Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ לגבי החזרת ליסינג+מכירת רכב+רכישת רכב

arielmz
שימו לב! השרשור הזה בן 4886 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי חברים,

יש בבעלותי רנו קליאו B-II מודל 2002 (לא בשימוש).

יש לרכב הזה מכות של ברד על הגג ועל מכסה המנוע וכמו כן יש בעית החלקה בגיר (3 שנים אני נוסע איתה - לא מפריעה - מידי כמה חודשים נדלקת נורה ואתה מרגיש שהגיר לא עובד טוב).

כמו כן, יש לי פוקוס 2008 שלקחתי בליסינג מהעבודה (לדעתי משלם עליה משהו כמו 3.5k נטו בחודש ואולי יותר).

יש לציין שככל שהזמן עובר - כך העלות של הליסינג עולה (כי אני אמור לקבל רכב חדש ואז המיסוי יותר גבוה).

כעת, המחירון של הקליאו הוא בסביבות 25k אך הבנתי שאני אקבל עליו במקרה הטוב אולי 13-14k (פרסמתי אותה ביד2 ולא קיבלתי אפילו טלפון אחד!!).

אחי ייעץ לי לקחת הלוואה ולקנות רכב פרטי ולהחזיר את הליסינג (אין לי קנס על החזרת ליסינג),

השאלה היא האם כדאי ללכת למגרש שעושה טרייד אין ואז לקבל יותר על הקליאו (בזמנו הלכתי למגרש והוא אמר שהוא נותן מחירון פחות נזקים שיש לאוטו) ואת היתרה לקחת כהלוואה ולקנות רכב פרטי?

אגב, אם אני מחזיר את הליסינג אני אחושב שאני מקבל עוד 300-400 ש"ח הוצאות נסיעה בחודש מהעבודה (בבירור).

אנחנו זוג+תינוקת ואנו נוסעים בסביבות 20k ק"מ בשנה.

בתודה,

אריאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגרש שנותן על הרכב מחירון - זה מעניין. לרוב נותנים מחירי שחיטה.

בכל אופן, אם הקליאו בסדר ואתם עוד לא התרחבתם, מבחינת המרווח היא יכולה לספק. בקשר לגיר, כדאי לבדוק ממה נובעת התקלה ואולי משתלם לתקן.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצה שלי:

עכשיו לקראת סוף השנה יש מבצעים שחבל"ז.

האוטו הכי טוב והכי זול שתוכל לקנות כרגע בתקציב מצומצם הוא פיאט גרנדה פונטו.

ידוע לי שמוכרים אותן ב-45K, לאחת יוצאת השכרה משנת 2007.

לקראת סוף השנה הם יהיו לחוצים יותר - ואם תבוא עם מזומן (אני מניח שתצטרך לקחת את המזומן מהבנק) ועם האוטו שלך - אולי תצליח להוציא מהם עסקת טרייד אין.

ברור שהרכב שלך לא שווה מחיר מחירון וייתכן ותצטרך להוריד כמעט 10K מהמחיר עקב תקלת הגיר ומכות הברד - אבל הרבה יותר שווה להעביר אותו לאחר כבוד למגרש של קל אוטו ולצאת עם רכב בן 3 ומשהו שנים בתוספת של 30K מאשר להתעסק עם המכירה וגם לשלם הון תועפות על הליסינג.

הרבה אנשים עושים עכשיו את השיקול שלך והגרנדה פונטו נכנסת בתקציב נמוך - קח בחשבון שבקרוב לא יישארו כאלה בחברות ההשכרה ואתה תתבאס אח"כ - קרה לי עם פונטו ספייס שלא קניתי בזמנו כשהיה מבצע חיסול עליהן - ובסוף קניתי אחת מספר חודשים אח"כ ביותר כסף (כי אז כבר לא היה מבצע והאוטו היה מבוקש ברמות היסטריות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

tzvipper - אנחנו כבר מזמן לא עם הקליאו. אשתי החליפה עבודה והיא נוסעת בתחבורה ציבורית. אנחנו משתמשים בפוקוס. הקליאו סתם עומדת. הבנאדם שעובד במגרש אמר לי שהוא נותן מחירון כאשר אני קונה ממנו רכב. גיר חדש לא מקורי עולה 4k. לתקן עולה 9k.

drsubaru - הפיאט שציינת היא בכלל לא הכיוון. היא עם מנוע 1.4 והיא קטנה הרב יותר מהפוקוס.

