Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"ללא אישור העדר תביעות" = ללא תביעות ?

שימו לב! השרשור הזה בן 4127 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני בתהליכים של קניית 308 חדשה. יש לי עבר של תביעות ביטוח כזה:

• לפני כמעט שלוש שנים - טוטל לוס של אוטו שהיה שווה כ-16 אלף שקל. (התאונה הייתה באשמתי ודי קלה - אבל התיקון הוערך ביותר מ-50%.)
  • במהלך השנתיים האחרונות - עוד שתי תביעות קטנות מאד של מכוניות שהיו בליסינג ולכן תבעתי - כי לא הייתה לי השתתפות עצמית.

עכשיו אני יושב מול סוכנת ביטוח נחמדה ומספר לה את הסיפור. אומרת "אין בעיה! אצלנו אין הבדל גדול - רק 300 שקל" ומוציאה לי הצעה (די אטרקטיבית) שכוללת במפורש את הכיתוב: "ללא אישור העדר תביעות".

שאלתי היא: האם זה מכסה אותי או שברגע האמת יבואו ויגידו שהסתרתי מידע ושהיה צריך להיות כתוב משהוא כמו: "עם תביעות"?

אני שואל כי סוכנת אחרת אמרה לי שהפרטים האלה חשובים...

ההצעה היא מחברת "הראל" אם זה משנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא יכול להיות בערך שלוש שנים, העדר תביעות מדובר בשלוש שנים מלאות.

לא הייתי מסתכן כי חברות הביטוח יכולות אח"כ לתפוס אותך בביצים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הבנתי נכון, ההצעה פשוט מצהירה שהיא התקבלה ללא אישור של העדר תביעות (שכמובן אין לך, כי היו לך תביעות). אם היה אישור כזה - ההצעה הייתה זולה יותר. כך שאני לא רואה כאן בעיה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו אני יושב מול סוכנת ביטוח נחמדה ומספר לה את הסיפור. אומרת "אין בעיה! אצלנו אין הבדל גדול - רק 300 שקל" ומוציאה לי הצעה (די אטרקטיבית) שכוללת במפורש את הכיתוב: "ללא אישור העדר תביעות".

שאלתי היא: האם זה מכסה אותי או שברגע האמת יבואו ויגידו שהסתרתי מידע ושהיה צריך להיות כתוב משהוא כמו: "עם תביעות"?

.

מה שכתוב הוא פשוט

בן אדם שלא הגיש תביעות יביא אישור שאין לו תביעות ואז יקבל תעריף יותר מוזל.

אתה בגלל שהגשת תביעות לא יכול להביא אישור העדר תביעות.

כדי שתהיה רגוע . אתה הרי ממלא טופס הצעה לביטוח שם תכתוב את העבר התאונתי.

אתה חותם סוכנת הביטוח הנחמדה חותמת

אתה לוקח העתק , וההודעה הזו היא בידיעת חברת הביטוח שהסוכנת היא השלוחה(מייצגת ) שלהם.

וכך לא יגרמו לך בעיות ברגע האמת.

כרגע ראיתי שרוני כתב לך משהו דומה בסגנון.

רואים את השפעת החברה שלו:-D

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

TVR: זה כנראה היה קצת פחות משלוש שנים - בנובמבר 2007. אין לי רישום מדוייק כרגע. ליתר ביטחון אני אכן מדווח על זה.

sronis, ישה: גם לי נראה שזה בסדר, ואני מעריך את הרצון לעזור, אבל קיוותי שאולי איזה מומחה יענה...? זה יכול להגיע לסכומים מטורפים ברגע האמת...

פשוט נראה לי שהבנתי שיש שלושה מצבים: "ללא עבר ביטוחי", "עם עבר נקי" (= "העדר תביעות"), ו"עם תביעות" - ולא ברור לי מה הכוונה בניסוח שהוצע לי. אני לא רוצה לסמוך על הסוכנת במקרה זה, כי אני לא ממש מכיר אותה ואני חושש שהאינטרס למכור ייגבר אצלה על האינטרס להגן עלי בעתיד, וסוכנת אחרת אמרה שזה בעייתי (וכמובן שלה יש את האינטרסים שלה).

אבל מה שישה כתב באמת נתן לי רעיון: אני אשאל אותה אם זה יהיה כתוב במפורש בפוליסה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, לחברה שלי יש השפעה רבה על המחשבה המשפטית שלי. חבל רק שאין לי גם רופא במשפחה, ועדיף גם איזה מכונאי רכב :wink:

ניר - ללא עבר ביטוחי זה בערך כמו ללא העדר תביעות - לחברת הביטוח אין מידע על העבר התאונתי שלך ולכן היא מתייחסת בחשדנות ולא נותנת לך הנחת העדר תביעות. הניסוח שהוצע לך פשוט אומר שיש לך תביעות. בקש ממנה שזה יופיע במפורש בפוליסה והכל יהיה בסדר.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל מה שישה כתב באמת נתן לי רעיון: אני אשאל אותה אם זה יהיה כתוב במפורש בפוליסה...

