Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פילטר פתוח במנוע קרבורטור

שימו לב! השרשור הזה בן 7281 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צ'מע...למה ציפית?

אני זוכר כשהיתי צעיר (?!) חשבתי שפילטר "מוסיף 10%" ואגזוז "מוסיף 10%" ושאר חירטוטים.

במציאות זה לא ככה.

תלמד דבר חשוב:

כוח עולה כסף!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

שכח מהסיפורים שמוכרים לך בחנויות השיפורים על עשרות אחוזים וכו וכו.זה פיאט אונו.כמה חשבת שיתן? 10 כ"ס על מנוע שמוציא במקור הרחוק 70?!?!

צתריך גם להיות ריאליים-שינוי פילטר זה לא מה שיחזק את האוטו בהיסטריה.

אם באמת בא לך-יש לי חבר שבונה עכשיו אונו 1400-יש לו קמשפט וקרב' 40 כפולים (http://WWW.WEBER.CO.UK ) - אבל כמו כל דבר משמעותי-כוח עולה כסף!!!!!!

- ורק שזה לא יהפוך לויכוח...

תומר, מה אם להוסיף את הפילטר ייתן לו גם תגובת מצערת יותר טובה, בלי להוסיף כוח, מדובר בדבר חשוב לא? וב-300 שקל לא היית קונה תגובת מצערת יותר טובה?

ומה עם החסכון בדלק? הרי תגובת מצערת יותר טובה אומרת עליה מהירה יותר בטורים, וזה לא שווה 300 שקל?

ולהחליף דיזות? באונו 1400? למה מה יש לו שם? מטוס?

מספיק שתעשיר לו את התערובת ותוסיף לו פילטר פתוח וכבר יהיה שיפור מורגש (להזכירכם, מדובר על פיאט אונו עם 70 כ"ס במקור, אני בספק כמה נשארו באורווה עד עכשיו...)

אני לא רואה צורך להחליף לו דיזות ו\או קרב' כי הוא החליף פילטר..

ולאסי, את ה300 שקל שאתה שם על פילטר פתוח, אתה מחזיר לעצמך תוך כמה תידלוקים וטיפול 10K אחד או שניים, הפילטר משפר את הנשימה של המנוע מאוד (מנסיון) משפר את תגובת המצערת (משמע אתה לוחץ על הגז והמנוע מגיב מייד), משפר את הנשימה בסל"ד גבוה (והמנוע של האונו בהחלט יכול לעבוד בסל"ד גבוה) ולגבי תושבת או צנרת מיוחדת שעולה 700 שקל????

אני עשיתי את הצנרת הזו בעצמי בקצת פחות מחמישים שקל, ויצא כל כך טוב \ איכותי \ מרשים \ נקי \ לא חאפרי שהמוסכניק שלי (שבעצמו מחזיק ג'יפ משופר וכמה מכוניות אספנות) לקח דוגמא ממה שעשיתי לג'יפ. (פרטים בה"פ)

רון.

-פשוט חשוב לתת פרספקטיבה נוספת לענין, ואני לא אומר שאתה תקבל עוד כוח, לא הזכרתי פעם אחת ענין של כוח, דיברתי על שיפור בתגובות וחסכון בדלק-

בוקר טוב נסיך ובוקר טוב אסי.

קודם כל-אין חיסכון בדלק.זה חירטוט אחד גדול שהומצא ע"י יצרני הפילטרים-הם טוענים שתוספת הכוח (האדירה) לרכב גורמת לך ללחוץ פחות "כי אתה לא צריך כ"כ להתאמץ כדי להוציא כוח".זה חירטוט-מכיוון שתוספת הכוח מיזערית (במקרה של פילטר בלבד) ומעבר לזאת-הרעש שיוצר פילטר פתוח יוצר אשלייה של כוח (וגם הרעש מגניב) -אז במקום ללחוץ פחות לוחצים יותר!! הרי אף אחד לא שם פילטר בשביל החיסכון.זה אבסורד.