חשבתי על ניסן\טויוטה\מאזדה 2003-2004. רכב אמין ללא צרות (ובטח לא אירופאי).

אני מניח שאצטרך להוריד בין 6k ל 8k מהמחירון בגלל הבעיות ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

tzvipper - אנחנו כבר מזמן לא עם הקליאו. אשתי החליפה עבודה והיא נוסעת בתחבורה ציבורית. אנחנו משתמשים בפוקוס. הקליאו סתם עומדת. הבנאדם שעובד במגרש אמר לי שהוא נותן מחירון כאשר אני קונה ממנו רכב. גיר חדש לא מקורי עולה 4k. לתקן עולה 9k.

drsubaru - הפיאט שציינת היא בכלל לא הכיוון. היא עם מנוע 1.4 והיא קטנה הרב יותר מהפוקוס.

חשבתי על ניסן\טויוטה\מאזדה 2003-2004. רכב אמין ללא צרות (ובטח לא אירופאי).

אני מניח שאצטרך להוריד בין 6k ל 8k מהמחירון בגלל הבעיות ברכב.

טעות בידיך. הפיאט גדולה בהרבה מהפוקוס שיש לך כרגע מכיוון שיש לה ניצול פנים משובח - תוצאה של תכנון עם מוח בניגוד לכל יתר המכוניות שמתגלגלות על הכביש. מי שנוסע אצלנו על גרנדה 2010 זה אבא שלי, בחור ששוקל בסביבות 130 קילו שנסע לפני זה רק במכוניות מנהלים עקב גודלו, וגם שם לא הרגיש בנוח. בגרנדה פונטו אבא שלי יושב בניחותא ולא סובל מבעיות מרחב.

כמו כן צריכת הדלק עומדת על 1:12 בתוך העיר בלבד.

לא הבנתי ממתי אירופאית זה קללה? אנחנו במלחמת העולם השנייה ואיטליה בדיוק הפציצה כאן את בתי הזיקוק?

גם היפאנים לא היו כאלה נחמדים אז :wink: אם זה מערך השיקולים שלך...

מנוע ה-1.4 שלה מזיז אותה טוב מאוד, היא עולה את העליות של סדום על 90 בלי להתאמץ יותר מדי - אני מניח שאתה לא גר בים המלח ועובד בערד - אז ייתכן שהיא תספיק גם לך.

העובדה שהיא האצ'בק נותנת לך מרחב הטענה טוב בהרבה מזה של הפוקוס עם הבגאז' או כל רכב סדאן אחר לצורך העניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע..

תקרא לי מיושן..תקרא לי בעל דעות קדומות..תקרא לי לא מבין ברכבים (מה שבאמת נכון).

אבל אני לא מכיר את הרכב הזה ולא שמעתי עליו מעולם..

אני קצת חושש מדברים כאלו..

אריאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על הכיפאק, בשביל מה אתה בפורום ייעוץ? בשביל לקבל עצה! ועוד עצה מושכלת.

http://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_Grande_Punto

קח - תשכיל. זוהי הגרנדה פונטו.

לך לסוכנות ושב בתוך אחת - אחרי זה תגיד לי אם חסר לך מרחב פנימי.

