Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב מתאים לנסועה של 60K ק"מ בשנה בתקציב מוגבל

BMW
שימו לב! השרשור הזה בן 4911 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

גיסי מחפש רכב.

הנסועה שלו היא כ-60K בשנה (מקום עבודה רחוק).

הוא מחפש רכב מתאים שיהיה נוח לנסיעות ארוכות בבוקר ובערב ושיעמוד במתלה.

הרכב יכול להיות ידני ויכול להיות אוטומט.

הרכב לא יכול להיות קנגו/ברלינגו/קונקט ושות' ו/או מונית לשעבר.

עדיפות לרכב שיכול להכיל גם כסא תינוק במושב מאחורה.

עדיפות לשנתון גבוה כמה שיותר.

אין חשיבות לעיצוב חיצוני של הרכב כמו גם לביצועים (חוץ מנסיעה נורמלית ובסיסית)

תקציב מוגבל 70K ש"ח (נטו לרכב).

לדעתי הנתונים מחייבים דיזל (חלקים מתכלים בק"מ גבוה בהרבה מבנזין ובחישוב כללי יש חיסכון בעלויות הדלק).

כידוע, קשה מאוד למצוא ברשת רכב דיזל ראוי שעונה על הדרישות.

על כן, גם רכב בנזין מתאים יכול לבוא בחשבון, אלא שאז כדאי שיהיה בעל ק"מ נמוך כדי שאחרי שנה יהיה ניתן להחליפו בקלות (זה ידרוש החלפה תקופה של רכב בפרקי זמן של שנה בכל פעם).

כל המלצה, דעה, רעיון (רכבת/אוטובוס ותחבורה ציבורית לא רלוונטי :wink: ) מתקבלים בברכה.

סופ"ש מהנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

רכב נח מאוד (חשוב בכמות הנסיעות הזאת), בטיחותי מאוד וחיסכוני מאוד - רנו מגאן DCI ידני (דיזל מנוע 1500 סמ"ק).

צריכת סולר בסביבות 1:18- 1:20 ק"מ לליטר.

מודל 2007 יעלה בסביבות 50 אלף ש"ח:

http://www.yad2.co.il/Cars/Car.php?AreaID=&ModelID=43&SubModelID=1299&FromYear=2004&UntilYear=&Auto=&fromPrice=&untilPrice=&Info=&SubSubModelID=0&OwnerID=&fromKM=&KM=&fromEngineVal=&untilEngineVal=&EngineTypeID=2&fromHand=&Hand=

אם רוצים להשקיע את כל הסכום התמוכנן, תחפשו משהו כזה (מודל 2008 עם קילומטראז' לא גדול):

http://www.yad2.co.il/Cars/Print.php?CatID=1&SubCatID=1&CarID=1659072&Code=d6886df6877f2b7d2af50aeaf8ee14b4

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם רוב הנסועה שלו היא בינעירונית? אם כן אז רכב בנזין קטן וחדש (אלטו ידנית, I10 ידנית, פנדה ידנית) יכול להיות אופציה לא רעה. אם אני הצלחתי להגיע עם ה-I10 שלי לצריכה של 1:20 בנסיעה לאילת (ולי יש את המנוע הגדול יותר וגיר אוטומט) אז אני בטוח שאפשר אפילו לשפר את הנתון הזה עם רכב ידני ובעל נפח קטן יותר.

אם נשווה את זה לרכב דיזל שיתן לך 1:18 ומעלה אך מצד שני הדיזל יקר משמעותית מבנזין, מה שנותן לבנזין יתרון של עוד כמה ק"מ.

נתון נוסף הוא השנתון, רכב כזה קטן תוכל לרכוש חדש מהחברה או אפילו שנה על הכביש כאשר דיזל בתקציב הזה תצטרך לרדת כ-3 שנתונים.

החסרון של הבנזין יהיה בירידת ערך גדולה לעומת דיזל עקב הק"מ הגבוהה, למרות שק"מ כזה הוא מוגזם גם לרכבי דיזל.

