Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש מצלמת וידאו דיגיטלית [לא פילם, דיגיטלית!]

V8Driver
שימו לב! השרשור הזה בן 4860 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכם.

מאחר ונמאס לי לצלם וידאו עם הסלולארי שלי ועם המצלמה רגילה שלי ששניהם לא ממש מוצלחים בצילומים שנעשים בלילה בתאורה חדר רגילה, מה גם שעם שיטות צילום וידאו הנ"ל אין מה לדבר על צילומי חוץ איכותיים וזום בפרט.

לכן החלטתי שכדאי לרכוש מצלמת וידאו.

אני מחפש

1. מצלמות וידאו שאפשר לצלם איתה טוב צילומים ביתיים (את הילדים בעיקר) לאו דווקא בתאורת יום.

2. כמה שיותר זום. (צילומי חוץ כמובן)

3. תאורה מובנית במצלמה.

סעיף התאורה מתגלה כבעייתי משום מה.

אני לא מצאתי בשום אתר אפשרות לעשות חיפוש מצלמות לפי תאורה.

אני מצאתי שיש מצלמות עם אופציה לחיבור תאורה, אבל מנורות לוידאו שמצאתי הן כולן נורא יקרות.

זהו.

האם יש משהו כזה שיכנס לתקציב של כ2500 ש"ח ?

אם לא, אז נוריד את סעיף התאורה.

עוד דבר, אני מבין שהכי כדאי מצלמות שמקליטות על כרטיס זיכרון - צריכה נמוכה של חשמל. או מצלמות HARD-DISK

שצורכות יותר ואולי גם רגישות/פגיעות יותר לזעזועים.

אשמח לייעוץ מבעלי ניסיון או אנשי מקצוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הייתי הולך על כמות זום אלא על איכות. עצמיות במצלמות הפשוטות בעלות זום מטורף של X40 לאו דווקא איכותיות.

אני לא מזמן עשיתי פשרה. בתוך אחד שצילם לא מאט עם מצלמות כתף 3CCD עם חיישנים גדולים 2/3" או לכל הפחות 1/2", חיפשתי מצלמה קטנה, זולה אבל יחסית איכותית.

לקחתי בסוף פנסוניק NV-GS500 בעלת 3CCD ב-2000ש"ח יד שנייה. יש לה זום X12 עצמית של לייקה, אני די שלם עם החדות והצבעים (להגיד שאני מרוצה - לא יכול, מצלמות שידור זה עולם אחר).

היום אפשר בזול יחסית לרכוש מצלמות 3CCD MINI DV יד שנייה.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תומך בצבי.

גם אני עם פנסוניק 3 CCD אבל ה 320. (לא מצאתי 500 חדשה.)

איכות טובה מאד יחסית לMINIDV.

מה שכן - יש היום את מצלמות ה HD על כרטיס זיכרון באיזור ה 1200 שקל - איכות מצויינת - HD אמיתי.

המחיר הזול הוא בגלל כרטיס הזכרון.

אין חלקים נעים.

דוגמא למה שקניתי לבן שלי.

Toshiba%20Camileo%20P10%201.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש גם מצלמה של פנסוניק 3CCD) VDR-D310 ) , כאשר אני מצלם בתנאי תאורה טובים אז התמונה שמתקבלת ברמה מאוד גבוהה, הבעיה היא שכאשר אני מצלם לא בתנאי תאורה אופטימלים אז מרגישים ירידה חזקה באיכות.

אפילו המצלמה הישנה שלי (סוני שמצלמת על קלטות מלפני 10 שנים) הסתדרה יותר טוב עם תנאי תאורה לא טובים.

זה אמור להיות ככה? עם כן איך אפשר להתגבר על זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למצלמות 3CCD יש פריזמה שמורידה כמות אור ומחלקת את עלומת האור לשלושה צבעים בסיסיים, צבע אחד עבור כל חיישן. הפריזמה מורידה 1.4 סטופ (1/1.4).

