Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה עדיף אודי A6 בת ארבע או מאזדה 6 בת שנה וחצי?

רוני24
שימו לב! השרשור הזה בן 4917 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אבא של חבר שאל אותי בתור "המשוגע למכוניות" מה עדיף לו לקנות: אודי A6 בת ארבע או מאזדה 6 בת שנה וחצי?

מסתבר שה-A6 מאבדת בקצב גבוה יחסית את הערך אחרי 3 - 4 שנים ואז זה נהיה במחיר סביר (משהו כמו מחיר של מאזדה 3 חדשה)

אמרתי לו שפו על הרעיון, אבל נראה לי שאת המחיר הוא ישלם בטיפולים במוסך שבטח יעלו כפול באודי לעומת המאזדה.

אשמח לקבל עצות (במיוחד על מחירי הטיפול, כי זה באמת אני לא יודע - זה רק ניחוש)

אגב, אמרתי לו שאולי כדאי שיעשה את הטריק הזה עם g37 במקום A6, כי זה בטח לא מתקלקל כמו אודי, אבל אין ישנות מספיק:? אז הוא בטח צריך לחכות משהו כמו שנתיים עד ש g37 יגיעו למחיר סביר. (אבל בטח גם באינפיניטי לוקחים מחיר מחיר בטיפולים...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב את מחירי הטיפולים, שהם בהחלט הרבה יותר גבוהים אם מטפלים במוסך מורשה ולא במוסך מדרכה. תברר כמה עולה ביטוח מקיף לA6 וכמה למאזדה 6 ותבין למה יש לי מאזדה 3 ולא אודי A4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין גדול, אבל ככל שהערך יורד גם מחיר הביטוח יורד לא? ככה שאם גנבו לי אודי A4 בת ארבע או מאזדה 3 בת שנה אז הביטוח אמור לשלם אותו הסכום כי במחירון הם אותו המחיר.

במקרה שלך, מחיר המחירון והטיפולים הם הסיבה שיש לך מאזדה 3. (מקווה בשבילך שהיא 2.0)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שזה לא ככה, על מאזדה 626 בת 11 דרשו מאיתנו 8000 שקלים על ביטוח מקיף בלבד לנהג חדש וצעיר לפני כשנה.

על מאזדה 3 חדשה דרשו "רק" 7000.

הביטוח של האאודי יקר יותר כי לתקן אותה אחרי תאונה יהיה הרבה יותר קשה מבחינת זמינות חלקים חליפיים זולים ובכלל כל דבר יהיה יקר יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

+1

אין קשר הדוק בין ערך הרכב לעלות המקיף שלו. אם תיקון הרכב לאחר תאונה יהיה יקר יותר מבחינת מחיר חלקים חליפיים/מפירוק עלות הביטוח המקיף תבטא זאת.

מה האבא של החבר שלך מחפש? האם הוא רוצה/זקוק ליכולות העדיפות של ה A6 ומוכן לשלם עליהן בטיפולים שוטפים ותיקונים יקרים יותר?

בנוסף, ישנם הבדלים אדירים בעלות הביטוח המקיף בין חברות שונות וסוכנים שונים. תאמין לי, לרכבים בסמלון נאמר לי בחברה אחת כי הם לא מבטחים, בחברה אחרת דרשו 10K למקיף לשני נהגים מעל 40 ללא תביעות בעבר ולבסוף השגתי ביטוח במחיר הדומה למחיר ששילמנו למאזדה לאנטיס 20018)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין גדול, אבל ככל שהערך יורד גם מחיר הביטוח יורד לא? ככה שאם גנבו לי אודי A4 בת ארבע או מאזדה 3 בת שנה אז הביטוח אמור לשלם אותו הסכום כי במחירון הם אותו המחיר.

במקרה שלך, מחיר המחירון והטיפולים הם הסיבה שיש לך מאזדה 3. (מקווה בשבילך שהיא 2.0)

אז אני רואה שכבר ענו לך, בזמנו בררתי על ביטוח ל BMW 320 2002 ורצו 11K, מאזדה 3 2006 אני מבטח ב4K.

הביטוח יקר מאד לרכבים כאלה וזה מה שבעיקר הוריד אותי מהרכב, ויש לי 1600 שעושה את העבודה טוב מאד ולא אכזבה אותי אף פעם, אז הסר דאגה מליבך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר הדוק בין ערך הרכב לעלות המקיף שלו. אם תיקון הרכב לאחר תאונה יהיה יקר יותר מבחינת מחיר חלקים חליפיים/מפירוק עלות הביטוח המקיף תבטא זאת.

מכיוון שעלות תיקון העולה על אחוז מסוים משווי הרכב משביתה את הרכב, אז אני לא חושב שאתה צודק. התיקון אומנם יותר יקר, אך המשמעות היא שחברת הביטוח תשבית את האאודי מוקדם יותר מאשר את המזדה.

ישנו היבט נוסף, מאוד משמעותי, שצריך לקחת בחשבון בהתלבטות בין רכישת רכב יוקרה לבין רכב משפחתי גדול - ירידת הערך של האאודי תהיה קשה הרבה יותר. פה טמון הכסף הגדול באמת. לא דווקא בפער הלא מאוד גדול בתיקונים (אולי, אולי, מי יודע, עוד כמה אלפים בודדים בשנה), בדלק (זניח) או בביטוח (כמה אלפים בודדים בשנה). המשמעות של הפער בירידת הערך שווה עשרות אלפי ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא מובן:

מכיוון שעלות תיקון העולה על אחוז מסוים משווי הרכב משביתה את הרכב, אז אני לא חושב שאתה צודק. התיקון אומנם יותר יקר, אך המשמעות היא שחברת הביטוח תשבית את האאודי מוקדם יותר מאשר את המזדה.
למיטב ידיעתי חברת הביטוח יכולה חוקית להשבית את הרכב רק לאחר שהפך ל"אובדן" משהו (להלכה או משהו אחר) שנקבע לפי ערך קבוע באחוזים (49%?) מערך הרכב.

בנוגע לירידת הערך של הרכב, צודק לחלוטין. מאוד משמעותי. מצד שני, משפחטומטית חדשה (או כמעט חדשה) מאבדת כ 10K שנתי בשנים הראשונות ונראה לי כי מאזדה 6 תאבד אפילו יותר. אי לכך, בחישוב ירידת הערך יש לחשב את הפרש ירידות הערך בין האודי לבין המאזדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבבה תשובות.

נראה לי שאני אמליץ לו להתקשר לחברות ביטול לברר מראש את העלות + לחשב את אובדן הערך של מאזדה 6 יחסית חדשה.

הקונה העתידי לא מליין אבל גם לדעתי האישית - אם זה עולה אותו כסף אז כבר הייתי מעדיף להיות ב A6 בת 4 מאשר ב mazda 6 בת שנה וחצי. לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, זה לא עולה אותו כסף. סביר שהאודי תהיה יקרה יותר אולם השאלה היא האם שווה לו לשלם עוד 200-400 ש"ח (ניחוש, לא ביצעתי את החישוב) נוספים כל חודש תמורת האודי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4917 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...