את הרכב בסוכנות צ'ק פוסט. במעמד הקנייה אבא שלי ביצע את העיסקה מול הסוכנות בשם מרינה שאמרה: אצלה גם יונדאי לנטרה החדשה ושיבחה את הרכב בכל דרך אפשרית. לאחר כמה ימים התברר שהרכב שלה למעשה פיאט אונו :?.

היבואן כפי שהבטיח היה אמור לקחת את הרכב על גרר ולהתקין מנגנון נכה כדי שאבא שלי יוכל לנהוג בו. אבא שלי החליט ביוזמתו האישית להגיע בכוחות עצמו למתקין המנגנון ביום שהרכב היה אמור להגיע לשם (על גרר). הרכב היגיע, רק לא על גרר, אלא בכוחות עצמו. אתם מדמיינים איך נוהגים הנהגים שמובילים את הרכבים האלה (נזכיר שהרכב לא עבר הרצה!)? שיטת הנהיגה: או קיק דאון או ברקס, הגירסא הרעה של נהג ליסינג פראי. הרכב היה כולו מטונף, אבל שלי עשה סיבוב סביב הרכב ומצא מעיכה בפח. הוא לא הזדהה בפני הנהג שהוא בעל הרכב, אלא כמתעניין בדגם כזה. אז שאל אותו מה פשר המכה ברכב חדש. הנהג אמר לו: הובלה.

אבא שלי חזר עם הרכב אחרי ההתקנה לסוכנות הרכב והראה את המכה. כמובן אמרו לו שהוא עשה את זה. אז הוא אמר שיש לו עדים: אותו נהג ומתקין מנגנונים. טלפונים והתרוצצויות - טוב נתקן לך את הרכב.

ואז הסוכנת מרינה אומרת, היית אמור לשלם עוד 800ש"ח על הובלת הרכב על גרר למתקין המנגנון. אבא שלי אומר אבל הרכב לא הובא על גרר. אין מה לעשות - תשלם! אומרת לו הסוכנת. אבא שלי עולה חדש, עוד לא ידע לעמוד על הזכויות שלו, אמרו לו לשלם - שילם.

לאן הלך התשלום? את הרכב לקחו בנהיגה לאחד הכפרים ועשו פחחות בזול.

לסיכום: אשמח אם מישהו שהיה פעם נציג של היבואן הזה (אדרת) ורצוי מישהו שהיה מעורב בעיסקת מכירת הרכב בפועל לאבא שלי יקרא את הכתבה. שזה ישאר על מצפונם שהם רימו נכה. :evil:

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, עדיין לא השלמתי את הטיפול ברכב.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערה קטנה - אדרת היא סוכנות, ומוסך, לא יבואן.

היבואן של יונדאי הוא כלמוביל\כלמוטור (היבואן של מרצדס והאח של יבואן מיצובישי).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חשבתי שמדובר על יבואן. בכל אופן, אני לא יודע אם הבעייה בסוכנות הספציפית, אבל התיחסו בצורה מאוד לא יפה לנכה - ניצלו את התמימות והמוגבלות שלו.

מעבר לזה, חשוב לציין שהרכב היה מצויין וכולי תקווה שעם השנים השירות שלהם השתפר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רכשתי את האקסנט לפני שנים רבות בסוכנות אדרת וטיפלתי בו במוסך שלהם בשביעות רצון מלאה - אבל חלפו כבר 9 שנים מאז שמכרתי אותו.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם אבא שלי זה מקרה בודד, או יחס כזה היה נהוג אז לעולים חדשים מברהמ לשעבר. אבל נישארנו עם טעם מר בפה. משפחתי בדרך כלל לקוחות מאוד נאמנים, תמיד חוזרים אם מרוצים. אבל במקרה הזה נישארה לנו טראומה מהסוכנות וממותג הזה בפרט. כל זה בעקבות השירות.

בכל אופן, אני הצגתי את הסיפור כי הוא דוגמא למהלכי היבואן.

יותר מזה, בגלל שאבא שלי אדם חולה, נכה אני חושב שהסוכנות הזאת היו צריכים להתיחס אליו במקום יותר רע מלקוח רגיל, להיפך - יותר טוב, על מנת להקל אליו בכל דרך אפשרית.

במקום זאת, הם השאירו בזכרונינו טעם מר.

רכב הבא קנינו בסוכנות אחרת. כבר 10 שנים מטפלים ברכב אצלם ותמיד ממליצים עליהם לחברים. גם אני, כאשר קניתי פולקסוגן טיפלתי באותו מוסך של הסוכנות. הסיבה איכות, אמינות ושירות.

לקוח מרוצה בסופו של דבר משתלם! זה לקוח שחוזר והופך להיות פרסומת מהלכת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לא טועה, הנושא של מסירת הרכב הועלה לא פעם בפורומים באתר ותמיד צויין שליבואן שמורה הזכות לא להודיע ללקוח על נזקים לרכב, עד לרמה של חמישה אחוזים משוויו.

כל פעם שאני קורא כאלו כתבות/תגובות, אני די מבין שאני בחיים לא ארכוש רכב חדש והסיבה הכספית ממש לא תהייה הסיבה הראשונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה שנים המזגן ברכב של קרובת משפחה שלי הפסיק לעבוד (פולו קלאסיק).

