Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אימון ראלי - חוויות

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 7279 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הת'רד הזה מפורסם באישור הנוגעים בדבר, בצירוף תמונות.

לפני כשבוע הוזמנתי ע"י אלון (בפורום 205CTI) לאימון ראלי באזור המרכז (ליד "נחל" איילון, וכשאני אומר ליד אני מתכוון ממש ליד). הדרך שבה מדובר היא שביל עפר צר מאוד ומתפתל באורך של ק"מ או שניים לגדת הביצה הירקרקה. גופות של מכוניות ישנות, אופנועים וטרקטורונים חסרי מזל נחות להן במימי הנחל, לאחר שבעליהן ביצעו תנועה לא נכונה עם ההגה/הכידון וגילו מקרוב את טעמם וריחם של המים המבחילים. רוחב השביל הוא כשני מטרים וחצי, מצידו האחד כאמור נמצא הנחל, לרוב לאחר נפילה של כשלושה-ארבעה מטרים, ומצידו השני צמחייה גבוהה ותלוליות עפר.

גם להגיע אל השביל לא קל - לאחר מעבר בדרך עפר בתוך שדה (ותאמינו לי שבמכונית ראלי קשיחה זה לא נוח) ועבירת מכשול שחסם את הגישה לאזור, יכלנו למקם את המכוניות ולהתחיל בנהיגה. חוץ מאלון (וה-106S16 המוכנה למירוצים שלו) ונדב שהגיע כמוני, הצטרף ניצן עם ויזה, וכן הגיעו במקרה לאזור שני חבר'ה עם טרקטורון, וג'רמי קפץ עם האופנוע.

image_066_.jpg

חסמנו את הדרך בעזרת אחת המכוניות בצד אחד של הדרך, ואני חסמתי בצד השני עם הג'יפ.

הראשון שיצא לדרך היה ניצן עם הויזה. לאחר כמה דקות של ישיבה בג'יפ, בעודי מחכה שהוא יופיע מעבר לעיקול, מרים אלי אלון טלפון: "ניצן התהפך".

"מה????"

"אה, זה כלום, תבוא נהפוך אותו בחזרה"

אני מגיע לאזור ורואה את הויזה יושבת על הגג וכולם עומדים מסביבה עם פרצופים של "איך זה קרה?". הוחלט להפוך אותה בחזרה ולראות מה הנזק, ואני בקושי הספקתי לצלם קצת. מצטער על האיכות - זו מצלמת טלפון.

image_074_.jpg

image_076_.jpg

למרות כמות השמן והמים שנשפכה על העפר, המכונית הניעה ואפילו נסעה (אם כי היה צריך למלא דלק מספר פעמים שכן הוא כמעט ונגמר). הנזקים היחידים שנראו בעין הם שמשה קדמית מנופצת, גג,מכסה מנוע וכנף מעט עקומים (אפשר ליישר בעזרת כמה מכות) וכן בקלית קדמית שבורה. מרשים מאוד שכלוב ההתהפכות ביצע את תפקידו על הצד הטוב ביותר - נשאר שלם והשאיר את צורת תא הנוסעים שלמה לחלוטין.

image_080_.jpg

image_081_.jpg

אז איך זה קרה, אתם שואלים? פשוט מאוד - סיבוב מאוד חד שמאלה, כניסה מהירה מדי בהיגוי יתר, כדי לא להיות יותר מדי קרוב לצד של הנחל ניצן נשאר צמוד לשמאל וליחך את הצמחיה - הוא רק לא ידע שיש שם גם תלולית עפר... הגלגל השמאלי קדמי טיפס על התלולית ובשניה אחת המכונית התהפכה ונעצרה במקום.

לאחר מכן ליווינו את הויזה לנקודת הפתיחה ואלון עלה עם ה-106. בזמן שישבתי לידו הספקתי להתרשם עד כמה הוא מכיר את הרכב וההתנהגות שלו בדרך העפר - הוא נכנס לפניות במהירות מרשימה תוך שהוא צופה את ההתנהגות של הרכב בכל מצב. היו כמה מקרים שבהם חשבתי שהרכב יתנהג שונה בתוך הסיבוב - אבל מסתבר שלא כך ואלון באמת יודע מה שהוא עושה.

image_083_.jpg

לאחר מכן קיבלתי סיבוב הלוך ושוב על המסלול ב-106. כמובן שנסעתי בחצי המהירות של אלון ובמיוחד בקטעים ההדוקים. המכונית מרגישה נשלטת לחלוטין על עפר - היא אמנם יכולה לחפור את כל ההילוך הראשון ולכן כדאי לנסוע רק בשני (לא יותר מזה - המסלול איטי) אבל היא בולמת מצוין ופונה בחדות נפלאה - כל הפניית הגה מלווה בפעולה של החלק האחורי. מה שמעניין הוא שהחלק האחורי מגיב באיחור קל (וגם ההגה). זה גורם לך, לפחות בהתחלה, לסובב יותר מדי את ההגה לתוך הסיבוב. אתה מפנה את ההגה מאוחר, כמו בכביש, וכשאתה מגלה שהרכב עדיין לא פונה, אתה מפנה עוד - ואז הוא פונה בחדות רבה יותר משהתכוונת, ואתה מוצא את עצמך בהיגוי יתר מיידי. לאחר שמתרגלים לומדים כיצד להפנות אותו יותר מוקדם ולחכות את עשירית השניה הזאת עד שהוא יפנה - זה מאתגר מאוד.