שנית-אין ספק שב300 שקל פילטר יתן תגובת מיצערת טובה יותר.זה אחלה דבר.גם אני שמתי בלנצ'יה שלי פילטר פתוח והורדתי ממיר -לא מכיוון שהיתי זקוק לכוח (שאין ) אלא מכיוון שתגובת הדוושה היתה ממש עלובה.הפילטר והממיר נתנו רק 7 כ"ס נוספים (במדידה) אבל התגובה השתפרה בהרבה-וזה מה שהיה לי חשוב. השאלה לגבי הקיט האמור היא האם כל העסק מסתכם ב300.אם כן-קח את זה בשתי ידיים-מה כבר יכול להיות רע בזה? אם זה מעל 500-עזוב את זה.תשקיע באוטו הבא.

שלישית-לגבי הדיזות-האוטו לא חייב להיות "מטוס".אבל מה רע בזה שיסע טיפ טיפה יותר טוב? אם זה מה שעושה לך טוב? מקסימום קנה את הפילטר וגש למכון קרב' ותתאים דיזה.זה עוד איזה 100 שקלים.לא יותר.

לאסי:

אם הקיט מותאם ספציפית לאונו לא צריכה להיות שום בעיית התקנה.על האריזה יש הוראות התקנה.אם אין-פשוט פרק את בית הפילטר (השחור הגדול) ותחשוף את הלוע של הקרב'.באונו זה קל.על בית הקרב' תלביש את פלטת המתאם-ועליה את הפילטר.אל תשכח לחבר את הנשם.

שיהיה בהצלחה.

גברים ממאדים ונשים מפגרות על כל השכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל-אין חיסכון בדלק.זה חירטוט אחד גדול שהומצא ע"י יצרני הפילטרים-הם טוענים שתוספת הכוח (האדירה) לרכב גורמת לך ללחוץ פחות "כי אתה לא צריך כ"כ להתאמץ כדי להוציא כוח".זה חירטוט-מכיוון שתוספת הכוח מיזערית (במקרה של פילטר בלבד) ומעבר לזאת-הרעש שיוצר פילטר פתוח יוצר אשלייה של כוח (וגם הרעש מגניב) -אז במקום ללחוץ פחות לוחצים יותר!! הרי אף אחד לא שם פילטר בשביל החיסכון.זה אבסורד.

LOL :lol:

לטעמי, שווה להוסיף פילטר בשביל הרעש.

לדוגמא, לרנו טווינגו יש באופן כללי רעש די... רנואי. (גם ל-RSI סטנדרטית יש את אותו

רעש מנוע מדכא).

בזמנו אחרי שהתקנתי לשלי פילטר K&N Bolt-on (הזרקת הדלק החד-נקודתית אצלה ממש

מזכירה קרבורטור בודד) הכל היה שווה בשביל הרעש החביב שהגיע מכיוון הפילטר.

נסיך, בתור אחד שיש לו את אותו מנוע מחורבן, זה מומלץ.

1.jpg

MCS 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לחסכון בדלק... (לתומר בעיקר)

החסכון נובע מאותן סיבות שהזכרת בעצמך, תגובת מצערת טובה יותר אומר טיפוס מהיר יותר בסל"ד מה שאומר העברת הילוכים מהירה יותר (לא ההחלפה עצמה, אלא הטיפוס להילוך גבוה יותר) ומכאן מושג חיסכון בדלק, אני לא אומר שזה מה שיביא אותך ל1:15 כשאתה נוהג ברצועת הכוח בלבד, אבל זה משפר את הצריכה של הדלק (וכמו שמוריסי אמר פעם And I Am A Living Fact)

- הרי שנינו מסכימים, ברמות האלה, השיפור בכוח הוא מינורי אם בכלל...

בקשר לרעש - לדראגסטור..

אני כבר עוד מעט שנתיים עם קינג-דראגון בתא מנוע, עם בניה משופרת אל מאחורי פנס ימין, ואכן כן, זה עוזר במשהו לרעש הרופס של מנועי רנו עתיקים אלה... (מרימי שסתומים תחתונים אלוהים....)

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקנתי כבר את הפילטר אבל אני לא בטוח לגבי מקומו לכן צירפתי תמונה ולצורך העיניין,

חילקתי את זה לאזורים, אזור 1 אזור 2 כרגע הפילטר מותקן על אזור 2.

