Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקלת מזגן- אולי מישהו יכול לייעץ (אלקטרה מיני מרכזי 5 כ"ס)

Casper
שימו לב! השרשור הזה בן 4877 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדובר במזגן אלקטרה מיני מרכזי 5 כ"ס בן שנה וחצי (אחריות לשנה אחת בלבד).

בחודשיים האחרונים יש בעיה גם בקירור וגם בחימום, המזגן מתחיל לקרר\לחמם ולאחר כמה דקות מפסיק למרות שהטמפ' בשלט היא על מקסימום או מינימום, כלומר הטרמוסטט הוא לא שמפסיק את המזגן כי הטמפ' בבית הגיעה לערך הרצוי.

לפעמים המכונה בחוץ בכלל לא נכנסת לפעולה אלא רק היחידה הפנימית שמזרימה רוח רגילה (לא קרה ולא חמה).

אם מנתקים את הזנת החשמל למזגן לכמה דקות ואחרי זה מחזירים, המזגן כן יעבוד לכמה דקות ואז יפסיק מעצמו (קודם המכונה בחוץ מפסיקה ולאחר מכן גם היחידה הפנימית מפסיקה לגמרי).

אין קצרים או משהו כזה וכל הזמן יש הזנת חשמל לשתי היחידות (פנימית וחיצונית).

היה טכנאי ובדק הכל (יש גז, אין קצרים, אני מניח שהוא בדק שהוא מקבל ערכים תקינים מהטרמוסטט).

הוא אמר שצריך להחליף את לוח הפיקוד החשמלי וזה עולה כ- 1000 ש"ח (הוא לא בדק אבל זה הכיוון לטענתו).

יש לי הרגשה שקופצים ל"פתרון הסופי" והיקר הזה מהר מדי.

למי יש מושג מה יכולה להיות הבעיה?

אגב, אלקטרה כמובן מתנערים מהכל ולא מוכנים בכלל לסייע...רק להתייחס כמו לקוח רגיל לגמרי ללא אחריות למרות שהיא נגמרה רק לפני 6 חודשים...לא ציפיתי ליחס כזה עבור מכשיר שעלה 5 ספרות.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כספרb שלום,

עצתי לך היא לקבל חוות דעת נוספת מטכנאי אחר.

ברור שלא סביר שתהיה תקלה במזגן בן שנה וחצי בסה"כ, לכן צריך מישהו מקצועי (יש טונות של טכנאים בחוץ, אבל ממש מעטים מקצועיים ויודעים את העבודה מעולה) שיתן חוות דעת נוספת.

מאחר ואינך איש מקצוע בתחום, אין לי מה לשאול אותך בדבר הבדיקות שהוא ביצע במערכת (למשל: מה הלחצים במערכת בזמן עבודה, האם המדחס מתחמם, האם נבדקו התנגדויות של החיישנים, האם נבדק שנאי מתח לכרטיס פיקוד - והמגילה עוד ארוכה).

לידיעה בלבד: האם מדובר במדחס תלת-פאזי ?

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לידיעה בלבד: האם מדובר במדחס תלת-פאזי ?

איציק

חיובי, תלת פאזי.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי, אלקטרה זה לא מה שהיה פעם. לי בבית יש מיני מרכזי 4 כ"ס תלת פאזי שמחכה לטכנאי.

האם, במצב קירור, היחידה הפנימית מפסיקה גם היא לפעול (היא לא אמורה). האם במצב הזה הנורה בעינית הפיקוד עדיין ירוקה ולא מהבהבת?

זה אכן נשמע כמו בעיית פיקוד. אם זה מעודד אותך, 1000 ש"ח זה פתרון מאוד זול. החלפת מדחס למשל תעלה פי 5 מזה.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה שלי זה היה כרטיס שמוודא ש-3 הפאזות קיימות ומחוברות נכון (ומונע הפעלה אחרת), שהתקלקל. יצאתי בזול.

אם אתה צריך המלצה לטכנאי - צור קשר בה"פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

תוך כדי התנהלות מול החברה ממנה הגיע הטכנאי וקבע שמדובר בכרטיס (הם התקינו את המזגן- מתקין מורשה של אלקטרה) לגבי החלפת הכרטיס בעלות של 800 ש"ח + מע"מ חלה תפנית.

