Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אימפלה 2005, גיר בועט לפעמים ורק כשהמנוע חם

yonisi
שימו לב! השרשור הזה בן 1936 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

קניתי את הרכב לפני כחודש עם 102K ק"מ, השכרה לשעבר. עוד בנסיעה בדרך חזרה מהצפון (נהרייה לב"ש) שמתי לב שיש לפעמים בעיטות קלות בהחלפות, בעיקר בין 2 ל 3. לאחר כשבוע הרכב עבר טיפול איפוס כולל החלפת שמן גיר וערכת גיר אצל מישהו שמבין (טיפול "מדרכה", אבל באמת מישהו שיודע, הייתה לו אימפלה במשך כמה שנים והוא טיפל בשל עוד הרבה שאני מכיר). בטיפול עצמו שמן הגיר הישן היה שחור משחור והיה ברור שמעולם לא החליפו אותו (בניגוד להוראות היצרן שמורה על החלפה כל 83 אלף (50K מיילים) אם הרכב נוסע הרבה יחסית בתוך העיר, בטמפרטורה גבוהה יחסית) וגם בפילטר היה הרבה לכלוך. בכל אופן בוצע הטיפול ועכשיו הפילטר חדש וגם השמן חדש אך עם זאת הגיר עדיין בועט בין 2 ל 3 וגם בעיטה חלשה יותר אך עדיין מורגשת בין 1 ל 2 וקרה לי כבר כמה פעמים שבתחילת הנסיעה בלחיצה על הגז לא הייתה תגובה מיידית אלא כאילו ההילוך לא היה משולב ואז ההילוך שולב באיחור וכמובן שבאה בעיטה מאוד חזקה, יחסית. מאז שזה קרה לי למדתי להרגיש ואם זה קורה, אני מייד עוזב את הגז כדי שהשילוב לא יגרום בעיטה רצינית. כמו שאומרת הכותרת, בעיטות כאלו בהחלפת הילוכים וגם הבעיה בשילוב ראשוני קורות רק כשהמנוע כבר התחמם לטמפרטורת עבודה, כל עוד המנוע קר יחסית ההחלפות חלקות לגמריי וכמעט לא מורגשות.

לפי מה שהבנתי מקריאה על בעיות דומות כאן בפורום וגם ספיציפית מאחד מחברי הפורום, יכול להיות שאחד הסולנואידים בגיר זקוק לניקוי (או החלפה?) או שיכול להיות שאחד החיישנים לא עובד כמו שצריך (חיישן חמצן אולי?) או שאולי הרדיאטור גיר לא מקרר כמו שצריך ואולי מסביר למה זה קורה רק בטמפרטורות מנוע גבוהות יחסית. בכל אופן אני מתכוון לקחת את הרכב לבדיקה כדי לקבל חוות דעת מקצועית וכדי שלא ייגרם נזק יותר רציני עם הזמן. רציתי לדעת אם עדיף לפנות למוסך מורשה UMI או שלפנות ישר למכון גירים אוטומטיים שמתמחה בבעיות מעין אלו? הרכב לא הולך להיות מטופל במורשה באופן קבוע בכל מקרה.

תודה מראש

יוני

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמן גיר שחור בדרך כלל מצביע על בלאי גבוה בתוך הגיר עצמו ובדיסקיות שלו.

חבל שלא בדקת אם יש בתוך השמו שאריות מתכת.

שמן גיר אף פעם לא אמור להיות שחור.

ברכבים האלה ידוע שהגירים חלשים ו מכירים את התופעה במוסכי umi, גיר כזה מיבוא דרך החברה יעלה לך אחרי הרכבה כ 5000 ש"ח.

בכל מקרה עדיף להגיע למכון גירים אמין ולבדוק שם כי במוסכי החברה הם לא מומחים גדולים לגירים אוטומטיים וברך כלל שולחים את הגירים לשיפוץ חיצוני וגובים עמלה.

UMI משפצים אצל גירומטיק לדוגמא.