האם ההייתי צריך לשים אותו במקום בית הפילטר (הקופסא השחורה העגולה?) או שהמקום שהוא נמצא עכשיו זה טוב ??

לגבי אזור 2 ניתקתי את הצינור שאתם רואים וחיברתי את הפילטר האם עשיתי טעות?? והייתי צריך להלביש אותו בבית הפילטר שם??

מנוע פיאט 1.jpg

Honda hornet 600

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הקיט מותאם ספציפית לאונו לא צריכה להיות שום בעיית התקנה.על האריזה יש הוראות התקנה.אם אין-פשוט פרק את בית הפילטר (השחור הגדול) ותחשוף את הלוע של הקרב'.באונו זה קל.על בית הקרב' תלביש את פלטת המתאם-ועליה את הפילטר.אל תשכח לחבר את הנשם. שיהיה בהצלחה.

אם לא הבנת, תפרק את איזור 1 ו2, אתה תמצא שם את הלוע של הקרבורטור שעליו צריך לשבת הפילטר הפתוח.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הקיט מותאם ספציפית לאונו לא צריכה להיות שום בעיית התקנה.על האריזה יש הוראות התקנה.אם אין-פשוט פרק את בית הפילטר (השחור הגדול) ותחשוף את הלוע של הקרב'.באונו זה קל.על בית הקרב' תלביש את פלטת המתאם-ועליה את הפילטר.אל תשכח לחבר את הנשם. שיהיה בהצלחה.

אהההה הבנתי... אז זה אמור להיות ב-1...כי באמת ששמתי את זה, חשבתי על זה שזה ממש אבסורד אם אני ישים אותו ככה כי זה לא ישנה כלום...

אם אני רוצה לשים אותו בבית הפילטר אני חייב פלטת מתאם ??או שאפשר גם בלי?

Honda hornet 600

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע איך זה עובד בקרבוקטור, אבל לפי מה שנכתב כמה הודעות לפני אני מאמין שצריך משהו להתאמה.

ושאלה קצת אחרת, אם אני לוקח את הפילטר הפתוח אצלי שמגיע עם צינור ניקל לחזית הרכב (106 עם ראם אייר), ומוציא את הצינור ומלביש את הפילטר ישר על המצערת, יהיה הבדל מסויים בביצועים (ההבדל הוא ברוחק של הפילטר מהמצערת)?

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד שאלה שעלתה לי בקשר לצריכת הדלק עם התקנה פילטר פתוח...

נרשם כאן שפילטר פתוח משפר צריכת הדלק , אז השאלה הנובעת מכאן היא, למה היצרנים לא מייצרים רכבים עם פילטר פתוח ?? ונגיד ותירשמו לי שמבחינת עלות לא משתלם להם, אז למה בפרארי שברכב זה לא נחסך דבר, היצרן לא טרח לשים פילטר פתוח ??

Honda hornet 600

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי איזו השערה קטנה בראש שאכן תגובת המצערת תשתפר במעט כמה שהפילטר יהיה יותר קרוב למצערת.

בדומה לתופעה המכונה "טורבו לאג", שגודלת ככל שהצנרת ארוכה יותר.

ולגבי השאלה של אסי, פילטר פתוח זה יחסי, זה אמור להיות פילטר איכותי יותר שגם נותן ליותר אוויר להיכנס, נותן שיפור במכוניות כמו אלו שאנחנו נוהגים עליהן :?

אני לא יודע איך נראה הפילטר של פרארי, אבל מה שבטוח זה שאם תשים עליו "פילטר פתוח" כמו שיש אצלך ברכב, זה לא יתן שום שיפור שלא לומר יגרע מיכולות המנוע.

מה גם שבמכוניות מהרמה הזאת יש בד"כ יותר ממצערת אחת ולכן אפשר או שאפילו יש שם יותר מפילטר אחד.

בב.מ.וו M5 למשל יש 8 צילינדרים ו-8 מצערות.

אז או ששמים פילטר אחד אימתני, או מלבישים פילטר על כל מצערת.

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים :mmangel:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7281 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...