אל תשאל. בע"פ לך תוכיח מחר שאין לך אחות.

תקרא מה שכתבתי.

מילאת טופס הצעה? לא , לא טוב . כן . טוב. שם תכתוב את העבר שלך

אתה חותם הסוכנת חותמת, מרגע זה אתה מכוסה ברגע האמת.

הסוכנת מבחינת החוק מייצגת את חברת הביטוח כאילו ישבת במשרדי הראל.

לכן העתק חתום בידך וסע לשלום ובזהירות בעיקר בבונבוניירה החדשה שלך.

עד שתקבל פוליסה לוקח זמן.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלח לה פקס שלמען הסר ספק היו לך 3 תביעות בתשלושת השנים האחרונות ושמור אותו עם האישור.

אם חברת הביטוח תנסה להתחמק יהיה לך מסמך שאתה הודעת.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון קצר: דיברתי עם הסוכנת והדגשתי את חשיבות הנושא עבורי, ובאמת התברר שההבחנה בין "אין אישור העדר תביעות" לבין "אין תביעות" היא משמעותית ביותר!

בשלב הראשון היא אמרה שחברת הביטוח שאיתם היא עובדת בכלל לא מוכנה לבטח אנשים עם שלוש תביעות בשלוש השנים האחרונות, אבל אמרה שהיא תברר. אז התחלתי להרים טלפון לסוכנים אחרים, ומתברר שלא קיימות כמעט חברות ביטוח שמוכנות לבטח אנשים עם שלוש תביעות! הרמתי הרבה טלפונים אתמול ולא מצאתי שום פתרון, ואפילו אמרו לי שגם אם היו לי רק 2 תביעות הייתי משלם סכומים דימיוניים של כ-9 אלף שקל...

ואז נכנסתי לסרט-סרט. בסרט הזה היו כל מיני סיפורים, למשל: אני לוקח את האוטו בלי ביטוח מקיף ומסיע אותו לאט ובזהירות לחברים עם חניה פרטית מוגנת ואז משבית אותו שם עם איזה סנדל דנוור נגד גניבה עד ש"יפוג התוקף" של אחת התביעות (בעוד כחודש). או: אני מבטל את הרכישה של האוטו עם קנס של 6 אלף שקל.

בקיצור - חתיכת סרט, אבל הסוף טוב: הסוכנת המקורית הרימה אלי היום טלפון ואמרה שהיא הצליחה להשיג לי את הביטוח רק בתוספת של 400 שקל. כמובן שחתמתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...
עדכון קצר: דיברתי עם הסוכנת והדגשתי את חשיבות הנושא עבורי, ובאמת התברר שההבחנה בין "אין אישור העדר תביעות" לבין "אין תביעות" היא משמעותית ביותר!

בשלב הראשון היא אמרה שחברת הביטוח שאיתם היא עובדת בכלל לא מוכנה לבטח אנשים עם שלוש תביעות בשלוש השנים האחרונות, אבל אמרה שהיא תברר. אז התחלתי להרים טלפון לסוכנים אחרים, ומתברר שלא קיימות כמעט חברות ביטוח שמוכנות לבטח אנשים עם שלוש תביעות! הרמתי הרבה טלפונים אתמול ולא מצאתי שום פתרון, ואפילו אמרו לי שגם אם היו לי רק 2 תביעות הייתי משלם סכומים דימיוניים של כ-9 אלף שקל...

ואז נכנסתי לסרט-סרט. בסרט הזה היו כל מיני סיפורים, למשל: אני לוקח את האוטו בלי ביטוח מקיף ומסיע אותו לאט ובזהירות לחברים עם חניה פרטית מוגנת ואז משבית אותו שם עם איזה סנדל דנוור נגד גניבה עד ש"יפוג התוקף" של אחת התביעות (בעוד כחודש). או: אני מבטל את הרכישה של האוטו עם קנס של 6 אלף שקל.

בקיצור - חתיכת סרט, אבל הסוף טוב: הסוכנת המקורית הרימה אלי היום טלפון ואמרה שהיא הצליחה להשיג לי את הביטוח רק בתוספת של 400 שקל. כמובן שחתמתי.

שלום,

אני באותה הבעיה, האם אתה יכול להגיד לי היכן ביטחת את הרכב בסוף?

תודה,

איתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 10 חודשים מאוחר יותר...

וואו זה פתיל ממש ישן. אני מתנצל שלא עידכנתי.