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב השמן לא היה שחור בצורה טוטאלית (כתבתי שחור משחור בתור המחשה) אבל הוא כן היה לא בצבע האדום יין שהוא אמור להיות אלא כהה יותר (משהו בין אדום יין לשחור לגמריי). קראתי חוות דעת של אנשים בארה"ב (לפני שקניתי את הרכב) וגיליתי שהרבה מהם אכן שיפצו את הגיר ברכבים האלה בשלב כזה או אחר, בד"כ אחרי 150K מייל או משהו כזה, לכן מראש לא התקרבתי לאימפלות עם ק"מ גבוה. אני מקווה שאצלי עדיין לא הגיע הזמן של הגיר ללכת ושיש לו עוד כמה ק"מ טובים לסחוב לכן אני רוצה קודם לבדוק לגבי שאר הבעיות הפוטנציאליות. מקסימום במקרה הכי גרוע נשקיע על שיפוץ גיר באיזשהו שלב... לא נעים אבל לא נורא.

תודה! :)

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי פניתי למוסך שאני מכיר שמתמחה (בין השאר) בשיפוץ גירים. התחברות למחשב וקריאת תקלות העלתה בעית לחץ שמן גיר. לפני ההתחברות כמובן בוצעה בדיקת שמן גיר והכמות נמצאה תקינה. הבחור במוסך אמר שככל הנראה יש בעיה בוסת לחץ השמן ושכדאי להחליף אותו, הוא אמר לי שכעיקרון יכול להיות שדרוש רק ניקוי אבל גם ככה לפתוח את כל האזור זה הרבה עבודה ואם כבר פותחים אז עדיף להחליף לחדש כי גם אם הוא תקין אין לדעת מתי הוא יחליט "ללכת". עלות העבודה + החלפה היא 1700 ש"ח.

רציתי לדעת אם מישהו שמבין יודע אם המחיר הגיוני עבור העבודה והרכיב? לא מדובר במוסך מורשה UMI.

שאלתי על הדרך כמה יעלה לי במידת הצורך לשפץ את הגיר קומפלט ונאמר לי שבסביבות ה 5000 ש"ח, מה שתואם את מה שנכתב למעלה, או שלא? אחרי הכל זה לא מוסך מורשה...

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלתי את הבן אדם במוסך מה נעשה במקרה והחלפת הוסת לא תעזור, הוא אמר לי שאם אני אחליט כן להחליף את הוסת בסופו של דבר אז אנחנו נסגור מראש שאם הבעיה לא תיפתר ובסוף אני כן יעשה שיפוץ גיר מלא, אז הוא יוריד לי את מחיר העבודה על החלפת הוסת משיפוץ הגיר. אבל לפי מה שהוא אומר הבעיה היא כמעט בטוח בוסת, הוא אמר לי שהגיעו אליו עוד אימפלות עם בעיות דומות והחלפת הוסת הייתה הפתרון.

אני לא רוצה לעשות טעויות אבל הראש שלי אומר דבר כזה: אם אני עכשיו עושה שיפוץ גיר אז בעצם יוצא שאני משפץ את הגיר המקורי של הרכב (אחרי כ100K ק"מ בלבד) בגלל בעיטות קלות יחסית, מצד שני אם אני רק אתקן את הוסת וזה לא יעזור אז במקרה הגרוע הפסדתי נניח 1500 ש"ח אבל אז אני גם אדע שאין לי כל כך מה להפסיד ופשוט ליסוע עד שהגיר יחליט למות, הבעיטות בהחלפות לא כאלה נוראיות וגם הבעיה שתיארתי למעלה שמתרחשת לעיתים בתחילת נסיעה קורה פעם בכמה ימים (עד עכשיו זה קרה לי אולי 4-5 פעמים)... לא יודע אם יש באמת סיבה לשפץ את הגיר עכשיו ככה מראש. אני נוטה ללכת עם הבחור במוסך ולהחליף את הוסת לבינתיים בתקווה שזה יפתור את הבעיות.

למרות הכל הייתי רוצה לשמוע דעה של מישהו שמתמצא ממש בגירים אוטומטיים.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלתי את הבן אדם במוסך מה נעשה במקרה והחלפת הוסת לא תעזור, הוא אמר לי שאם אני אחליט כן להחליף את הוסת בסופו של דבר אז אנחנו נסגור מראש שאם הבעיה לא תיפתר ובסוף אני כן יעשה שיפוץ גיר מלא, אז הוא יוריד לי את מחיר העבודה על החלפת הוסת משיפוץ הגיר. אבל לפי מה שהוא אומר הבעיה היא כמעט בטוח בוסת, הוא אמר לי שהגיעו אליו עוד אימפלות עם בעיות דומות והחלפת הוסת הייתה הפתרון.

