Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הקפדה על פירוק מנגנון נהיגה לנכה בעת רכישת רכב מנכה (כ"ע)

ZoharDV
שימו לב! השרשור הזה בן 4897 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

אולי הדברים שאני כותב כאן כבר ידועים לחלקכם ואולי לא. רק רציתי לשתף אתכם בניסיון העבר שלי.

לאחרונה קניתי רכב מנכה קטוע רגל (לא נעים :?).

באותו הרכב מותקן מתקן לנהיגה עם רגל שמאל - כלומר, ישנה דוושת מאיץ נוספת משמאל לדוושת הבלם.

מסתבר שלפני העברת הבעלות במשרד הרישוי (כן, כן, רכב נכה מעבירים בעלות במשרד הרישוי בלבד!),

יש צורך לפרק את הדוושה.

ניגשנו למוסך מורשה לצורך פירוק הדוושה. לאחר ששניים או שלושה מכונאים עמדו בחוסר אונים אל מול הדוושה (אף אחד לא ראה דבר כזה לפני כן) אחד מהם אזר אומץ ופירק אותה (שני אומים מתחת להגה - והכל בחוץ).

משם ניגשנו למשרד הרישוי לדלפק העברת בעלות - לא כל כך מהר!

יש צורך לגשת לבוחן רכב מומסך של משרד הרישוי ועליו להביט ברכב ולוודא את פירוק הדוושה.

לאחר שהבוחן ניגש לרכב (לא ניכנס לתיאור האופן הבירוקרטי הסרוח ולתודעת השירות הירודה של משרד הרישוי בעניין זה) הסתבר לשנינו- לי ולמוכר - כי ישנה דוושה נוספת המותקנת מתחת לשטיח הנהג! תפקיד הדוושה לשמש כמשענת לרגל ימין וכדי למנוע לחיצה על שתי דוושות המאיץ בו זמנית. מסתבר כי גם המוכר, גם אני וגם החבר'ה במוסך לא ידעו על ההתקן אשר נח לו ברוגע מתחת לשטיח הרכב.

ניגשנו למוסך ושם העלו את הרכב על ליפט בכדי לשחרר את האומים של ההתקן הזה. הברגים שלו עוברים דרך רצפת התא ומתחברים מתחתית הרכב ולכן היה צורך להגביה את הרכב ולשחרר את האומים מלמטה.

רק לאחר הפירוק ולאחר שהבוחן טרח לבוא ולאשר את הפירוק ניתן היה להעביר את בעלות הרכב.

ואז, הפתעה נוספת...

בתור נכה, בעל הרכב הקודם שילם אגרת רישוי שנתית של 25 ש"ח.

מסתבר שעלי היה לשלם למשרד הרישוי 818 ש"ח כתוספת לאגרת הרישוי, כיוון שאני לא נכה ולי לא מגיעה ההנחה הזו.

לאחר דין ודברים עם המוכר ולאחר שהתרעמתי בפניו כי לא יידע אותי על כך לפני הרכישה, הוא הסכים לשלם את כל הסכום.

בסה"כ הרבה ריצות סביב העניין (כל הסיפור לקח כארבע שעות), אבל בסופו של דבר, בוצעה העברת בעלות וכולנו מרוצים!

מקווה שמי מכם שירכוש רכב מנכה יוכל ללמוד מנסיוני ולדעת מראש את כל התהליך המייגע.

בברכה

זוהר

Nissan Maxima A33 2L V6

Nissan Almera N16 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בסרט הזה לפני שלוש שנים.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=186914&highlight=%D7%A0%D7%9B%D7%94

בסוף שילמנו חצי חצי....

באמת משהו שצריך לשים לב.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרו כאן - העברת בעלות לרכב נכה רק במשרד הרישוי ובנוסף יש לשלם את יתרת האגרה - מי משלם את זה? צריך להחליט מראש.

בלי קשר - יש מקומות שמתמחים בהתקנת אותם הדוושות - אם היית נוסע למקום שהתקין את הדוושות אני בטוח שכל העניין היה הרבה יותר פשוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרו כאן - העברת בעלות לרכב נכה רק במשרד הרישוי ובנוסף יש לשלם את יתרת האגרה - מי משלם את זה? צריך להחליט מראש.

בלי קשר - יש מקומות שמתמחים בהתקנת אותם הדוושות - אם היית נוסע למקום שהתקין את הדוושות אני בטוח שכל העניין היה הרבה יותר פשוט.

צודק,

פשוט שנינו לא ידענו על כל הפרוצדורה (זאת פעם ראשונה שהוא מוכר רכב).

חוץ מזה, המכון שבו התקינו את הדוושה נמצא ברחובות ואנחנו גרים בבאר-שבע - לא שווה את הנסיעה.

Nissan Maxima A33 2L V6

Nissan Almera N16 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זוהי מחובתו של הנכה לדאוג לפירוק הדוושה הנוספת. חבר טוב שלי רכש רכב מנכה והיה באותו סרט כמוך. למזלו, הוא הצליח לגרום למוכר לעשות את כל ההתרוצצויות במקומו.