לגבי מרווחי טיפולים, היום יונדאי ממליצים על טיפול כל 20K ק"מ שזה כמו רכבי דיזל ובחלק מהרכבים החדשים (פונטו, מגאן) ממליצים כל 30K ק"מ או שנתיים.

אני לא בטוח שהבחירה בבנזין תהיה כלכלית יותר (צריך לשבת ולעשות חישובים מדוייקים יותר) אבל היא בהחלט תקרב את הגיס שלך לרכב יותר חדש (משמע: אחריות, שקט נפשי, יותר קל למצוא רכבים שמורים וכו').

מסקנה, אם תוכל לשלב בין רכב קטן לדיזל זה יהיה הכי אידיאלי (פולו דיזל, C3 HDI וכו').

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעשות 60K ק"מ בשנה עם אלטו זה מתכון בטוח לרצון עז להכניס את עצמך בעמוד הקרוב. רכב לכזו נסועה חייב להיות נוח.

מצטרף להמלצה על מגאן דיזל ידנית.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שי וולדימיר, ההמלצה על המגאן אכן מעניינת- למרות שיש לנו כוויות מרנו במשפחה, אני גם חושב שזו אופציה ראויה להיות משוקללת.

אלעד, האלטו לא באה בחשבון, מבחינתי זה רכב לאשה שאוספת את הילד מהגן ברחוב ליד ותו לא. בטח לא רכב שהולך לעבור חיים לא קלים וצריך לנייד משתמש לאורך 60K.

רכב קטן ובנזין כפי שהצעת היה הרעיון ההתחלתי כשבין היתר מובילה היאריס משנתון 06 שהוא ממש רצה לרכוש.

הנסיעות הם בין עירוניות (זכרון יעקב->ראשל"צ בערך).

בחישובים שעשיתי מצאתי כדאיות בכל האספקטים לדיזל, בטח ובטח שניתן לעשות כרטיסי הנחה גם לסולר.

ה-C3 דיזל היא הבחירה האידיאלית שיש- גיסי חיפש C3 לאורך החודשים האחרונים והתייאש לגמרי עד שהחליט לחפש בכיוונים אחרים.

הסקסו דיזל המצויינת מיושנת.

כמובן שאמינות בא על חשבון נוחות, כלומר אין בעיה עם רכב פחות נוח ומפנק, רק שיהיה אמין ויאפשר שימוש תקין ללא תקלות מיותרות.

תודה למגיבים.

אשמח לשמוע עוד המלצות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-C3 דיזל היא הבחירה האידיאלית שיש- גיסי חיפש C3 לאורך החודשים האחרונים והתייאש לגמרי עד שהחליט לחפש בכיוונים אחרים.

הבעייה שאין C3 דיזל בשנתון מתקדם.

בכמות האין סופית של רכבי דיזל בבעלות מורי נהיגה\מונית אולי תצליח למצוא פביה\קורדובה TDI פרטית\עם קילומטראז' נורמאלי.

הירידה בנוחות הנהיגה מול מגאן היא גדולה, אני אישית מעדיף לשלם למוסכנית מאשר לאורטופד...

אוקטביה בתקציב הזה לא תמצא במצב סביר.

קורדובה\פביה SDI גם אופציה על חשבון הביצועיים (בנוסף לפשרה על נוחות), אבל ללא טורבו היקר.

אני ממליץ להתמקד ברכבים ידניים.

אופציה נוספת לרכב בנזין חיסכוני (בנוסף ליאריס) - הונדה ג'אז. אבל גם היא סופרמיני (מרווחת יחסית) ופחות נוחה לנסיעות אין סופיות מאשר מגאן (אופס.. אני שוב חוזר למגאן).

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק לגבי שנתון ה-C3, אבל הערך המוסף ברכב הזה מקזז את השנתון שממילא הוא גמיש בבחירה הזאת.

אני מחפש גם פאביות/קורדובה ואפילו איביזה שבדקתי עליה היום- כרגע אין משהו עם ק"מ הגיוני במחיר סביר.

