Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שטיפה עם גרניק - חוקיות?

ניר42
שימו לב! השרשור הזה בן 4920 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הייתי השבוע ב"רוזנפלד" - אז קפצתי למחלקת כלי עבודה חשמליים לראות כמה עולה היום גרניק. הדגם הזול ביותר שלהם, קרצ'ר קטן, עולה כ-500 ש"ח. הבעיה איתו: אי אפשר לשים את הצינור שלו בדלי - זה אפשר רק בדגמים יקרים יותר (כאלף ש"ח).

אז אמרתי למוכרת: אם אני רוצה לשטוף עם זה את האוטו - זה לא חוקי, ואז היא אמרה לי משהו שהפתיע אותי: "עם גרניק מותר - כי זה חוסך מים".

אז חיפשתי ומצאתי את הלינק הזה - " תקנות המים - כללים לרחיצת רכב ולשטיפת משטחים מרוצפים במים - התשס"א ". שם כתוב: "לא ישתמש אדם במים זורמים מרשת המים לשם רחיצה וניקוי של רכב". אז לכאורה אסור. אבל כתוב שם גם: "נציב המים רשאי לאשר שימוש במכשיר או באבזר ... אם הוכח לו להנחת דעתו כי המכשיר או האבזר כאמור יעיל וחסכוני ומאפשר רחיצת רכב אחד מכמות מים שאינה עולה על 40 ליטרים."

אז אני אומר - ברור שגרניק שנותן כ-5-6 ליטר לדקה שוטף אוטו בפחות מ-40 ליטרים. הרי כמה זמן צריך? בערך דקה לשטיפה ראשונה ואפילו פחות לשטיפה אחרי הסבון - אז כמה יוצא? בערך 10 ליטר - הרבה פחות מארבעים.

אז בקיצור - מותר או אסור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי מותר. לי יש גרני בבית ואני שותף איתו את הרכב ורק תדע לשתוף רכב עם גרני זה בדיוק 5 דקות. ז זה חוסך במים מאשר תשפוך מלא דליים על הרכב

Renault Clio RSI 1.8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שואל על "מותר" באופן חוקי?

מבחינת מדינת ישראל, תפתח את ברז המים שלך בבוקר, צא לעבודה, ורק כשתחזור בערב, סגור אותו. מי שיקבל חשבון מים ענק, זה רק אתה.

אם אתה שואל מבחינת חיסכון במים, אז ברור.

איך זה?

כמו שכתבו לך, בדי רגיל, נניח והשתמשת בדלי אחד, טבלת, קירצפת, טבלת קירצפת סיימת.

כמה עוד דליים של מים תשפוך כדי להוריד סבון? נניח שלושה דליים? כל דלי נניח 4 ליטר? (3 אוקי?)

זה כבר יוצא ממוצע של מינימום עשרה ליטרים של מים.

בגרניק, בגלל התפקוד שלו, הוא מעיף את הסבון והלכלכוך מהר יותר, עם יותר לחץ מים, אבל פחות כמות של מים מאשר בדלי.

בקיצור, רק בגרניק.

סוזוקי ג'ימני - רכב שחונה כמו מאזדה 2, נוסע כמו דיפנדר בשטח, כמו גולף 1600 בכביש והעלות שלו כמו היא כמו של אופניים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל דלי נניח 4 ליטר? (3 אוקי?).

דלי קטן מכיל 10 ליטר, תקן את החישוב בהתאם. נסיוני האישי לניקוי רכב (פרטי סטנדרטי) אני משתתמש בכ-1-2 ליטר מי סבון ו-20 ליטר מים לשטיפה.

עם יותר לחץ מים, אבל פחות כמות של מים מאשר בדלי.

שאלת תם: האם הלחץ לא גורם נזק?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דובר על זה רבות בפורום והקונסנזוס הוא שעם מכשיר ביתי לא ייגרם נזק, וגם עם מכשיר תעשייתי (בלחץ מתאים) לא ייגרם נזק אם מקפידים על שימוש נכון. חשוב לא לכוון לתוך דברים רגישים (למשל: אגזוז, פתח יניקת אוויר) ולהקפיד על מרחק סביר של הפייה (כנראה כמטר).

