Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה מול רכב השכרה, הנהג אינו מודה באשמה ואינו מוסר את פרטי הביטוח - מה עכשיו?

שימו לב! השרשור הזה בן 4930 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

במקביל לשרשור הטכני שפתחתי במדור המתאים, אני מבקש את עצתכם כיצד לנהוג מהבחינה הביטוחית.

רכב השכרה פגע ברכב של אשתי וגרם לה נזק.

נהג רכב ההשכרה הוא אזרח אמריקאי, בעל רישון אמריקאי וללא תעודות ישראליות. הוא אינו יודע את שם המבטחת של רכבו, אלא רק את שם חברת ההשכרה (קשר רנט א קאר). הנהג נתן לאשתי את מספר הדרכון שלו ואת מספר הרשיון האמריקאי.

הנהג הודה באשמתו בע"פ, אך סירב לחתום על הצהרה בכתב.

אני הגעתי למקום אחרי כמה דקות וצילמתי את הנזק לרכב של אשתי, את רכבו כולל הנזק ומספר הרישוי שלו ואת הנהג ליד רכבו.

מה אני עושה עכשיו?

תודה רבה

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי שנתקשר לסוכן. מה שביקשתי לדעת זה מה צפוי, בעיקר מכיוון שמדובר בחברת השכרה, נהג זר שיעזוב את הארץ בקרוב ואשמה שלא מוכחת בכתב.

לחברת ההשכרה אין לי מה להתקשר, הרי אנופנף.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שתנופנף? הרי הבחור יגיע להחזיר את האוטו? הם יראו שהאוטו פגוע לא?

הם גם יבינו שבבית משפט - בין עדות של משהו שלא בארץ לבין משהו שעומד מול השופט - כנראה לך יש יותר פרטים?

בכ"א - פנה אליהם אחרי התיעצות עם סוכן הביטוח - הוא הכתובת שלך לכל העניין הזה.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוכנת הביטוח שלנו אומרת שאם אנחנו מפעילים את הביטוח שלנו אזי עלות התיקון היא על המבטחת שלנו, ואנחנו משלמים רק השתתפות עצמית בסך 800 ש"ח (למוסך שאינו בהסדר).

מכיוון שהצד השני הוא חברת השכרה, האם אכן עדיף לצמצם נזקים ולהפעיל את הביטוח שלנו על פני לגשת ישירות לחברת ההשכרה?

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוכן ביטוח טוב היה פונה לחברת ההשכרה, מקבל פרטים של המבטח ופועל על פי הממצאים.

הפעלת הביטוח שלך אינה "מזעור נזקים" שכן אתה נושא בהשתתפות עצמית ופוגע בהנחת העדר תביעות.

נהג של רכב שכור אינו יכול להתחמק מאחריות גם אם יעזוב את הארץ. חברת ההשכרה יכולה לחייב אותו על הנזקים.

הכותרת שלך מטעה. הנהג לא צריך לחתום על שום הודעה באשמה ( למעשה חברות הביטוח אוסרות על מבוטחים לחתום על כל הצהרה ). מה גם שהוא מסר את הפרטים הידועים לו ואת פרטיו האישיים. יתכן שאינו יודע אפילו איך נראית תעודת הביטוח של הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוכן ביטוח טוב היה פונה לחברת ההשכרה, מקבל פרטים של המבטח ופועל על פי הממצאים.*** סוכן טוב היה עושה את זה, הסוכן של אשתי זכה במכרז חשכ"ל.

הפעלת הביטוח שלך אינה "מזעור נזקים" שכן אתה נושא בהשתתפות עצמית ופוגע בהנחת העדר תביעות.***ידוע, אין הנחת היעדר תביעות עקב תאונה קודמת.

נהג של רכב שכור אינו יכול להתחמק מאחריות גם אם יעזוב את הארץ. חברת ההשכרה יכולה לחייב אותו על הנזקים.

הכותרת שלך מטעה. הנהג לא צריך לחתום על שום הודעה באשמה ( למעשה חברות הביטוח אוסרות על מבוטחים לחתום על כל הצהרה ). מה גם שהוא מסר את הפרטים הידועים לו ואת פרטיו האישיים. יתכן שאינו יודע אפילו איך נראית תעודת הביטוח של הרכב.*** הכותרת לא מטעה מכיוון שמה שחשוב לדיון הוא שאין עדות חלוטה לאשמת הצד השני, ולכן צפויה התנהלות ממושכת מול חברת ההשכרה, שאותה אני רוצה להעביר לחברת הביטוח שלי

תמיד יש גם את הסיכוי שהנהג יהיה ישר ויעמוד במילתו להודות בפני חברת ההשכרה כי הוא אשם.

בכל מקרה, סוכן הביטוח השל אשתי תחייב לטפל בתביעה מול חברת ההשכרה ולפעול לגביית כל הנזקים שנגרמו לנו, כולל השתתפות עצמית וירידת ערך הרכב, כל זאת בשיחת טלפון שלא הוקלטה. מה יקרה בפועל אלוהים יודע. מסיבה זו אני שואל כדי לדעת כיצד לנהוג.

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב זכרוני - קשר רנט א קאר = הרץ.

חברות השכרה במיוחד הגדולות, אינן מבטחות את כלי הרכב בביטוח רכוש. יש להן רק ביטוח חובה.

במקרה כזה, אתה לא תובע את חברת הביטוח של הפוגע, אתה תובע את חברת ההשכרה.

אם תתבע את הביטוח שלך, זכותך לתבוע את ההפסדים מחברת ההשכרה. (הפסדים = השתתפות, עצמית, ירידת ערך, השבה לקדמות, אובדן הנחה).

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון אמיר לגבי כל הסעיפים.

הסטטוס כרגע - הוזמנו דלת וכנף להחלפה באישור השמאי (חדש או לא בהתאם למצאי [רכב מעל גיל שנתיים], נקווה שאין מפירוק).

המבטחת שלי תמציא לי דו"ח נזק, ואז נראה אם הם יתבעו את הרץ או אני, אבל בכל מקרה תהיה תביעה.

ערב טוב

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרוש פיצוי מחברת ההשכרה

במידה ואינך מקבל את הפיצוי תוך זמן סביר (האשראי שניתן לך על ידי המוסך), העבר את התביעה למבטחת שלך ותבע את ההפרשים מחברת ההשכרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני תודה.

הפעלתי כבר את המבטחת שלי כדי לממן את התיקון, למרות העלות (השתת' וכדומה).

את הנזקים לפי הדו"ח נזק אדרוש שהמבטחת שלי שלי תתבע עבורי.

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך את מספר הרכב הפוגע - אזי הנהג שפגע בך נתן לך את כל הפרטים אותם אתה צריך.

על חברת הביטוח שלך לפנות לחברת ההשכרה ולתבוע את הנזקים ממנה.

לפני כעשר שנים רכב השכרה פגע ברכב הליסינג שלי - והנהגת נתנה לי את הפרטים של הרשיון הזר שלה.

חברת הליסינג לא בקשה ממני השתתפות עצמית - משמע תבעה את נזקיה מחברת ההשכרה של הרכב הפוגע.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4930 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...