Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גישור ערוצים במגבר וחיבור ה RCA בהתאם????

שימו לב! השרשור הזה בן 7279 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם!

יש לי מגבר 4 ערוצים ויש שם 4 כניסות RCA , שתי כניסות ימניות ושתי שמאליות.

ומהרדיו דיסק יש רק שתי יציאות, אחת ימין ואחת שמאל.

עכשיו אני רוצה לחבר למגבר שתי רמקולים לא ארבע ולגשר כל שתי ערוצים לרמקול אחד.

איך אני צריך לחבר את ה RCA??? אבל שיהיה סטריאו

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך בדיוק לחבר?

נגיד אני מחבר מפצל ליציאה הימנית של הרדיו דיסק ויוצר שתי יציאות מאחת . לאן אני מחבר אותם. לשתי הימניים במגבר? או אחד לימני ואחד לשמאלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה תמונה שתמחיש לך את העניין.. מצטער מראש זה היה עניין של 2 דקות אבל זה יספק אותך אני משער :)

מקווה שיש הבנה מהציור הזה

נ.ב

לא עקרוני עניין השמאל ימין בפיצול עצמו :)

חיבור RCA.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא אמור להיות ככה כדי לשמור על הסטריאו ?

הרי ה RCA מוביל right (אדום בתמונה) ו left (לבן בתמונה), לפי התמונה של ג'וקר, הRCA הימני מתפצל ונכנס לימין ושמאל של הקדמי (או האחורי) והRCA השמאלי מתפצל ונכנס לשמאל וימין של האחורי (או הקדמי). ככה ברמקולים הקדמיים ישמעו צד אחד של הסטריאו וברמקולים האחוריים ישמעו את הצד השני. לא ?

הגברה.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל לחבר זוג רמקולים יש לקחת את ערוץ ימין, לפצל אותו באמצעות מפצל Y ולחבר את שני הראשים המפוצלים לכניסת ימין ושמאל של זוג הערוצים הקדמיים.

לאחר מכן יש לקחת את ערוץ שמאל, לפצל ולחבר את שני הראשים לערוץ ימין ושמאל של הערוצים האחוריים.

זה הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק העניין שלא ברור לי.

אם היה לי שתי יציאות RCA ברדיו דיסק, הייתי לוקח שמאל וימין של יציאת קדמיים ומחבר אותה שמאל וימין של כניסת קדמיים, לוקח שמאל וימין של יציאת אחוריים ומחבר לשמאל וימין של כניסת אחוריים.

אם יש לי יציאה אחת בלבד (אחוריים) שמחולקת שמאל וימין, ואני רוצה לפצל אותה לחיבור על 4 ערוצים, למה לחבר שניים של ימין לשמאל וימין של קדמיים ושניים של שמאל לשמאל וימין של אחוריים ?

ב RCA עובר האות שלפי ההקלטה המקורית (סטריאו) חלק אמור להישמע בצד אחד וחלק בצד שני (כינורות בשמאל...), אם אני לוקח את האות של צד שמאל ונותן את כולו לרמקולים אחוריים, ולוקח את האות של צד ימין ונותן את כולו לרמקולים קדמיים, לא יהיו לי כינורות מקדימה.

בעצם כשאני אשחק עם ה BALANCE בפועל אני אצור שינוי ב FADER (אני אעביר את כל האות לצד אחד, שיתקבל כולו רק בזוג רמקולים אחד - קדמיים או אחוריים).

לא הבנתי בצורת חיבור זו איך נשמר הסטריאו ? ולאן נעלמו לי הכינורות ???

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה תכניס סיגנל מערוץ שמאל וימין לשתי כניסות מגושרות אתה תיצור סיגנל מונו שמורכב מערוץ שמאל וימין.

ברגע שמבצעים גישור למגבר 4 ערוצים ורוצים לחבר אותו בסטריאו, זוג ערוצים מגושרים אחד הופך לערוץ ימין (למשל האחוריים) וזוג הערוצים השני הופך לערוץ שמאל (למשל הקדמיים). מהסיבה הזו יש להזין לכל זוג ערוצים מגושרים רק סיגנל של ערוץ ימני או רק סיגנל של ערוץ שמאלי (הכיתוב L או R חסר משמעות ברגע שמגשרים מכיוון שהסיגנל המוגבר יהיה האיחוד של שניהם).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זה בגישור...

ואם אני מדבר על חיבור 4 רמקולים עם פיצול RCA, אז הבנתי (וציירתי) נכון, לא ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7279 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...