אוקטביה מצויינת- אין סיכוי למצוא אחת נורמלית פרטית במחיר הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנסועה שלו היא כ-60K בשנה (מקום עבודה רחוק).

הוא מחפש רכב מתאים שיהיה נוח לנסיעות ארוכות בבוקר ובערב ושיעמוד במתלה.

הרכב לא יכול להיות קנגו/ברלינגו/קונקט ושות' ו/או מונית לשעבר.

אין חשיבות לעיצוב חיצוני של הרכב כמו גם לביצועים (חוץ מנסיעה נורמלית ובסיסית)

תקציב מוגבל 70K ש"ח (נטו לרכב).

כל המלצה, דעה, רעיון (רכבת/אוטובוס ותחבורה ציבורית לא רלוונטי :wink: ) מתקבלים בברכה.

אני סתם שאלות כדי להבין את הראש

למה לא קנגו ושות' כשאין חשיבות לעיצוב החיצוני

למה לא רכבת?

אחרי כן אשמיע גם את דעתי "המלומדת"

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה - קנגו ושות' פחות חיסכוניות וקשה ביותר למצוא משומשת שלא קרעו לה את הצורה\הפכו למשאית.

מסחרית גם פחות בטיחותית (רק 2 כריות אויר וללא ESP).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להמלצה על המגאן DCI.

במשפחתנו עברה אחת כזאת צברה 120K ק"מ.

הרשמים: ממוצע של 4.7 ליטר ל100 ק"מ משולב!

מרווחי טיפולים גדולים מאוד.

רכב מאוד נוח ומרווח עם המון מקום מאחור לכיסא תינוק והתקני ISO FIX.

תקלות:מרימי חלונות שהתקלקלו בשני החלונות הקדמיים והוחלפו במסגרת האחריות, עברו אצלנו עוד מגאנים שגם בהם קרתה התקלה ולדעתי זו מחלה של הדגם.

חלקי פלסטיק בדלתות שהציפוי שלהם התקלף והוחלפו במסגרת האחריות.

פרט לכך הרכב עבר 120K ק"מ בלי שום תקלה רצינית, עם מרווחי טיפולים גדולים(פעם ב30K).

עוד דבר הטיפולים לא זולים.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז נגיד שהאלטו לא מספיק טובה, מה לגבי ה-I10, חדשה עולה 75K ש"ח. גם I20 ידנית בת שנה שנתיים נכנסת לתקציב. אפשר למצוא רכב בן שנה שנתיים שנכנס לתקציב.

רוב האנשים שקונים רכבי דיזל לא מוכרים אחרי שנה שנתיים אלא אם הם חצו כבר את קו ה-100K ק"מ (הק"מ הכי יעיל ואמין של הרכבים האלה). לכן לדעתי האופציות שלך הם או להוסיף כסף (צשלומים, מימון, וכו') וללכת על משהו חדש או ללכת על משהו יותר ישן וזול ואת היתרה להשאיר בצד לתקלות או להתפשר על בנזין (במיוחד אם אתה טוען שהוא זקוק לרכב רק לשנה).

מבדיקה שעשיתי ביד 2 יש מספיק רכבי בנזין שנמכרים אחרי פחות משנה על הכביש עם ק"מ מגוחך. החיפוש אחרי רכב דיזל מתאים יהיה מאוד מתיש (אתה רואה שגם כחדשות אין הרבה אופציות אז זה יסביר לך למה עוד יותר קשה למצוא משומשות).

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא רכבת?

אחרי כן אשמיע גם את דעתי "המלומדת"

ישה, בדיוק כמו שאני לא הייתי רוכש לעצמי אלטו אלא רכב קצת יותר ישן באותו סכום, כך גם הגיס לא מעוניין בקנגו ושות' ואני מבין אותו לגמרי! אילו רכבי עבודה. הם חסכוניים אולי, אבל הם ספרטניים, לא נוחים, נועדו למטרות שאין בהן צורך ובנוסף הם לא יוכלו לשמש כרכב שני במשפחה לאחותי שאינה מסתדרת עם מכוניות "גדולות" שכאלה.