אני לא רוצה לעשות טעויות אבל הראש שלי אומר דבר כזה: אם אני עכשיו עושה שיפוץ גיר אז בעצם יוצא שאני משפץ את הגיר המקורי של הרכב (אחרי כ100K ק"מ בלבד) בגלל בעיטות קלות יחסית, מצד שני אם אני רק אתקן את הוסת וזה לא יעזור אז במקרה הגרוע הפסדתי נניח 1500 ש"ח אבל אז אני גם אדע שאין לי כל כך מה להפסיד ופשוט ליסוע עד שהגיר יחליט למות, הבעיטות בהחלפות לא כאלה נוראיות וגם הבעיה שתיארתי למעלה שמתרחשת לעיתים בתחילת נסיעה קורה פעם בכמה ימים (עד עכשיו זה קרה לי אולי 4-5 פעמים)... לא יודע אם יש באמת סיבה לשפץ את הגיר עכשיו ככה מראש. אני נוטה ללכת עם הבחור במוסך ולהחליף את הוסת לבינתיים בתקווה שזה יפתור את הבעיות.

למרות הכל הייתי רוצה לשמוע דעה של מישהו שמתמצא ממש בגירים אוטומטיים.

לאיזה ווסת הוא מתכוון ?

האם לא חשד המשפץ באקומולטור 2-3 ?אולי הקפיץ שלו שבור או חלש ?

תכתוב את דגם הגיר כאן בפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

לאיזה ווסת הוא מתכוון ?

וסת לחץ שמן גיר, אם אני לא טועה...

האם לא חשד המשפץ באקומולטור 2-3 ?אולי הקפיץ שלו שבור או חלש ?

לא יודע... האמת לפני 2 דקות לא היה לי מושג מה זה אקומולטור בגיר, אבל עכשיו כשהבנתי, לא יודע להגיד לך למה הבחור לא הזכיר את זה... אולי בגלל שהתקלה שדווחה מהמחשב היא בעיה בלחץ שמן גיר?

בגדול איך שאני מבין את זה (אני בן אדם שמבין טכני, יחסית אבל לא בתחום המכונאות, לצערי...) יש דיווח מהמחשב על לחץ שמן נמוך (כפי הבנתי מדובר בתקלות שמחשב הרכב אוגר בזיכרון שקרו בזמן אמת ולא בשעת הבדיקה עצמה), עכשיו מכיוון שלא חסר שמן גיר, הבחור במוסך הסיק מכאן שכנראה הוסת לחץ שמן בגיר דפוק (אולי גמור, אולי מלוכלך, בכל מקרה צריך לפתוח ולראות), מה גם שהוא אמר לי שזו בעיה ידועה ושהוא כבר נתקל באימפלות אחרות עם בעיות דומות ושהחלפת הווסת המדובר פתרה את הבעיה.

תכתוב את דגם הגיר כאן בפורום.

Hydra-Matic 4T65-E

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על כל מקרה ה DVD של GM בתהליך הורדה (טורנט) אז אולי מחר או מחרתיים אני אוכל לקבל קצת מידע יותר ספיציפי לגבי בעיות אפשריות.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

וסת לחץ שמן גיר, אם אני לא טועה...

לא יודע... האמת לפני 2 דקות לא היה לי מושג מה זה אקומולטור בגיר, אבל עכשיו כשהבנתי, לא יודע להגיד לך למה הבחור לא הזכיר את זה... אולי בגלל שהתקלה שדווחה מהמחשב היא בעיה בלחץ שמן גיר?

בגדול איך שאני מבין את זה (אני בן אדם שמבין טכני, יחסית אבל לא בתחום המכונאות, לצערי...) יש דיווח מהמחשב על לחץ שמן נמוך (כפי הבנתי מדובר בתקלות שמחשב הרכב אוגר בזיכרון שקרו בזמן אמת ולא בשעת הבדיקה עצמה), עכשיו מכיוון שלא חסר שמן גיר, הבחור במוסך הסיק מכאן שכנראה הוסת לחץ שמן בגיר דפוק (אולי גמור, אולי מלוכלך, בכל מקרה צריך לפתוח ולראות), מה גם שהוא אמר לי שזו בעיה ידועה ושהוא כבר נתקל באימפלות אחרות עם בעיות דומות ושהחלפת הווסת המדובר פתרה את הבעיה.