בסיום האימון חזרנו לביתו של ניצן וכובדנו באוכל ושתיה בידי אשתו ובתו המקסימות. היה כיף ולמדתי הרבה - זו הפעם הראשונה שאני נוהג על עפר.

רוני

נ.ב - כמו שציינתי, מצטער על איכות התמונות... זה מה יש

Image(083).jpg

Image(081).jpg

Image(080).jpg

Image(076).jpg

Image(074).jpg

Image(066).jpg

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שרי ממשלה צריכים לראות את הנפלאות שכלוב התהפחות עושה לרכב ויכול להציל חיים רבים על הכבישים

כן אה...

חשבת מה יקרה אם רכב כזה יתנגש ברכב שאין לו כלוב התהפכות?

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שרי ממשלה צריכים לראות את הנפלאות שכלוב התהפחות עושה לרכב ויכול להציל חיים רבים על הכבישים

אין שום סיבה שכלוב התהפכות יעלה על מכונית רגילה בכביש. הוא מיועד למכוניות מירוץ בלבד. בשום מקום בעולם מכונית סטנדרטיות על הכביש או אפילו ג'יפים בשטח לא נוסעים עם כלוב התהפכות, כך שאין לי מושג מאיפה הבאת את השטות הזאת.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב, אתמול (יום שישי) היה אימון של שפי שיפורים במנחת בערד, היתה שם אימפרזה טורבו של יובל מלמד (והוא היה שם גם כמובן) 106 ראלי וקארטינג! הם עשו מסלול מקונוסים והיה מעניין מאוד לראות את הנהיגה שלהם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב, אתמול (יום שישי) היה אימון של שפי שיפורים במנחת בערד, היתה שם אימפרזה טורבו של יובל מלמד (והוא היה שם גם כמובן) 106 ראלי וקארטינג! הם עשו מסלול מקונוסים והיה מעניין מאוד לראות את הנהיגה שלהם...

מגניב.

יש אולי תמונות??

i don't afraid to die ,i afraid to loss my freedom -Sokrates

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום סיבה שכלוב התהפכות יעלה על מכונית רגילה בכביש. הוא מיועד למכוניות מירוץ בלבד. בשום מקום בעולם מכונית סטנדרטיות על הכביש או אפילו ג'יפים בשטח לא נוסעים עם כלוב התהפכות, כך שאין לי מושג מאיפה הבאת את השטות הזאת.

רוני

לא אמרתי שלכל אוטו יהיה פשוט שלא יעשו בעיות לרכב ספורט שרוצה להשים כלוב התהפחות אחרי הכל זה לא דבר רע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי שלכל אוטו יהיה פשוט שלא יעשו בעיות לרכב ספורט שרוצה להשים כלוב התהפחות אחרי הכל זה לא דבר רע

רכב ספורט רגיל על הכביש לא צריך לשים כלוב התהפכות.

כלוב התהפכות צריך להיות ציוד תקני במירוצים. לא על הכביש הציבורי.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה מנוע יש לאותה סיט' ויזה ?

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי זה היה קורס נהיגה של "דרייב ארט" שאותו מעבירים און יעקובסון וליאור לוי.

מומלץ מאוד.

If you can’t see the Bright side of life , Polish the Dull side

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגניב.

יש אולי תמונות??

תמונות של מה שהיה ביום שישי ושל הקארטינג מלפני שבוע..... בזמן האחרון כל שבוע בערד יש משהו.........

http://www.pic.co.il/UserAlbum.asp?uid=68DBB9D61F004C03A4873F9206D7FC69&alid=

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגניב.

יש אולי תמונות??

תמונות של מה שהיה ביום שישי ושל הקארטינג מלפני שבוע..... בזמן האחרון כל שבוע בערד יש משהו.........

אני מסתכל על התמונות ורואה את הג'אמפי הזאת ולא מבין מי השקיע את הכסף בג'אנטים, פגושים ובקליות באוטו כזה :shock:

חוץ מזה נראה מאוד נחמד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגניב.

יש אולי תמונות??

אני מסתכל על התמונות ורואה את הג'אמפי הזאת ולא מבין מי השקיע את הכסף בג'אנטים, פגושים ובקליות באוטו כזה :shock:

חוץ מזה נראה מאוד נחמד

כל אחד האהבות שלו ,

אם הוא אוהב את הרכב הזה אז בכיף שיהיה לו .

Mitsubishi Colt 2003

תמונות : http://www.pbase.com/dannir/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובאופן מפתיע למדי, ג'אמפי זה לא אוטו רע בכלל. עם המנוע HDI 110 כ"ס, וצ'יפ, וכסאות נורמליים בפנים... זה משנע נוסעים יותר נחמד מרוב הג'יפים.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגניב.

יש אולי תמונות??

הנה עוד תמונות של משהיה אתמול

http://www.hydepark.co.il/hydepark/topic.asp?whichpage=1&topic_id=946542

לא אני צילמתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7279 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...