בסופו של דבר ביטחתי בסוכנות של לובינסקי. הם עובדים עם "הראל" אם אני לא טועה, ויש להם תנאים ממש טובים. דיברתי איתם במפורש על העבר הביטוחי שלי והם ביררו ואמרו שזה בסדר. היה לי תיעוד של זה אז כנראה זה באמת בסדר. אין לי מושג איך הם עשו את זה, אבל קיבלתי תעריף ממש טוב. להערכתי יש להם הסדר קולקטיבי כלשהו או משהו כזה. אני ממשיך איתם גם עכשיו כאשר הבעיה שלי כבר "התיישנה".

עצותי בנושא:

- אף פעם לא כדאי לעשות תביעת ביטוח על סכומים קטנים (כמה אלפים), אפילו אם אין השתתפות עצמית.

למי שכבר נמצא במצב הזה:

- למצוא סוכן שעובד עם מגוון של חברות ומוכן להתאמץ קצת - קיבלתי מסוכנת כזאת כמה הצעות בסופו של דבר, אבל כולן היו גבוהות מאד (מעל 7000).

- לגשת לסוכן של היבואן. לפחות חלק מיבואנים מחזיקים סוכנויות ביטוח שמתמחות במכוניות שלהם ובד"כ נותנות תנאים ממש טובים.

וכמובן בשום אופן לא להתפתות לנהוג בלי ביטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

dumba:

לדעתי - את עבר הליסינג אין מה לדווח בכלל.

הרכב לא היה בבעלותך, חברות הליסינג בכלל לא מבצעות ביטוחי רכוש, ולא היה מקרה ביטוחי בכלל (לפי הגדרה יבשה של המונח "ביטוח". שים לב שבחוזה הליסינג המילה הזו לא מוזכרת בכלל. לא במקרה.)

אם אכן המקרה זהה אז הדיווח הנכון יהיה: בשנתיים האחרונות לא היה בבעלותי רכב. בשנה השלישית אחורה היה לי רכב בבעלותי שהיה מבוטח והיתה תביעה בודדת.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

dumba:

לדעתי - את עבר הליסינג אין מה לדווח בכלל.

הרכב לא היה בבעלותך, חברות הליסינג בכלל לא מבצעות ביטוחי רכוש, ולא היה מקרה ביטוחי בכלל (לפי הגדרה יבשה של המונח "ביטוח". שים לב שבחוזה הליסינג המילה הזו לא מוזכרת בכלל. לא במקרה.)

אם אכן המקרה זהה אז הדיווח הנכון יהיה: בשנתיים האחרונות לא היה בבעלותי רכב. בשנה השלישית אחורה היה לי רכב בבעלותי שהיה מבוטח והיתה תביעה בודדת.

לפי הבנתי אתה טועה.

טביעות מול חברת הליסינג נחשבות לטביעות ביטוח לצורך העניין, ולפי התקנות הרלווונטיות (בזמנו מצאתי את האסמכתא המדוייקת - כרגע גדול עלי) חלה חובה על המבוטח להצהיר לגבי טביעות קודמות. קיימים בשוק סוכנים רבים שאכן יבטחו ע"פ מה שאתה אומר תוך התעלמות מהחוק היבש וייתכן שברוב המקרים זה אכן יעבוד, אך במקרה של תביעה גדולה ושל חקירת ביטוח ייתכן מצב שבו המבוטח ימצא את עצמו ללא כיסוי כלל. החובה שציינתי פוטרת במפורש אל הסוכן במקרה כזה, ולכן המבוטח ימצא את עצמו ללא כל כיסוי של חברת הביטוח וללא כתובת אחרת כלשהי לתבוע. (ואולי גם עם טביעה נגדית של חברת הביטוח על דמי טרחה וכו').

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. תביעות ולא טביעות (טביעה זה רק בבריכה או בים)

2. מול חברת הליסינג אין "ביטוח" ואין "תביעות". יש "הסכם כיסוי וויתור" או כל מיני מילים אחרות שלא מגיעות מהשורש ב.ט.ח.

למיטב הבנתי (אני לא עו"ד) אי אפשר לזקוף לחובת העבר הביטוחי שלך תאונות שנעשו ברכבים שבכלל לא מבוטחים בביטוח רכוש.

אם כן תתפנה למצוא אסמכתא חוקית לכך שתאונות ברכב שאינו בבעלותך ואינו מבוטח בכלל רלוונטיות לעבר ביטוחי - אני מאוד אשמח להחכים.

3. העצה שלי היא תמיד תמיד לענות אמת בשאלוני חברת הביטוח בדיוק מהסיבה שציינת.

ולכן השאלה "האם היה בבעלותך רכב מבוטח בביטוח מקיף בשנה האחרונה" צריכה להיענות ב"לא" אם נהגת ברכב ליסינג שבעליו הרשום הוא חברת הרץ.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4127 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...