בזכות הכישלון השיווקי של היבואן, שלקח מכונית שמכרה כמויות היסטריות בחו"ל והרס אותה בארץ - אתה יכול לקנות רכב חדש במחיר מגוחך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעות בידיך. הפיאט גדולה בהרבה מהפוקוס שיש לך כרגע מכיוון שיש לה ניצול פנים משובח - תוצאה של תכנון עם מוח בניגוד לכל יתר המכוניות שמתגלגלות על הכביש. מי שנוסע אצלנו על גרנדה 2010 זה אבא שלי, בחור ששוקל בסביבות 130 קילו שנסע לפני זה רק במכוניות מנהלים עקב גודלו, וגם שם לא הרגיש בנוח. בגרנדה פונטו אבא שלי יושב בניחותא ולא סובל מבעיות מרחב.

כמו כן צריכת הדלק עומדת על 1:12 בתוך העיר בלבד.

לא הבנתי ממתי אירופאית זה קללה? אנחנו במלחמת העולם השנייה ואיטליה בדיוק הפציצה כאן את בתי הזיקוק?

גם היפאנים לא היו כאלה נחמדים אז :wink: אם זה מערך השיקולים שלך...

מנוע ה-1.4 שלה מזיז אותה טוב מאוד, היא עולה את העליות של סדום על 90 בלי להתאמץ יותר מדי - אני מניח שאתה לא גר בים המלח ועובד בערד - אז ייתכן שהיא תספיק גם לך.

העובדה שהיא האצ'בק נותנת לך מרחב הטענה טוב בהרבה מזה של הפוקוס עם הבגאז' או כל רכב סדאן אחר לצורך העניין.

אני חושב שקצת נסחפת, היא לא מרווחת יותר מהפוקוס ובטח שלא מציעה תא מטען גדול יותר, חבל ליפות את המציאות יותר מדי.

הפוקוס היא משפחתית מאוד מרווחת ונוחה ומציעה תא מטען ממש ענקי.

דבר אחד שלא לקחת בחשבון הוא נושא הבטיחות. הפוקוס קיבלה 5 כוכבים במבחני ריסוק לעומת 4 בלבד ברוב דגמי 2003-4 שציינת שברצונך לרכוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מתווכח עם מספרים. אני מדבר איתך על ניצול מרווח פנים.

הוא בפירוש יותר טוב מיתר המשפחתיות שיש היום על הכביש.

תשב בתוך אחת ותבין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפונטו מכונית בהחלט מצוינת, אבל מי שמכונית אירופאית אצלו היא מתכון בדוק לשהייה קבועה במוסכים, לא יגע בה, גם אם היא תמכר בשקל וחצי. גם העובדה שאתה טורח להזכיר כל הזמן שהאוטו הזה אכן נמכר במחיר שצוין קודם או בקירוב, עושה שרות דב לאביך. יגיע היום והוא ירצה למכור את האוטו וכשיבקש מחירון, או משהו דומה, ייזכר הקונה בבן שלו שטרח להבהיר שאת האוטו הזה קונים רק בזיל הזול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

tzvipper - אנחנו כבר מזמן לא עם הקליאו. אשתי החליפה עבודה והיא נוסעת בתחבורה ציבורית. אנחנו הבנאדם שעובד במגרש אמר לי שהוא נותן מחירון כאשר אני קונה ממנו רכב. גיר חדש לא מקורי עולה 4k. לתקן עולה 9k.

לדעתי, ההפסד מהחלפת קליאו לרכב אחר במגרש הסוחרים יעלה לך ביוקר (הרבה יותר משיפוץ\החלפת הגיר בקליאו).

תבין, הם לא עובדים בשביל להפסיד, אז אתה יכול לתאר לעצמך, איזה רכב תקבל בתמורה לקליאו שלך (שיקחו ממך במחיר מחירון).