לא יודע בקשר לדגמים אחרים אבל אצלי בפנסוניק יש GAIN עד 18DB שמגביר אור וניתן לצלם בתנאי תאורה חלשים, כתמורה כמובן מתקבלת תמונה מגורענת. בבית אני משתמש בפנס הלוגן 500W כדי לפתור את הבעייה. 1000W עדיף, אבל זה קצת מסוכן, עם פנס כזה אפשר כבר להדליק סיגריות מרוב שהוא חם.

אני תמיד כבדתי מצלמות סוני על רגישות המיוחדת שלהן לאור, במיוחד חיישנים HYPER HAD עם מיקרו עדשות על כל חיישן. רגישות של מצלמות האלה גבוהה מאוד וניתן לצלם איתן בתנאי תאורה חלשה, במיוחד כאשר החיישנים 2/3".

בכל אופן, כמו שרשמתי, הפתרון העדיף הוא תאורה, הפתרון הפחות עדיף הוא GAIN שמשמעותו פגיעה באיכות. את ההבדל בסופו של דבר עושה גודל החיישן, מה לעשות - גם כאן הגודל הוא זה שקובע (בעצם כמו בכל דבר).

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות הענייניות.

עוד שאלה.

אני שם לב שבחלק מהמצלמות שראיתי - של פנסוניק לצורך העניין, הרזולוציה בהן היא 640X480.

שזה מזכיר לי את ימי ה14" אינץ' העליזים ואת GOLDEN AXE (למי שזוכר).

האם רזולוציה זו היא "קבילה" בימינו?

למשל בצפייה בטלוויזית מנורה 29" כמו של פעם ?

מצאתי כמה אפשרויות למצלמות חדשות:

Sony hdr-cx-150

Panasonic HDC-SD60KPanasonic SDR-H80

זו דוגמא חלקית למצלמות שעייני צדה.

מודה לכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק את המצלמה הזאת: sanyo hd2000

אמורה להיות מאוד מומלצת עם איכות HD מרשימה מאוד!

חיישן 1/1.25 , מייצב תמונה, יכולת slowmotion של 240/600 FPS

יש המון סרטונים ביוטיוב עליה וביקורות מצוינות בעולם.

רק שים לב שאין לה HardDisk פנימי והיא עובדת על כרטיס זיכרון ככה שתצטרך אני מאמין 8\16 GB

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שם לב שבחלק מהמצלמות שראיתי - של פנסוניק לצורך העניין, הרזולוציה בהן היא 640X480.

שזה מזכיר לי את ימי ה14" אינץ' העליזים ואת GOLDEN AXE (למי שזוכר).

לרוב הרזולוצייה במצלמות הוידיאו נמדדת בקוים. FULL HD זה 1080 קוים למשל. מצלמות שהן לא HD, אלה שהן PAL נותנות 625 קוים (בפועל מחיישן במקרה הטוב מקבלים 500 קווים). 640X480 הזה, כאן בטח מדובר כבר על CODEC כלשהו שמייצר קובץ שניתן לצפייה ישירות על המחשב, לפי מה שאני מכיר לרוב דברים כאלה מייצרות מצלמות CMOS זולות שעולות כמה מאוד שקלים (MUSTEK למניהן וחבריו).

פיצ'ר שלדעתי חשוב, זו יכולת לצלם 16:9, במיוחד לאור המסכים הרחבים וגם יציאה FIREWIRE.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לשאול (בנימוס מתבקש) מה יש לכם לעשות עם מצלמות ווידאו כאלה? אני לא מדבר עוד על הגדולות היעודיות?

אם זה לעובדה אני מבין, אבל לשימוש ביתי - איזה צורך יש במכשיר יעודי שכזה כשכל מצלמת סטילס קומפקטית נותנת איכות מספקת לחלוטין?

לא בהקנטה, באמת מתוך עניין.