Hydra-Matic 4T65-E

כפי שאני מציע לאחרים לעולם לא למהר,אז גם לך,אל תמהר לפתוח,אל תרוץ. לאט לאט,לא קרה כלום וקבל טיפ...

היה לי רכב שהיה בועט מראשון לשני,הדראולי בלבד ללא סולנואידים,שנים נהגתי בוא ללא בעיטה,הייתי מרפה בין ההחלפות ראשון שני את האקסלרטור,כך הייתי מאפשר לשילוב בפלניטר לא לחטוף בומבה,כך גם מכרתי את הרכב,הקונה תיקן זאת בזול מאוד,החליפו קפיץ בעלות של 400 שקל ורק פירוק מכסה פלטת שסתומים בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שאני מציע לאחרים לעולם לא למהר,אז גם לך,אל תמהר לפתוח,אל תרוץ. לאט לאט,לא קרה כלום וקבל טיפ...

כן תודה, זה באמת רעיון טוב לא למהר... המוסכניקים נוטים להפחיד ולומר שאם תיסע ככה הגיר יישחק מהר יותר בלה בלה בלה... אני מניח שזה נכון אבל השחיקה לא כזו מהירה ככה שעוד כמה ימים או שבוע או שבועיים לא ישנו הרבה. מקווה שהדיסק של GM אכן יגיע ליעדו ובמוצש אולי ייצא לי לעיין בו לעומק ולחפש מידע לגבי לחץ שמן גיר שמראה המחשב.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, הווסת הוחלף, 1700 ש"ח חלק + עבודה. בנסיעה ראשונית נראה שהבעיה נפתרה כליל. הגיר מחליף הילוכים בצורה חלקה ובקושי מורגשת, כמובן חיכיתי עד שהוא יתחמם טוב טוב כדי לבדוק שזה לא קורה כשהמנוע חם... זה בטח פסיכולוגי אבל יש לי הרגשה שגם הנסיעה חלקה יותר מבחינת סחיבה, לא שהרכב נהיה יותר חזק אבל קרה לי לפני כן שהרגשתי כאילו הסחיבה שלו לפעמים לא כמו שבד"כ, בעיקר ביציאה מעמידה. בכל אופן מקווה שהבעיה לא תחזור. תודה לכל העוזרים. :)

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...
אוקיי, הווסת הוחלף, 1700 ש"ח חלק + עבודה. בנסיעה ראשונית נראה שהבעיה נפתרה כליל. הגיר מחליף הילוכים בצורה חלקה ובקושי מורגשת, כמובן חיכיתי עד שהוא יתחמם טוב טוב כדי לבדוק שזה לא קורה כשהמנוע חם... זה בטח פסיכולוגי אבל יש לי הרגשה שגם הנסיעה חלקה יותר מבחינת סחיבה, לא שהרכב נהיה יותר חזק אבל קרה לי לפני כן שהרגשתי כאילו הסחיבה שלו לפעמים לא כמו שבד"כ, בעיקר ביציאה מעמידה. בכל אופן מקווה שהבעיה לא תחזור. תודה לכל העוזרים. :)

שלום yonisi,

יש ברשותי אימפלה 2004 3400 עם אותם תסמינים שציינתה שהיו לך בגיר - קראתי את כל שירשור ההודעות שלך בנושא

ורציתי לדעת אם אפשר פרטים לגבי המוסך בו החלפת את הווסת וביצעת את התיקון, תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

במקרה נכנסתי היום לראות אם יש מישהו שמחפש עזרה ברכב אמריקאי :)

אני למדתי הרבה על הרכב הזה, היה לי אחד כזה וגם היום יש לי רכב אחר ועם אותו הגיר.

קודם כל, הגירים של האימפלות לא חלשים, בניגוד למה שכתבו פה.

