Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה בהנעה, שסתום פורק לחץ במשאבת דלק [מאזדה לאנטיס 2003]

ohadi8
שימו לב! השרשור הזה בן 4938 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב לחברי הפורום.

ברשותי מאזדה לאנטיס 2003.

לרכב יש בעיית הנעה כאשר הרכב יושב מספר דקות ומעלה. אני אציין מה נבדק.

מצבר - מ6/08 נבדק ומראה תקין 12.2V

הנעה - נבדק ומטעין מצויין כ- 14.3 אם זכור לי נכון...

קודנית - נבדקה ונמצאה תקינה, אם כי לא בוצע מעקף זמני לשלילת הקודנית (אתם תבינו עוד מעט למה המוסכניק אפילו לא התעמק בזה - יש לציין שהבחור היה דיאגנוזאיסט של מאזדה 10 שנים).

קויילים - הוחלפו למשך שבוע ע"י המוסך והחזירו לי את הקודמים כי לא חל שום שינוי.

פלאגים - הרכב עשה טיפול לפני חודש והוחלפו פלאגים מתאמים לפי היצרן.

ועוד איזה דבר אחד שהוא עשה, ניסה להחליף את הממסר/פיוז ירוק וגדול כזה והחזיר שוב כי לא היה שינוי.

לגבי השלב האחרון המוסכניק שלי שובר את הראש, המשאבת דלק.

בהתחלה שהוא אמר לי משאבת דלק קצת היססתי אבל אחרי בדיקה עם מכשיר לחץ מתאים

הוא הראה לי שכאשר סוגרים סווייץ המשאבת דלק מאבדת לחץ מ1BAR ויורדת לאפס כעבור מס' שניות

כנראה השסתום שם (לא במשאבה עצמה אלא בכל המכלול) פורק את הלחץ, ושרוצים להניע שוב לוקח זמן לדלק להגיע חזרה.

הוחלפה משאבת דלק מפירוק אך גם שם חזרו לי הבעיות כעבור יום, ושוב נבדק לחץ...

ושוב... יורד לאפס מ1BAR כאשר סוגרים סוייץ.

הוא ממשיך לחפש לי משאבת דלק ויחליף אותה עד שימצא תקינה והכל עליו כמובן.

והוא אמר שאם התקלה לא תיפתר או לא ימצא משאבת דלק תקינה (משום מה קשה למצוא בפירוקיות) יוחזר כספי.

בשלב האחרון, ורק בשלב האחרון אני אלך לרכוש עצמאית משאבת דלק ממוסך מורשה בעלות 1360 לפני מע"מ(!)

הגיוני שמשאבה אמורה לשמור 1BAR גם כאשר סוויץ סגור להרבה זמן?!

אם כן או לא, מה המלצתכם?

ואם מישהו יודע איפה אפשר להשיג משאבה אשמח אם יצור איתי קשר...

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתוך המיכל יש צינורית דלק כ 5 ס"מ היא מגשרת בין המשאבה לצינור ברזל של הפלאנג' יכול להיות שהצינורית סדוקה, או שהבאנדים לא מהודקים טוב, הם באנדים מסוג קפיץ, עדיף להחליף אותם לבאנדים עם בורג יחד עם צינורית חדשה.

את הלחץ דלק יש לבדוק ישירות מהמשאבה, פשוט לפרק את הספסל האחורי ודרך הצינורות שם לבדוק לחץ, זה ניקרא "לחץ קיר" אם משם אין נפילת לחץ יכול להיות שהווסת דלק או שהמזרקים דולפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא חיבר את השעון לחץ ממש לפני המנוע..

הוא הוציא את הצינור גומי שמתחבר לצינור ברזל כאשר יש לו בנד פלסטיק אדום כמדומני... מצד ימין לבלוק מנוע.

אז אני חושב שהוא עשה את הבדיקה לפני המזרקים.

איפה הווסת דלק נמצא?

לגבי הצינורית, במידה ונובעת הבעיה מפה...

זה דבר שאפשר להשיג בנפרד?

כי אף אחד לא מדבר על חלקים אלא על משאבה עצמה שבתוך כל המכלול הפלאסטיק או על כל המכלול.

וזה לא המשאבה, ככה שאני צריך את כל הבית שלה ואפשר גם בלי המשאבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בצינורית סטנדרטית שקונים לפי מטר רץ, ז"א אתה יכול לבקש בחנות לחלקי חילוף צינור דלק באורך שאתה צריך, עם זוג באנדים חדשים ולהחליף.

במחשבה שניה, הצינורית קיימת בלאנטיסים היותר ישנות, בחדשות המשאבה יושבת בתוך מיכל פלסטיק אך יתכן שגם שם קיימת הצינורית הזו, שווה לבדוק.

יכול להיות גם שהבעיה של ההתנעה כלל לא קשורה להשסתום, נסה לפני ההתנעה לתת חשמל ישירות למשאבה ולאחר מספר שניות נסה להתניע(עם חיבור חשמל ישירות למשאבה), אם ההתנעה חלקה אז אכן התקלה בשסתום חד כיווני, אם ההתנעה לא חלקה אז אין בעיה בשסתום, אלא במשהו אחר, אולי חיישן טמפ' נוזל קירור מזייף הוא שעלול לגרום להתנעה קשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בצע בדיקה פשוטה, כאשר השעון מחובר למערכת, סגור את צינור העודפים עם חוסם צינורות. התנע מנוע ודומם מיידית, אם הלחץ נשמר הבעיה היא בווסת דלק ואם עדיין הלחץ נופל חסום עם חוסם צינורות את הצינור דלק שמגיע ממשאבת הדלק מייד לפני דימום המנוע, אם עדיין הלחץ נופל הבעיה היא במזרקים ואם לא נופל הבעיה היא במשאבת דלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4938 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...