Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטוח דירה,מה כמה איפה איך?

evyatar11111
שימו לב! השרשור הזה בן 4880 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאור מה שקרה בשבועיים האחרונים בארץ(שריפה,סערה)

החלטתי לבצע ביטוח דירה ,

מחירים שאני מקבל הבנתי שהם הכי זולים כי זה דרך עובדי מדינה,

הבעיה שאין לי מוסג מה צריך לבדוק בתנאי הפוליסה שמביאים לי, וגם האם מספיק ביטוח מבנה או גם תכולה האמת, שאין לי תכולה ששווה הרבה(ציוד אלקטרוני חדיש וכו')

זאת ועוד שהבית שלי עם סורגים (קומה א' על עמודים) ויש גם דלת פלדלת מצד שני אמרו לי שביטוח מבנה לבד פעמים נדירות שנזקקים לו, כיון שהוא בקושי מכסה...

העלות לביטוח :

ביטוח מבנה+תכולה 1275 ש"ח ל 13 חודש (חודש חינם)

ביטוח מבנה 746 ש"ח ל 13 חודש

בקיצור שני שאלות:

איזה ביטוח מומלץ?

מה התנאים בפוליסה שצריך להשים דגש?

ואהבת לרעך כמוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה יצא ככה עשיתי אתמול ביטוח תכולה בלבד

זה מה שביקשתי

תכולה עד 100 אלף שקל (לא כללול תכשיטים וניירות ערך )

מצלמה ערך של 6 אלף שקל (לפי בקשה שלי)

מחשב נייד ערך של 4 אלף (לפי בקשה שלי )

אין סורגים , יש פלדלת , בית פרטי בן 2 קומות

זה מה שקיבלתי

כל התנאים למעלה + ביטוח למצלמה ולמחשב גם מחוץ לבית (כולל שבר וגניבה )

שירותי רופא בעלות סמלית

כל כספי הפיצויים כנגד חשבונית קנייה מחדש

עלות של 490 שקל לשנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. צריך לבדוק דרך מי מבטחים, מי החברה המבטחת?

ב. המחירים שאתה אומר - די יקרים. היה אצלך בבית שמאי? על איזה ערך אתה רוצה לבטח תכולה ואיזה ערך מבנה? זה כולל סעיף רעידות אדמה?

הייתי ממליץ לך לבדוק גם סוכני ביטוח פרטיים.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

andernalin_junk

ידוע לך במקרה כמה היו גובים ממך לו ביקשת גם ביטוח מבנה.

אפשר לדעת אצל מי ביטחת?

אין לי מושג לגביי ביטוח מבנה מאחר וכרגע אני גר בבית שכור

אם תרצה אשמח לשלוח לך את הטלפון של הסוכן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות בחברת "כלל", כשעושים ביטוח תכולה זה נותן גם נזקי צנרת וכיסוי לתביעות צד ג' חינם.

למעשה לעשות כיסוי מינימלי לתכולה ולקבל את שני אלו חינם יוצא יותר זול מאשר לקנות רק כיסוי לצנרת וצד ג'.

לדעתי הרכיבים החשובים בביטוח דירה (למי שאין לו תכולה בשווי משמעותי):

1. מבנה

2. נזקי צנרת, במיוחד במיוחד לדירות לא חדשות. ב8 שנים כבר ניצלתי את הכיסוי הזה פעמיים ורק זה כבר שווה את כל הפרמיות לאורך התקופה.

3. צד ג'. (נניח מישהו נפל במדרגות ושבר את הראש. תובע את כל הדיירים בבניין.)

4. (רק אם מעסיקים עובדים כמו עוזרת, מטפלת) חבות מעבידים.

כדי להוזיל משמעותית את הפוליסה בחרתי לוותר על כיסוי עבור רעידת אדמה.

לדעתי האישית (אני לא יועץ ולא עו"ד ולא סוכן ביטוח ולא פיזיקאי. טל"ח. המציג אינו חייל.) זה מיותר מכמה וכמה סיבות, בין היתר בגלל שבכלל לא בטוח שאם תהיה רעידת אדמה רצינית חברת הביטוח לא תפשוט רגל.

כל הסיפור (מבנה+תכולה מינימלית+נזקי מים(חינם)+צד ג(חינם)) יצא לי 510 שקל לשנה לדירת 3 חדרים.

כאמור, את שירותי האינסטלציה כבר הזמנתי פעמיים ואם לא היה לי ביטוח רק התיקונים האלו היו עולים לי כמה אלפים טובים.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שיש משכנתא אין מה לבדוק, יש לו ביטוח מבנה

חצי אמת גרועה משקר.

נכון שיש לו ביטוח, אבל התנסית פעם בתיקון נזילה בצנרת באמצעות 'שחר' או דומיהם??

היות וההכנסה הישירה שלהם עקב מקרה הביטוח היא רק ההשתתפות העצמית שלך (מעבר לפרמיה שנתית כוללת מחברת הביטוח) האינטרס המובהק שלהם הוא לחפף, לתקן נקודתית בלבד ולברוח, בתקווה שאם תזמין אותם כעבור תקופה קצרה שוב, זה יתפרש כארוע חדש ושוב תזדקק לשלם השתתפות עצמית.

