Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"עבדו" על מוכר הרכב שלא לצורך וזה לא הקונה...

פ.א
שימו לב! השרשור הזה בן 4923 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעשה שהיה לפני כמה ימים. נהגת תמימה פרסמה את רכבה למכירה (פיז'ו 307 סטיישן SW PACK 2.0 ). לאחר ימים בודדים התקלקל לטענתה המנגנון של הרפרפות הסוגרות מבפנים את הגג הפנורמי. הנהגת הגיע עם רכבה למוסך פיז'ו (כמו תמיד) ושם אבחנו שיש צורך להחליף את 3 הרפרפות...:-( כל רפרפת 3000 ש"ח, סה"כ 9000 ש"ח...:-(

מאחר ובדגם הזה החלון הפנורמי הוא "להיט" (אבל לא שימושי) הבינה המוכרת ובעלה כי יצטרכו להוריד סכום נכבד במכירה ואכן כך היה.

אני הקונה ניהלתי אתם משא ומתן והורדנו 6000 ש"ח בסעיף של "תיקון גג פנורמי". מלבד "התקלה" הנ"ל הרכב היה שמור ומטופל במוסכי פיז'ו בלבד ויש קבלות מפורטות על כל הטיפולים מאז שהם קנו את הרכב (הם הבעלים הראשונים של הרכב).

יומיים לאחר הרכישה חיפשתי בפורום כאן מידע על תקלה בחלון פנורמי ואכן מצאתי שרוב הסיכויים שמדובר בנתיך שרוף (4 או 9). בדקתי את הנתיכים והם היו תקינים. בעודי מנסה לפרק את הפקד של החלון הבחנתי מתחתיו (ליד ידית בלם היד) בכבל חשמלי עם מחבר באוויר. פרקתי את הפקד וחברתי את הכבל אליו. ראו זה פלא (או לא) מנגנון הפתיחה והסגירה של החלון הפנורמי עובד כמו חדש...:wink:

גילוי נאות: אני מהדרום והם מהצפון. לא מכיר את המוסך אליו הנהגת פנתה לתיקון.

אלו העובדות וכל השאר למחשבה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה שלא מסתדר בסיפור היא העובדה שהיא יזמה את הפניה למוסך, כך שהיא חשה/חשבה שיש תקלה לפני שהמוסך זייף/ביים אותה.

יתכן ומישהו עבר על האוטו וניתק את המחבר ושכח לחברו?

אולי המכון ספידומטרים בזמן שהוריד 100K :lol:

בצחוק כמובן, הרווחת ובהצלחה.

שי

166, קאפה, GTV, קופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שהעסקה כבר הושלמה לפי מה שאני מבין, הייתי מודיע לה שלא תתקרב למוסך הזה יותר, יכול להיות שיש לה פג'ו חדשה והיא תמשיך לטפל שם.

כל מה שתעשה בחיים, יהיה חסר חשיבות.

אך חשוב מאוד שתעשה אותו,

כי איש לא יעשה אותו מלבדך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שהעסקה כבר הושלמה לפי מה שאני מבין, הייתי מודיע לה שלא תתקרב למוסך הזה יותר, יכול להיות שיש לה פג'ו חדשה והיא תמשיך לטפל שם.

הם נסעו לחו"ל לכמה ימים. הם קנו סיטרואן פיקאסו חדשה וקבלו אותה לפני יומיים. בתחילת שבוע הבא אדווח להם על "התיקון" ושיעשו עם זה מה שהם רוצים. למיטב שיקולי מדובר בזוג אנשים ישרים וטובי לב. ברור מעל כל ספק שמי שטיפל / בדק במוסך את המנגנון ניתק במודע את הכבל. למה לא החזיר... התשובה כנראה ב-4 אותיות האחרונות...:shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלא יבינו אותי לא נכון, ואני לא בא להכנס לאף אחד לכיס, אבל לאחר שתספר להם על ה"תיקון", מה יקרה לאותם 6000 ש"ח שהורדו במעמד המכירה / קנייה?

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המוכר הפסיד בגלל מוסך רשלן או שקרן, אזי שהמוכר יתבע את המוסך.