דבר שני, ווסת הלחץ אכן עושה בעיות אצל הרבה צרכנים אך אצלך נשמע יותר שזה האקומולטור 2-3. עם זאת אני לא יודע עד כמה אתה מומחה לבדיקה הזו אז אסביר אותה:

כשהתקלה מתרחשת, אל תכבה את הרכב, אני צריך שתבדוק כך: תתחיל נסיעה בכביש ישר ואל תיתן הרבה גז, ז"א נסיעה רגילה.

תן למהירות לעלות ותבדוק אם בכל החלפת הילוך הגיר בועט או רק בין 2 ל 3.

לא תמיד כשאתה רואה את הטורים יורדים זה אומר שהיתה החלפת הילוך, תבדוק עד למהירות 120.

אם היתה בעיטה בכל ההילוכים זה ווסת לחץ השמן. ז"א אתה אמור להרגיש שלש בעיטות. הגיר פשוט נכנס למצב חירום ונותן לחץ מלא ולכן הבעיטות (הגיר מעלה את הלחץ למקסימום בכדי לשמור על הקלאצים). הווסת עולה בערך 150 ש"ח בחו"ל וצריך לשים לב שזה הווסת שהחברה המליצה עליו כי היו שניים, אחד שבאמת עושה בעיות והשני לא.

אם הבעיטה רק בין 2 ל 3 אז זה האקומולטור.

מה שאמרו לך במוסך הוא לא מדוייק, אתה צריך להחליף את האקומולטור הזה (הוא עולה בסביבות 150 ש"ח מאיביי) כי זו תקלה נפוצה בחלק הזה.

איך מחליפים:

מתקינים מנוף גשר למנוע ותומכים בו.

מפרקים את הזרועות העליונות (2 זרועות) שרואים מייד כשפותחים את מכסה המנוע, מהמנוע ומהשלדה.

מרימים את הרכב, מפרקים את הגלגל שלפני הנהג, גם את הציריה ואני פירקתי גם את הנאבה שיהיה קל.

אחרי שהמנוע יושב טוב עם הגשר, אתה צריך לפרק את תושבת הגיר.

אח"כ את המסגרת התחתונה, המסגרת שמחזיקה את המנוע והגיר, אתה לא מפרק אלא מוציא את הברגים רק בצד שלך, ז"א שני ברגים גדולים בכיוון שלך, הצד השני נשאר מחובר!

אחרי שהמסגרת מונמכת אתה יכול לפתוח את הגיר בצד שלך (בערך 20 ברגים, יש כמה מהם ארוכים שים לב מה הולך לאן) ואז אתה מגיע לחלק של הווסת והאקומולטורים.

אחרי כל העבודה הזו באמת לא שווה לנקות את החלק שעושה בעיות (לרוב זה כן עוזר) אלא להחליף כי אם זה לא עזר אז לפרק את כל זה שוב כבר לא מצדיק את הניקוי.

יש קליפס פשוט מפלסטיק שמחזיק אותם ואתה צריך לשים לב את מה אתה מפרק.

תחפש שירטוט על הגיר כך תדע מה שייך למה.

אני עשיתי את כל זה, נעזרתי בחבר, והכל לקח בערך 4 שעות.

כשאני הלכתי לחברה אמרו לי שאין להם מושג בגירים והם שולחים למומחה לגירים..

התקלה הזו לא תדליק נורת תקלה אצל הנהג, והיא תחלוף אחרי כיבוי הרכב, הוצאת המפתחות ופתיחת הדלת ולאחר מכן התנעה מחדש.

בכדי לבדוק את קוד התקלה (שכך יהיה לך הרבה יותר פשוט) צריכים לחבר מחשב של GM או X431 של LAUNCH הם יכתבו לך את קוד התקלה מייד.

אם אתה מעוניין יש לי מישהו מכונאי שעשה את זה כבר בעבר, הוא מאיזור ירושלים.

בהצלחה!

ד"א יש קיט שפוטר את הבעיה אם היא בווסת.

אתה פותח את מכסה השמן למטה, מפרק עוד חלק שמעליו, שם ישנם 4 קפיצים, אתה מחליף אותם לקפיצים שבקיט ופתרת את הבעיה, זה הרבה יותר מהיר ואומרים שהגיר עובד הרבה יותר מדוייק אחרי זה מאשר להחליף את ווסת לחץ השמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1936 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...