Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט בקנית C-5 בנזין מודל 2005 או דיזל מודל 2004

shahar75
שימו לב! השרשור הזה בן 7274 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב: סיטרואן C-5 בגרסתה המאובזרת.

ההצעה: בנזין לעומת דיזל בהפרש של כ-10,000 ש"ח.

בנזין - מודל 2005 והדיזל מודל 2004.

מלבד השיקול הכלכלי, רכב מודל 2005 שיעלה עכשיו על הכביש, יעבור בממוצע כ-10,000 ק"מ עד תחילת שנת 2005. כלומר, בסוף שנת 2005 יהיו לו כ-30,000 ק"מ כשהממוצע הוא כ-20,000 ק"מ בשנה (הרכב פשוט מתחיל לנסוע לפני שנת המודל במחירון).

בהנחה שאני נוסע כ-25,000 ק"מ בשנה והיותי נכה פוטרת אותי מעונש אגרת הרישוי, איזה רכב כדאי לי לבחור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גילוי נאות (להפליא): מעולם לא נהגתי בC5, דיזל או בנזין. גם לא הצלחתי להבין לטובת מי ההפרש במחיר.

דיזל יתאים לאופי של האוטו הזה כלכך, כלכך טוב. זה מנוע דיזל משובח, עם טונות של מומנט וצריכת דלק מצויינת. עם גיר אוטומטי ונהג שאינו חובב סל"ד, ומחפש את השיוט הנינוח - C5 דיזל תהיה מכסת המרחקים המושלמת מתחת לב.מ.וו סדרה 5 דומותיה.

יש לי הרבה נסיון עם מנוע הבנזין המדובר, בעוד שהוא גמיש למדי (במיוחד לעומת, נניח, המנוע במונדיאו), הוא עדיין רחוק מלהיות גמיש כמו דיזל.

אבסולוטית, תהיה גרסת הדיזל איטית יותר, אבל זהו הבדל שעל הנייר בלבד. אם אתה לא נוסע עם גז ברצפה ובסל"ד גבוה, הדיזל תהיה מהירה יותר (ובוודאי תרגיש כזו).

במילא זו מכונית בלי יומרות ספורטיביות, בניגוד ל6 והאקורד.

אם תרגיש שהדיזל קצת איטי מדי לטעמך, תוכל תמיד להחליף צ'יפ ולקבל משהו קרוב ל140 כ"ס, אם אני לא טועה (ביררתי פעם).

כמובן שמבחינה כלכלית אין מה לדבר, הדיזל יכה את הבנזין בעלויות השוטפות, עם או בלי אגרה. בהנחה שההפרש במחיר הוא לטובת הדיזל, אני חושב שגם מבחינת ערך לאורך זמן אתה תרוויח. (שהרי הבנזין זולה יותר מהדיזל משמעותית). מדובר בהרבה כסף.

אני הייתי בוחר בדיזל, ואני בן 20. התשובה כנראה ברורה ;-)

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל ה- C5 עבר מתיחת-פנים לקראת 2005, אז יש הבדל בין שתי המכוניות.

חוצמזה המגמה היא לייקר את הסולר עד להשוואתו לבנזין כמעט. בינתיים אתה משלם אגרה גבוהה והרכב יקר מאד.

אם כבר 2004 אז תבדוק מה קורה בליסינג ובטרייד-אין של סיטרואן. אם תמצא שם 2004 בנזין תוכל לדעת כמה באמת עולה לך תענוג הדיזל.

ולגבי מומנט - יש לי 1.8 בנזין ואני מרוצה מאד מביצועיו באופן כללי. צריך להיות כתב רכב כדי להתלונן על רכב שסוגר 100 באדישות בכל עליה ארוכה שמצאתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדיזל ישנן עלויות נוספות מעל הבנזין:

קניה ראשונית: 10,000 ש"ח יותר (בחלוקה ל-3 שנות החזקה: 3,300 ש"ח בקירוב)

ביטוח: 200 תוספת לשנה.

טיפולים: 400 ש"ח יותר (כל 15,000 במקום כל 30,000 ק"מ).

ירידת ערך שנתית: 10,000 ש"ח יותר מרכב בנזין (17% לעומת 12.5% בבנזין לפי יצחק לוי).