אני כן הייתי מנסה להחיות את הקליאו, כדאי לקחת הצעת מחיר נוספת ממכון גירים אוטומטים - 9 אלפים לשיפוץ כללי של הגיר זה נשמע לי כמו מחיר של מוסך מורשה יבואן.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפונטו מכונית בהחלט מצוינת, אבל מי שמכונית אירופאית אצלו היא מתכון בדוק לשהייה קבועה במוסכים, לא יגע בה, גם אם היא תמכר בשקל וחצי. גם העובדה שאתה טורח להזכיר כל הזמן שהאוטו הזה אכן נמכר במחיר שצוין קודם או בקירוב, עושה שרות דב לאביך. יגיע היום והוא ירצה למכור את האוטו וכשיבקש מחירון, או משהו דומה, ייזכר הקונה בבן שלו שטרח להבהיר שאת האוטו הזה קונים רק בזיל הזול.

את האוטו של אבא שלי אני אקנה במחיר המחירון בעוד 4 שנים בדיוק.

לגבי המחיר שבו מוכרים אותן -

1. זה המצב - הנחות של השכרה שמגיעות ל-20% ממחיר מחירון רגיל (ביונדאי זה מגיע גם ל-27%).

2. אף אחד לא יודע מה יהיה המצב בעוד X שנים.

רק תסתכל על מה שקורה עם פונטו ספייס. עם עליית מחירי הדלק האוטו הזה נהייה כ"כ מבוקש, שכולם דורשים מעל המחירון.

למצוא היום פראייר שימכור אחת כזו (2006) במחירון לוי יצחק (36K) כשמחירון יד2 אומר שהיא שווה 43K, זה קשה עד בלתי אפשרי. ואנשים עוד מוסיפים על המחיר הזה - וגם מקבלים בקירוב סכומים כאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו כאן קצת נסחף.

כשהפוקוס 5 דל' שלי היתה במוסך בתיקון (פיצוץ בצינור שמן של הגה כח), לקחת מהשכרה גרנדה פונטו 1.2.

להגיד שהפונטו מרווחת כמו הפוקוס זאת כבר לא הגזמה, זה פשוט לא נכון בשום קנה מידה.

יכול להיות שאת מעט המקום שיש מנצלים בצורה יעילה יחסית (לא ברור לי איך זה מתבטא לעומת הפוקוס), אבל בפוקוס יש הרבה יותר שטח שימושי, תא מטען גדול פי כמה (תא המטען בפונטו פשוט מצחיק) ומרווח הרבה יותר טוב לנוסעים.

מה שכן, צריכת הדלק הרבה יותר טובה. עד שתדלקתי את הפונטו חשבתי שמחוג הדלק מקולקל, והוא נתקע במצב מלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכן, צריכת הדלק הרבה יותר טובה. עד שתדלקתי את הפונטו חשבתי שמחוג הדלק מקולקל, והוא נתקע במצב מלא.

הבאת פה את משפט המפתח לכל רוכש רכב באשר הוא.

חיסכון בדלק יכול להתקזז בקלות עם ההלוואה - וכך אתה נשאר באותה רמת הוצאות, רק נוסע ברכב חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוקטור, במחילה ממך.

ברור שאתה צרכן נלהב שך תוצרת פיאט. אני משער גם שהפונטו היא רכב טוב בסה"כ (לא היתה בבעלותי אף פעם).

מה שכן, לפחות אל תהיה מגוחך לגבי הגודל.

השוואת סופר מיני מרווחת יחסית, עם אחת המשפחתיות היותר גדולות (בנוסף לאוקטביה ופלואנס אולי...), היא מגוחכת.

הפונטו לא היה ,איינה, ולעולם לא תהיה (עד כה, כן?) מרווחת כמו הפוקוס.

אתה משווה תא מטען של פוקוס לזה של פונטו? נו באמת.

לגבי פותח השרשור,

אם אתה מרוצה מהפוקוס הנוכחית, מדוע לא לרכוש אחת משנתון 2006 - 2007? על מאזדה/ טויוטה תשלם הרבה יותר לאותו שנתון או שתיאלץ לרכוש עם שנתון נמוך יותר.

במה אני מתגלגל ?

פורד פוקוס 2012

פורד פיאסטה 2012

פורד מונדאו 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4886 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...