Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אחחח..... מה לעשות ?:<

Superdror
שימו לב! השרשור הזה בן 7770 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אוופפפפפפפפפ ! זה כל מה שיש לי לאמר. חבר של אבא לוקח אותך לקנות אוטו, הוא משחק אותה מבין ואתה אוכל על בשרך את הטעות.

בכל אופן מה שמטריד אותי כרגע הוא החלפת הקלאץ. הקלאץ שלי כל כך שחוק עד כדי כך שאני יכול לשחרר את דוושת הקלאץ במכה כשהילוך משולב והאוטו פשוט יתחיל לנסוע בלי שאני אוסיף גז אפילו, עצוב, מייאש, ספרו לי על זה... :(

בעיה נוספת שלי היא נזילת שמן מהגיר. בעת שביקרתי בפעם האחרונה במוסך לתיקון ציריות גיליתי כי אין שמן גיר כלל! לאחר שמילאו לי שמן גיר.... העברה מהילוך 1 ל2 הייתה מלווה בחריקה. לאחר כמה ימים הבחנתי בכתמי שמן על הכביש במקום בו אני חונה, מסתבר שהשמן מהגיר שלי נוזל והחלטתי לדחות את הטיפול בנזילה עד אשר אחליף את הקלאץ... לאחר תקופה מסויימת השמן הפסיק לנזול... נו טוב, בטח כולו כבר יצא החוצה...... אך מה שבאמת מפליא אותי הוא שבעת שהיה שמן, הגיר חרק, לאחר שכנראה כל השמן נזל לו, הגיר פסק מלחרוק וההילוכים עוברים בקלילות.

בנוסף גם, הידית הילוכים שלי מרקדת לה כל כך שאין בפי מילים לתאר זאת....

ועכשיו לשאלתי , הכיצד יתכן שהגיר חורק בעת שיש בו שמן ובעת שאין בו שמן הוא לא חורק ועובר חלק? שנית, האם ישנו מצב שבעת סידור החופשיות בידית, הגיר שלי יחל לחרוק עד אשר ילך לעולמו ? הכיצד אני יכול לשמור על הגיר שלי בצורה הטובה ביותר ללא החלפתו ? יש איזשהו שמן מסויים שאולי מומלץ למלא ולא שמן זול ופשוט? עלויות של שמנים לא מעניינות אותי ממש............ שאלה אחרונה, לגבי קלאץ + עבודה אני יודע מחיר(בערך 900 ש")... אך כששאלתי את המוסכניק לגבי החופשיות בגיר הוא מיען מלענות לי.... הוא התחמק ואמר "זה יכול להיות הרבה דברים צריך לבדוק כל מיני מכלולים" או משהו כזה.... כמה כסף בערך עלול לעלות לי סידור הידית ? לא מתאים לי שהוא ילביש עליי סתם סכום....

ד"א, תודה לאיציק על העזרה לגבי הפלאגים, היום קניתי פלאגים והחלפתי, האוטו פסק מלרעוד.... לפחות משהו אחד יצא לטובה :)) לא תיעדתי את החלפת הפלאגים כי אני משער שכולכם כבר יודעים איך לעשות זאת ואפילו יכולים להעביר לי שיעור טוב בזה :)

דרור, שואל מה יהיה בייאוש :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, זה יכול להיות נזילה בלבד וזה יכול גם להיות שיפוץ גיר....

אי אפשר לעשות בדיקת גיר בהתכתבות.

תכניס את האוטו למוסך שאתה מכיר וסומך עליו , ותקשיב לו.

לדעתי ככל שאתה דוחה את זה , ככה אתה מתקרב לשיפוץ כללי של הגיר.

אגב, באיזה רכב מדובר?

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו אונו 70, למיטב זכרוני.

הגירים של פיאט לא עמידים במיוחד בלאו הכי, אז בטח שללא שמן גיר, אתה משחק באש...

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל בזה שללא שמן גיר היא אפשר לעביר הילוכים - ז"א יותר מפעמיים...

חיכוך בגיר גבוהה מדי בכדי שישרוד ללא שמן

משכן - יכול להיות שמילאו לך את הגיר ביותר מדי שמן או בשמן לא מתאים.

כדי לבדוק במוסך באמת מקצועי (מורשה זה לא מספיק!)

לגבי קלאץ' - באונו זה לא יקר מדי...בזמנו באונו 60 שלי החלפתי במשהו כמו 750ש"ח כולל הכל (קלאץ' של VALEO)

דרך הגב, הגיר באונו לא ממש חלק - אבל לא הייתה מטיל ספק באמינותו. מנוע + גיר באונו מסוגלים (עם טיפול נכון) להגיע ל250-300K ק"ם ללא תקלות.