כלומר, בחישוב שנתי, עלות החזקת הרכב היא כ-14,000 ש"ח.

עכשיו, בוא נאמר שאני נוסע 25,000 ק"מ בשנה.

לפי 5 ש"ח לליטר בנזין בצריכה של 1:12 - 5*25,000/12 = 14,420ש"ח בקירוב.

לפי 2.8 ש"ח לליטר סולר בצריכה של 1:16 - 2.8*25,000/16 = 4,375 ש"ח בקירוב.

סה"כ חסכון שנתי שנתי בדלק: 10,045 ש"ח בקירוב.

לעומת החזקה שנתית של 14,000 ש"ח, חסכון של 10,045 ש"ח נראה זניח וההפרש הוא

4,000 ש"ח בקירוב לטובת הבנזין !

הכדאיות פוחתת הרבה יותר כשמוסיפים למשוואה את האגרה.

מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל ה- C5 עבר מתיחת-פנים לקראת 2005, אז יש הבדל בין שתי המכוניות.

חוצמזה המגמה היא לייקר את הסולר עד להשוואתו לבנזין כמעט. בינתיים אתה משלם אגרה גבוהה והרכב יקר מאד.

אם כבר 2004 אז תבדוק מה קורה בליסינג ובטרייד-אין של סיטרואן. אם תמצא שם 2004 בנזין תוכל לדעת כמה באמת עולה לך תענוג הדיזל.

ולגבי מומנט - יש לי 1.8 בנזין ואני מרוצה מאד מביצועיו באופן כללי. צריך להיות כתב רכב כדי להתלונן על רכב שסוגר 100 באדישות בכל עליה ארוכה שמצאתי.

מתיחת הפנים תגיע רק יותר מאוחר - בנתיים הדגם נראה אותו דבר.

הוא לא משלם אגרה ולכן האגרה לא משנה עבורו כלום.

לדיזל ישנן עלויות נוספות מעל הבנזין:

קניה ראשונית: 10,000 ש"ח יותר (בחלוקה ל-3 שנות החזקה: 3,300 ש"ח בקירוב)

ביטוח: 200 תוספת לשנה.

טיפולים: 400 ש"ח יותר (כל 15,000 במקום כל 30,000 ק"מ).

ירידת ערך שנתית: 10,000 ש"ח יותר מרכב בנזין (17% לעומת 12.5% בבנזין לפי יצחק לוי).

כלומר, בחישוב שנתי, עלות החזקת הרכב היא כ-14,000 ש"ח.

עכשיו, בוא נאמר שאני נוסע 25,000 ק"מ בשנה.

לפי 5 ש"ח לליטר בנזין בצריכה של 1:12 - 5*25,000/12 = 14,420ש"ח בקירוב.

לפי 2.8 ש"ח לליטר סולר בצריכה של 1:16 - 2.8*25,000/16 = 4,375 ש"ח בקירוב.

סה"כ חסכון שנתי שנתי בדלק: 10,045 ש"ח בקירוב.

לעומת החזקה שנתית של 14,000 ש"ח, חסכון של 10,045 ש"ח נראה זניח וההפרש הוא

4,000 ש"ח בקירוב לטובת הבנזין !

הכדאיות פוחתת הרבה יותר כשמוסיפים למשוואה את האגרה.

מה דעתכם?

נראה לי שהגזמת קצת עם ירידת הערך, מה גם שקונים לרכב דיזל עם ק"מ נמוך מהממוצע במחיר טוב תמיד יהיו, לעומת זאת הסיכויים לקבל מחירון עבור C5 בנזין עם קילומטרז' כמו זה הצפוי ( כ-90000 ק"מ ) אינם גבוהים - ולראייה ראה מחירי השוק של הקסנטיה.

הרגשתי היא שהדיזל יהיה זול יותר בסופו של דבר.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא סתם ציינתי ירידת ערך כזו.

ערכתי השוואה בין C-5 מנוע 2 ליטר מפוארת בגרסת בנזין וגרסת דיזל.