בעקבות השרשור שפתחתי פה בפורום קיבלתי פניה משירות הלקוחות של אלקטרה לגבי המשך הטיפול (כנראה מערכת שלהם שסורקת את הרשת לגבי לקוחות לא מרוצים). לאחר שיחה עם נציגה (כנראה בכירה) מטעם אלקטרה נשלח אלי טכנאי מבלי שדיברו איתי על תשלום, כאשר הטכנאי הגיע המזגן היה תקין לגמרי (אחרי ניתוק מהחשמל תמיד היה בסדר ויום לפני זה היתה הפסקת חשמל). הטכנאי הציע פתרון מעניין...הוא ביקש אישור להכניס אותי לביטוח בתשלום (850 ש"ח לשנה) ובמקרה כזה בפעם הבאה שתהיה תקלה, גם אם בטווח של יום אחד, התיקון יכוסה במלואו ע"י אלקטרה.

התגובה הראשונה שלי היתה התנגדות להצעה כי אני לא בעד ביטוחים "משלימים" ובטח כאלו שעולים הרבה כסף...אבל לאחר מכן הבנתי שכנראה ומדובר בכרטיס האלקטרוני ושבכל מקרה סכום דומה אני אוציא, אז למה שלא יהיה על ביטוח לשנה לכל המזגן?

רכשתי את הביטוח ואכן יום לאחר מכן המזגן חזר לסורו.

טכנאי הזומן, כרטיס אלקטרוני הוחלף.

המזגן תקין.

בשורה התחתונה הוציאו ממני את הסכום, אבל קיבלתי תמורה גבוהה יותר עבורו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן לחלק מהחברות יש מערכת שסורקת את הפורומים השונים. לפי תיאור הבעיה הם מחפשים במאגרים שלהם ואם הם רוצים הם יגיעו ישירות ללקוח, לא בהכרח דרך האינטרנט, כדי לנסות לעזור לו ולהוציא אותו מרוצה.

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן יום לאחר מכן המזגן חזר לסורו.

טכנאי הזומן, כרטיס אלקטרוני הוחלף.

המזגן תקין.

אתה יודע איזה כרטיס? אני די בטוח שמדובר באותו הכרטיס - גם במקרה שלי הוא "לפעמים" עבד, ולפי הטכנאי שלי (שאני מחזיק ממנו) הכרטיס הזה הוא בעייתי ונקודת התורפה של סדרת המיני מרכזיים תלת פאזיים של אלקטרה.

אגב, אם לא ראית במו עיניך שהכרטיס הוחלף, יש סיכוי טוב שהוא נעקף (לפי הטכנאי שלי - זה מה שאלקטרה עושים). היעוד העיקרי הוא להגן על המדחס אם הפאזות לא חוברו בסדר הנכון, ולכן אפשר "לוותר" עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע איזה כרטיס? אני די בטוח שמדובר באותו הכרטיס - גם במקרה שלי הוא "לפעמים" עבד, ולפי הטכנאי שלי (שאני מחזיק ממנו) הכרטיס הזה הוא בעייתי ונקודת התורפה של סדרת המיני מרכזיים תלת פאזיים של אלקטרה.

אגב, אם לא ראית במו עיניך שהכרטיס הוחלף, יש סיכוי טוב שהוא נעקף (לפי הטכנאי שלי - זה מה שאלקטרה עושים). היעוד העיקרי הוא להגן על המדחס אם הפאזות לא חוברו בסדר הנכון, ולכן אפשר "לוותר" עליו.

בשביל מה צריך כרטיס אלקטרוני שעולה 800 ש"ח בשביל להגן על המדחס רק בגלל חיבור חיווט לא נכון?

נראה לי שתפקידיו של הכרטיס הזה כוללים דברים נוספים כמו קבלת מידע מהטרמוסטטים והפעלת המזגן בהתאם.

אם היה אפשר פשוט לעקוף את הכרטיס ובא לציון גואל...למה הטכנאי המורשה של עשה זאת וזהו?

אני לא ראיתי מה הוחלף כי לא הייתי בבית, גם אין לי סיבה לבקש שישאירו את הכרטיס התקול כי זה טופל במסגרת האחריות שרכשתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, הכרטיס לא עולה (לאלקטרה) 800 ש"ח אלא זה המחיר שביקשו ממך עבור החלפתו.

למה לאלקטרה לשים אותו אם אפשר להסתדר בלעדיו? כי את המזגנים של אלקטרה לא מתקינים בהכרח רק המתקינים המוכשרים של אלקטרה (בהנחה שכולם כאלה), אלא גם מתקינים פרטיים רבים. מתקין שטעה בחיבור הפאזות יכול לשרוף מדחס, ואז לטעון שהמזגן לא פעל מעולם, ולגלגל את האחריות לאלקטרה. אז כדאי לשים מעגל idiot proof ולסגור עניין. באופן דומה, להרבה מכשירים שמופעלים על ידי שנאי, יש דיודה בכניסה שמגנה ממתח הפוך. אפשר היה בלעדיה, אבל יותר טוב עם :wink:

הבעייה שהמעגל idiot proof הוא בעצמו לא כזה מבריק, ונוטה להתקלקל גם כשהפאזות במקומן.