היא הכניסה אותו למוסך מורשה פולקסוואגן ברחובות ואמרו לה שצריך להחליף מזגן ודרשו 3000 שקלים.

מכיוון שהאוטו כבר היה 9 שנים על הכביש היא אמרה שהיא תחשוב על זה.

היא חזרה לבית והרימה טלפון לאחד העובדים שהיא מכירה במוסך כדי להתייעץ איתו, הוא אמר לה לחכות ולבוא ביום שהוא נמצא במוסך.

ביום שהיא באה, הוא פשוט מילא לה גז מזגנים ושחרר אותה...מיותר לציין שהמזגן עבד מאז.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי סיפור דומה עם אימפרזה - כמה ימים לאחר טיפול במנגנון של הגה כוח הרמתי את מכסה המנוע ומצאתי אמבטיה של שמן אדום. במיכל שמן הההגה לא חסרה אף טיפה. פניתי למוסך והמליצו לי להחליף את משאבת ההגה, באותם ימים עניין של 1000 ש"ח. הסיפור נראה לי מוזר (וגם כך כבר חשדתי שהמוסך מסבן אותי מזה זמן רב) - פניתי למוסך של הרשת המקבילה "ד"ר סובארו" - שן התיזו איזה ספריי, ניגבו את השמן ושלחו אותי לשלום ושחררו אותי בלי תשלום (מדובר במוסך שלא הכיר אותי). הצעד הבא היה פתק בחלון של הסובארו ורכישת סוזוקי (שאותו מוסר "ד"ר סובארו" מוסמך לטפל בו).

כנראה שהוגנות משתלמת למוסכים - אחת הסיבות שבגללן לא רציתי למכור את הטויוטה שהיתה לי היה המוסך שטיפל בה - לא זול, אבל מאוד הגון.

שני המוסכים ממשיכים לשרת אותי ואת בני המשפחה, לשביעות רצון כולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע על מה בונים נותני שירות שמתעסקים ברמאות. הם חושבים שפראיירים לא מתים ורק מתחלפים? לאנשים יש זכרון ארוך, לקוח מרוצה חוזר ומביא חברים. לקוח ממורמר יבריח עוד עשרות לקוחות מאותו נותן השירות.

ד"א, בסיפור שלי על סוכנות יונדאי השם של סוכנת שציינתי אשר ניהלה את העיניין שלנו השם מרינה הוא בדוי. הכסף שהם דרשו זה היה באותו זמן כסף האחרון של הורי. עברו 14 שנה ועדיין זוכרים.

אני תמיד מטפל ברכב שלי במוסך אחד קבוע. כל מה שאפשר לעשות לרכב באותו מוסך וכך אני נוהג עם כל נותני שירותים: הם מכירים אותי ואני אותם, אין טוב מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה לעשות, ככה זה בארץ.

המנטליות של כל השיטות לסגור קומבינות בצורה כזאת או אחרת לא פוסחת על אף אחד.

עזוב שטויות, מתי ת'יוצא לטיול שטח ?

Of all the things I've lost, I miss my mind the most

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב שטויות, מתי ת'יוצא לטיול שטח ?

:-) תן לי לסיים לעשות את הטיפול לרכב. אני ממתין לפילטר שאמור להגיע בימים הקרובים. מקווה בסוף השבוע הרכב יהיה מוכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שידוע לי - מותר ליבואן להסתיר נזקים עד 3.5% מערכו של הרכב. אינני שמאי ולכן אינני יודע להגיד במה הדבר יכול להיות כרוך. אך מנסיוני האישי מעיכה בדלת שדורשת את החלפתה + מעיכה בכנף + קריעת פגוש אך ללא פגיע בקצה השלדה מתבטת ב-1.5% ירידת ערך. אז אינני רוצה לחשוב מה זה יכול כבר להיות 3.5%, כל שכן כאשר השמאי בבונדד הוא מטעם היבואן... בקיצור צריך לבדוק את הסחורה ב-7 עיניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסתבר שהיבואן יכול להסתיר פגיעות ברכב שהן עד 3.5% מערכו

אם אני לא טועה, הנושא של מסירת הרכב הועלה לא פעם בפורומים באתר ותמיד צויין שליבואן שמורה הזכות לא להודיע ללקוח על נזקים לרכב, עד לרמה של חמישה אחוזים משוויו.

עד כמה שידוע לי - מותר ליבואן להסתיר נזקים עד 3.5% מערכו של הרכב. אינני שמאי ולכן אינני יודע להגיד במה הדבר יכול להיות כרוך. אך מנסיוני האישי מעיכה בדלת שדורשת את החלפתה + מעיכה בכנף + קריעת פגוש אך ללא פגיע בקצה השלדה מתבטת ב-1.5% ירידת ערך. אז אינני רוצה לחשוב מה זה יכול כבר להיות 3.5%, כל שכן כאשר השמאי בבונדד הוא מטעם היבואן... בקיצור צריך לבדוק את הסחורה ב-7 עיניים.

יבואן חייב לדווח על כול נזק או פגם, אם לקוח יבקש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4846 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...