אין למוכר שום עילה לתבוע תשלום נוסף מהקונה.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלא יבינו אותי לא נכון, ואני לא בא להכנס לאף אחד לכיס, אבל לאחר שתספר להם על ה"תיקון", מה יקרה לאותם 6000 ש"ח שהורדו במעמד המכירה / קנייה?

העסקה חתומה וסגורה כדין בחוזה המכר ואין למקרה הנ"ל עילה חוקית לביטול החוזה. בעסקת המכר הפסיד בעל הרכב 6000 ש"ח. במידה ולא הייתה מכירה ובעל הרכב היה "מתקן" את מנגנון הסגירה באותו מוסך הוא היה מפסיד 9000 ש"ח :-( ושלא לצורך.

צא ולמד... :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

6000 שקל שווה לפי דעתי תביעה משפטית , מוסכים מגלגלים הרבה כסף והשופטים יודעים על כל הרמאויות של מוסכינקים כאלה ואחרים ולכן אם אני הייתי המוכר הייתי תובע את בעל המוסך ומבקש פיצוי של הסכום שהפסידו שזה 6000 שקל ! שהופסד בגלל בדיקה רשלנית של המוסך / ניסיון לרמאות ומרמה ככה או ככה איך שאני רואה את הדברים המוסך צריך לשלם !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שמאשימים את המוסך ברמאות צריך לזכור שמדובר בהערכה לפני התיקון. יש סיכוי טוב שכשהיו מכניסים את הרכב לתיקון הם היו עולים על הקונקטור ומחייבים כמה גרושים על החיבור מחדש.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שמאשימים את המוסך ברמאות צריך לזכור שמדובר בהערכה לפני התיקון. יש סיכוי טוב שכשהיו מכניסים את הרכב לתיקון הם היו עולים על הקונקטור ומחייבים כמה גרושים על החיבור מחדש.

במקרה זה השאלה מה קדם למה...הביצה לתרנגולת או להפך, לא רלוונטי. הכבל עם המחבר (קונקטור) לא נפל מהפקד (זה חיבור עם נעילה) אלא יד אדם ניתקה אותו (בטוח שלא הנהגת). להדיוט כמוני בחשמלאות רכב לקח 2 דקות לעלות על הבעיה אז סביר שלחשמלאי רכב היה לוקח פחות. כעת שברור מעל לכל ספק שהרפרפות תקינות ונעות חשמלית היטב על המסילה, אני שואל לפי מה ניתנת הצעת מחיר לתיקון במוסך מורשה. הרי הנהגת הגיע עם הרכב למוסך, הרכב נבדק והכבל נותק (ידנית, עובדה!). לנהגת נאמר שהתקלה ברפרפות ומחירה של כל אחת 3000 ש"ח. כמו כן נאמר לה שיש צורך להחליף את שלושתן.

ואני שואל, למה לא לנסות ולעקוף את הפקד ולספק מתח ישירות למנוע החשמלי של המנגנון וזאת על מנת לשלול שהתקלה במנוע או ברפרפות. לכל חשמלאי רכב יש חוט שבקצה אחד מחבר קרוקודיל אותו הוא מחבר למתח קבוע ובקצה השני של הכבל יש מעין מוט צר ומחודד אתו הוא עוקף מפסקים / נתיכים (כתבתי לכם שאני הדיוט בחשמלאות רכב :wink: ). בדיקה בסיסית כזאת צריכה להתבצע בשלב שלפני הצעת מחיר לתיקון וסתם לזרוק סכום דמיוני באוויר זה לא מקצועי ואמין. מאחר ובתוך עמי אני חי, נראה לי שמדובר יותר בשיטת מצליח :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שפיספסתי משהו או שלא הבנתי...

הרי מלכתחילה הגיעה הגב' למוסך מכיוון שלא עבדו הרפרפות, הלא כן?

אז יכול להיות שאכן השתחרר הקונקטור לפני שהגיעה הנ'ל למוסך?

פעם הייתי קופץ מהגשר ואז מתחיל לבנות את הכנפיים

אני עדיין כאן,אז בטח הצלחתי לא רע...:roll:

היום כבר בגרתי..אני מייבא כנפיים מאיביי :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4923 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...