Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מגן ברקים, מה הוא עושה בדיוק?

avk
שימו לב! השרשור הזה בן 4895 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היה לי אל פסק מסוג Advice PRPC650, והוא נהרס לי אחרי שנתיים. מסיבות תקציבויות ומיקום בחדר, החלטתי ללכת לכיוון אחר וחשבתי על המגן ברקים הבא:

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=742033

מה בעצם קורה למחשב כשהוא בשימוש?כשיש הפסקת חשמל או סתם קפיצת מתח, הוא נותן איזה 30 שניות לכבות את מחשב בצורה מסודרת, או שהוא פשוטו כמשמעו- רק מגן עליו בזמן ברקים?

HU: DEH-P7550 ,AMP1:SPL AB03445 ,AMP2: Pioneer GM-X862 ,COMP:JBL GTO6507 ,Rear:JBL GT5963 ,SUB: JBL GTO1202D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהיכרותי עם מתקנים דומים, ההגנה היא מפני ה"שוק" של החשמל שחוזר לקו, לא מפני הכיבוי הפתאומי.

במחשבים הישנים מכות חשמל כאלה היו שורפות מודמים, כיום זה יכול לשרוף את כל לוח האם.

נדמה לי שהמונח המקצועי הוא "נחשול מתח" או power surge.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה, אז במקרה של הפסקת חשמל, המחשב בעצם יכבה מההפסקה עצמה? אז למה בעצם לקנות את המגן ברקים הזה?במקרה אצלי, שההאר דיסק אצלי ממש רגיש לדברים כאלו, זה עניין של להיות או לחדול.

HU: DEH-P7550 ,AMP1:SPL AB03445 ,AMP2: Pioneer GM-X862 ,COMP:JBL GTO6507 ,Rear:JBL GT5963 ,SUB: JBL GTO1202D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי בלבד :)

לפי דעתי המגן ברקים חסר תועלת, בזמן עליית מתח יש פיוז שנשרף ובזמן חזרת המתח הספק אמור לספוק את ה"שוק".

דריש לוח אם נשרף לא בגלל השוק אלא בגלל שהספק סיני, תקנו חלקים נורמליים וזה לא יקרה.

אודי A4

דימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המגן ברקים הזה הוא לא בידיוק מגן ברקים.

הוא מגן מפני עליות וירידות מתח, שיכולות לגרום נזק למכשיר.

הוא לא משמש כ אל פסק.

לפי מה שאני זוכר פעם אחרונה שראיתי מכשיר כזה כשהוא פתוח היו בפנים שלושה קבלים בחיבור משולש, לא יותר מזה.

הצרפתיות לא מסתדרות עם הקוריאנית, לכן אני מחנה אותן רחוק אחת מהשניה:-D

לעבוד עם כובע, בגד ים וכפכפים, נראה לי שאני בגן עדן.8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהעדר נתונים מלאים (מהו מתח המיתוג, כמה ג'אול הוא יכול לספוג) הקופסה של GPT יונדאי או כל שם אחר, היא קופסה עם לדים, או סתם בזבוז כסף. מבחינתי, חובת ההוכחה שהמוצר עושה משהו היא על היצרן.

אם אתה רוצה כזה מוצר, כדאי שתקנה מוצר שעומד בתקן הישראלי (ת.י. 2238).

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי המגן ברקים חסר תועלת, בזמן עליית מתח יש פיוז שנשרף ובזמן חזרת המתח הספק אמור לספוק את ה"שוק".

דריש לוח אם נשרף לא בגלל השוק אלא בגלל שהספק סיני, תקנו חלקים נורמליים וזה לא יקרה.

מסכים לגבי התפקיד של מגן הברקים אבל לא מסכים בכלל לגבי שריפת לוח אם: למה אתה חושב שרכיב מתוצרת איכותית לא יישרף מקפיצת מתח פתאומית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז איזה מכשיר הייתם ממליצים לקנות, שבזמן הפסקת חשמל כלשהי, יתן לי לפחות את ה15 שניות לכבות מסודר את המחשב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אל פסק.

וזה לא יקר - 300-400 שקל אתה קונה משהו שיחזיק לפחות 10 דקות.

בנוסף רובם מגיעים עם תוכנה שכופה כיבוי מסודר בתוך זמן שאתה תגדיר כך שאתה לא חייב להיות ליד המחשב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל הבעיה היא שבאל ספק עייפות החומר מגיעה מהר מאוד.

היה לי את האל פסק הזה:

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=521480

בהתחלה עבד טוב, אבל אחרי שנתיים הוא הפסיק לעבוד לי. התקשרתי לחברת advice(היבואן), ענתה לי מישהי, סיפרתי לי את הבעיה, והיא הופתעה בכלל שהוא הספיק לעבוד אצלי זמן רב כל כ"כ :shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה, אז במקרה של הפסקת חשמל, המחשב בעצם יכבה מההפסקה עצמה? אז למה בעצם לקנות את המגן ברקים הזה?במקרה אצלי, שההאר דיסק אצלי ממש רגיש לדברים כאלו, זה עניין של להיות או לחדול.

מי אמר שהמגן ברקים הזה תוכנן להגן על מחשבים?

מגן ברקים מחברים בדרך כלל למכונות כביסה, מייבשים או טלוויזיות LCD שבהם כיבוי פתאומי לא גורם לנזק אבל נחשול מתח כן עלול לגרום לנזק (יקר) באלקטרוניקה.

דעתך לא נכונה.

חשוב לי לציין שמניסיוני כטכנאי (שעסק לא אחת בתיקון של ציוד אלקטרוני שנפגע מברקים), הגנות הברקים האלו לא שוות הרבה. במידה וברק אכן פוגע בבניין שלך, רק ניתוק פיזי של המכשיר מהתקע ובידוד שלו מהאדמה יציל אותו. או במילים אחרות - כשדני רופ אומר שיש חשש לסערות ברקים, אל תשאיר את המחשב שלך מחובר לחשמל.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופר הרכיב ישרף, לא משנה איזה ספק זה הוא עדיין ישרף השאלה זה האם הוא מתכוון לקחת את הלוח אם איתו ביחד או לא :)

אין לי ידע נרחב באלקטרוניקה אבל למיטב הבנתי הסינים חוסכים לשים זנר על המולקס ועל החיבור המוביל ללוח אם כתוצאה הלוח אם ושאר הרכיבים מקבלים זרם גבוהה מהמותר בזמן קפיצת מתח.

דווקה בשנתיים האחורות המקרים של שריפת לוח אם נהיו נדירים , כנראה שגם הסינים לומדים לאט לאט.

צביקה איך המגן בנוי? זה זנר על היציאה?

avk אין פתרונות פלא, אל פסק זה סוללה גדולה וכמו כול סוללה היא מעבדת קיבולת אם הזמן.

אם הכסף זו הבעיה אז תקנה סוללה בניפרד זה הרבה יותר זול ותרכיב בתוך המכשיר הישן.

אם ההרדיסק עושה בעיות כאלו ואחרות אז אולי כדאי להחליפו לפני שהוא יחדול ויעבד מיידע חשוב.

אודי A4

דימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...