מודל 2003 לעומת מודל 2002:

בנזין - 134,620 יורד ב-2002 ל- 117,660 (ירידה של 12.5%)

דיזל - 154,350 יורד ב-2002 ל- 128,100 (ירידה של 17%)

ההפרש ביניהן כ-10,000 ש"ח.

ניסיתי למצוא במחירון של יצחק לוי התייחסות לקילומטראז' של רכב דיזל ולא מצאתי.

טרם החלטתי ואשמח לחוות דעת נוספות לטובת הדיזל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי, שהבנזין לא עושה 1:12 (307 עם מנוע שני ליטר זהה, גיר ידני, ושלוש דלתות - ששוקלת משמעותית פחות, ובנסיעה בין עירונית בלבד - עושה אחד לאחד עשרה וחצי). אולי 1:10.

הדיזל, כנראה יכול לעבור גם את ה1:16 בלי הרבה מאמץ.

מדוע אתה כולל את עלות הרכישה הגבוהה יותר בהוצאות אחזקה? הרי זה כסף שתקבל (בחלקו) בחזרה כשתמכור את המכונית.

ההפרש ב10K לרעת הדיזל מעט מפתיע אותי, מדובר במודל אחד אחורה, ועוד אכן, כפי שנאמר, הייתה מתיחת פנים ששכחתי לציין :oops::shock: .

אני עכשיו רואה במחירון שHDI יקרה יותר מהבנזין ב25K, אבל לא נאמר כלום לגבי רמות גימור (כל הדיזלים שראיתי עד היום היו עם Pack, כך שאני לא יודע). זה נראה לי הבדל מחיר קצת מוגזם, יכול להיות שזה הבנזין הפשוט מול הדיזל המאובזר?

כל הנקודה שלי הייתה שדיזל טוב מהרבה סיבות מלבד העלויות, ובמיוחד במכונית הספציפית הזו. היא איטית להחריד בכל מקרה - דיזל או בנזין, אז לפחות שלא תצטרך לאמץ את המנוע בדרך.

eyalzo:

C5 1.8 אוטומטית תספק ביצועים אבסולוטיים דומים לאלו של הדיזל, אבל רק אם תהיה עם גז ברצפה. כל הרעיון במכונית כזו הוא שיוט נינוח, בלי צורך להורדת הילוכים לכל דבר. בלי רעש, בלי דרמה. זה פונקציה של גמישות המנוע בלבד, וכן כתב רכב או לא כתב רכב - את זה יש בדיזל, והרבה פחות בבנזין.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-406 שלי עם מנוע 2 ליטר ואוטומטית שותה להנאתה 1:12 בנסיעה בינעירונית ויורדת ל-1:11.5 בנסיעה משולבת.

נתוני 1:16 לדיזל מסתמכים על נתוני היצרן בנוסף לקצת אופטימיות זהירה מצידי.

לא היתה שום מתיחת פנים ל-C-5 ומתיחת הפנים הצפויה תהיה בשנת הדגם 2006.

שקללתי את מחיר התוספת שאשלם על דיזל (10,000 ש"ח) וחילקתי אותו כשווי על פני תקופת ההחזקה הצפויה (3.5 שנים). הערך עצמו נשחק מאוד כתוצאה מירידת הערך.

לא היתה שום מתיחת פנים ל-C-5 ומתיחת הפנים הצפויה תהיה בשנת הדגם 2006.

לא מדובר בהשוואה של בנזין פשוט מול דיזל מאובזר. ציינתי כי ההשוואה נעשתה מול גרסת ה-Pack בשני הרכבים. הבנזין דגם 817510a והדיזל 817511a.

מנוע הדיזל קיבל ביקורות מצויינות ואם אתה משווה את הרכב לאקורד, אז אתה צודק והוא עגלה, באופן יחסי. אם כבר משווים, כל אחד מסדר העדיפויות שלו - אצלי הנוחות עומדת בראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ידעתי שהדגם המתוח-פנים לא מגיע לארץ ב- 2005. קצת מוזר כי זה מה שכתבו בעיתונים בהתחלה.

ולגבי צריכת הדלק: בזכות מחשב הדרך אפשר לראות בדיוק מה גורם לצריכה גבוהה.