למה לא רכבת? אתה היית מוכן לוותר על רכבך באופן קבע ולהתנייד אך ורק בתחבורה ציבורית? (זכרון יעקב לראשל"צ ובכלל האזור הדרומי של המרכז)

הרכב, אם ציינתי או לא, הוא רכב במשפחה לכל דבר ולא רק הכלי של הבוקר בהלוך לעבודה ובחזור ממנה.

אלעד, הרכב הוא לא רק לשנה אלא הרעיון הוא שאם ירכש רכב בנזין אז עדיף שלא להחזיק אותו לאורך זמן רב כי צבירת הק"מ תגרור בעיות מכירה עתידיות.

אם כבר I20 כמו שהצעת, אפשר ללכת בכיוון של סיריון שהיא למעשה יאריס בתחפושת ובכללי מדובר ברכב מצויין לכל הדעות.

הרעיון הוא לנצל את הדיזל שמרבית חלקיו יכולים לשאת בנטל הנסיעות הרב (וזה יתרון על הבנזין).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני הדברים שאני לא מסכים:

1. שרכב "מסחרי קטן" לא נח.

2. שרכבי בנזין לא עומדים בנטל הנסיעות הרב.

כבעלים לשעבר של קנגו DCI אני יכול להגיד לך, שהרכב נח מאוד, מרווח, בידוד רעשים מצויין (מפתיעה), כיסא הנהג פשוט נהדר.

30 אלף בשנה, הנסיעות לאילת עברו כאילו לא היו - שום עייפות, תנוחת הישיבה גבוהה (קרובה לג'יפון).

נכון שיש חלקי מתכת לא מכוסים בפלסטיקה, אבל אני לא קורה לזה "ספרטני".

קנגו\ברלינגו לא יותר ארוכות מרכב משפחתי סדן, זאת רק הרגשה פסיכולוגית לגבי המימדים

אין שום יתרון לרכבי דיזל על רכבי בנזין בעמידות לקילומטראז' גבוהה (במיוחד על רכב בנזין ידני), אולי להפך:

עלות שיפוץ\ החלפת הטורבו ומשאבת ההזרקה ברוב רכבי דיזל מודרניים יקרים ביותר.

רק יתרון אחד ישנו לרכב דיזל, והוא MPG או ק"מ לליטר.

גיסך צריך רכב חיסכוני עד כמה שניתן כדי שהוצאות הדלק לא ירוששו אותו, ונח עד כמה שניתן לשעות על גבי שעות של נהיגה.

לטעמי, יאריס\סיריון\ג'אז\אלטו וכו.. לא מספיק נוחות לסוג הסניעות שתיארת (גם לאדם עם גב בריא), משפחתיות עם מנוע בנזין לא מספיק חיסכוניות.

לכן אני חוזר שוב למגאן כברירת מחדל. גם קנגו DCI\ברלינגו HDI יכולות לעשות את העבודה, אבל פסלת אותן מסיבות סובייקטיביות ומתבססות על הדיעות הרווחות (וזה לגיטימי ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען האמת ולדי, אני מראש המלצתי בכלל על הקונקט איתו יש לי ניסיון רב ונהנתי מכל רגע איתו למרות היותו בעל קפיצי עלה מאחורה!

גיסי לא מוכן לשמוע על הרכבים האלו. זכותו ואני לא יכול להתווכח איתו.

לגבי עניין נטל הנסיעה- רכיבים מכניים של רכבי דיזל אכן יהיו יקרים יותר לשיפוץ, אך בוודאות הם מסוגלים לעבור נסועה גדולה יותר עד לשיפוץ לעומת הרכיבים בבנזין (למשל משאבות דלק ומים). את זה אני מכיר מנסיון אישי.

ההיתרון הזה קיים ע"פ מנועי הבנזין.

מאוד הגיוני שהמיני הקטנות לא מתאימות, בגלל זה נמשיך בקו המגאן ונחפש חלופות דומות מתאימות.

תודה רבה..

:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4911 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...