בשתי דירות שונות בהן השתמשתי בשירותיהם אני יכול להעיד כמה הם עלובים.

לעומת זאת בביתי אני משלם תמורת הזכות לשרברב פרטי, והלואי על כולם קבלת שרות כפי שאני זוכה לו. נכון שההשתתפות העצמית גבוהה אבל שווה כל גרוש.

אם אתה בוחר בסוכן נורמלי הוא ימליץ לך בעת הצורך על שמאי איכותי ואז הדרך קלה לקבלת איש מקצוע מהשורה הראשונה, טיפול איכותי ומהיר וכולי. כשיש לך סוכן ביטוח לא כל כך חשובה החברה עצמה אף כי אישית יש לי ניסיון נהדר עם חברת כלל (באמצעות הסוכן). בשלושה מקרים בשנים האחרונות נזקקתי לשרותי הביטוח ובכל המקרים השרות היה ברמה מדהימה וחברת הביטח לא צייצה למרות שנגרמו לה הוצאות גבוהות מאד.

הסוכן שלי הוא גמא-גולן. סוכנות גדולה ולטעמי מקצועית מאד.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי להוזיל משמעותית את הפוליסה בחרתי לוותר על כיסוי עבור רעידת אדמה.

לדעתי האישית (אני לא יועץ ולא עו"ד ולא סוכן ביטוח ולא פיזיקאי. טל"ח. המציג אינו חייל.) זה מיותר מכמה וכמה סיבות, בין היתר בגלל שבכלל לא בטוח שאם תהיה רעידת אדמה רצינית חברת הביטוח לא תפשוט רגל.

לדעתי האישית אתה טועה. יש מבטחי משנה ואני מעריך (אני לא איש ביטוח) שהחברות חייבות להכסות מול מבטחים עולמיים. אם יפגע בכדור הארץ מטאור ויגרום לרעידה ענקית אז אולי אתה צודק, אבל לא חושב שזה יהיה המקרה אם הרעידה תהיה רק בארץ הקודש.

חבר חכם אמר לי פעם ששווה לבטח קודם כל כדי להגן על עצמך מנזק ממנו תתקשה או לא תוכל להשתקם, והרס דירה הוא כזה. הבעייה היא שאתה יכול להסתבך אם לשאר הדיירים אין ביטוח וכדומה. לכן בדירות בבתים משותפים וכשיכולתי תמיד שילמתי על ביטוח הכולל את ערך הקרקע, כך שתיאורטית יכולתי לקבל את מלוא ערך הדירה, ושחברת הביטוח תשבור את הראש עם ההריסות ועם שאר השכנים. ככל שאני יודע לא בכל הארץ ניתן לקנות כיסוי כזה, אבל שווה לבדוק, בטח בבתים ישנים ולא יציבים.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה פה חצי האמת? :?

אין לי מושג איך זה לגבי ביטוח דירה, אבל בביטוח רכב לדוגמא, אם אתה מבוטח בכמה חברות ביטוח במקביל, כל חברה תשלם רק חלק מהנזק

אם למישהו יש משכנתא אז יש לו ביטוח על המבנה, תמיד אפשר לעבור לחברת ביטוח אחרת

אגב, אני מניח שכמו בביטוח רכב, גם בביטוח דירה תמיד אפשר לבחור לתקן לבד (כלומר להזמין בעל מקצוע) ולקבל החזר מהביטוח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה פה חצי האמת? :?

אגב, אני מניח שכמו בביטוח רכב, גם בביטוח דירה תמיד אפשר לבחור לתקן לבד (כלומר להזמין בעל מקצוע) ולקבל החזר מהביטוח

מקווה שלא נפגעת, אבל החצי אמת היא איכות הטיפול בשעת הצורך. יש ביטוח אבל התועלת שבו חלקית מאד.

ברור שבבטוח הדירה (גם אם קיימת משכנתא), אם תתפור את הפוליסה לפי רצונך תוכל להעזר בשרברב פרטי, אבל במרבית המקרים אנשים בוחרים בזול, ואולי גם מפני שאינם מבינים את ההבדל בשרות בשעת הצורך.

הפוליסות הסטנדרטיות מציעות שימוש בחברות לתיקון הנזקים, וכפי שכתבתי, שלא נדע.

פעם אחת הצלייגרים באו פעמיים ולבסוף שילמתי מכיסי עבור התיקון, ובמקרה אחר (כבר הייתי יותר מנוסה) פיציתי אישית בנדיבות את בעל המקצוע כדי לקבל שירות נורמלי מהתחלה. אסור לשכוח שמהירות התיקון, ההתאמה לשעות שנוחות לך וכדומה הן חלק מחווית השירות. יש חשיבות גם לשימוש בציוד לאיתור נזילות כדי למזער נזקים וכך הלאה.

כך או כך, עדיף להעזר בשרברב שמקבל את עלות התיקון הריאלית.

שוב מחדד את הצורך לקבל מסוכנות הביטוח שרותי שמאי נורמלי ומקצועי שמבין גם את צורכי המבוטח.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...