רוב הנסיעות שלי הן למעלה מ- 100 ק"מ במישור, בלי רמזורים כמעט. רוב הזמן המהירות מעל 100, כך שזו לא צריכה אופטימלית. ובכל זאת בתחנת הדלק נמדד יחס של 1:12, בשקלול כמה נסיעות קטנות בתוך העיר. נטו, נסיעה מחוץ לעיר צורכת בערך 1:13.

כבר קרה שנסיעה לילית התקיימה במהירות 150 כמעט כל הדרך, ושתתה המון דלק. כמעט כמו ג'יפ...

אם התנועה כבדה ולא זוכים לעבור את ה- 90, זה מגיע גם ל- 1:14. נדיר אבל קורה.

מי שנוסע בתוך העיר יכול לקוות ל- 1:10 במקרה הטוב. העצירות ברמזורים דופקות את הסטטיסטיקה בגלל הזינוקים.

ובשורה התחתונה, העלויות אצלך דומות, וכנראה אף פעם לא תדע מה היה עדיף. לפני כמה זמן התווכחתי על זה עם חבר שקנה בסוף פולו דיזל בן שנתיים. המנוע הלך אחרי זמן קצר (7000 ש"ח) ועכשיו הגיר (כמה אלפים בכיף...). בקיצור, אי-אפשר לדעת בעזרת מחשבון בלבד מה עדיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נהגתי במשך כמעט שבוע ב-406 עם מנוע 1.8 ותיבה אוטומטית. זה פשוט לא זה. הרכב עגלה בצורה נוראית, ולא רק בגלל התיבה. הוא בקושי סוגר 150, ההילוך השני ארוך כמו הגלות, אין מומנט בכלל אבל גם אין כוח מעל 5500 סל"ד. מאוד התאכזבתי. בעליות מסוימות עם הגז ברצפה לא הצלחתי לייצר קצב משביע רצון.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלי ב-406 עם מנוע 2 ליטר היתה תחושה של מחסור בכח ובכלל עייפות עד 57,000 ק"מ.

בגלל הנהיגה הרגועה שלי, המנוע 'נפתח' רק בשלב ההוא ואח"כ לא היה חסר כח וגיר ששש אלי קרב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלי ב-406 עם מנוע 2 ליטר היתה תחושה של מחסור בכח ובכלל עייפות עד 57,000 ק"מ.

בגלל הנהיגה הרגועה שלי, המנוע 'נפתח' רק בשלב ההוא ואח"כ לא היה חסר כח וגיר ששש אלי קרב.

זה כבר לא כ"כ אקטואלי, כי כבר רכשת רכב - אז קודם כל תתחדש.

אבל דבר 2, אין כזה דבר "לפתוח" מנוע אחרי 57,000 ק"מ. שכח מזה.

המנוע "נפתח" כבר אחרי 7-8K ק"מ.

מה שכן השתנה זה הנהג, וכנראה שאתה חששת פחות ללחוץ על הגז ונתת יותר לרכב בראש

(ככה זה - רכב חדש, לא כ"כ רגילים, מפחדים, אחרי כמה זמן כבר נותנים לו בראש חופשי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כבר לא כ"כ אקטואלי, כי כבר רכשת רכב - אז קודם כל תתחדש.

אבל דבר 2, אין כזה דבר "לפתוח" מנוע אחרי 57,000 ק"מ. שכח מזה.

המנוע "נפתח" כבר אחרי 7-8K ק"מ.

מה שכן השתנה זה הנהג, וכנראה שאתה חששת פחות ללחוץ על הגז ונתת יותר לרכב בראש

(ככה זה - רכב חדש, לא כ"כ רגילים, מפחדים, אחרי כמה זמן כבר נותנים לו בראש חופשי)

אולי יש קשר לכך שתדלוק אחד של אוקטן 98 שינה משהו, אבל כשרכב לא נותן קיק דאון כשצריך אלא רק מוריד הילוך אחד - יש בזה משהו. בעקיפות הייתי צריך להוריד הילוכים ידנית או לעבור למצב ספורט.

לפני נקודת השינוי לא חלמתי על קיק דאון או אפילו הורדת הילוך ב-110 ואילו מאותה נקודה, גם ב-140 הגיר מוריד הילוך ומצב ספורט לעקיפות הוא הסטוריה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7274 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...