הטכנאים המורשים של אלקטרה אכן עוקפים את הכרטיס - גם פותרים את הבעייה וגם מונעים את האפשרות שהיא תחזור.

כל זה - מפי הטכנאי שלי (שמקושר היטב לאלקטרה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעות ראשונית בחיבור הפאזות לא שורפת שום מדחס, המתקין שלך אמור לדעת את זה.

הכרטיס של המעבה מכיל בעיקר את הקונטקטור (הלכה למעשה: ממסר) ומספר חיבורים נוספים שהיחידה צריכה. הפיקוד, כמו בכל מזגן, נמצא במאייד בתוך הבית (יחידה פנימית) והוא זה שקובע מתי ואיך כל רכיב במערכת יעבוד.

מעקף של הכרטיס-מעבה אומר התקנה של קונטקטור חדש (נפרד) והעברת הפיקוד מהכרטיס הקיים לקונטקטור החדש, לא ביג-דיל לטכנאי מיזוג (כמובן שהמחיר הוא גם פונקציה של מיקום המעבה, עלות החלקים וכו').

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לפני קניה של מזגן דומה והטרד הזה מטריד אותי מעט.

האם להעדיף תדיראן ?

אני לא הייתי קונה מזגן בסכום של 5 ספרות רק עם שנה אחריות גם באיומי אקדח! לא משנה גם אם הוא מיוצר ע"י מרצדס.

קניתי לפני חצי שנה מזגן של Family לדירה שכורה, עלה חצי מהחברות המובילות בתחום ומגיע עם 3 שנים אחריות.

חברה שנותנת שנה אחריות על המערכת שלה כנראה לא מאמינה במוצר שלה.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק תבדוק היטב שהמזגן במקום כזה שהטכנאי יכול להגיע אליו בקלות.

המזגן שלנו היה מבוטח באלקטרה מספר שנים, במועד החידוש האחרון החליטו בחברת אלקטרה שהם לא מוכנים לבטח את המזגן כי הוא לא נגיש לטכנאי, למעלה 10 שנים המזגן טופל ע"י הטכנאים שלהם ופתאום ביום אחד הוא נהפך ללא נגיש.

לגבי העקיפה של הכרטיס, טכנאי חיצוני ואמין הזהיר אותנו מהתיקון החפרי הזה והמליץ לנו לא לוותר לאלקטרה ולבקש החלפה של הכרטיס ולא לבצע מעקף כמו שהציע הטכנאי מאלקטרה, לבסוף הכרטיס הוחלף ואין שום בעיה כבר למעלה מ10 שנים.

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לאלקטרה לשים אותו אם אפשר להסתדר בלעדיו? כי את המזגנים של אלקטרה לא מתקינים בהכרח רק המתקינים המוכשרים של אלקטרה (בהנחה שכולם כאלה), אלא גם מתקינים פרטיים רבים. מתקין שטעה בחיבור הפאזות יכול לשרוף מדחס, ואז לטעון שהמזגן לא פעל מעולם, ולגלגל את האחריות לאלקטרה. אז כדאי לשים מעגל idiot proof ולסגור עניין. באופן דומה, להרבה מכשירים שמופעלים על ידי שנאי, יש דיודה בכניסה שמגנה ממתח הפוך. אפשר היה בלעדיה, אבל יותר טוב עם :wink:

דיודה לא עולה 800 ש"ח...לא שמים רכיב שתפקידו רק להגן על המזגן בגלל טעות בהתקנה שעולה 800 ש"ח.

אני לא הייתי קונה מזגן בסכום של 5 ספרות רק עם שנה אחריות גם באיומי אקדח! לא משנה גם אם הוא מיוצר ע"י מרצדס.

קניתי לפני חצי שנה מזגן של Family לדירה שכורה, עלה חצי מהחברות המובילות בתחום ומגיע עם 3 שנים אחריות.

חברה שנותנת שנה אחריות על המערכת שלה כנראה לא מאמינה במוצר שלה.

שילמתי 5 ספרות למזגן מיני מרכזי.

קנית מזגן מיני מרכזי לדירה שכורה? לא נראה לי.

ברור שמזגן מפוצל רגיל עולה הרבה פחות וגם עלות ההתקנה נמוכה משמעותית.

כמו כן, בוא נדבר כשתצטרך לרכוש משהו עבור הדירה שלך.

שנה אחריות זה מה שהיה מקובל אצל כל החברות בתקופה שרכשתי, לא יודע מה המצב היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...