בכל מקרה, תודה על כך שהארת את תשומת לבנו לנושא.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נורא מוזרה לי ההתרוצצות הזאת, אשר תוארה בהודעה הראשונה, כשבמשפחה שלי נמכר רכב עם מנגנון זהה, לפני מספר שבועות. מה שעשינו היה:

1. לגשת לבית המלאכה שהתקין את המנגנון לשם פירוק.

2. אותו בית מלאכה נתן במעמד הפירוק (שלקח כ-10 דקות וכלל גם את דוושת המאיץ השמאלית וגם את המנשא הימני) מספר מסמכים שמעידים כי פורק המנגנון.

3. עם המסמכים נגשנו למשרד הרישוי, לאשנב הסטנדרטי, שם הונפק רשיון חדש, ללא ההערה בדבר דוושת מאיץ שמאלית שעלותו 27 ש"ח.

4. העברת הבעלות בוצעה בדואר, כמו כל רכב סטנדרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם 818 ש"ח הנם אגרת רישוי בלבד או כוללים בתוכם גם אגרת שינוי מבנה(פירוק מנגנון)?

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניגשנו למוסך ושם העלו את הרכב על ליפט בכדי לשחרר את האומים של ההתקן הזה. הברגים שלו עוברים דרך רצפת התא ומתחברים מתחתית הרכב ולכן היה צורך להגביה את הרכב ולשחרר את האומים מלמטה.

ואיך סגרו את החורים האלה?עכשיו כשהברגים בחוץ, יש חורים ברצפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה שהצלחת להוציא את האגרה על חשבון הבחור הנכה אבל זה היה מעט לא הוגן, המדינה נתנה את הפטור הזה מאגרה בשביל סיבה כלשהיא (רכב שמשרת נכה שיש לו הוצאות שונות משלך) ואתה בכ"ז גלגלת אותן עליו - ועוד כשאתה זה ש"תהנה" בעצם מהאגרה עצמה אשר שולמה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקסימום הם היו מקצצים, במידה וידעו מראש, ממחיר הרכב. אני לא מאמין שזו מרמה.

כל הכבוד על הסבלנות, 4 שעות לא באות בקלות לכל אחד.

תתחדש :).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם 818 ש"ח הנם אגרת רישוי בלבד או כוללים בתוכם גם אגרת שינוי מבנה(פירוק מנגנון)?

זה רק תוספת לאגרה. הטסט בוצע ביולי אז זה החלק היחסי שנשאר לאגרה עד ליולי 2011.

על הפירוק במוסך לא גבו כסף משום שעשו זאת כמעין "שירות טוב" ללקוח קבוע (המוכר מטפל שם כבר 9 שנים בשתי הניסאנים שהיו לו עד כה, וקנה שם בסוכנות קשקאי חדשה, אז הם משתדלים להישאר ביחסים טובים איתו).

ועל הבדיקה של בוחן הרכב גם לא היה תשלום.

לגבי טפסי אישור- כיוון שהמוסך איננו סוכנות מורשית להרכבה ו/או לפירוק של המנגנון הנ"ל, לא היו מוכנים שם להמציא לנו טופס אישור על פירוק המנגנון.

ואיך סגרו את החורים האלה?עכשיו כשהברגים בחוץ, יש חורים ברצפה.

בהחלט נשארים חורים, אבל זה מתחת לשטיחון ולא מפריע.

סגרתי אותם עם סיליקון שחור וספריי זפת כדי שלא יחדרו מים לתא הנוסעים.

יפה שהצלחת להוציא את האגרה על חשבון הבחור הנכה אבל זה היה מעט לא הוגן, המדינה נתנה את הפטור הזה מאגרה בשביל סיבה כלשהיא (רכב שמשרת נכה שיש לו הוצאות שונות משלך) ואתה בכ"ז גלגלת אותן עליו - ועוד כשאתה זה ש"תהנה" בעצם מהאגרה עצמה אשר שולמה מראש.

נתחיל מזה שכל נכה לגופו. יש כאלו שמקבלים את ההטבה לא בשל מצב כזה או אחר, אלא פשוט כי מגיע להם.

נמשיך בזה שקניתי את הרכב מעל המחירון וכחלק מהמיקוח נטען כי הוא עם טסט עד יולי... אז למה פתאום אני אמור לשלם לו טסט עד יולי?

יאמר לזכותו המלאה של הקונה, כי מיד הציע לשלם זאת חצי-חצי, אך אחרי ששטחתי בפניו את טענתי זו, הסכים לשלם הכל.

בעצם, יכול היה לא לשלם כלום, כיוון שזה כבר בעיה שלי ואם לא תשולם האחרה יושהה רישיון הרכב.

בברכה,

זוהר

Nissan Maxima A33 2L V6

Nissan Almera N16 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4897 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...