בכל מקרה - אני חושב שהבנתי מהוא הפתרון: לפי האתר של החברה בחו"ל ניתן לחבר את היניקה של המכשירים האלה גם לדלי. ככה לא תהיה שאלה לגבי החוקיות. (כמובן שככה יתבזבזו יותר מים, כי ישאר בדלי, אבל חשוב לי שלא תהיה שאלה לגבי החוקיות כי מדובר ביישוב שבו קיימת בעייתיות פוליטית מסויימת).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את המכשיר הזה, עצמאי לגמרי, ומכיל את המים בתוכו.

מעט חלש יותר ממכשירים נפוצים אחרים, אבל עובד על מתח שקע המצית של הרכב, ולכן ורסטילי יותר.

http://multicleaner.net/

(אין לי נסיון איתו)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דלי קטן מכיל 10 ליטר, תקן את החישוב בהתאם. נסיוני האישי לניקוי רכב (פרטי סטנדרטי) אני משתתמש בכ-1-2 ליטר מי סבון ו-20 ליטר מים לשטיפה.

נזק למה בדיוק? למכלולים?

ואדם שגר בירושלים ובחורף שלגי וברדי במיוחד מה? לא יקנה/יסע באוטו כי יגרם נזק למכלולים של הרכב?

מים חבר, בסך הכל מים.

המכוניות בעולם כולו, לא יוצרו ספציפית לאקלים הישראלי, יהיה אשר יהיה.

זה שאנחנו כישראלים (לא משנה מי, ראשי ממשלה, בעלי סוכניות הרכב וכ'ו) רוצים לייבא לישראל את הרכבים XYZ, רק מגדיל את המבחר העצום של הרכבים הנמכרים.

סוזוקי ג'ימני - רכב שחונה כמו מאזדה 2, נוסע כמו דיפנדר בשטח, כמו גולף 1600 בכביש והעלות שלו כמו היא כמו של אופניים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען האמת, זה עוד חוק מחוקי הנקץ של המדינה.

הרי גם אם משתמשים במתקן חסכוני כזה או אחר המים באים אליו מרשת המים, הרי אף אחד לא אוגר אצלו בבית מי גשמים.

אז מה ההבדל אם נתקין את אותו זרנוק חוסך מים שמוציא סילון דק בקצה צינור המחובר לרשת המים ונשתמש בלחץ של רשת המים במקום בלחץ שהמכשיר מייצר?

ככה גם נחסוך חשמל :idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"חוקי הנקץ"???

בכל מקרה מה שאתה אומר לא כ"כ מדוייק. אין לי ניסיון עם זה, אבל ממה שקצת ראיתי ושמעתי יש סיכוי שסתם צינור עם זרנוק בקצה מבזבז הרבה יותר מים מגרניק בלחץ, בגלל שהלחץ "מוסיף כוח" למים וככה צריך הרבה פחות כדי לנקות משטח גדול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"חוקי הנקץ"???

בכל מקרה מה שאתה אומר לא כ"כ מדוייק. אין לי ניסיון עם זה, אבל ממה שקצת ראיתי ושמעתי יש סיכוי שסתם צינור עם זרנוק בקצה מבזבז הרבה יותר מים מגרניק בלחץ, בגלל שהלחץ "מוסיף כוח" למים וככה צריך הרבה פחות כדי לנקות משטח גדול יותר.

כן, "חוקי נקץ" כי במקום לבוא לקראת האזרח הקטן ולמצוא פתרונות מעשיים מטילים איסור גורף.

לחץ המים ברשת המיים לא שונה בהרבה מלחץ הגרניק ואם תשים את אותו הזרנוק בקצה תקבל פחות או יותר את אותו אפקט.

וגם אם כן מדובר בהפרש לחץ לא משמעותי ולא זה מה שיציל את משק המים של המדינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4920 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...