ב250 מחליפים כמה דברים וממשיכים...

P.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(1)הילוכים שני ושלישי הם ההילוכים המועדים לפורענות ברוב הגירים הידניים, בהם מתחילה, כמעט תמיד, החריקות בשילוב, אונו במיוחד הילוכים אלו בעקבות העברות גסות וטיפול לא נאות בשילוב החומר ממנו עשויים המשלב והסינכרון(בלאי גבוה ומואץ) הקץ קרב.

(2)נזילה חזקה כל-כך של נוזל גיר אינה נובעת ככל הנראה מפריצת אטמים ו/או מחזירי שמן, אלא מסדק בגוף. :shock:

(3)מצמד שחוק וחוסר נוזל רק יגביר את בלאי.

(4)חופש בידית ההילוכים נובע מחופש ב"שטנגות", בדר"כ ובאונו בפרט החופש הינו בבוקסות מוטות המשלבים ו/או ב"צינור" המשלב(ב-45 הוא קיים לא זוכר על ה-70).

(5)לא לדחות את התיקון-מה שעולה היום ביוקר יעלה מחר שבעתיים ביוקר.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות.

1.הילוכים שני ושלישי הם ההילוכים המועדים לפורענות ברוב הגירים הידניים, בהם מתחילה, כמעט תמיד, החריקות בשילוב, אונו במיוחד הילוכים אלו בעקבות העברות גסות וטיפול לא נאות בשילוב החומר ממנו עשויים המשלב והסינכרון(בלאי גבוה ומואץ) הקץ קרב.

(2)נזילה חזקה כל-כך של נוזל גיר אינה נובעת ככל הנראה מפריצת אטמים ו/או מחזירי שמן, אלא מסדק בגוף.

(3)מצמד שחוק וחוסר נוזל רק יגביר את בלאי.

(4)חופש בידית ההילוכים נובע מחופש ב"שטנגות", בדר"כ ובאונו בפרט החופש הינו בבוקסות מוטות המשלבים ו/או ב"צינור" המשלב(ב-45 הוא קיים לא זוכר על ה-70).

(5)לא לדחות את התיקון-מה שעולה היום ביוקר יעלה מחר שבעתיים ביוקר.

אז ככה. היום ירדתי אל האוטו ועשיתי קצת שיעורי בית וניקיון, לקחתי איתו סמרטוט וניקיתי את כל המנוע משאריות שמן ושאר הדברים. לאחר מכן נשכבתי מתחת לאוטו וחיפשתי סימנים לשמן על הגיר עצמו או על כל חלק אחר באיזור ולא ממש מצאתי..... החלטתי לפתוח את בורג מילוי השמן שבגיר על מנת לנסות לראות מה המצב בפנים, לא ראיתי שמן דרך החור, דחפתי את האצבע שלי עמוק.. היא יצאה שחורה בשמן, אך לא נראה לי שיש שמן ברמת המידה הדרושה.... וכזכור שמן מולא שם לפני כחודש בערך. לאחר מכן ניסיתי לאתר מאיפה נובעת בעיית החופשיות שבגיר... קראתי לחבר שישב באוטו ויזיז את ידית ההילוכים ועקבתי אחר המוט שמחובר לידית מהידית ועד הגיר, כשהגעתי לגיר הבנתי שהבעיה שם..... כאילו, על הגיר יש מין בוקסה כזו או משו כזה שמכוסה בגומיה ואליו מתחבר המוט, בעת העברת הילוכים יצאו משם רעשים והיו סימנים לתנועה לא בריאה כאשר בשילוב אחד ההילוכים או בהזזת הידית בניוטרל התחלתי לצעוק עליו שיעזוב את הידית... זה היה נראה כאילו כל רגע העסק שם הולך להתמוטט.

בכל אופן, האם מה שניתקלתי הוא ה"שטנגה" המדוברת ? אני גם אבקר במוסך בימים הקרובים. לאחר שאשיג את הסכום הנדרש

שום תודה רבה... ואני מצטער שאני כותב ספרים :

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דחפתי את האצבע שלי עמוק.. היא יצאה שחורה בשמן,

בדחיפת האצבע כדי שני פרקים דרך פתח המילוי הינך אמור להרגיש בנוזל הגיר.

במידה והרגשת-יש לך די נוזל.

בכל אופן, האם מה שניתקלתי הוא ה"שטנגה" המדוברת ?

כל מע' המוטות, מהידית ועד לכניסה אל הגיר הן ה"שטנגות".

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7770 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...