אם כל הדרכים מובילות לרומא, הדרך שלי מובילה אל הים

ר. פרסקי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם מצלמת P&S נותנת פונקציונליות מלאה לצילום וידיאו? כלומר, זום שקט, אודיו שני ערוצים עם פילטר רוח, מיקוד מספיק מהיר (מיקוד ידני מתאים לי, אני אפילו מעדיף, אבל אז צריך עינית עם איכות וקונטרסט מאוד גבוה, שום LCD שאני מכיר לא נותן את זה ברמה מספקת, אולי בCANON XL למניהן המצב קצת יותר טוב, אבל עינית צריכה להיות CRT לפחות 600 קווים שחל"ב) לצילום רציף, זמן עבודה ממושך של שעה ויותר.

לגבי DSLR אני יודע שאומנם יכולה לצלם ב-HD אפילו, אבל ניתן לצלם כ-5 דקות לפני שהחיישן מתחמם והמצלמה מתנתקת.

בינתיים אני אישית לא מכיר אף למצלמה P&S או DSLR שיכולה לתת מענה למספר נושאים בסיסיים שהעליתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד"כ איכות הוידאו במצלמות סטילס היא נמוכה, וצילום ביתי כשכבר לילה ואתה תלוי בתאורת החדר, מצבך רע.

מצלמות סטילס נועדו לצלם עם פלאש בתנאי תאורה נמוכה. בנוסף, אצלי לפחות, אי אפשר לשחק עם הזום תוך כדי צילום הוידאו.

אין תחליף למצלמת וידאו ייעודית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי DSLR אני יודע שאומנם יכולה לצלם ב-HD אפילו, אבל ניתן לצלם כ-5 דקות לפני שהחיישן מתחמם והמצלמה מתנתקת.

בינתיים אני אישית לא מכיר אף למצלמה P&S או DSLR שיכולה לתת מענה למספר נושאים בסיסיים שהעליתי.

מכיר את ה-5D Mark II של קאנון?

עם קיט עדשות וכרטיסים ניידים מצלמים איתה פרסומות בארץ ובחו"ל.

redrock-micro-canon-5d-mark-ii.jpg

מצלמת באיכות Full HD Progressive ואם אני לא טועה היא גם מצלמת Full Frame.

אמנם לא במחיר ביתי אבל כן DSLR שמצלמת וידאו איכותי ברמות.

ולפותח השרשור, סתם תיקון טעות, אין מצלמת וידאו שמצלמת על פילם...

המצלמות היחידות שמצלמות על פילם הן ה-8 וה-16 מ"מ של פעם,

וכיום במצלמות קולנוע למינהן שדורשות פיתוח, מעבדה וכו'.

אתה התכוונת כנראה לסרט מגנטי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל-5D יש אפשרות לצלם וידיאו ללא הגבלת זמן? כלומר החיישן לא מתחיל לרתוח אחרי X דקות?

D5 הזאת עם כל האויזרים שלה תעלה פחות מ-70,000ש"ח? אם כן זה משתלם. אם לא, אז במחיר הזה יש מצלמות לא רעות 3CCD 2/3 לצילום וידיאו.

לגבי וידיאו איכותי מ-DSLR - אני משוכנע שהאיכות מעולה, החיישן גדול, האופטיקה מצויינת, אין סיבה שהאיכות תיהיה פחות ממעולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה באמת עם המצלמות SLR של ניקון או קנון שבאות אם אפשרות לצילום HD?

הבנתי שמדובר בתמורה מאוד טובה למחיר למצלמת ווידאו, ובנוסף יש כמובן את העניין שאתה גם מקבל מצלמת SLR איכותית.

מה מומלץ פה, אם כרגע אני מצלם עם D60 עם עדשת קיט VR?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בעיות קשות בצילום בתנועה עם חישני CMOS ככה שהצילומים מוגבלים לשוטים סטאטיים.

כל תזוזה גורמת לעיוותים קשים (אאל"ט זה נקרא ג'לי)

אז עם כל הכבוד לDSLR - זה עדיין DSLR.

אמנם צילמו עם המצלמות האלו מספר סרטים אבל זה היה בגלל חוסר תקציב ולא בגלל איכות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...